Ugrás tartalomhoz

Fotó

Az LSZT megrendezése

• Zárt téma Téma lezárva
60 hozzászólás érkezett eddig

Szavazás: Milyen gyakran és hosszan szervezzünk LSZT-ket a jövőben? (31 felhasználó szavazott)

Milyen gyakran és hosszan szervezzünk LSZT-ket a jövőben?

Nem láthatod az eredményt amíg nem szavaztál.
Szavaz

Dii

Dii

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 278 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.03, 12:50

OKÉ

Ezt írtad:
"A feketelista meg akárhonnan nézzük, kapitális baromság. Szerintem kizárt, hogy bárki elfogadja egy (akármilyen enyhe) központi szervezet döntését az önerőből, saját pénzből és munkából szervezett játékon. Mindenki azt fog beengedni és kitiltani akit akar. Milyen jogon mondaná meg mittomén, Kildar Alurannak hogy ne engedje be XYt Keltajátékra? Senkinek semmi köze hozzá."

Erre azt válaszoltam, hogy senki nem szól bele és leginkább senki nem is tervezte hogy beleszól abba, hogy kit engedsz be és kit nem. Szerintem ez válasz a felvetésedre. Tehát a felvetésed tévedés volt, de inkább forever flame ?

__Ishar_ (NPC/NJK)

__Ishar_ (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.04.03, 12:46

Nem, mivel tényleg így van. Ugyanis a véleményt az eddigi tapasztalatok alapján csak addig lehet elmondani, amíg az egyezik az LSZT szervezőkével.
Még mindig nem olvastam ugyanis érdemi reagálást se Deman, se az én hozzászólásomra azon kívül hogy "de akkor is én tudom jobban és kuss".

Dii

Dii

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 278 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.03, 12:41

A személyeskedést lehetőleg... :S

Ha nem jó, akkor nem jó. Valaki meg jó ötletnek gondolja, ezért beszélgetünk róla. Szerintem ez nem fáj. A felvetett problémákra is tudok értelmes megoldást és szívesen meg is vitatom, de
Térjünk vissza oda, hogy megint tök feleslegesen volt boszorkányüldözés, az "LSZT+ÉSZKöz meg akarja mondani mi a jó játék és hogyan csináljam" témakörben. Ebben megegyezünk?

Módosította SirThomas: 2007.04.03, 15:30

__Ishar_ (NPC/NJK)

__Ishar_ (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.04.03, 12:34

Ishar: már vártam, hogy megint megragadod az alkalmat, hogy szórakoztass bennünket. :aboci:

ehhez meg annyit tennék hozzá, hogy az utóbbi időben itt körülnézve NAGYON nem vagyok egyedül a véleményemmel, úgyhogy lassan ideje lenne elgondolkozni hogy érdemes-e továbbra is kiröhögni minket "úgyis hülye" alapon.

__Ishar_ (NPC/NJK)

__Ishar_ (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.04.03, 12:31

És mégis ki döntené el hogy ki írhat ide fel embereket, illetve hogy ki kerül fel rá? Mert ha mnidenki, akkor rövid úton mindenki rajta lesz, pl szerintem SirTom felírna engem, én pedig őt, és nem hiszem hogy kevés ilyen lenne az országban, rengeteg helyen nem elfogadható a mi játékstílusunk, máshol meg másoké nem elfogadható.

Ha meg központi ellenőrzés (LSZT, ÉszKöz) alatt állna a dolog, és csak bizonyos emberek döntenék el hogy ki kerül fel erre a lsitára, akkor meg az lesz hogy 20 ember dönti el hogy ki játszhat, kit rágalmazunk éppen, miylen súlyosan és mennyire jogosan.

Mindkét változat egyszerűen ***.

Módosította SirThomas: 2007.04.03, 15:30

M_Sanyi

M_Sanyi

Tesco gazdaságos larpszervező

• Fórumita
  • 624 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.03, 12:27

Feketelista: ez így egyetlen szóval szerepel. Fogalmam sincs, mire gondoltak. Viszont lehet tőlük kérdezni. Megkérdezted már, hogy miről lenne szó?

Azért az elég szépen le van írva a fórumos program"füzetek"ben. Tehát a belső fórumon van meg asszem itt is.

Más kérdés, hogy a Dii által felvetett módszer előzményeinél, a "fórumon panaszkodunk az illetőre"-nél is orbitális méretű sértődések jelentek meg, hogy nézne ki ez egy weboldallal?

Módosította M_Sanyi: 2007.04.03, 12:29

Dii

Dii

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 278 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.03, 12:26

Eztet írtad:
"A feketelista meg akárhonnan nézzük, kapitális baromság. Szerintem kizárt, hogy bárki elfogadja egy (akármilyen enyhe) központi szervezet döntését az önerőből, saját pénzből és munkából szervezett játékon. Mindenki azt fog beengedni és kitiltani akit akar. Milyen jogon mondaná meg mittomén, Kildar Alurannak hogy ne engedje be XYt Keltajátékra? Senkinek semmi köze hozzá."

... és teljesen igazad van. Szerintem az ötlet inkább azt takarja, hogy ha a saját játékodon látod, hogy Kovács Loboncz Géza egy rettenetes balfék volt és három ember orrát eltörte a nindzsakuval, mert nyolc évet tanul karatéjozni és nem érti meg hogy mi az a lájv, akkor legyen egy oldal ahová felrakhatod, hogy te ezt tapasztaltad Kovács Loboncz Gézánál.
Aztán ha valaki más szervez egy játékot, és látja hogy Kovács Loboncz Géza jelentkezett, akkor esetleg mérlegelheti, hogy elfogadja-e a jelentkezést.
Egyébként volt játék, ahol volt ilyesféle diszkrimináció, hogy tudták valakiről hogy nem normális. Igaz nem kizárták, hanem a mesélő maga mellé vette NJK-nak, mert barátság miatt nem küldhették haza.

Hogy ennek van-e értelme, az más kérdés, alá nem írom, de például az LSZT-én jól meg lehetne beszélni.

Módosította Dii: 2007.04.03, 12:27

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2056 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.03, 12:24

Azért ezzel erősen vitába szállnék most, már csak a mostani LSZT programból is kiragadva bizonyos érdekesen feltett kérdéseket, például:

-Hogyan vigyük be a szerepjátékot az iskolákba?
-Hogyan küszöböljük ki a nem odaillő kifejezéseket, a játékosok beszédéből?

És hasonlók, namost ezeket én nem úgy kezdeném hogy hogyan, hanem hogy van-e értelme egyáltalán, ugyanúgy ahogy ennél:

3. A magyar LIVE történet a kezdetektől. (Csapattoborzás a munkához, adategyeztetés)
-Ki csatlakozik a magyar LIVE történet kutatásához? (csapatszervezés)
-Hogyan kell elindulni?
-Hogyan kutassuk fel az egykori szervezőket?
-Megszabni, hogy mit rakunk bele?
-Fejlődési útvonalat mutassunk be, vagy egy kronológiai felsorolást?

Namost akit ez érdekel, szerintem utánanéz, ez tipikusan olyan dolog ami legjobb esetben se jó semmire, maximum érdekesség, meg itt fognak jönni a vagánykodások, hogy "hát igen, mi már 15 éve is fakardoztunk, mekkora jók vagyunk ettől".

A feketelista meg akárhonnan nézzük, kapitális baromság. Szerintem kizárt, hogy bárki elfogadja egy (akármilyen enyhe) központi szervezet döntését az önerőből, saját pénzből és munkából szervezett játékon. Mindenki azt fog beengedni és kitiltani akit akar. Milyen jogon mondaná meg mittomén, Kildar Alurannak hogy ne engedje be XYt Keltajátékra? Senkinek semmi köze hozzá.

"Vajh miért van az az érzésem, hogy nem igazán tudod miről beszélsz?"

Ishar: már vártam, hogy megint megragadod az alkalmat, hogy szórakoztass bennünket. :aboci:

"És hasonlók, namost ezeket én nem úgy kezdeném hogy hogyan, hanem hogy van-e értelme egyáltalán, ugyanúgy ahogy ennél:" - Lehet, hogy pont ezért találták ki a témát a jászfényszaruiak? Nekem egyelőre nincs ezzel kapcsolatban véleményem, de szívesen beszélgetek majd róla, ha már egyszer valaki felveti.
Vedd figyelembe, hogy ez egy általuk javasolt programterv, nyilván készülnének a témával, utánanéznek hazai és külföldi példáknak, véleményeknek. Speciel én kiváncsian fogom hallgatni, ha bennmarad a programban a végén.

"Namost akit ez érdekel, szerintem utánanéz" - Teljesen igaz. Gondolom pont ezért tették be a tervbe, merthogy nem tartják hülységnek és szeretnének egy csapatot összeszedni rá. Ok, téged nem érdekel. Nem látom a problémádat.

Feketelista: ez így egyetlen szóval szerepel. Fogalmam sincs, mire gondoltak. Viszont lehet tőlük kérdezni. Megkérdezted már, hogy miről lenne szó?

__Ishar_ (NPC/NJK)

__Ishar_ (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.04.03, 12:08

Azért ezzel erősen vitába szállnék most, már csak a mostani LSZT programból is kiragadva bizonyos érdekesen feltett kérdéseket, például:

-Hogyan vigyük be a szerepjátékot az iskolákba?
-Hogyan küszöböljük ki a nem odaillő kifejezéseket, a játékosok beszédéből?

És hasonlók, namost ezeket én nem úgy kezdeném hogy hogyan, hanem hogy van-e értelme egyáltalán, ugyanúgy ahogy ennél:

3. A magyar LIVE történet a kezdetektől. (Csapattoborzás a munkához, adategyeztetés)
-Ki csatlakozik a magyar LIVE történet kutatásához? (csapatszervezés)
-Hogyan kell elindulni?
-Hogyan kutassuk fel az egykori szervezőket?
-Megszabni, hogy mit rakunk bele?
-Fejlődési útvonalat mutassunk be, vagy egy kronológiai felsorolást?

Namost akit ez érdekel, szerintem utánanéz, ez tipikusan olyan dolog ami legjobb esetben se jó semmire, maximum érdekesség, meg itt fognak jönni a vagánykodások, hogy "hát igen, mi már 15 éve is fakardoztunk, mekkora jók vagyunk ettől".

A feketelista meg akárhonnan nézzük, kapitális baromság. Szerintem kizárt, hogy bárki elfogadja egy (akármilyen enyhe) központi szervezet döntését az önerőből, saját pénzből és munkából szervezett játékon. Mindenki azt fog beengedni és kitiltani akit akar. Milyen jogon mondaná meg mittomén, Kildar Alurannak hogy ne engedje be XYt Keltajátékra? Senkinek semmi köze hozzá.

"Vajh miért van az az érzésem, hogy nem igazán tudod miről beszélsz?"

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2056 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.03, 11:51

Jólvan... Mi lenne, ha a larpos közösséget egy sokkal lazában összefogó (értsd kevésbbé kirekesztő) dolgot csinálnátok idétlen technikai részletek meg "egységes" izék nélkül? Az egyetlen dolog aminek látom hasznát az az "ÉSZKÖZ" annak csak a neve gáz kicsit de túlélhető. Inkább találjatok ki egy elfogulatlan módszert a különböző larpok összehasonlítására! Nyílt szavazással természetesen, ahol azoknak illik szavazni akik voltak is rajta... Így kicsit egyszerűbb lenne olyan larpot találni a játékosoknak, ami megfelel az ízlésüknek.

Tök olyan érzése van az embernek amikor olvassa a programjaitokat, hogy ti tudjátok egyedül mi a jó (hisz meghívásos és ti tudjátok kit hívtok meg) a többi bénaság illet közveszélyes őrület amit művel... Véleményem még egyszer röviden LOL! (és ezt nem csak az ujjamból szopom ám, beszlétem pár emberrel akinek adok a szavára, és voltak már LSZT-n és a hajam égnek állt attól amiket meséltek)

Vajh miért van az az érzésem, hogy nem igazán tudod, miről beszélsz?

Mit értesz "lazában" (így :aboci:) összefogásnak? Nem elég laza ami most van? Ennél lazább együttműködést nehéz elképzelni. Jah, esetleg azt, hogy nincs együttműködés.

Milyen "egységes izék"-ről beszélsz? Emlékeim szerint egyetlen "egységes", vagy standardizáló dologban nem egyeztünk meg LSZT-n soha. Jah, nem is igaz. Tavaly elég egyöntetűen támogatást kapott az ÉSzKöz oldal fejlesztése... Hogy ebben nincsenek standardok? Ne is törődj vele!

"Inkább találjatok ki egy elfogulatlan módszert a különböző larpok összehasonlítására!" - Milyen jellegű összehasonlításra gondoltál? Kifejthetnéd, talán lehetne vele mit kezdeni. Mik a szempontok? A minőség, szervezés jellege, a veszélyesség, a használt eszközök, a költségvetés, a tábor hossza, stbstbstbstb?

"Tök olyan érzése van az embernek amikor olvassa a programjaitokat, hogy ti tudjátok egyedül mi a jó" - Ez valami finoman csomagolt kissebbség-érzés? Amennyire én látom, baromira senki nem állított eddig magáról semmit. Mindenki elmondja a véleményét. Már akinek van véleménye. Már aki egyáltalán megszólal.

"hisz meghívásos és ti tudjátok kit hívtok meg" - jah, meghívásos. Hát persze, hisz mindenkit meghívunk, akit ismerünk, de még azokat is, akikről nem is hallottunk. Tök véletlen, hogy az aktuális házigazda mindenhová felteszi a meghívót, ahová csak tudja... /legyint/

"és ezt nem csak az ujjamból szopom ám, beszlétem pár emberrel akinek adok a szavára" - azta, micsoda érv... :aboci:

Szerintem fuss neki még1x, majd kiválogatjuk. Többes szám első személy, hogy érezd, amint a gonosz, egységesítő tömeg ráderőlteti, melyik játékra mehetsz és mit csinálhatsz az elkövetkező 100000000, vagy mennyi évben... :D

Módosította SirThomas: 2007.04.03, 11:52

Deman2

Deman2

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 46 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.03, 10:24

Jólvan... Mi lenne, ha a larpos közösséget egy sokkal lazában összefogó (értsd kevésbbé kirekesztő) dolgot csinálnátok idétlen technikai részletek meg "egységes" izék nélkül? Az egyetlen dolog aminek látom hasznát az az "ÉSZKÖZ" annak csak a neve gáz kicsit de túlélhető. Inkább találjatok ki egy elfogulatlan módszert a különböző larpok összehasonlítására! Nyílt szavazással természetesen, ahol azoknak illik szavazni akik voltak is rajta... Így kicsit egyszerűbb lenne olyan larpot találni a játékosoknak, ami megfelel az ízlésüknek.

Tök olyan érzése van az embernek amikor olvassa a programjaitokat, hogy ti tudjátok egyedül mi a jó (hisz meghívásos és ti tudjátok kit hívtok meg) a többi bénaság illet közveszélyes őrület amit művel... Véleményem még egyszer röviden LOL! (és ezt nem csak az ujjamból szopom ám, beszlétem pár emberrel akinek adok a szavára, és voltak már LSZT-n és a hajam égnek állt attól amiket meséltek)

Dii

Dii

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 278 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.03, 08:07

Hass, alkoss, gyarapíts....

Deman2

Deman2

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 46 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.04.02, 21:27

Nem kell. Elolvastam eddig két "programot" és nevetséges az egész. Nem tünt még fel, hogy nincs nagyon két egyforma larp? Ja persze aki csak a sajátjaira jár annak ez tuti nem szúr szemet.

-= Moderálva =-
Lehet ezt kulturáltan is... Kösz - ST

Módosította SirThomas: 2007.04.03, 08:07

Dii

Dii

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 278 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.21, 20:55

Ez is egy vélemény. Az ÉSzKöz az lesz, ami ki lesz hozva belőle. Ha hozzáteszel valamivel, lehet hogy hamarabb eléri azt a státuszt, amit szívesen látnál...

Daverns

Daverns

illúzionista

• Fórumita
  • 533 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.21, 20:25

Bocsánat az ÉSZKÖZ miatt, mert látom, hogy tegnap történt egy kis frissítés....

Azonban a szavazatom fenntartom.

Daverns

Daverns

illúzionista

• Fórumita
  • 533 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.21, 20:20

Üdvözletem...

Jó dolog lenne az LSZT, ha történne is ott valami... Nem túl nagy tapasztalataim vannak, de azon három alkalom, amin részt vettem, nem igazán bővelkedett kiemelkedő történésekkel, csak önfényezés volt az egyik oldalról, a másikról meg a "de jó, itt vagyunk" gondolatok. Elkezdődött valami ÉSZKÖZ is, de azóta nem nagyon hallottunk felőle, pedig örültem, hogy végre elindul valami az LSZT-ből, még ha nem is azon az úton, amiben gondolkodtunk először....mindegy..

Részemről a nulla LSZT-re szavaztam, mert nem láttam értelmét, de annyiból tényleg jó, hogy a sok "lájvos" szervező lássa a "konkurenciát", ismerősöket, akikkel csak lájvokon találkozna, vagy, ha felhívja telefonon, akkor máskor is. Ettől függetlenül biztos, hogy el fogok menni, mert tényleg nem szeretném kihagyni azt az LSZT-t, ahol "tényleg" történik majd valami.

Szavaimmal senkit nem akartam megbántani, csak tényleg legyen értelme...

Üdv
Dave

Vivax

Vivax

Gloria Határvidék

• Fórumita
  • 368 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.21, 11:27

Lehetséges, hogy olyanok szavazzanak és tegyenek javaslatot akiknek szándékában áll eljönni, valamit érdemben is hozzá szól a dologhoz!?

Ishar: Nem értem miért "venne" el egy "értékes" hétvégét... aki lájvozni akar, az foga magát és kimegy lájvozni...nem kötelező az LSZT...nem értem az aggájod! :) Lassan kezdem megszokni...
Valószínüleg nem azt az egy rendezvényt rágnánk meg 8 órában, bár személy szerint annak a tapasztalatai is érdekelnek.

A kétnaposra szavaztam. (sör, kötetlen beszélgetés...stb)

Dii

Dii

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 278 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.21, 11:13

Nos, mivel én igényeltem a szavazást, íme néhány gondolat gyorsan, remélem nem fog elsüllyedni.

Az LSZT csodálatos kezdeményezés, de a szűkös 3-4 aktív órába nem nagyon lehet belerakni egy halom olyan dolgot, amire lenne igény. Ilyenek például:
- Kerekasztal helyett "forgó-előadások", ahol egy témából röviden (10-15 perc) beszélnek a szervezők (aki akar). Gyakorlati dolgokról, például, hogy milyen módon építed fel a történeteket a játékra.
- Több előkészített önálló előadás.
- Jól koordinált, mindenki benne van kerekasztal megbeszélés, célokról, tervekről, ellentétekről.
- Workshop, avagy hogyan gyártsunk ilyen-olyan felszerelést. Szörnymaszk, üvegszál, latex fegyver. Összeülni és együtt kézimunkázni :)
- Jobban megismerni egymást, korsó emelgetés, sztorizás, közös program (esetleg történelmi kirándulás), stb...
- Közös testmozgás fegyverekkel.

Külföldön a hasonló rendezvények legalább hétvégi dolgok. Két napban jól le lehetne ezt vezényelni. Első nap délelött érkezés, délután előadások, megbeszélések, este közös programok, másnap délelött workshop, délután hazamenetel.

Egy ilyen magvasabb rendezvényt lehetne télre is tenni és akkor a lájvokat sem zavarnánk...

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2056 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.02.20, 17:54

Nem lövünk ki hétvégét, az időpontot a LC ajánlotta. Valószínűleg okkal.
Egy ideje már publikus a szervezők előtt, remélem sikerül mindenkinek okosan szerveznie a dolgait.

Témák tekintetében pedig egyáltalán nem valószínű, hogy megrekednénk egyetlen játék elemezgetésénél. Nem tudom honnan szeded, hisz ez soha nem volt így.

Látom neked is csak a szendvics marad meg emlékként... Néha én is így vagyok ezzel... :buszke:

__Ishar_ (NPC/NJK)

__Ishar_ (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.02.20, 17:37

Miért jó az, hogy olyankor is kilövünk egy hétvégét LSZTvel amikor már bőven játékok vannak? Az április tapasztalataim szerint amúgy is eléggé keresett hónap, mert még nincs vizsgaidőszak, viszont már elég jó idő lehet a sátorozáshoz, meleg viszont nincs.
Nem látom értelmét hogy miért kell négy értékes hétvégéből egyet arra áldozni, hogy a szervezők összefoglalják annak a kb 1 darab játéknak a tapasztalatait, ami az előző LSZT óta volt.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]