Ugrás tartalomhoz

Fotó

Külföldi írók

• Válasz írásához lépj be
24 hozzászólás érkezett eddig

blaisec

blaisec

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.22, 08:57

2016 02.19.-én egy napon hunyt el az irodalom két nagysága Umberto Eco és Harper Lee.

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 769 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.03, 11:22

És akkor egy szomorú hír mára is:

http://kotvefuzve.postr.hu/meghalt-frederik-pohl

http://www.thewaythefutureblogs.com/2013/09/farewell/

blaisec

blaisec

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.26, 06:03

Úgy látszik általában halálhíreket osztok meg, sajnos most sem lesz másként: http://www.storyonline.hu/vilaghir/meghalt_hollywoodi_legenda/42705/

gorak

gorak

Rendszeres fórumozó

• Banned
  • 293 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.05.27, 15:04

Wow Stephen Baxter szerintem érdemelne külön témát, bár nem tudom, hogy az eredeti nyelvű könyvei "érvényesek e", vagy csak a Magyarországon megjelentek.
Kis érdekesség: https://en.wikipedia.org/wiki/Stephen_Baxter#Xeelee_Sequence

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 769 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.26, 13:01

A Witcher könyvekkel kapcsolatban írok.
Még az első játék után szereztem be angol nyelven az így megjelent két kötetet (Utolsó kívánság, Az elfek vére(Tündevér) ), és türelmetlenül vártam a folytatást. De nem jött, sőt csak most nyárra van beígérve. Magyarul pedig már megjelent 2 kötet, és hamarosan várható a Tündevér is.

Viszont nem akartam sokat várni, ezért kutakodni kezdtem a neten, és kiderült, hogy rajongók egész jó minőségben valamennyi Witcher regényt lefordították angol nyelvre, és hozzáférhetővé tették.

Úgyhogy, aki érdekel, az angolul pdf és mobi változatban is megtalálja őket.
Linket nem írok, nem tudom lehet-e, de a wikipedia cikk alapján könnyedén megtalálható az oldal. ;)

blaisec

blaisec

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.21, 08:11

http://www.hir24.hu/kultura/2013/03/21/elhunyt-a-hires-horroriro/

RIP.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.29, 07:53

A rozsdamentes acélpatkányból ennél több jelent meg magyarul 9 db, +ashkelon utcái 1-2, űrpestis.

blaisec

blaisec

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.29, 07:41

87 éves korában elhunyt Harry Harrison amerikai sci-fi író magyarul következő műveit lehetett olvasni:

A technicolor® időgép (Móra Könyvkiadó, 1989 - Kozmosz Fantasztikus Könyvek)
A Rozsdamentes Acélpatkány (Móra Könyvkiadó, 1989 - Kozmosz Fantasztikus Könyvek; Szukits Könyvkiadó, 2004)
A Rozsdamentes Acélpatkány visszavág (Szukits Könyvkiadó, 2004)
Bill, a Galaktika hőse (Phoenix Könyvkiadó, 1992)
Halálvilág (Phoenix Könyvkiadó, 1992)
Halálvilág 2. (Phoenix Könyvkiadó, 1993)
Halálvilág 3. (Phoenix Könyvkiadó, 1993)
Helyet! Helyet! (Metropolis Media, 2008 - Galaktika Fantasztikus Könyvek)
Édentől nyugatra (Metropolis Media, 2009 - Galaktika Fantasztikus Könyvek)
Fagyos Éden (Metropolis Media, 2010 - Galaktika Fantasztikus Könyvek)

Díjai [szerkesztés]
2004-ben Ink Pot-díj (Comic-Con International)
2006-ban Kijevben az Európai SF Társaság az SF Nagymesterévé választotta.
2009-ben Damon Knight Memorial Grand Master Award

Érdekesség felesége magyar származású, többször járt Magyarországon.

Blazious

Blazious

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.06.14, 11:09

Rothfuss elég jó, az első könyv nagyon tetszett, ott még ellensúlyozza a szegénység, meg a bajai azt, hogy a főszereplő mindenhez tökéletesen ért, és ő a legkirályabb arc az egész világon meg minden...
A másodikban viszont már kicsit elveti a sulykot az író, túltápolja a hősét, varázsló lesz, meg harcművész, (meg ugye tolvaj, remek dalnok stb) az én ízlésemnek kicsit sok. Néhol kicsit hosszúra nyúlik egy-egy epizód, viszont ahogy megismerjük hogyan lesz Kvothe a naaagy varázsló, hogyan szövődik az alakjához sok-sok történet, az tényleg nagyon jó.
Érdemes elolvasni, várom a befejezést, remélem rendesen lezárja, megmagyarázza a dolgokat, mert az első 2-ben még nem igazán jutottunk el addig az eseményig (nem is látszik a távolban sem :) ), ami végülis a keretet adja az elején.
De ajánlom a könyveket.

Adamssohn

Adamssohn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.06.14, 10:40

Üdv srácok. Valaki ismeri Patrick Rothfuss The Name of the Wind című könyvét? Külföldön egy tonna dícséretet kapott, olyan nagy írók emeltek kalapot a könyv és persze az író előtt, mint pl. OSC, vagy Robin Hobb. Nem azért mondom, engem nem befolyásolnak a hype-ok, de odaát elolvadnak a könyvtől. Biztos nem rossz... Kép

Hali!

Nekem nemrég hozta haza barátnőm Angliából a könyvet, és mivel végigértem a Sárkányok táncán (angolul kaptam meg, szintén tőle), ezért bele is fogtam.
Eddig szűk 100 oldal után azt tudom mondani, hogy kellemes olvasmány, érdekes, számomra új stílusban ír Rothfuss. Az eddig olvasottak alapján kimondottan tudom ajánlani, majd ha a végére értem egy kicsit bővebben is kifejtem majd, hogy milyen érzés volt olvasni. Eddig magával ragadó, csak hát munka közben nem nagyon lehet olvasni... :P

És egy másik trilógiáról:
Markus Heitz: The Dwarves, Revenge of the Dwarves, War of the Dwarves
Aki szereti a törpéket, azoknak szerintem kötelező darab, 3 x 600 oldalnyi sodró akció, "igazi" törpékkel! :D
Azt azért el kell fogadni, hogy nem egy Tolkien vagy Martin, de remek olvasmány, sikerült a 3 kötetet kb. egy hónap alatt végigolvasni.

Eladamir

Eladamir

Pozőr Uraság

• Fórumita
  • 451 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.11, 19:14

Hölgyek, urak!

Hajt a kíváncsiság: mit gondoltok Dmitry Glukhovsky-ról és az Ő irományairól?

Kíváncsi vagyok lesz-e reag, de én azért kifejtem, hogy is látom Őt. Bevallom, hogy nem feltétlen kaptok elfogulatlan választ, mert még tavaly volt szerencsém egy vacsorát elkölteni az íróval személyesen és igen csak lenyűgöző személyiségnek találtam. Node, nem ez a lényeg.

Eddig két könyvet olvastam tőle: Metró 2033 és Metró 2034. Ezekből játékok is készültek, a trailereket megnéztem (a bejegyzésem végén kicsit szemezgetek is belőlük), de játszani nem játszottam velük. Magyarul egyébként megjelent a Szürkület c. regénye is, szerintem Ő lesz következő áldozatom a napokban - később majd ennek az élményével kiegészítem az itt megfogalmazott/leírt gondolataimat.

Metró 2033

Ez a könyv bennem kettős érzelmeket kelt. Nem túlságosan rossz, de nem is igazán jó. A világ amit "megteremtett" érdekes és bár egyes kritikusoknak talán fájdalmas pont lehet, hogy hanyag módon kezeli a az új világ flóráját&faunáját érintő evolúciós kérdéseket én személy szerint nem hiányolom a tudományos magyarázatokat. Valamint az sem baj, hogy az apokalipszist sem magyarázza - csak megtörtént. Bár talán nem Ő az első, aki ennyivel letudta ezt a jelentős történést. Nem csak száraz tényekkel dobálózik, hanem van ebben a világban misztikum - és mégis, Artyom karaktere nem különösebben nyer meg. Sőt, valahogy egyik karakter sem. Nem sajnálom, hogy elolvastam, mert összegészében erős közepest legalább adnék erre az irományra, de ez leginkább csak a megteremtett "Metró-Univerzum" alapköve lehet, sokkal inkább amolyan megfűszerezett helyrajz, semmint igazi, lebilincselő regény.

Metró 2034

Nos, Dmitry azt mondta, hogy ez a regény lehetséges, hogy nem fog olyannyira tetszeni. Már akkor gondolkodtam magamban, hogy mihamarabb fel kell lapozni és neki kell esni. Noshát, elég gyorsan ki is végeztem ezt a regényt. Nem véletlen; nem csak lenyűgözött, hanem le is bilincselt. Bár vannak visszatérő karakterek, mégsem nevezném a Metró 2033 egyértelmű folytatásának. Más megközelítés/látásmód, más cselekmények, kevésbé helyszíngazdag. Ami nagyon tetszett: az a karakter-központúság. Lapról-lapra bontakoznak ki majd alakulnak a karakterek. Mondhatni, egyik sem irritál (még a bontakozó férfi-nő kapcsolatok sem!), mindegyiknek helye és szerepe van, nem csak amolyan töltelék. Aztán ott van az író talán legjobb játékszere: a remény. Nos, ebben a párszáz oldalban olyan szinten játszik vele, hogy valóban elhiszem neki, hogy nem csak egy felső-középkategóriás, aktuális divathullámot meglovagló íróval van dolgom.

Nem akarom annyira lekicsinyleni a 2033-at sem, ám mégis azt mondom: az csak a szükséges "rossz", hogy később felcsaphasd - majd mégkésőbb be is fejezd - a 2034-et.

No, ígéretemhez híven. 2 trailer a játékból, na nem azért, hogy eladjam nektek. Leginkább csak azért, mert úgy gondolom, hogy ezek azok melyek remekül visszadják a könyv oldalain uralkodó hangulatot. Itt jegyezném meg: zene hallgatása olvasás közben nem csak ajánlott, hanem erősen javasolt. (Ambient elsősorban, a játék zenéi közül pl: Alone, Dead City, Don't Forget. Mind elérhető youtube-on).

http://www.youtube.com/watch?v=Xc2hhef-Nzo
Music: 28 days later OST

http://www.youtube.com/watch?v=Yl1e6-vxNBQ
Music: Portishead - MachineGun

Módosította Eladamir: 2012.05.11, 19:15

aures

aures

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.05, 11:14

Valamiért folyton az Agave ugrik be... :felvon:

aures

aures

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.07.02, 10:53

Üdv srácok. Valaki ismeri Patrick Rothfuss The Name of the Wind című könyvét? Külföldön egy tonna dícséretet kapott, olyan nagy írók emeltek kalapot a könyv és persze az író előtt, mint pl. OSC, vagy Robin Hobb. Nem azért mondom, engem nem befolyásolnak a hype-ok, de odaát elolvadnak a könyvtől. Biztos nem rossz... :aaaaa:
Küldtem egy mailt az írónak, hogy várható-e megjelenés magyarul, ( mert bár tudok angolul, sokkal jobb érzés ugye anyanyelven darálni :nod: ) és azt írta:
"Szia Jancsi, a könyv meg fog jelenni magyarul. A szerződések épp itthon vannak(...)"
Azt is írta, hogy nem tudja mikor fog megjelenni, akár egy évig is elhúzódhat a fordítás, és egyéb munkálatok miatt.
Én már nagyon várom! :szomoru:

(Hmm... Melyik kiadó csaphatott le rá?)

Módosította aures: 2008.07.02, 10:57

bodzatea

bodzatea

Abyss mystic

• Fórumita
  • 2474 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.01.24, 15:07

Olvastam, szvsz érdekes sztori, kellemesen beteg karakterekkel - de a prózája eléggé nehézkes, száraz.

Lopakodo_Solyom

Lopakodo_Solyom

Rendszeres fórumozó

• Inactive
  • 302 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.01.24, 14:02

Hali!

Olvasta valaki R. Scott Bakkertől a Prince of Nothing ciklust? Érdemes megrendelni?
Egy külföldi Martin fórumon leltem rá, a Dance megjelenéséig éhségcsillapításként Eriksont meg Bakkert ajánlottak sokan. (Eriksont olvasok :D )

Előre is köszi a választ: Sólyom

_lostris (NPC/NJK)

_lostris (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.01.23, 21:52

Simon R. Green-től sok minden megjelent a 90-es évek elején itthon, pl a Hawk és Fisher sorozat.

Hát akkor bocsi! De nagyon helyes, hogy megjelent, jó az :D

Steelrat

Steelrat

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 793 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.23, 11:31

Simon R. Green-től sok minden megjelent a 90-es évek elején itthon, pl a Hawk és Fisher sorozat.

_lostris (NPC/NJK)

_lostris (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.01.23, 10:23

Helló!

Nem tudom pontosan, hogy megjelent e magyarul regénye, de Simon R Green, nagyon nagyon jó!!! Én mondjuk még nem láttam boltokban, de ez nem jelent semmit. A Nightside-os regényei, izgalmasak, viccesek és van bennük fantázia, nem is kevés. A többi regényét nem nagyon olvastam, de azok is biztos jók!

Londonercsecse

Londonercsecse

könyvtárépítő

• Fórumita
  • 892 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.01.23, 07:32

Ezt erdemes: Simon Scarrow - Cato sorozatat, tortenelmi regeny, egyebkent az elso jon magyarul majusban, ha minden igaz.

Che

Che

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 948 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.20, 15:58

Igazából nem tudom megjelent -e magyarul, de nemrég olvastam Richard Matheson I am Legend c. könyvét. Az első olyan könyvként tartják számon amely megpróbál magyarázatot találni a vampirizmusra. Ezt igazán jól teszi, nagyon jók a kérdések, a válaszok és maga a környezet amiben előadja hihetlen jól eltalált. Az érzelmekkel is nagyon jól játszik, és hűen ábrázolja a magányt, a kiszolgáltatottságot, a kreativitást és egyéb emberi jellemzőket.

Amiért viszont írtam: film készült belőle és mocsokszar. Inkább töltsétek le és olvassátok el, még csak letölteni se érdemes a filmet. Teljesen másról szól. Nem is értem hogy lehet ennyire elferdíteni egy könyvet.

Jó olvasást.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]