Ugrás tartalomhoz

Fotó

Fallout LIVE

• Válasz írásához lépj be
64 hozzászólás érkezett eddig

T10

T10

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.17, 11:02

Épülnek a bunkerek...

http://www.origo.hu/tudomany/20120411-atombiztos-luxusbunkerek-epulnek-az-amerikai-preri-alatt.html

wastelandwarrior

wastelandwarrior

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 32 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.26, 22:25

Üdv!
Köszönöm a segítséget, sajnálattal vettem tudomásul a hírt a Fallout LIVE-val történtekről.
Bízom benne, hogy a közeljövőben alkalom nyílik majd Fallout rajongók számára a LARP nyújtotta lehetőségek megtapasztalására is.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.25, 14:24

Sziasztok!
Elolvastam a fórumon eddig megjelent üzeneteket, tetszenek az elképzelések és ha lehet szeretnék többet megtudni róluk. Mivel az előttem lévő utolsó hozzászólás még 2008-ban történt, így nem tudom, hogy mennyit haladtatok a fejlesztésben (például van-e már weboldal :) ). Ha még figyelitek ezt a fórumot akkor kérlek válaszoljatok. Előre is köszi.

Üdv!

Sajnos szomorú hírt kell közöljek. A baráti társaság mely anno a vállaira vette a terhet összeférhetetlenség miatt feloszlott. Így az általunk szervezett Fallout LIVE - legalábbis eredeti formájában - nem fog megtörténni. Alant Aemaeth néven jómagam írtam.

Ugyanakkor ismereteim szerint - bár ez lehet pletyka is - M_Sanyi illetve Dave [akik a Demgardi krónikák és a Sötét Kor LARP-ok atyái és Istenei is] terveztek vagy terveznek Fallout LARP-ot.

Remélem segíthettem.

Tisztelettel:
Morak

wastelandwarrior

wastelandwarrior

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 32 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.16, 23:02

Sziasztok!
Elolvastam a fórumon eddig megjelent üzeneteket, tetszenek az elképzelések és ha lehet szeretnék többet megtudni róluk. Mivel az előttem lévő utolsó hozzászólás még 2008-ban történt, így nem tudom, hogy mennyit haladtatok a fejlesztésben (például van-e már weboldal :) ). Ha még figyelitek ezt a fórumot akkor kérlek válaszoljatok. Előre is köszi.

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.02.16, 09:53

Üdv!

Mint a live önkényes szószólója ( :sor: ) elnézést kérek mindenkitől, az utóbbi idők nagy hallgatásáért, ám magyarázatul szolgálhat, hogy a szervezők vizsgaidőszak miatt, s az újabb félév kezdése okán kissé be lettek havazva nem volt lehetőségük teljes gőzzel a világon dolgozni. Ámde ennek mostantól vége.:P

Néhány hírfoszlányt osztanék most meg Veletek:

Eredetileg Április 19-én lett volna, mindössze egy délután hosszan tartó, az előbbinél komolyabb hangvételű próbajáték, a továbbfejlesztett skillekkel, vagy azok nélkül, csak kipróbálni, hogy egyáltalán lehet e szerepjátszani, vagy a mostani szabályok miatt inkább csak önfeledt lövöldözésbe torkollana a játék.
Közbenjárásomnak hála (????) ez nem így lesz, mert Április 19 az vasárnap és akinek másnap munkába kell mennie, vagy csak szimplán messze lakik az nem fog maradni Balatonfüreden egy próbajáték miatt délután. Gondolom ezzel egyetértünk. :)

A második verzió amit én erőltettem, hogy inkább legyen egy egynapos valami, és azon majd kiderül, hogy mennyire játszható a rendszer, az első live-ok általában amúgy is inkább csak felvezetői, mondhatni ízelítők abból ami ránk vár amikor egyszer késznek minősítik a rendszert. Erről még folynak a tárgyalások, ám pontos hírem ezzel kapcsolatban nincs. Annyi bizonyos, hogy idén tavasszal már várhatóan lesz belőle valami.

Köszönöm a szervezők nevében is a türelmet. :ok:

Phet

Phet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 660 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.02.11, 11:03

Üdv!

Nagyon tettszik a kezdeményezés! Ha letisztulnak a dolgok akkor hol lehet érdeklődni? (volt szó alább egy honlapról) Engem és a szerepjátékos partymat szinte biztosan érdekelné! Tényleg remekül hangzik! Sok sikert és kitartást hozzá!

:felvon:

szakalgyepal

szakalgyepal

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.28, 19:51

ahoy!

Aemaeth: köszi, hogy közbenjártál értem, és köszönöm, hogy így látatlanban is megbízol bennem. Ez nagy megtiszteltetés. Most az első számú feladat számomra, hogy beszerezzek egy rendes airsoft fegyót. Volt alkalmam kipróbálni a Cyma AK-47 est, aszem én is ennél maradok, amúgy is bejönnek a kalasnikovok, de ha minden kötél szakad akkor még mindig ott van a jó öreg kis mp5-ös (Cyma koppintás, de sokan azt mondják, jobb mint az eredeti) ... Minden esetre jövök neked egy :) -rel... ;)

Más: hétvégén benéztem egy millitary boltba, nos sok olyan dolgot találtam, amit igazán jól lehetne használni a játékban, csak hát k*a drága, meg szegénység is van de kegyetlen (bocsánat, nem szegénység, DIVERGENCIA) :)

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.25, 18:56

Üdv!

Szakálgyepál: Én már megvívtam a magam kis harcát Érted az egyik szervezővel, aki nem ír ide. :P Szóval vállaltam a kezességet ha úgy tetszik. Ez nálunk amolyan hagyomány, hogy aki már bizonyított nálunk, az ha úgy érzi a jelölt megérdemli, behívhat egy olyat, akire a szervezők nem gondolnának alapból. A fórumos postjaid alapján úgy gondoltam érted érdemes.

Woody: Nyugalom, veled sincs bajom. :D Meg a lelkesedés az sokszor sokkal fontosabb minden másnál. Meg kevesen is vagyunk, a vérfrissítés sosem árt. Majd megkérdezem a tisztelt szervező urat mi a véleménye rólad a postjaid alapján. :)

U.i.: Nem kamu, nálunk a lelkes "újoncok" rendre elviszik a legjobb játékos díjat, olyna beleadással játszanak. :)

szakalgyepal

szakalgyepal

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.24, 11:34

Ja még valami: Általában a környezetemben élő játékosok azért vannak rám kiakadva, mert ha valaki megkérdezi: "melyik a kedvenc rendszered?" - kapásból 5-10 olyan játékot mondok neki amiről általában nem is hallott (lsd: DUNE; DragonMech; GearKrieg; Sla; stb.) :)

szakalgyepal

szakalgyepal

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.24, 11:30

Ahoy! (hogy hagyomány teremtő legyek)

Én már kicsit messzebb lakom, kb úgy 300-350 km-re Siófoktól, pontosabban Nyíregyháza mellett, de nyugottan lehet Nyíregyházinak tekinteni. Sajna mifelénk kevés a szerepjátékos, most leszámítva a vérpistikéket illetve az "öregróka vagyok, minden rendszert ismerek, de ha már mesélni kell akkor nem játszok" stílusú emberkéket.. Live-os még kevesebb van, és aki pedig ilyen spec. live-ot akarna tolni, nos talán csak én vagyok...

Ha már itt tartunk, Én nem nevezem magam olyan nagyon tapasztalt játékosnak, bár eddig soha nem voltz panasz a karaktereimre ( kleptomániás gnóm tolvaj- aki a legrosszabbkor szabadítja meg társait a fegyvereiktől; tetovált cirkuszi előadóművész- az 1920-as évekből; bipoláris ventru politikus hogy csak a kedvenceimet említsem). Karakter alkotáskor nekem sokkal fontosabb, hogy egy karakter életszagú, elképzelhető és a körülötte lévő világba illeszthető legyen, mint hogy majd milyen izmos varit v. fegyvert dobhatok az ellenfél fejére- tápos csirke statisztika halmaz legyen.

Visszatérve a távolságra, ha meghívnátok :nos: , akkor mindenképp elintézném, hogy eltudjak menni... :)

Woody_Sheriff

Woody_Sheriff

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.20, 06:50

Ahoy!

Székesfehérvár környékén lakok, szóval Siófok eléggé közel van.

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.19, 19:35

Üdv!

Nos, ez kifejezett örömhír, ugyanis a meghívásos rendszer pontosan azért van, hogy a tapasztalatlan n00b RPG-seket kiszűrjük.. Értem ez alatt az olyanokat, akiknek nehézséget okoz a Kovács Pista helyén, mondjuk Sasszem Bandi, tatai forradalmárt látni, és rendre Pityu néven szólítaná, mikozben ő ugye akkor már rég a karakterét személyesítené meg. :D

Milyen messze laksz Balatonfüredtől, illetőleg Siófoktól? A két város között terveződik az első live, de ez még persze változhat.

Előző kérdés Szakálgyepál kollégának is ment. :titanic:

Woody_Sheriff

Woody_Sheriff

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.19, 18:40

Hali!

Háát... 4 évig játszottam egy tudathasadásos pszichopata/szociopata félszerzet szerzetessel Forgotten Realmsban (nos... izé... szóval egészen élethűen sikeredett olykor-olykor :D ). Asszem ez az összes...

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.19, 17:40

Üdv!

Woody: Amúgy meghívásos lesz a rendszer, szóval nem kell izgulnod, más se fog átlőni. :titanic:

A másik kérdésedre a válasz az, hogy saját kűtfőből kell gazdálkodnod. De itt bejön a korrektség. Mire gondolok? Ha egy buta, beképzelt katonát alakít valaki, akkor ne legyen okosabb, mint az őt átverni készülő rafináltabb bandatag, vagy felcser, esetleg pap. (sztem ezen a világon a papok mindenek lesznek csak szentek nem, aztán ki tudja :D ) Tehát ha mindenki hű lesz a sakát karakterének a koncepciójához, akkor az átverés az egy párbeszéd eredménye, vagy eredménytelensége lesz. :cool:

Ja, még valami...milyen múltad van az RPG-k terén? :cool:

Woody_Sheriff

Woody_Sheriff

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.19, 16:00

Ahoy!

Aemaeth:
Bocs, ha férleértelmezhető voltam, de nem konkrétan a harcra gondoltam... De például ha valakivel el akarok hitetni valamit (tehát hazudni akarok) a játékban, akkor egyszerűen saját kútfőből kell elhitetni, vagy karakterisztikák alapján?
Egyébként áldom az eget, hogy nem a harc az elsődleges, mivel még ezügyben is totál képzetlen vagyok (haver mondjuk "keményebbik" fajta airsoftot nyom, lehet tőle veszek leckéket :D ).

Húha, azt ist jól elírtam... Szóval NEM akarok hozni megacsuzlit, ez csak egy szimpla kérdés volt :titanic: !

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.18, 21:23

Üdv!

Woody: A live azért live, mert szerepjátszol. Képzeld el, hogy egy improvizációs színház, ergo, nincsenek kockák (bár szabályok vannak), a harcot meg le kell játszani (ez az airosft része). Végülis, a karakterednek ideális esetben van egy saját története, és Te, ezt próbálod végigjátszani, és mivel SZEREPjáték, a harc sokadlagos szempont. Hovatovább érdemes azt is figyelembe venni, hogy a többiek is hasonló elvek alapján jönnek, tehát mindenkinek van valami CÉLJA, amit próbál elérni, és nem az a lénye,g hogy legéppuskázunk/kardozunk mindenkit. Erre vannak normál, nem live játékok/sportok is. A történet a lényeg, és a játék.

És megnyugtatlak, ha olyan fegyverrel jössz, ami a batallion vértjét is átviszi, akkor úgy, de úgy szájba leszel rúgva, hogy hazáig szállsz majd. :D

Woody_Sheriff

Woody_Sheriff

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1497 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.18, 20:05

Hali!

Így végigolvasva ezt a topicot nekem is megjött a kedvem ehhez a LIVE dologhoz :D . Bár nem tudom hogy ez pontosan mi is takar (valaki el tudná magyarázni hogy ez hogyan zajlik? Mint egy airsoft meccs? Vagy leállnak a játékosok egymással szemben, és jöhet a kockadobás?)...

Egyébként ez a bataillon érdekes lehet... Ha feláll egy ilyen srác, és én meglövöm egy amolyan "bolygórobbantó" fegyóval (mondjuk LK6 Cheetah-al, vagy egy atomrugós sima Cyma karabéllyal), akkor az el fog dőlni, hiába is "sebezhetetlen" :titanic: .

szakalgyepal

szakalgyepal

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.07, 19:36

örömömre szolgál, hogy benéztél hozzánk :) (Ameth: végre egy új arc a fórumban :) ) Félre ne érts, nem kifogásolni akartam a bataillon karakter, csak elmondtam az én ismereteimet róla.. Amúgy nagyon tetszik a kezdeményezésetek, én is szeretnék valami hasnlót létrehozni életrekelteni itt az ország keleti végében... Amúgy a világotok nagyon tetszik, tudtommal még senki sem csinált ilyet kis hazánkban... Ha gondolod szivesen segítek néhány háttér sztoriban, illetve hangulatteremtő dolgokban. Tehát sok sikert, és remélem egyszer én is eljutok majd a játékotokra. ;) :rohog:

Sekratorius

Sekratorius

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 19 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.05, 21:08

Üdvözletem mindenkinek!

Mint egyik fejlesztő a kettőből, megjelentem. A világért főleg én vagyok a felelős, a szabályrendszer terhét főként Mort vette a vállára; természetesen van befolyásunk egymásra :rohog:
A bataillon-t védelmembe kell vennem különösen, hogy én teszteletem, és nekem nagyon tetszett. Hihetetlen érzés volt ahogy a sebezhetetlennek hitt harcost becsalták egy árokba és hátulról leszúrták... Mentségemre legyen mondva, hogy korai széria...
Egyrészt meg van tiltva, hogy bármit is kiszivárogtassak. Némi magyarázat a királyságra: mivel a régi rendszer megszünt, ezért egy új jön létre, márpedig két államformát ismer a világ jelenleg: monarchiát és respublikát. Minden új rendszernek szüksége van legitimitásra. A Régi kösztársaság hiteltelenné vált, és mivel az új rendszer ezért visszanyúlt a monarchiához és a Szent Korona tanra támaszkodva birtokolja a hatalmat (tehát az ország mindenkori vezetője a Szent Korona, aki az ország megtestesülése).
A honlap folyamatban van, és a foltok is tűnnek el. A világban szándékosan fogunk hagyni foltokat, hogy bevonjuk a játéskosokat is kicsit; persze még ennek az ellenkezőej is fennállhat. :aaaaa:

Egyenlőre ennyit árulhatok el.
MG-023

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.04, 16:01

Üdv!

A készítők egyedi világot akartak, ha hasonlítanak a GammaWorldre amit én nem ismerek akkor ez bukta. :) De nem baj, nehéz ma 100%-osan eredetinek lenni. :)

Egyébként...szóltam a főfejlesztő úrnak, talán majd észreveszi, és idenéz. :) Aztán ha van félreértés, azt eloszlatja. :) A pontatlan infokért vállalom a felelősséget, de én tényleg így emlékeztem mindenre, ahogy leírtam. :D

További szép napot. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]