Ugrás tartalomhoz

Fotó

Fallout LIVE

• Válasz írásához lépj be
64 hozzászólás érkezett eddig

szakalgyepal

szakalgyepal

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.04, 11:20

Ez nagyon zsír sztori :) :) Nekem nagyon bejönn!!! Hála neked máris nagyobb rálátásom van a dolgokra, mint eddig... Vajon megengednék a fejlesztőbácsik, ha kiegészíteném egy kicsit az ország keleti végével, én inkább erre vagyok érdekelt... És van egy pár jó öttletem, de csak akkor ha bele illik a képbe... Ha jól sejtem, akkor a mutánsos, mágiás dolgok még nincsennek igazán kidolgozva, de eddig nagyon GammaWorld íze van, ami persze jó, mert szeretem a Gamma World-öt...

Ja, szerintem csak ketten vagyunk ilyen elvetemültek, de ha gondolod szólhatsz a fejlesztőknek, hogy ők is benézhetnek, hátha tudunk valamire jutni :)

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.03, 16:26

Üdv! Neked mindent. :)

Komolyra fordítva...nagy vonalakban hát a történet...

Pár év múlva, a gazdasági és politikai érdekek olyan szinten okoznak feszültségeket, hogy azt már diplomáciai úton nem lehet megoldani, kitör a háború. Nincs gócpont, szinte egyszerre törnek ki a fegyveres konfliktusok szerte a világon...ám van egy kis bibi...a gazdag országok, gyakorlatilag a világ nagyhatalmai olyan genetikailag kitenyésztett, mondhatni szuperfajokat vetnek be a háborúban, amelyek minden tekintetben felülmúlják az egyszeri embereket. Nem csak intelligenciában, de testi erőben és ellenállóképességben is. Egyetlen ilyen teremtmény felér több, csak emberekből felállított alakulattal is. Akár egyszerre...érthető módon, ezek a lények borzalmas pusztítást végeznek az ember és a technikai állományban...az atombombát nem vetik be tömegesen, főleg terroristák robbantgatnak kis energiájú atomtölteteket, azért mégis milliók élete szűnik meg, percek alatt. Az óriási kiterjedésű frontokon, az eddig soha nem látott szuperfegyverek szedik áldozataikat, a csaták már inkább csak húsdarálók, mészárszékek, ahol a barmok szerepét az emberek töltik be...az infrastruktúra, a gazdaság, a kultúra pár év alatt visszazuhan pár évszázadot a rombolás következtében...a civilizáció megszűnik létezni...avagy mégsem? Minden állam a saját kormányát vaultokba menekítette, tekintélyes technikával egyetemben, s a föld alól előjöve ott folytatják a dolgot, ahol az abbamaradt a háború előtt...azaz építgetik saját hatalmukat...új fenyegetéseket hozott azonban ez a konfliktus. Sugárszennyezett zónák...különös mutánsok, amik akár egy tankot is megesznek reggelire...furcsa, mágiának nevezett jelenségek, melyeket a ritka kiválasztott irányítani is képes. Mágiának nevezik, pedig ezek csak olyan jelenségek, amiket tudományosan megmagyarázni nem lehet, ilyet látni ritka, de még ritkább, ha túléli valaki.

Magyarország számára a háború hozott szerencsét is. Amikor a NATO hadserege összecsapott a keleti blokkal, akkor Románia, hogy visszaszerezze a szerinte jogos területeket Magyarországtól, átpártolt a keleti blokkhoz, s megtámadtak minket. Szlovákiában katonai puccs következett be, melynek során leváltották a vezetőket, s orosz bábkormány irányítása alá került. A NATO súlyos harcok árán teljesen kiszorította a kárpátokból az ellenséget, ezzel lényegében a Mátyás korabeli határokat kapta vissza az ország...bár sokra nem mentünk vele, hiszen nálunk is dúlt az anarchia, s mivel Paks felrobbant, nagy területek váltak sugárszennyezetté. Központosított hatalom csak Budapest és környékén maradt meg, lassú a terjeszkedés, főleg azért, mer egyes katonai alakulatok, saját "birodalmat" alapítva uralnak, olykor teljes megyéket, melyeknek mindenféle fantázianevet adnak. A központi hatalom, katonai erővel kormányoz, célja egyesíteni egy kéz alá az országot. Tata lett az otthona azoknak a lázadóknak, akik úgy érezték, hogy ha a cél jó is, a módszerek elítélendőek, magukat az ország felszabadítóinak tekintik, a kormány terroristának hívja őket, eképp is bánik velük. De Tata olyannyira meg lett erősítve, hogy a széttagolt Királyi Hadsereg nem tudja bevenni. Harmadik frakció, a hatalmi harokból kimaradó, csakis a túlélésre játszó bandák (Mad Max fíling). Bár nevezhetjük őket negyedik frakciónak is, ha a kiskirályokat (NJK-k) belevesszük a számításba. Nos, ők lopnak, csalnak, drogot termelnek, amit eladnak, és gyilkolnak ha úgy hozza szükség. Ők vannak a legtöbben, de nekik van a legtöbb ellenségük. A forradalmárok és a Királyi Hadsereg szemét is böki jelenlétük, nem beszélve a kiskirályokról, de elképzelhető hogy az aljasabbja zsoldba fogad néhány bandát, elvégre saját földján azt csinálnak amit akarnak...Dél alföld pl. egy egykori katonatiszt kezében van, aki három darab Nimrod tankkal (dupla cső, nem kettő nagy, hanem négy kisebb, széles lánctalpon mozgó monstrumok) lefedi a teljes területet, mellette több száz gyalogosa van, számottevő haderő. Más kiskirályoknak másfajta ereje van, valaki vadászgépekben erős (a Nimrod rendelkezik saját légvédelemmel, és rakétaelhárítással, így a repülő nem sokat ér ellene), másoknak több a gyalogosa, megint más bunkerrendszert birtokol...szóval teljes a káosz, de a gazdaságot már próbálják feléleszteni, és a kommunikáció is éledezik a városok között...

amint látható nagyon sűrű a játék, s valójában próbál arra törekedni, hogy a jelen politikai és vallási helyzetből gondolja tovább a jövőt. Persze fantasy, szóval a logikai buktatók megvannak, főleg a Magyar Királyság története abszurd kicsit, de én már megbékéltem vele. Majd még csöpögtetem az infókat.

Szakálgyepál...ezt a topicot csak mi látogatjuk? :)

szakalgyepal

szakalgyepal

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.03, 11:11

Miért? Mikor lenne megszervezve? Gondolom majd csak az után, hogy közzétették a neten a háttéranyagokat, illetve a szabályrendszert. A sztorit össze tudnád nekem kicsit foglalni??

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.03, 10:51

Üdve :)

A tesztjáték Balatonfüredtől volt kicsit feljebb, nekem Nagymező néven mutatták be, a térképen nem néztem meg így van e a név hivatalosan. :D Kisebb dombocskakezdeményekkel tarkított, majdnem sík terep, sok fával, és nyílt terekkel. :) Maga a live elméletileg urbánusabb környezetben lészen megrendezve. Ha összejön. :)

szakalgyepal

szakalgyepal

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.02, 09:04

HM..ez szép fegyver :nos: bárcsak nekem is ilyen lenne, nekem csak egy kínai mp5-ösöm va, de meglepő módon elég messzire lő és a lövedékek szórása is egy tenyérnyin belűl van...
Ja azt had kérdezzem már meg, hogy hol volt a tesztjáték, illetve milyen terepen csináltátok???

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.01, 19:30

Üdv! :)

Szamár legyen elől, mondom mindig, szóval magammal kezdeném. :D Egy Cyma AK-47S a fegyverem, ez "csak" 23.000 Ft volt (mai áron 15.000-20.000 Ft). De volt és lesz is a játékban (összáron) 85.000 Ft-os fegyver is, mert van aki rendszeresen, hobbi szinten airsoftozik. Nos, aki amúgy hódol eme hobbinak, az a "tűz"harcban előnyben van, mert majdnem 3x olyan messze lő, mint aki az olcsó műanyag vacakkal jön, azért ha valaki hülye (én is voltam 3x a tesztjátékon), azt simán ki lehet lőni ilyennel is. :) Meg alapból szerepjáték, tehát nagy a valószínűsége, hogy közelről adjuk le a lövéseket. :D

szakalgyepal

szakalgyepal

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.01, 10:04

Ez nagyon zsír, bár jó lenne róla kicsit többet tudni, dehát egyszer csak felteszik a háttéranyagokat is, egyébbként Ti milyen airsoft fegyvereket használtok én megvallom öszíntén a kínai műanyag (de jóminőségű) olcsóságokat használom, sajna nincs 40-50 ezrem, hogy komolyabb stukit vegyek, pedig már kinéztem magamnak egy AK-47.est....

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.29, 08:24

Üdv!

Akkor ismertetném a teszt eredményeit:

A Batallion kaszt, az elvárásokkal ellentétben kiválóan teljesített, sőt mi több, élvezetesnek bizonyult. Ámbár kiderültek a korlátjai, nevezetesen az, hogy csak olyan ember válassza ezt a kasztot, aki nagyon jól megállja a helyét közelharcban (kétkezes fegyverrel), és elég bátor ahhoz, hogy szó szerint belesétáljon a golyozáporba. Hasznos felhasználási módja volt, hogy 2-3 ember beállt a háta mögé, és amíg a Batallion élő flat képezett, a mögötte állók sértetlenül megúszták. Azért egy ambush 2 oldalról ezt is megoldja. :D A kasztnak való vértezet tesztelés alá fog kerülni, aki jajong a játék előtt amikor rálőnek, az nem lehet Batallion. :D

A katona kaszt egészen különleges bug-ot hordoz magával. Ez nem más mint tulajdon fegyvere. Kiderült ,hogy ha közelharcra kerül a sor, az emberek mily meglepő, féltik a fegyverüket, ergo, pánikszerűen próbálják arrébtenni, eldugni, felakaszani az első fára, akármi, csak ne lifegjen az oldalán miközben hadonászik a kardjával, mert senki nem akarja, hogy a csata hevében eltörjön kedvenc/egyetlen fegyvere. Egyenlőre azon gondolkozunk, hogy legy egy pás másodperces türelmi idő, ezalatt a katona karaktereknek, a kötelezően náluk hordott hátizsákba. Egyenlőre a legélvezetesebb kasztnak tűnik. :rohog:

Felcser: A tesztjátékon mindkét csapat ügyesen használta, védték, rejtegették, óvták a széltől is. :rohog: Kilőni akkor tudtam amikor engedve a szakmai becsületnek, belerohant a kereszttűzbe, hogy mentse társa életét. :lol: Posthomous kitüntetés. Nagyon jó kaszt, ha okosan használják. :D

Pap nem volt, róla semmit nem tudok mondani.

Összességében: Mi végig szerepjátszottunk az 1 órás tesztjáték alatt, kifejezetten élvezetes volt, ilyen rövid idő alatt még nem lőttem el egy teli hi-cap tárat. :ok: Mivel honlap még nincsen ezért azt nem tudom belinkelni, de a szervezőség még a kelleténél több lyukat érez a világban, amit szeretnének betölteni, mivel Magyarországon játszódik a történet, ezért nagyon alaposan akarják kidolgozni a világot. Nemsokára elérhetővé teszik az eddig elkészült anyagokat, hogy azok alapján mindenki akinek kedve és/vagy kreativitása van rá, az hozzáírhasson. Ezt elbírálják, és ha úgy ítélik megfelelő, akkor ez az iromány is a világ része lesz, hivatalos dokumentum. :D Még annyi, hogy a sebzésredszer olyasmi, hogy ha eltalálnak, van még x másodperced, addig meggyógyíthat a felcser, ha addig nem, akkor meghalsz. :D Aztán lehet keresni egy papot. :lol:

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.20, 10:17

Üdv!

Most szombaton lesz a rendszer tesztjátéka, az ígéretek szerint ez után már honlap is lesz, amit természetesen majd belinkelek ide. :titanic: A tesztjáték célja, hogy kiderítse, a kasztrendszerek működnek e a harcban. Eddig 4 kaszt van:

katona: a lőfegyverek és a robbanószerek mestere, a közelharcban is megállja a helyét, páncélzat tetszőleges, a lényeg, hogy a célzásban ne akadályozza

batallion: nehézpáncélos rohamosztag, speciális folyadékkal telt páncélzatot hord, a folyadékok összenyomhatatlanságának elve alapján, így a lőfegyverek semmilyen kárt nem okoznak eki, de ridegfegyverekkel (szúró/vágó) a vért felhasítható, a folyadék mérgező, a viselőt károsítja csúnyán, kizárólag közelharci fegyverekkel mászkál, a vért-ben nem tudna célozni.

felcser: egyértelmű szerintem :)

pap: ez érdekes kaszt. nem csak mert tud gyógyítani, mint a felcser, de kapcsolatot képes létesíteni a holtak lelkével, és bizonyos, hogy újra életet képes lehelni, a még friss holttestekbe, magyarán képes feltámasztani. Alapvetően a legszerepjátékosabb kasztnak tűnik.

Asszem magmaat kell idéznem. Ebben benne van a válasz a kérdésre. :buli:

szakalgyepal

szakalgyepal

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.20, 09:13

Zsír, teve zsír... :titanic: A sima katonáknak van valami páncélzata, vagy közelharci fegyvere?? Én a saját rendszeremben (neve Apokalipszis Camping) úgy csináltam, hogy egy csatába mindenki csak egy lőfegyvert, és max 2 közelharci fegyvert vihet magával.. Lőfegyveres nem támadhat közelharci fegyveresre, tehát nincs olyan hogy kifogyott a bb-m és késsel a kezemben 50m-ről pofán lőnek. Azon kívűl terveztem egy ilyen szövetségmintát is:

Solo: az aki egyedül jön a játékra, a tipikus magányos farkas, mindehez ért egy kicsit, de sok mindenre nem megy vele, nem használhat robbanószereket, csak gyógycuccal gyógyíthat-gyógyulhat.

Duo: Akik ketten jönnek, pl elhozom a csajom is hátha v.ki agyonlövi :five: .. Ők már kicsit specializálhatják magukat (spec képzettségeket vehetnek fel; gyógycuccok előállítása, rádiózás, nehéz illetve energia fegyver használata). A szövetség fel nem bontható, csak haálesettel..

Trio: érterlemszerű, spec szabálya, hogy a csapatban lennie kell egy szanitécnek aki igaziból rendelkezik az elsősegéjt nyujtó képzettségekkel és lenni kell nálla ilyen felszerelésnek.

Banda: akik sokan vannak.....

Szerintem: lehet, hogy kicsit tulbonyolítottam... :) :buli:

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.18, 21:24

Üdv!

Az elv itt is ugyanaz, de itt a folyadék nem víz. Csak az az elv, hogy a folyadék összenyomhatatlan vagy mi. Szerintme is jobb lett volna a Dűne féle megoldás, azt elméletileg a készítők is ismerik, hogy miért a folyadék...rejtély. De most hétvégén ha minden igaz végre fény derül a dologra. Talán személyes meggyőzőképességemmel elérem azt is, hogy lemondjanak erről a folyadékos izéről. ;)

(azért azt már elmondták, hogy az elvük az, hogy rákényszerítsák a batallion kasztúakat egy valóban durván védő ruházat viselésére, mivel nekik kell a száz és száz BB záporába ugraniuk. :cool: )

szakalgyepal

szakalgyepal

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.17, 07:51

Folyadékkal telt páncélról, annnyit, hogy létezik egy hasonló, melyet a svájci légierő kiséletezett ki, a pilóták számára, de nem az esetlegesen becsapodó lövedékek ellen (értsd: lövedékálló ruházat) hanem a gyorsulás és a fellépő nyomás külömbség kompenzálására....vagy valami hasonló. :) tehát a folyadékoknak nincs valami jó ütés elnyelő képességük, próbáld ki egy vizzel teli lufin, látni fogod... Erre talán jobb lenne egy a Dünéból ismert pajzs nevű kis találmány, ami gyakolatilag egy elektromágneses erőtér a viselője körül, és minden nagyobb sebességgel érkező dolog (pl. lövedék lepattan róla) viszont egy közelharci fegyverrel (pl. késsel) kitünően "bemászhatsz mögé"..... :lol:

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.15, 21:01

Üdv!

Strato: Akkor félreérthetően írtam. Ez NEM Fallout live. :D Ha jól tévedek valami Hystorica Pannonium a neve, és egy elég érdekesen végződött harmadik világágás után játszódik, amikor is nem atomozták le az egész bolygót, hanem mindenféle szuperfegyvert vetettek be. Amiért ideírtam a dolgot az az, hogy mivel a Falloutban is lesznek ridegfegyverek, érdekesnek hatna egy hasonló elvű LARP-ot látni működés közben, így annak a hasznos illetve haszontalan elveit, na meg tapasztalatcsere (én felétek ugye).

U.i.: A rendszer készítője égre-földre esküdözött, hogy a folyadékpáncéllal kísérleteznek már ma is. Hát nemtom. Nem kerestme rá a google-ön a szupertitkos katonai kísérletekre. :P

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8048 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.15, 14:56

Ez a folyadékkal töltött péncél nagy blődlinek tűnik, a papot meg nehezen tudom beleképzelni a Fallout kemény világába, de végülis én nem játsom, úgyhogy nem fáj. :P

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.12, 19:32

Üdv!

Pech, de elmaradt. Majd jövő héten szombaton lesz megtartva, ha minden igaz. A lelkesedés annyiban hagyott alá, hogy a live végett át lettünk verve, de a tesaztjátékot utána meg akarjuk tartani. Egyenlőre bizakodó vagyok.

Honlapról tudomásom sajnálatos módon nincsen.

szakalgyepal

szakalgyepal

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.12, 11:10

hali, na milyen volt a tesztjáték??? van már honlap???

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.04, 08:21

Üdv!

Most szombaton lesz a rendszer tesztjátéka, az ígéretek szerint ez után már honlap is lesz, amit természetesen majd belinkelek ide. :) A tesztjáték célja, hogy kiderítse, a kasztrendszerek működnek e a harcban. Eddig 4 kaszt van:

katona: a lőfegyverek és a robbanószerek mestere, a közelharcban is megállja a helyét, páncélzat tetszőleges, a lényeg, hogy a célzásban ne akadályozza

batallion: nehézpáncélos rohamosztag, speciális folyadékkal telt páncélzatot hord, a folyadékok összenyomhatatlanságának elve alapján, így a lőfegyverek semmilyen kárt nem okoznak eki, de ridegfegyverekkel (szúró/vágó) a vért felhasítható, a folyadék mérgező, a viselőt károsítja csúnyán, kizárólag közelharci fegyverekkel mászkál, a vért-ben nem tudna célozni.

felcser: egyértelmű szerintem :D

pap: ez érdekes kaszt. nem csak mert tud gyógyítani, mint a felcser, de kapcsolatot képes létesíteni a holtak lelkével, és bizonyos, hogy újra életet képes lehelni, a még friss holttestekbe, magyarán képes feltámasztani. Alapvetően a legszerepjátékosabb kasztnak tűnik.

szakalgyepal

szakalgyepal

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.04, 07:37

oksa, hol lehetne utánna nézni???

Aemaeth

Aemaeth

Dark Jedi

• Archívum
  • 2584 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.09.01, 20:13

Üdv!

Hamarosan várható egy posztapokaliptikusnak is nevezhető LARP rendszer. Namost, lehet idén még nem készül el, de saját live előtt érdemes lenne elnézni oda, és kipróbálni milyen lehet. Annyit mondok, hogy a rendszer a rideg- és a távolsági fegyverek összeeresztésére alapul. Várhatóan jó eredménnyel, persze sok múlik a szervezőkön. Többet nem nagyon tudok. Én is csak érdeklődő vagyok. :)

_Maximus (NPC/NJK)

_Maximus (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.07.17, 09:34

Végre valaki kedvesnek nevezett! :buszke: :aboci: ;)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]