Ugrás tartalomhoz

Fotó

MMORPG - általános

• Válasz írásához lépj be
404 hozzászólás érkezett eddig

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4230 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.27, 18:07

Tévésorozatot kap a Final Fantasy XIV.

marker699

marker699

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.06.19, 13:08

Köszöntünk Magyarország első és legnagyobb GTA V RP közösségén és szerverén

A GTA: Hungary RP Magyarország első GTA V többjátékos szerepjáték szervere. Szerepjáték, tehát úgy kell viselkedni a játékban a játékosoknak, ahogy a való életben cselekednének. A szórakozás részét az adja ennek a műfajnak, hogy itt bármilyen szerepet alakíthatunk, legyen az akár rendőr, drogbáró, kommandós, orvos vagy például autókereskedő.

Katt a linkre, további infókért:
https://www.gtarp.hu/

AIRthegamehu

AIRthegamehu

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.02, 16:06

Sziasztok!
Hátha érdekel valakit egy új és közelgő MMORPG játék.
Ascent: Infinite Realm röviden [A:ir] egyszerre ötvözi a fantasy akció szerepjáték és a steampunk sci-fi elemeket egy openworld világban.
A játékban mind a PvE tartalmak Dungeon,Raidek,házrendszer,farm, állattenyésztés és PvP tartalmak légi és szárazföldi RvR csaták is megtalálhatóak lesznek. Megépíthetjük álmaink házát vagy éppen léghajóját, akár robot/állat kedvencünket [például; oroszlán/robot szárnyakkal és skorpió farokkal]. A játékban 5 induló osztály lesz megtalálható kétféle játékstílussal. Az A:IR a Tera és PUBG készítőinek új játéka.
További információkat és friss híreket mindig az Ascent: Infinite Realm Hungary facebook oldalunkon érhetitek el! Ne felejtsétek követni és kedvelni a facebook oldalunkat:
https://www.facebook.com/AIRGAME.HUN/
Weboldalunk pedig a következő hivatkozáson érhető el:
https://airthegame.xyz
https://airthegame.webnode.hu/

Gameplay trailer: https://www.youtube.com/watch?v=1GhaWt8Atsw
Class Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=2OoBcjmZttU
Tömören:
-AAA Akció MMORPG
-Fantasy/Steampunk Openworld világ
-5 Osztály kétféle játékstílussal
-Minden osztályban választható a női és férfi karakter
-Lesz egy választható állati faj is az emberek mellett
-"Child of Stars" rendszer a karakterünk gyerekként indul és nő fel a sztory küldetések alatt.
-Eddig két frakciót ismerünk: Ontari(Kék) Vulpin(Vörös)
-Mély craft rendszer és szakmák
-Házrendszer és Gazdálkodás
-Robotok, sárkányok, léghajók, mechek
-Légi és szárazföldi csaták
-PvE/PvP/RvR/BG/OpenWorld PvP (Field PvP zónák)
-Dungeonok, Raidek és rengetek Mini játékok néhol humorral.
-Többféle küldetésrendszer
-Mély Képességfejlesztés
-Dinamikus World események és küldetések [GW2]
-Módosított UnrealEngine 3 - DirectX11 támogatással
-Bluehole(Tera) és PUBG fejlesztőinek új játéka.

AIRthegamehu

AIRthegamehu

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.02, 16:06

Sziasztok!
Hátha érdekel valakit egy új és közelgő MMORPG játék.
Ascent: Infinite Realm röviden [A:ir] egyszerre ötvözi a fantasy akció szerepjáték és a steampunk sci-fi elemeket egy openworld világban.
A játékban mind a PvE tartalmak Dungeon,Raidek,házrendszer,farm, állattenyésztés és PvP tartalmak légi és szárazföldi RvR csaták is megtalálhatóak lesznek. Megépíthetjük álmaink házát vagy éppen léghajóját, akár robot/állat kedvencünket [például; oroszlán/robot szárnyakkal és skorpió farokkal]. A játékban 5 induló osztály lesz megtalálható kétféle játékstílussal. Az A:IR a Tera és PUBG készítőinek új játéka.
További információkat és friss híreket mindig az Ascent: Infinite Realm Hungary facebook oldalunkon érhetitek el! Ne felejtsétek követni és kedvelni a facebook oldalunkat:
https://www.facebook.com/AIRGAME.HUN/
Weboldalunk pedig a következő hivatkozáson érhető el:
https://airthegame.xyz
https://airthegame.webnode.hu/

Gameplay trailer: https://www.youtube.com/watch?v=1GhaWt8Atsw
Class Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=2OoBcjmZttU
Tömören:
-AAA Akció MMORPG
-Fantasy/Steampunk Openworld világ
-5 Osztály kétféle játékstílussal
-Minden osztályban választható a női és férfi karakter
-Lesz egy választható állati faj is az emberek mellett
-"Child of Stars" rendszer a karakterünk gyerekként indul és nő fel a sztory küldetések alatt.
-Eddig két frakciót ismerünk: Ontari(Kék) Vulpin(Vörös)
-Mély craft rendszer és szakmák
-Házrendszer és Gazdálkodás
-Robotok, sárkányok, léghajók, mechek
-Légi és szárazföldi csaták
-PvE/PvP/RvR/BG/OpenWorld PvP (Field PvP zónák)
-Dungeonok, Raidek és rengetek Mini játékok néhol humorral.
-Többféle küldetésrendszer
-Mély Képességfejlesztés
-Dinamikus World események és küldetések [GW2]
-Módosított UnrealEngine 3 - DirectX11 támogatással
-Bluehole(Tera) és PUBG fejlesztőinek új játéka.

Ordas

Ordas

Káosz edző

• Fórumita
  • 424 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.09, 13:30

Kedves Mindenki,

Mint azt talán tudjátok a Dungeons&Dragons Online nagyrésze ingyenes lett, ennek apropóján is alakult egy magyar játékosokból álló céh, a LEGIO. Több korosztályból álló segítőkész csapattal a jó hangulatú kalandozás garantált :)

Kevesen vagyunk, szívesen segítünk megismerni a játékot, összeszedni egy jó felszerelést, kipróbáni a nehezebb, csapatmunkát igénylő kalandokat.

Jelentkezni lehet : Sebestyén Balázsnál (sotetpapa/kukac/gmail/pont/com) fő karaktere Cippola, Balogh Imrénél (ordas.farkas/kukac/gmail/pont/com) karakter : Maraxusss vagy a Facebookon a LEGIO csoportnál : http://www.facebook.com/groups/legioguild/

Fontos : a céh a KHYBER szerveren van.

Jó kalandozást kívánva : Ordas

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4230 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.25, 19:17

Sziasztok !

Játszik még innen valaki Atlantica online-t a Sykion szerveren ?

Hogy innen is e, azt nem tudom, de vannak magyarok az AO minden szerverén, igaz, nem sokan. A Macedon-on két magyar guild is volt, a Sikyon-on színmagyarról nem tudok.

Rayzen

Rayzen

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.10.23, 22:59

Sziasztok !

Játszik még innen valaki Atlantica online-t a Sykion szerveren ?

csibu

csibu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1750 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.20, 01:37

Kipróbáltam a Minecraftet. Az élményeimet leírtam itt:
http://loot.blog.hu/2011/08/06/miert_jo_a_minecraft
Elég szkeptikus voltam azelőtt, de sokkal több potenciál van a játékban, mint azt korábban gondoltam..

Köszi, kedvet adtál ehhez az elsőre valóban elég furának tűnő játékhoz!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.07, 09:57

Kipróbáltam a Minecraftet. Az élményeimet leírtam itt:
http://loot.blog.hu/2011/08/06/miert_jo_a_minecraft
Elég szkeptikus voltam azelőtt, de sokkal több potenciál van a játékban, mint azt korábban gondoltam...

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.03, 09:10

Írtam egy cikket a Spiral Kngiths-ról:
http://loot.blog.hu/2011/07/28/spiral_knights
Aki nem próbálta, tegyen egy próbát vele!

THE_Eye

THE_Eye

Csillagvadász

• Fórumita
  • 1262 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.01, 08:22

Sziasztok!

Az egyetemen (szociolingvisztikából) a "magyar internetes játékkultúra nyelvhasználati sajátosságai"-ról írok egy dolgozatot, mely röviden azt kutatná, mennyire elterjedtek az élő nyelvben a különféle mmorpg-k által terjesztett "szakkifejezések" (pl. a "tank", "ninja", "buff"), vannak-e magyar sajátosságok illetve ki hogy viszonyul ehhez a fajta nyelvhasználathoz az, aki ezekkel ténylegesen él (azaz magyar nyelvtan vs "buffoljál pls"). Ha valakinek lenne kedve ebben részt venni, annak szívesen veszem a jelentkezését/érdeklődését mind U2U-ban, mind a zoltan.hallerKUKACyahoo.com e-mail címen. Alapvetően egy szöveges válaszokat igénylő és egy feleletválasztós kérdőív kitöltéséről lenne szó - elektronikusan. (Akit persze érdekel a végén maga a dolgozat is, annak átküldöm.)

Előre is köszönöm a segítségeteket!

U.i.: ne haragudjatok, hogy ide is feltettem a hirdetés blokk mellett, de ide talán jobban illik.

Módosította THE_Eye: 2010.11.01, 08:23

Endrosz

Endrosz

Kicsicsillag

• Fórumita
  • 875 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.28, 13:41

A Symantec 44 millió lopott MMO jelszavat tartalmazó adatbázist fedezett fel

Üzlet az RMT (Real Money Trade), de még mekkora. Cél-trójait írni csak arra, hogy jelszavak érvényességét ellenőrizze le... durva.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4230 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.18, 09:38

Egyébként pont abba a guild-ba léptél be, ahol öcsém (z*) az officer és az alt karakterem (Gonz0*; musician) is tag. :)

Daoldin

Daoldin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.15, 10:28

nekem az első karim (gun) már lvl 97 :) persze lehetne több is, de mostanában egyre kevesebb időm van játszani.
a vándorló kereskedőket én is próbáltam már, de én ehhez túl türelmetlen vagyok. Colombusszal is el lehet szórakozni, pláne ha az ember olyan boxokból vásárol be, ami a saját szintje, aztán a felesleges cuccokat adja el nála (instrument, cannon, stb.).
Goncourtot még mindig jobb befektetésnek tartom, a múltkor kettő (!) war cry is esett :)

exorcistot a sykioni karakteremhez én is kipróbálom (az nekem is staff), a másik karakteremmel most próbálgatom az inventort, az nagyon faja, olyan stunokat okozok, hogy ihaj :) most lady knightra és janissary-ra gyúrok, utóbbi különösen klassz lesz, már így is 3 gun van a csapatban... :D

ó, és pénz megint: a hírlevélnél csak most vettem észre, hogy van item nyerési lehetőség, kapásból kaptam is egy teleport license-t, 7 naposat!! aminek viszont nem tudom, hogy örüljek e - 7 napig tuti nem tudnám kihasználni teljesen (ahhoz legalábbis szabit kéne kivennem :) ), eladni meg fáj a szivem (bár 60-80 millát ér). tudom, szorít a gyémántcipő... :)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4230 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.29, 08:04

Én január óta játszom, a főkarakterem még csak 67-es. :D

Pénzre van most még egy újdonság, ami kihasználható: a vándorló kereskedők. Időnként a városokban bóklászó "sárga" NPC-k nem letelepedésre várnak, hanem piszok olcsón árulnak keresett tárgyakat, pl. repair stone-okat, insignia license-eket, meg manager's scroll-okat. Ha van pénzed (ált. pár ezer, vagy tízezer arany) és 100 Will-ed, vehetsz bizonyos mennyiséget (minél drágább és ritkább valami, annál kevesebbet, de ált. 1-3 darabot). Mondjuk egy órát kivársz, amíg többször újratöltődik a Will (közben lehet craft-olni is :lol: ) és bevásárolsz ilyesmikből, és átlagosan 50-100-szoros haszonnal lehet túladni rajtuk. Persze, már itt is megjelentek a bot-ok :), az árak néhol leestek a mennyiségek miatt, de még mindig kihozható tisztes nyereség kis időbefektetéssel.
A másik lehetőség Colombus (ha jól emlékszem, Bern-től délnyugatra), aki bármilyen tárgyat megvesz a piaci átlagár (amit ki szokott írni a market ablakon a sarokban) feléért. Itt nagyon figyelmesnek kell lenni és kellő időben lépni, vezetni a vásárlásokat, de kis szerencsével jókat lehet nyerni.
És persze ott van az FL/CL, ami közepes ligákban még vereségre is copper coin-okat ad, amit elég jó áron be lehet váltani Crassusnál.
Ja, és a fogadás az Arénában. :lol: A legnagyobb nyereményem eddig adó után 1.8m volt, de buktam már 250k-t is egyszerre. :sor:
Goncourt-tal az a baj, hogy a legutóbbi patch hozzányúlt a könyv drop-okhoz is, emiatt a könyvek árai jórészt leestek. Jó, a népszerű book-ok még mindig népszerűek (egyszer war cry-on 6m-t fogtam...), de pl. a chainsaw könyvek már megzuhantak.

Mercenary-k közül most az exorcist-et nevelgetem, mivel staff main vagyok (plusz monk és witch, és majd oracle és prophet), eddig tetszik. :sor:

Daoldin

Daoldin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.27, 17:01

Petrus: oké, bár a sikyoni karakterrel pont nem vagyok túl aktív (az a második, 69 lvl), így én se lennék túl hasznos tagja a guildnek :normaalis:

skillekben én általában azt szoktam vinni, ami a main character fegyvere, plusz valamilyen általános vértet (armor, gauntlet, stb), vagy amit több merc is használ (staff, vagy axe, ha viking és beast master is van a partiban). De craftból nem nagyon szokott pénz jönni, inkább csak viszi ;)
Marad a book/Goncourt, meg a guild dungeonok...

A sokféle merc rettentően feldobja a játékot. Majdnem egy éve játszom, és még mindig egy csomó van, amit ki se próbáltam, de még a küldetését se kezdtem el.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4230 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.27, 16:31

Daoldin:
- Egyszer mintha láttalak volna a héten, csak nem voltam biztos benne, hogy te vagy az, amúgy meg nem szokásom ráugrani ismeretlenekre, hogy ki vagy, mi vagy. :normaalis:
- Guild-ban max. annyit tudok segíteni, hogy szólok az officer-nek, vagy a főnöknek, amikor felvétel van, mert egyébként tele vagyunk. Nincs még városunk és 50 fő a max., ezért hetente kidobálják azokat, akik nem túl aktívak (nem, vagy csak nagyon keveset adnak a guild craft-okhoz, stb.).

Endrosz:
Ez most nem egyszerű. A napokban jött egy patch, ami kicsit felforgatta az economy-t, ezért a korábban jól "termő" craft skillek kissé visszaestek. De egyébként mindegy, az alapszabály: max. kettőt-hármat vigyél, különben semmire sem lesz elég nyersanyag. ;) Vannak persze népszerű skillek, de azokban nehezebb gyártani is.

Daoldin

Daoldin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.27, 11:56

hali!

szintén nagy Atlantica-rajongó vagyok (Sikyon - Daoldin, Thebes - MorgoVas), bár én más mmo-kat nem is nagyon próbáltam.
az inventory tényleg gyakran szűkös, de egy kis sakkozással (és sok piacozással) azért megoldható a dolog.
Pénzkereseti ötlet: Veszel egy rakat modern book box-t (ha jól emlékszem a nevére, ami kezdő skill-könyveket dob), kinyitogatod, ami 20k-nál drágább, azt eladod, az olcsókat meg elcseréled Goncourttal. Egy-két ritkább könyv milliókat ér (pl. war cry), így egy kis szerencsével elég jól lehet keresni. Bár picit hely, és idő igényes ;)
A treasure mapeket is érdemes vadászni, sok értékes cuccot dobhatnak.
Közepes szintűeknek (50+) pedig iszonyú sok segítség ha végigtolnak egy guild dungeont. Persze ehhez nem árt egy korrekt guild is...
De én is szívesen várok egyéb ötleteket :normaalis:

Petrus: megkereslek a Sikyonon, bár azzal a karakterrel ritkábban játszom, de jól jönne egy klassz guild tagság :ok:

Endrosz

Endrosz

Kicsicsillag

• Fórumita
  • 875 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.26, 14:13

Petrus, ne csináld ezt velem, ne fossz meg szabadidőm és értelmem utolsó morzsáitól. :broaf: Kénytelen leszek újra felrakni, ha van benne fair PvP, akkor ihaj-csuhaj... Egy kérdés: nem akarok sokat tárgyakkal foglalkozni (mert attól nagyon kivoltam, örülök, hogy értetted, hogy miért), készen akarok venni gyenge-közepes cuccokat az aukciós házban. Régen jó játéktudással kompenzáltam a jó cuccok hiányát - ez persze csak PvEben működött -, most is az lesz. :D Persze kell valamiből pénzt csinálni. Adjál tanácsot, hogy mi az az egy, vagy esetleg két crafting skill, amire érdemes időt szánni ilyen feltételek mellett.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4230 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.26, 08:52

A béta óta azért rengeteg változás történt. :D
- Ha a szint + felszerelés vs PvP miatt aggódsz, akkor nyugodtan visszatérhetsz, mert van már Championship League is, amiben minden azonos kasztú karakter minden stat-ja azonos és a felszerelések is mind ugyanolyanok, sőt, a skillek is, függetlenül attól, hogy hányas szinten van meg neked. :broaf: Mivel ez elhúzná a csatákat, csak 6 perc áll rendelkezésre, annak leteltével az győz, akinek több pontja van, és akár az utolsó másodpercekben is meg lehet fordítani egy biztos bukást fényes győzelemmé. Persze, továbbra is van Free League, ahol minden számít (cuccoknál kicsit megváltozott stat-okkal). Engem mondjuk a PvP kevéssé izgat, mindössze az XP és a loot/cash miatt szoktam elindulni, de nagyon rossz vagyok benne, a csapatom nincs ráoptimalizálva. :cool:
- Az állandóan dagadó és szűkös inventory továbbra is okozhat gondot, de ez van, ha szerencsés vagy, lelhetsz permanens zsákot, vagy vehetsz jó drágán, esetleg fizetsz érte az item mall-ban. :lol: De vannak egyéb trükkök is (pl. merc room, market).
- A crafting része nagyon erős most már, bár a sok skill megintcsak a tárgylistákat duzzasztja, de ha csak néhányra állsz rá, nem jelent problémát. A grind meg nem kötelező a craft-hoz, van már analyze és dismantle is. :nono:

Nem mondom, hogy a világ legjobbja, mert hibái továbbra is vannak. Főleg az economy rész nincs túl jól szabályozva, emiatt minden patch újabb és újabb nerf-eket, meg változásokat okoz, amitől egyes árucikkek degradálódnak, vagy felértékelődnek. A tárgyak fejlesztése most már nehezebb, mint pl. két hónapja volt, de megoldható más módszerrel is, csak az meg nagyon lutri. FL-ben vannak bizonyos kombók, amelyek 10-ből 9-szer nyernek, nagy szintkülönbség esetén is. Ha nem item mall-ozol (nem fizetsz extra tartalmakért), akkor hátrányban leszel.
De folyamatosan kerülnek be új tartalmak, pont pár napja került be egy új, lvl 100+-as merc új quest-ekkel, egy új várossal, mindennel.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]