Ugrás tartalomhoz

Fotó

Szeret - Nem szeret

• Válasz írásához lépj be
808 hozzászólás érkezett eddig

schimiczkay

schimiczkay

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1576 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.04.26, 11:23

Hogy mi a jobb, arról markáns és megalapozott véleményem van, de másoknak is; így aztán mindenki elmondta a magáét.

A GTA szerintem sokkal jobb, mint a hülye terepasztalos játékok, mer nem kerül pénzbe, hanem leszedem a torrentről, és abban le lehet lőni a járókelőket, a vórhemörben meg nem.

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.26, 11:18

Nem vitatkozunk, inkább csak sírós-kibeszélős stílusban érkeznek a hozzászólások. Erre jó a topic, erre van.

Az egész indult onnan, hogy a pletykás topicba a lehető legelvetemültebb fasságokról érkeztek hírek. Normális, ésszerű változtatásról alig, arról meg aztán végképp semmi, hogy ezt most miért kell egyáltalán? Ez valahol szöget ütött bennem, hogy vajon miért van az, hogy érkezik egy update egy játékhoz, ami ugye első nekifutásra javítja és jobbá teszi a rendszert, de a harmadkézből jövő infók pont nem ezt támasztják alá.

Erre jött, hogy nem józan ész, hanem pénz miatt lesz új szabály, semmivels em lesz jobb, mint a jelenlegi - akkor viszont én inkább játszom azzal, ami jobb.

Hogy mi a jobb, arról markáns és megalapozott véleményem van, de másoknak is; így aztán mindenki elmondta a magáét.

Nagash

Nagash

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 534 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.26, 10:16

:P Ez a vita már kezd annyira értelmetlenné és sértővé fajulni bármely játék kedvelőivel szemben (merthogy lassan bármit játszol már valamilyen fanboy vagy, szemellenzős, élből segghülye, egyszerűen síkhülye, nem felnőtt, fluffmániás, Happy Meal mániás, behódoló rabszolga a multinacionális cégeknek és-egyébkéntis-én-tök-pártatlanvagyok-detényleg-de-amit-játszol-az-szar.... hát kösz nem... :D ), hogy lassan a Flame-ben lenne a helye... szóval nem lehetne ezt itt abbahagyni és inkább a hobbival foglalkozni amit szeretünk? (Ami megeshet, hogy egyeseknek más mint nekem de ez teljesen jól van így!).

Tudom, hogy ez a rinyáló topic nade... elbír ez ennyi rinyát? :D

Utólag is bocsánatot kérek, de "ezt már ki kellett írnom magamból" :D

masvalaki

masvalaki

Pápai kalóz

• Archívum
  • 2539 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.04.26, 09:53

Ott a pont. Máté élből segghülye. normaalis.gif
IDÉZET(HatesHiganai @ 2010.04.26, 09:02 ) *
hehe a hibát ott követted el, hogy úgy indulásból komolyan vettél bigsmile.gif

tongue.gif

sulyos fogalmazasi hiba, hogy az is kimaradt a 'Máté' es az 'élből' kozul. vagy inkabb at kene iranyitani ezt egy meginkabb levalaszott topicba, ahova atlagos babazosjatekosok nem tevednek oda veletlenul se, mondvan: hatha nem elbol segghulye barmelyik hozzaszolo... :D
de az (on)kritika viszont dicseretes, es igy ismet ertekes hozzaszolassal gazdagodtunk... :D

elendro

elendro

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 889 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.04.26, 09:53

Srácok tényleg nem értem mi a probléma, tényleg nem lehet véleményekről vitázni... Neked mi a kedvenc szined? A zöld? De hülye vagy pedig a piros sokkal jobb.

Az hogy nincs warhammerre alternatíva egyrészt nem igaz, van. Ott a FoW, nagysereges játék. Rengeteg gyártó gyárt figurákat, és ad ki hozzá, sőt általában ingyenes, vagy nagyon olcsó szabályokat. De ott van akkor még a warhammer ancient is, ami egyrészt olcsó mert beszerzed alternatív gyártótól, másrészt állítólag jobb okosabb szabályrendszere is van.

WM poén meg tetszik, de a fluffal kapcsolatban nekem picit hülyén le, hogy ugyan az a xy warcaster vezeti a csatát, akit előző csatában ketté tépett egy juggernaught... EZ WHs speckariknál is zavar, de ott legalább van nem neves hős is aki tényleg meghallhat, ezekből meg max zombik lesznek... Értem én h csak nagyonsúlyosan megsebesült és pont sikerült kimenteni, nade mindig? :D

Infinity, hát én is játszanék nagyon szívesen vmi scifit, mert bizony 40knál nagyobb csalódást elképzelni se tudok, de sajnos nem tetszik egyik frakció sem, és a figurák hangulata se. Biztos jó játék, de nekem ez ki fog maradni.

Abban viszont egyetértek h a GW tényleg imádja szemenköpni játékosait. Hogy ezt miért teszi, nem tudom. Lehet titkon ők is jobban szeretnek WMezni :D

(OFF)akkor hogy én most GWfanboy is meg PPfanboy is vagyok akkor az azt jelenti hogy nem elég hogy hülye, de még skizofrén is vagyok? (/OFF)

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.26, 09:48

Öööö, majd kimoderálom magamat, de nem tudom mi ez a sok problémázás, úgy is letölthető lesz csak a szabálykönyv része...
:ok: :D :D
Aki meg akarja a fluffot színesben, megveszi az egészet.
:ok:

magaddal egyutt majd kimoderalsz engem is :)
letoltheto lesz nemcsak a szabalykonyv resze, de az egesz is.

Ez tény. :)
Igye itt arról volt szó, hogy valakinek csak a szabály kell - ami szerintem is nagyon hasznos, hogy az ember tudja a klotyón :D :D :P :aaaaa: :aaaaa: meg a munkahelyen olvasni kinyomtatva, vagy PDF-ben az iPhone-on a buszon. :)

Hülyéké egyébként a cégek, hogy nem élnek hivatalosan ezzel a lehetőséggel, hiszen warez úgy is lesz... Ők tudják. :)
(én azért meg fogom venni az egészet, mert az mégis csak más...)

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.26, 09:47

Ott a pont. Máté élből segghülye. :D

hehe a hibát ott követted el, hogy úgy indulásból komolyan vettél :D

:D

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.26, 09:36

Öööö, majd kimoderálom magamat, de nem tudom mi ez a sok problémázás, úgy is letölthető lesz csak a szabálykönyv része...
:D :D :D
:P

magaddal egyutt majd kimoderalsz engem is :aaaaa:
letoltheto lesz nemcsak a szabalykonyv resze, de az egesz is.

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.26, 09:34

Ez kivételesen egy olyan módosítás lenne, ami nem válna a jelenlegi játék kárára.
Az 500 oldalas szabálykönyv pedig bulls.it, mert az 500-ból talán 120 lesz a szabály, a többi fluff, képek, modellezés, egyéb feleslegesség. Az ilyet tessék a neten közzétenni, arra van, a XXI. században vagyunk.

Fear +1 cr terror +2cr nem lesz viszont automatikus törés. Lehetséges hogy megszünik a fear terror okozás által okozott psyhologia testek.

Na Zotyo ez baromság!!!Elvárom h, egy szabálykönyv tartalmazzon mindent a játékkal kapcsolatban mert az nem csak szabálykönyv hanem alapkönyvis.Valamint ne a neten kelljen összeszedni a f***a grafikákat meg fluffot.ill hamár olyan drága akkor minnél többet kapjak a pénzemért.

:D :D :D
:P

Bat21

Bat21

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.26, 08:07

(ki az aki tőlük rendel webshopon őszintén...ha van ilyen szóljon és mondok pár olcsóbb megoldást :D )

Nem tudom drága-e, nem rendeltem _még_.

Bfg hajók, ebay nem játszik, add az infót :D

Touché :P:D:D

HatesHiganai

HatesHiganai

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 813 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.04.26, 08:02

Bat21

Bat21

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.26, 07:54

Oltsuk egymást. :D

Személy szerint én is látom a GW hibáit, viszonyt tény, hogy nekik van igazuk. Amíg sikeresek, addig lesz hobbi. Ennyi.

Szerencsére nincs igazad :D Ez volt 10 éve kb. de már nem. Elismerem, hogy ha nincsenek akkor a hobbi nem lép túl egy határt, de ez már történelem.
Arra, hogy a hobbit megismertesse a kölykökkel tökéletes, nagy csatákra lehet hogy jó, akinek bejön az, hogy bőröndnyi cuccal rohangásszon _meló után_, tömegközlekedve, hajrá.

Ezt nemrég olvastam, jót nevettem:

At a recent convention one of the con organizers walked into the warmachine tournament room. He surveyed the players for about 2 min and then asked me - "So this is where GW players go when they grow up?" I almost lost my soda through my nose."

WM: van egy eléggé komplikált szabályrendszer ami szvsz még jobb is mint a warhammer de mindezt sikerül elrontaniuk egy tarthatattlan fluffal, aminél még a 3 éves öcsém is jobbat nyom ki magából két hiszti közt.

Lássuk. De komolyan. A szabályrendszer szerencsére egyszerűbb lett a Mk2-re (így 2 játék után is már egyértelmű), de szerencsére a conf/at-43 "4+-ra te nyertél" szintjére nem ment le. A fluff meg egyéni kérdés, nekem a whfb története annyira nem jön be, a 40k okés lenne, ha a játéknak köze lenne hozzá...de nincs.

Nem mondom, hogy tökéletes, olyan nincs, de az, hogy a lore nem egy statikus valami, ami sose változik, már jobbá teszi mint a GW-s cuccok. Most komolyan, Abaddon's 13th Black Crusade. Szétverte Cadia-t ha jól rémlik. Van eredménye ? Változtak a seregek, a koncepció, bármi ?

Fityfirity: egy korrekt szabályrendszer megint iszonyat ronda figurákkal, motoros arabokkal, ien izzadságszagú-görcsös-wannabe-manga cucc ami sok szék közül a padlóra esik.
Figurák azok kb egy Meki gyerekmenühöz kapott ajándék kínai műanyag szar kategória.

Eddig bírtalak komolyan venni, de ez betette a kaput...komolyan, nem hiszem hogy élőben láttál már figurákat. (Értem én a költői túlzást, de ha az at-43/conf4 modellekre mondod ezt, akkor is körberöhöglek...pedig azok tényleg szarok - tisztelet a kivételnek.)

HatesHiganai

HatesHiganai

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 813 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.04.26, 07:32

Nyugi elolvastam a szabálykönyvét, a full résszel együtt :D Különben nem is merném beoltani :D

schimiczkay

schimiczkay

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1576 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.04.26, 00:19

Jeee, GW-fanboy vs. PP-fanboy vs. Infinityfanboy flamewar, már megint! :aaaaa:

Természetesen nem bírom ki, hogy ne szálljak be. A PP-fluffot fikázóknak annyit szeretnék ajánlani, hogy kérjenek kölcsön pár PP-s szabálykönyvet, és olvassák el a fluff részét... Messze igényesebb és értelmesebb, mint a GW kódexei, ráadásul itt van valami összefüggő történet is, ami előre halad, nem csak annyira grimdark minden, hogy 20 éve nem történik semmi. :P
Ettől függetlenül tény, hogy első ránézésre a 40k-nak jobb a hangulata, mint az Iron Kingdomsnak, nekem is jobban bejönnek a katolikus űrnáczik, mint a gőzrobotok, de az utóbbit mindenféle ismeret nélkül leszarozni (a'la HatesHiganai) azért elég gáz, és tipikusan begyöpösödött GW-fanboyra valló dolog :aaaaa:
Amúgy a GW-vel nem is az a baj, hogy drága (már a PP is az), vagy hogy power creep van (sajnos a WM/H-ban is), hanem hogy egyrészt állandóan a saját játékosait köpi szembe (blood bowl fansite-ok purgálása pl.), másrészt pedig a játékai 12 éves, korlátolt agyú amerikai hülyegyerekek számára íródtak, és konkrétan az nyer, aki több 3+-t dob meg a játék alatt. Ennyi erővel felállíthatnátok egymással szemben a seregeket, aztán játszhatnátok egy fej vagy írást... Akkor legalább a táp miatt sem rinyálna senki :D

Btw én átlagosan félévente kitalálom, hogy belevágok a 40k-ba is a sok skirmish mellett, mivel azt többen játsszák, mint a WM/H-t, csak a GW mindig lép valami olyasmit, amivel eltántorít, vagy éppen belegondolok, hogy a WM/H összetettsége után ilyen true LOS-os baromságokat meddig bírnék... A Fantasynek meg a fluffja egy kicsit kevésbé tetszik, mint a 40k-é (értsd: nem k*rvajó, csak nagyon jó), és bár jóval összetettebbnek tűnik, de ott meg még nagyobb a rinya a codex creep miatt... Viszont a figurák és a világ mindkét játékban tetszenek, meg nem ártana több új wargamer arcot megismerni (bár nekik addig jó, amíg nem ismernek :D), szóval előbb-utóbb esélyes, hogy lesz valami GW-s seregem is. Nyitottnak kell lenni az új dolgokra, na.

A fluffra meg a világokra visszatérve... Se a WM/H-ban, se a WHFB/40k-ban nincsenek kéjgyilkos nárcisztikus nekromanták zombik***ákkal és BDSM szerkós zombi madame-okkal, szóval egyik sem tökéletes :D Legyen ez a tanulság mára, álmodjatok ti is zombik***ákkal, és sry, hogy enyhén inkoherens lett a post, negyed 2-kor ennyire tellett. :D

koldun

koldun

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2493 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.25, 20:43

Beszállok én is, kifejezetten egy hozzászólás erejéig. Megpróbálok ízléses maradni.
...
Pont mondani akartam...azt nem értem az orkok miért ilyen táptalanok...ez kib**ás velük :D :P :aaaaa:

Hát nem sikerült, de azért köszi.

gojo:
ez röhejes volt.

biztos az én gyomrom gyenge, de a WM gőzrobotjait nem veszi be... :D főleg úgy hogy a másik oldalon ottvannak a nidába oltott DE-ek... na nemár. :D

biztos az a baj, hogy rég jártam mekiben, de szerintem egy csomó szabályba ütközne, ha kisgyerekeknek fém figurákat adnának... iszonyat rondának azért semmiképpen nem mondanám a figurákat. a motoros arabokkal mi a baj? az araboknak nem lehet motorjuk, vagy mi?

Tsuneo

Tsuneo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 319 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.25, 19:27

Beszállok én is, kifejezetten egy hozzászólás erejéig. Megpróbálok ízléses maradni.

Őszintén szólva, nem nagyon értem miért fikázza valaki a GW-t. Drága? (ki az aki tőlük rendel webshopon őszintén...ha van ilyen szóljon és mondok pár olcsóbb megoldást :D ) Begyöpösödött? (egy nem is olyan kicsi cég, aki még a válság ellenére is növelte bevételét...szeretnék ilyen begyoposodott, régimódi céget magamnak én is) Nem elég jók a játékok amiket csinál? (őszintén emberek, mindenkinek az a jó amivel játszik nem?)

Azzal teljesen egyetértek, hogy senki ne akarja ráerőltetni a másikra, hogy mit játszon és főleg de leginkább ne szólja le, mert meggyőződéses Warhammer rajongó (legyen az 40K vagy FB) vagy a saját játékának elkötelezett híve. Ehhez senkinek nincs se joga, se érkezése.
Én WHFB-vel kezdtem el babás pályafutásom, majd átcsaptam WM-be, most ismét a GW babáit tologatom. Szerintem egyik cég sem külömb a másiknál. Melyik az a cég akinek nem a profit számít? Szerintetek a PP-t vagy más kiadót mennyire érdekli, hogy kis hazánkban kinek mi tetszik? Kb annyira, mint a GW-t. Tehát egyk sem jobb a másiknál. Csak mindegyik máshogy tálalja. A PP vajon miért jött ki az MkII-vel?
Egyik cég játéka sem jobb mint a másik. Mindegyik egyedi és hangulatos. És sztem a GW játékaira nincs alternatíva. Egy cég sem kínál ilyen széles skálával rendelkező, nagysereges játékot mint a GW. Bár valljuk be a WM skirmish se aprócska játék már 750 pont környékény.

HatesHiganai:

WM fluff: A fluff nagyon is jó benne, de abban tejesen igazad van, hogy sajnos tarthatatlan. Én szerettem volna annak idején összetenni egy fluffos sereget, de az is csak a polcra lett volna jó.

Fityfirity: egy korrekt szabályrendszer megint iszonyat ronda figurákkal, motoros arabokkal, ien izzadságszagú-görcsös-wannabe-manga cucc ami sok szék közül a padlóra esik.
Figurák azok kb egy Meki gyerekmenühöz kapott ajándék kínai műanyag szar kategória.

Ez után a szívhez szóló bemutatás után már csak azért is megnézem magamnak ezt :D :D :P

Bat21:

Szerintem tudnál még mondani más játékot is ahol a marketing írja a szabályokat. Vagy akár az egész játékot befolyásoló döntést hoz. Mégis ezrek szeretik és játszák meggyőződéssel.

Koldun:

Pont mondani akartam...azt nem értem az orkok miért ilyen táptalanok...ez kib**ás velük :aaaaa: :aaaaa: :D

Bulba

Bulba

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 860 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.25, 19:22

Elsőként: én nem érzem magam megsértve, mert le vagyok hülyézve. Na nem azért, mert perverz módon élvezem, ha olyanok leszólnak, akik nem is ismernek, hanem megértem Zotyót, amit olvastam a W40K szabálykönyvből, nekem sem tetszett (fantasyt meg ne ismerem). Ismét hangsúlyozom, hogy én egy már a GW által rég nem fejlesztett rendszerrel foglalkozom, ami nagyon jól sikerült (szerintem). Emellett nem zárkóznék el más játékoktól sem. Az Infinity is tetszik (már amit láttam belőle), simán játszanék egy olyan játékkal, ahol kis osztagok verik egymást. Az már más kérdés, hogy nem akarok költeni rá (talán majd egyszer), de ettől még nem vagyok szűk látókörű, pláne nem szemellenzős. De bárhogy is legyen, azért azt lássuk be, hogy egy több évtizede létező világ (40K) nehezen überelhető hangulatilag, hátterében eszméletlen mennyiségű anyaggal.

HatesHiganai

HatesHiganai

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 813 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.04.25, 18:48

Csak h én is beszálljak "ízléstelen" módon:

Személy szerint én is látom a GW hibáit, viszonyt tény, hogy nekik van igazuk. Amíg sikeresek, addig lesz hobbi. Ennyi. Én ezt a kompromisszumot még meg tudom velük kötni, bár pont most szedték el tőlem az egyik seregem, viszont mind a szabályrendszerrel majdnem maximálisan elégedett vagyok, mind a kiadott figurákkal.
A másik meg, hogy nem igazán találok alternatívát az a baj.
Itten mindenki agyonhájpolja a WM meg fityfirityet hát őszintén:

WM: van egy eléggé komplikált szabályrendszer ami szvsz még jobb is mint a warhammer de mindezt sikerül elrontaniuk egy tarthatattlan fluffal, aminél még a 3 éves öcsém is jobbat nyom ki magából két hiszti közt. Nagoyn kéne egy steampunk univerzum de ez ott van elb*szva ahol csak lehet....Nurgle-kalózok-és robotok akiket egy hülye nevű sárkány vezet?
Még azt is elismerem h a figurák és Khador elég korrekt bár mindent fantasy világba/animébe/mangába/játékba van egy orosz-rippoff frakció hát ide is kellett egy....

Flames of War:....nagyon korrekt lenne ha nem lenne túl kicsi és nem lenne ez meg számítógépen egy az egybe sokkal szebben, interaktívabban és élvezetesebben. ha kevesebb pénzést (ingyé) jobb élményt kapok + van már egy táblás játék ahol a festési meg figurázási dolgaim gyakorolhatom.

Szóval én se vagyok oda a GWért de ha mégegyszer nekem személy szerint vitábe felhozza bárki is, h dehát annyi "jobb alternatíva van" akkor boldog leszek.
Hagy idézzem Zotyót: bocs de ezt már ki kellett írni magamból:D

Bat21

Bat21

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.25, 17:25

szerintem meg ízlésen vitatkozni röhejes.

Abszolut :D

nem tudom mondjuk van e barátnőd, de ha van és nekem nem tetszik, akkor kiröhöghetlek?

Feleségem van és az interneten nyugodtan. Személyesen más kérdés :D

...de, hogy másnak mondjam meg, hogy mi tetszen neki... :D

Félreértés ne essék, azt sose, sehol nem írtam, hogy márpedigteezzelnemjátszhatsz. Miért is tenném ? Ha neked az a jó, hogy egy játék vödörnyi d6ok borogatásából áll...vagy ha a szabályokat a marketingesek írják az eladási adatok elemzése után...hát hajrá. Mindenki azzal b*ssza el az idejét amivel akarja.

Edit: jah, még egy dolog...értem én, hogy nem jön be a skirmish, de szvsz szabályrendszer tuti van valami, ami nagyobb seregméretre megy...eh, mind1.

Módosította Bat21: 2010.04.25, 17:27

gojo

gojo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2083 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.25, 15:29

Miért is ? Hidd el, kívülről ez a 'ragaszkodjunk a GW-hez akármilyen f*st is ad ki' marhára röhelyes. Vagy szánalmas, nem is tudom.

szerintem meg ízlésen vitatkozni röhejes.

nem tudom mondjuk van e barátnőd, de ha van és nekem nem tetszik, akkor kiröhöghetlek?

annyi jó csaj rohangál az utcán, szerintem röhejes, hogy egyesek ennek ellenére egy olyat választanak aki nem tetszik nekem. fel nem tudom fogni...milyen síkhülyék egyesek. marhára röhejes, vagy szánalmas, nem is tudom.

létezik valami abszolút igazság, amit nem tártok elénk? okosabbnak, jobbnak, többnek érzitek magatokat azért, mert nektek már nem tetszik az ami másoknak még igen? de miért? miért gondolja bárki is úgy, hogy az ő ízlése abszolút etalon, melyet másnak is követnie kell? komolyan, ti felnőtt emberek vagytok? hogyan lehet, hogy egy felnőtt ember nem látja ezeket a dolgokat????? hogyan? számomra ez érthetetlen. érhetetlen, hogy valaki elvárja, hogy azért, mert ő valamit rossznak gondol, más is ugyanúgy gondolja azt.

én nem szeretem a gw-t. a szabályaival meg tudok barátkozni, de nem vagyok odáig tőle. tetszenek viszont a figurák és a hangulat.

játszottam pl. confot. jobban tetszett a hangulat és a figurák, mint a gw-nél. a szabálykönyv ugyanúgy nem volt tökéletes, a játékélmény pedig egyenesen rosszabb volt, mint a gw nél.

megnéztem a pp játékát is. szabálykönyvet nem ismerem, arról nyilatkozni nem tudok. tekintettel arra, hogy el sem jutottam addig, hogy elolvassam, mert nem tetszenek a figurák és a háttérből az a kevés amit látok. ráadásul olyan skirmish játék, amit én nem kedvelek annyira.

megnéztem az fityfirittyet. alig tudnám magam rábeszélni egy japó frakcióra, a többi meg egyáltalán nem tetszik. szabályokról nem tudok nyilatkozni, mert ugye addig már el sem jutok, ha nem tetszenek a figurák. egyébként is skirmish játék, ami nekem kevésbé tetszik.

megnéztem tehát több játékot, mégsem találtam alternatívát a gw-re. nyilván azért, mert hülye vagyok és röhejes. vagy, mert más az ízlésem. mindenesetre én legalább emiatt nem próbálok mást lenézni.

úgy gondolom, hogy nincs azzal semmi baj, ha valakinek nem tetszenek a gw-s játékok. az ok, hogy miért nem tetszik, mellékes. mindenki döntse el maga, hogy miért nem tetszik neki valami és miért igen valami más. de, hogy másnak mondjam meg, hogy mi tetszen neki... :D

Módosította gojo: 2010.04.25, 15:32

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]