Ugrás tartalomhoz

Fotó

Szeret - Nem szeret

• Válasz írásához lépj be
808 hozzászólás érkezett eddig

koldun

koldun

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2493 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.25, 13:33

asszem akkor ezzel az ÚJABB örökbecsűvel én le is zártam a beszélgetés ezen és további fonalát, tekintettel arra, hogy elérkeztünk az értelmetlenség határára, ahol én már nem foglak tudni követni. azért neked további jó utat.

Node melyik oldalrol lepunk at -illegalisan- hatart epp? :P

pedig még a szegény orkok milyen táptalanok lemez nem is ment. :sor: :sor:
aztán érdekes ez az infinity-s példa, ha jól emlékszem a LOF-el mintha nem lennél kibékülve. :)
azért a skirmish játékok nem helyettesíthetők be a WH-val, de gondolom ezt te is érezted. :P

de én személy szerint kíváncsian várok egy rendszert, ahol fantasy világon lehet majd játszani nagy seregekkel :sor:

most a topic címe akkor Zotyóra vonatkozik?

(gojo korrigáltalak. :) )

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.24, 19:52

elérkeztünk az értelmetlenség határára, ahol én már nem foglak tudni követni

Node melyik oldalrol lepunk at -illegalisan- hatart epp? :)

lenyegtelen, meg zotyotol is kisse magasabb szinvonalat varna az ember.

Miért is ? Hidd el, kívülről ez a 'ragaszkodjunk a GW-hez akármilyen f*st is ad ki' marhára röhelyes. Vagy szánalmas, nem is tudom.

mert attol, hogy nem kedveled a jatekot es mas vagy igen, vagy mas lehetosege nincs, ha jatszani is akar, attol meg nem kell lehulyezni az embereket.
Zotyo leginkabb divatbol is GW fikazo :sor: , csak ugy adja elo, mintha mindenki mas meg idiota lenne mert nem latja a lehetoseget.

pl itt nemetben is csak a GW-s kozosseg aktiv. Igy ha jatszani akarok, akkor kenytelen vagyok 40k/whfb-zni.
Minden egyeb devianciam skirmish jatekok irtant (tudod jol, hogy jobban birom oket) marad a polcra / magyarorszagra 1-1 alkalomra. Sajnos orulok, ha repulesre megvan az ido, hogy csaladot lassam, igy bar mennek szivesen, de majd minden versenyt/talalkozot ki kell hagyni.

Amugy azoknak, akik mindig mondjak, hogy GW ilyen draga, olyan draga... probaljanak par masik gyartotol sereget venni. Mind dragabbra jon ki. Mas kerdes, hogy a figurak kinezete miatt alt szerintem meg is erik az arukat.

/OFF:
van valaki, aki kifestene nekem JO minosegben Infinity figurakat (penzert, hataridore)? Mondjuk olyan szinten, mint GD-n Waldmann Szabolcs a WM merc csapatat?

Módosította MAXXxxx: 2010.04.24, 19:53

Desrix

Desrix

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 541 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.24, 19:23

Azért ne felejtsük el, hogy ez is ízlés kérdése. Van aki szereti a spenótot, van aki nem. Gojo az imént vázolta, hogy miért nem alternatíva neki a Warmachine - jobban szereti a nagy sereges játékot. Ebben valóban egyedi a GW, nem tudok más olyan fantasy játékot, ami ilyen méretű seregeket mozgat meg. Egyébként egyetértek Zotyóval abban, amit a WHFB szabályairól, magának a GW-nek az üzletpolitikájáról és úgy egyébként a WHFB savazása gyanánt írt. De csak azzal szigorúan. Miért lenne valaki síkhülye, mert nem tetszik más...?!
Az persze más kérdés, ha tényleg szűk látókörű az illető, és a begyöpösödöttsége miatt (vagy tényleg GW fanboy) nem próbál ki más játékot, de a panaszkodás az megy...

Én szintén nem bírom azt, amit a GW művel az utóbbi időben. Körülbelül egy éve játszottam utoljára Warhammert. De a fluffja, a hangulata olyan, hogy szívesen játszanék még vele. Szóval az is egy tényező - van akinél a legfontosabb. És mégsem síkhülye.

Az utóbbi időben Warmachine-ezek. Baromi jó játék, totál bejön. Engem nem zavar, hogy nincsenek benne nagy osztagok. Imádom a fluffot, a világot, a full metal fantasy-t. :ok: :sor: :)
De ha valakinek urambocsá éppen ezek miatt felejtős... én se örülnék, ha lehülyézne valaki, mert nem szeretem az aszpikos felvágottat. Vagy még rosszabb, belém akarná erőltetni... :P :P :sor:

Egy szó, mint száz, szerintem maradjunk a GW fikázásánál, ne pedig egymás fikázásánál. :D :sor:

Azért az az 528 oldalas szabálykönyv rémisztően hangzik... :sor: :)

Bat21

Bat21

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2616 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.24, 19:10

Node melyik oldalrol lepunk at -illegalisan- hatart epp? :sor:

Miért is ? Hidd el, kívülről ez a 'ragaszkodjunk a GW-hez akármilyen f*st is ad ki' marhára röhelyes. Vagy szánalmas, nem is tudom.

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.24, 17:50

masvalaki

masvalaki

Pápai kalóz

• Archívum
  • 2539 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.04.24, 17:45

gojo

gojo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2083 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.24, 13:57

Aki csak egyféleképp képes szórakozni, mert denamnemnem éskülönbenisnekemdenem, az szerintem egyszerűen síkhülye.

asszem akkor ezzel az örökbecsűvel én le is zártam a beszélgetés ezen és további fonalát, tekintettel arra, hogy elérkeztünk az értelmetlenség határára, ahol én már nem foglak tudni követni. azért neked további jó utat.

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.24, 13:26

Skirmish játéákkal kezdtem, a Mordheimmel, amikor még babáim sem voltak. Aztán a Mordheim behalt, s nem volt más, mint WH vagy 40k. A 40k-t is kipróbáltam, de szerencsére sikerült kis veszteséggel eladni. Maradt a WH. Sokáig jó volt, bár egyre kényelmetlenebbül érintett a játék eltolódása az ismert irányba.

Aztán kb. 3 éve, hogy idehaza is meghonosodtak az egyéb játékok.

Persze majdnem mindegyik skirmish, de valahogy nem is hiányzik a nagy seregekkel való játék. Igazából nincs jelentősége, hogy nagy az osztag, vagy sem. A szabályrendszer egy nagy osztagos valamire van kitalálva, de a Mordheim esetében is látszik, hogy ugyanaz működik másként is.

Ez egy rossz szokás, ami majd el fog múlni. Kb, mint az ADmD esetében. Amikor csak az volt, akkor a szerepjáték kardos-fantasy-szintlépős-mágiás-kasztos játék volt. Ugye a Magus is azt koppintotta le. Aztán szépen megmutatták, hogy van ám másik alternatíva is, s a szintlépős-kardozós-kasztos-stb rendszer nem a legjobb, sőt. De ez a folyamat igaz bármi másra is.

Persze aki képtelen a váltásra, annak úgyis mindegy. Első komoly csajom szőke volt, aztán mégsem csak és kizárólag szőkével voltam azóta. Nem is a valamilyen irányba való buzdításról van szó, inkább arról, hogy ha képes változni a szemléletmód, akkor bizony van és lehet alternatíva. Aki csak egyféleképp képes szórakozni, mert denamnemnem éskülönbenisnekemdenem, az szerintem egyszerűen síkhülye.

Zotyo: kb az osszes, amit felsoroltal (FoW-t kiveve) skirmish jatek, igy azoknak, akik nagyobb sereget akarnak nem igazi alternativa.

Erre csak az utolsó mondatomat lehetne idézni.

De komolyan: egy 2. vh-s játékban nem találni SM rendházat, meg orkokat, káoszt stb.

Bulba

Bulba

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 860 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.24, 13:01

Azért én megvilágítanék egy másik aspektust is. Én a világ hangulata miatt játszok GW-s játékkal, mondjuk nekem annyi szerencsém van, hogy az EPIC-nek legalább van egy normális szabályrendszere, amihez nem nyúlnak hozzá... :sor:
De komolyan: egy 2. vh-s játékban nem találni SM rendházat, meg orkokat, káoszt stb. A fluff az, ami nálam viszi a dolgot...

gojo

gojo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2083 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.24, 12:41

igen, nekem is az a bajom amit maxxx mond, hogy nem alternatíva. ha pusztán csak az a cél, hogy festett babákat tologass egy terepasztalon, akkor persze alternatívák, de nekem ez nem elég. ott volt mondjuk a conf, aminek a háttere, a figurái is jobban tetszettek, mint a wh, mégsem tudtam kiváltani vele, mert skirmish játék volt, ami nem tetszik annyira. fow kiválló lenne, ha szeretném a 2. vh-s csatákat, de nem szeretem annyira. szóval én elhiszem, hogy neked ezek jobbak, de nem mindenkinél van ez így. hiába mondod te, hogy ezek alternatívák, ha mondjuk nekem nem azok. sokra nem megyek vele.
nem mellesleg a balkán ezen felére, még nagyon nem értek ide ezek a játékok...konkrétan egy sereget sem tudok felmutatni a környéken egyik említett játékból sem, míg azért gw-set jópárat.

én jó szívvel még egy olyan játékot sem tudok ami fel tudná váltani a gw-s eket. sőt, az a gyanúm, hogy ha a gw ráfeküdne és az öregebb rétegek felé akarna nyitni és nem pedig lefelé, akkor lefejezné ezeket a lentebb említett játékokat egy év alatt...

igazából az lenne a jó, ha valaki csinálna egy olyan céget, aminek a fő profilja nem a figuragyártás lenne, hanem a szabály- és fluffírás! kiadna egy jó szabályrendszert, megtámogatva egy normális háttérrel, amit úgy alakítanának, hogy mondjuk minden gw-s faj megfelelője meglenne benne. gw-től meg tudnánk venni a babákat, másik cégtől meg a normális szabályokat hozzá. :sor:

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.24, 12:11

Zotyo: kb az osszes, amit felsoroltal (FoW-t kiveve) skirmish jatek, igy azoknak, akik nagyobb sereget akarnak nem igazi alternativa.

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.24, 11:49

Én szerencsére találtam, nem is egyet. Warmachine, ami sokkal kombinatívabb, mégis rendesen meg van írva. Persze tápos, de ez is jó, mert mindenki az. Infinity, ahol a játékmenet összetettebb, sokrétűbb, mégis egyszerűbb a játék szabálykönyve. Sajna pár helyen nincs túl jól megírva, de sehol sincs a GW-s könyvek fasságaihoz. Flames of War, ahol végre ismét nagy seregekkel lehet játszani. Bonyolultabb és összetettebb a játék, a szabálykönyvről sokat nem tudok mondani, mert játszani még nem játszottam. TUS, ami nem csak egyszerűbb, de kifejezetten pihentetőbb is, mint a Warhammer. Ráadásul egy II. világháborúnál több fluffal rendelkező játék nincs még.
Szerintem még a sakk is jobb. Illetve ez rossz példa volt, mert a sakk kifejezetten stratégiai játék, szóval ennél még a magyar foci is jobb szórakozás. Jelenleg.
A helyzet az, hogy eljutottak hozzánk, a Balkánra is azok a játékok, amelyek nem csak, hogy alternatívát kínálnak a Warhammer mellett, hanem egyenesen képesek is azt felváltani.
Adok egy esélyt az új szabálykönyvnek nyáron, aztán ha nem lesz jó, én biztos, hogy nem fogok egy teljes szekrényt megtöltő ork sereget tartogatni. Inkább megtöltöm a helyet a jobb játékokkal.

de magát a játékot nem tudom lecserélni, akármennyire is akarnám, mert nem találtam nála jobbat. eddig.

gojo

gojo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2083 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.24, 10:11

GW végez, aztán olyan is. :sor: A GW régivonalas, konzervatív, változásra csak nagy nehézségek árán kis lépésekben képes, rugalmatlan, ódivatú társaság. Lassan elérjük, hogy a játékaiknál csak jobbak vannak, náluk csak dinamikusabban fejlődő társaságok vannak, s már csak a megszokás / szemellenző miatt foglalkozik az ember a három fő GW-s fasság valamelyikével.
Bár ez már nem pletyka téma, azért erre a GW végez típusú bölcsességre muszáj volt kiöklendeznem magamból a gombócot.

egyetértek én ezzel, gondolom azért, mert kb. egyidősek vagyunk. azt kellene észrevenni, hogy lehet nem mi vagyunk a gw célcsoport. lehet őket baszogatni azért, mert nem olyat csinálnak, mint ami nekünk jó, csak nem érdemes, mert marhaság. az van, hogy mi felnőttünk, a gw meg még mindig ugyanazoknak készíti a játékot, akik akkorák, mint mi voltunk, amikor még nem láttuk, hogy ez egy szar játék. :) ha érted mire gondolok. illetve egyre viszik lefelé azt az életkort, amire tervezik a játékot. namost ez nyilván nem jó nekünk, de jó a gw nek. ha nem így lenne, nem így csinálnák. évente megkongatja valaki a vészharangot, hogy akkor jövőre már biztosan csődbe megy a gw, mert egyre romlik az amit csinálnak. erre mi történik? hát nem, hogy tönkremenne de növekedést produkál.

én személy szerint pont annyira utálom őket, mint te, de magát a játékot nem tudom lecserélni, akármennyire is akarnám, mert nem találtam nála jobbat. eddig.

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.24, 08:42

(OFF)

es megsem elterjedt a pdf olvasgatas jatek kozben)

Dehogynem :sor: Amikor VtES-t játszunk, két barátomnak is kint az iphone, és nyomják a rulingsot meg az erratat meg a lapszövegeket... :)
Igaz, nem warhammer... :) De eljön annak is az ideje :P(/OFF)

Módosította Bala: 2010.04.24, 08:42

HatesHiganai

HatesHiganai

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 813 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.04.24, 08:30

(OFF) Ezt úgy mondod Zotyó, mintha általában nem a hozzászólásaid 90% valami warhammer leoltás lenne :sor: ...de mégha köze nincs a témához akkor is tuti minden hozzászólásod végén ott van egy " ezért nem játszok warhammert" vagy " ezért fos a warhammer" meg ienek. Nincs vele baj mert én személy szerint nagyon szeretem ezeket olvasni, főleg h bármilyen elvont téma is legyen (pl.: lovasság lassulása) valahogy mindíg behozod a szar a gw vonalat :) :sor: :) :P :P (/OFF)

Airyku

Airyku

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 766 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.04.23, 22:06

No igen, a szeret nem szeret topic épp erre van. Mostanában alig volt érdemleges news rumours and damned lies! :sor:

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.23, 21:35

GW végez, aztán olyan is. :sor: A GW régivonalas, konzervatív, változásra csak nagy nehézségek árán kis lépésekben képes, rugalmatlan, ódivatú társaság. Lassan elérjük, hogy a játékaiknál csak jobbak vannak, náluk csak dinamikusabban fejlődő társaságok vannak, s már csak a megszokás / szemellenző miatt foglalkozik az ember a három fő GW-s fasság valamelyikével.
Bár ez már nem pletyka téma, azért erre a GW végez típusú bölcsességre muszáj volt kiöklendeznem magamból a gombócot.

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.23, 19:38

azt azert megjegyeznem, hogy a tobbieknel sem ingyenes a szabalykonyv.

Csak vagy egy rules-only resz kiragadva fontosabb design elemek es kepek nelkul.
Ami vicces, hogy ez a valtozat igazabol arra jo, hogy a munkahelyen is tudja az ember olvasni es a forumon hozza tudjon szolni a dolgokhoz mindig. :sor:
Rendes jateknal tovabbra is a megvett konyvet hasznalja mindenki. (hogy ezt ipad/gpad mennyire modositja nem tudom, de gyanitom nem tulsagosan, mivel tablet-pc-k mar jo ideje vannak, es megsem elterjedt a pdf olvasgatas jatek kozben)

gojo

gojo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2083 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.23, 19:29

A szabálykönyv nem lehet drága, mert nem annak eladása, hanem a figurák értékesítése a fő profil. Az ingyenes szabálykönyv (rules only verzióban) ráadásul növeli a játékosok körét.

erről két dolog jut eszembe:

- majd a gw eldönti, hogy neki mi a profilja
- zotyo tervez, gw végez

persze egyetérteni egyetértek, jó lenne mindez. kár, hogy ez nem érdekli a gw-t. ha ők profitot látnak a szabálykönyvben, akkor pont leszarják, hogy mi meg ingyenesen szeretnénk hozzájutni. lévén, hogy meg fogjuk venni így is. én legalábbis már most biztos vagyok benne, hogy veszek egyet. pedig netről leszedve, munkahelyen kinyomtatva lényegesen olcsóbb lenne. a többi gyártó is jól felfogott érdekében teszi ingyenessé, nem pedig azért, mert nem ez az elsődleges profiljuk, meg, mert a játékosoknak akarnak kedvezni, meg mert... nemár, hogy a mai világban ezt még valaki beveszi.

Garvey

Garvey

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2698 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.23, 17:04

Az lenne a jó ha a kisalakosat meglehetne külön is venni realtive alacsony áron. Mármint hogy nem csak az alapdobozhoz lehesen megvenni ami bár jó de nem biztos hogy mindenkinek kell

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]