Ugrás tartalomhoz

Fotó

Star Wars d20 Saga Edition

• Válasz írásához lépj be
439 hozzászólás érkezett eddig

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.26, 07:28

Inkább az apróhirdetés topikban keress ember az való arra, ott nagyobb az esély rá.

Fire

Fire

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.02.25, 22:06

Üdv! Az lenne a kérdésem hogy Nyíregyháza, Debrecen környékén van e valaki aki játszana Star Wars Saga Edition-t.
Kezdő mesélő vagyok igaz de sztori és modul ötleteim vannak és rendelkezem következőkkel:

Magyar 4 oldalas karakterlap házilag készítve, teljes feats és force lista. Sajnos könyvem nincs csak pendrive-on de megtudom oldani a nehézséget. Illetve tudok szolgálni néhány Miniatures figurával (+ űrhajók) és térképpel harci szemléltetéshez ha kell.

Játékosnak is beszállnék szívesen a közelben bár hová csak Star Wars Saga legyen de akár Skype-on is megfelel.

Mjolnir

Mjolnir

Styrbjörn

• Fórumita
  • 974 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.01.21, 17:41

Köszönöm a gyors válaszokat!

auer: A folyamatban lévő campaign már elég előrehaladott állapotban van, így a karakterek átkonvertálása sima d20 rendszerre több, mint macerás volna. Meg amúgy is a Saga tetszett egyedül annyira, hogy hosszú távon meséljem. A kínai tabletes tippen jót derültem. :) Végülis van benne ráció, de jobban szeretem a hagyományos lapozgatást, mégha rendesen meg is kell majd fizetnem az árát.

Petrus: Köszönöm, kiváló ötlet, megpróbálok kapcsolatba lépni nod20-szal. Ha itt is zsákutcába ütközök, akkor viszont marad az Amazon.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.21, 16:57

Én tavaly nod20 fórumtárstól vettem meg a Starships-et igen jó áron, és mintha lett volna nála alapkönyv (meg talán KotOR) is. Keresd meg őt, egy próbát megér, hátha megvan még neki.
Egyébként boltban beszerezni gyak. zéró esélyű (a licencek már nincsenek a WotC-nél, így minden készlet eltűnt, vagy felkerült az aukciós portálokra).

Módosította Petrus: 2013.01.21, 16:58

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.01.21, 15:05

Körbenézve még talán ebay-en a legolcsóbb 80$ az alapkönyv. Úgy néz ki megugrott az ára, hozzá kell szokni hogy ezt nemigen lehet olcsóbban beszerezni. Itthon bolt nemigen hinném h tartana belőle, max apróhirdetések közt találhatsz.

Megoldások:
- megveszed drágán
- választatok másik sw rendszert. D20-hoz én pár éve még elég könnyen szereztem be könyveket, vagy ott az FFG most induló rendszere
- elektronikusan használjátok őket - ha veszel egy kínai tabletet lehet olcsóbban megúszod mintha a könyvet vennéd

Mjolnir

Mjolnir

Styrbjörn

• Fórumita
  • 974 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.01.21, 14:51

Sziasztok!

Én is az előttem többek által már feltett kérdést szajkóznám. Már régóta mesélek Saga Edition rendszerben egy KotOR kampányt, de sajnos nem rendelkezem egy könyvvel sem, ezen viszont változtatni szeretnék. A 3-4-5 évvel ez előtti postokban még az Amazon-ról való rendelést ajánlottátok, de ott azóta hihetetlenül felszöktek az árak.

Tudtok olyan hazai üzletről, ahol beszerezhetőek a Saga Edition kiadványok? Használt kötetek is érdekelnek, ezt az apróhirdetéseknél én is jeleztem.

Bármilyen up to date információnak nagyon örülnék! Előre is köszönöm!

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.16, 23:16

Sziasztok!

Keresem a Saga Edition alapkönyvet megvételre, ha esetleg valaki meg akar tőle szabadulni, keressen e-mailben. Kiegészítők és figurák is érdekelnek valamelyest, de elsősorban az alapkönyvet vadászom. Köszi! (Írtam az apróhirdetések közé is, de hátha itt relevánsabb.)

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 981 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.14, 17:35

Vagy a Blaster Barrage powert keverem a Shien Deflection powerrel? Most nem tudom megnézni, jelenleg nem elérhető a könyv.

Bocsi nem Blaster Barrage, hanem Barrier of Blades :pirul: :D
A Barrage egy Minis képesség, és teljesen más a hatása. A Barrier viszont tényleg a Use the Force próba eredményét használja lövések ellen Reflex helyett, és egyet vissza lehet küldeni, ha megvan a Shien talent, valamint egy Erő Pontért cserébe még az automata tüzelés ellen is véd.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 981 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.12, 21:24

Vagy a Blaster Barrage powert keverem a Shien Deflection powerrel? Most nem tudom megnézni, jelenleg nem elérhető a könyv.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 981 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.12, 20:59

Nem akarom megerőszakolni a rendszert, a D20-as SW-k közül ez a legjobb.

Én mindössze annyit mondtam, hogy kicsit érdekesnek találom azt, hogy egy Jedi/Sith nem döntheti el mikor küldi vissza a lézert egy bizonyos célpontra, hanem a szabályrendszer dönti el helyette, és ha jól emlékszem a Shien Deflection Powernél a Use the Force próba eredményét használja a bejövő távolsági támadások ellen a Reflex Defense helyett, és még ekkor sem küldhet vissza lövést, csak akkor ha megvan a Shien talent is.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.12, 19:33

Még jó, hogy a Saga-ba nem emelték át ezt a Def-5-ös szabályt. Akkoriban terjedtek el a "statikus jedi" build-ek, amikor a jedi egy helyben áll, csak tolja a delay-t (hogy flat-footed maradhasson, ha netán "véletlenül" túl nagy kezdeményt dobott), és sorban leparittyáz mindenkit, aki rálő. Teljesen illúzióromboló, semmi köze a könyvek, filmek sugallta jedi-képhez.
Ha mindenáron meg akarod erőszakolni a rendszert, csinálj belőle talent-et, Deflect és Redirect előfeltételekkel, de én biztosan nem engedném a saját játékomban. (És főhet majd a fejed, ha vmelyik játékosod elkezdi használni a Jedi Academy könyvben lévő olyan lightsaber form power-eket, mint pl a Deflecting Slash, vagy a Shien Deflection....)

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 981 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.12, 16:47

Én az ilyet úgy veszem, hogy az adott lövés ami nem talált, már annyira mellément, hogy a jedi nem tudja elkapni. Revisedban ez valahogy úgy volt, hogy ha a támadó max csak öttel vétette el a támadást, akkor még vissza lehetett küldeni... Ebben nem vagyok biztos, lehet hogy csak egy háziszabályom volt,... de ajánlom figyelmetekbe...

Hivatalos volt. Sőt még ki is tértek rá h valamelyik képességét kikapcsolhatja h ne legyen annyira magas a védője így könnyebben üsse vissza a sugarakat.

Pont ezt mondom én is. Mert bármikor adódhat olyan szitu, hogy körök óta lövik a Jedit, de a kocka szeszélye folytán sose ütik meg a Reflex Defense-t, így meg parlagon hever a Deflect meg a Redirect Shot talent. Ha nagyon messze van a támadás a Defense értéktől, akkor tényleg mellément a lövés, ha viszont csak 2-3 pont hiányzott a találathoz, az már szerintem erősen fénykardpengét ért.

Erre szerintem az lenne a legjobb megoldás, hogy az adott körre dob UtF próbát és az eredmény lesz a támadás célszáma a defense helyett. Ha nincs találat jöhet a Redirect Shot, természetesen a szokásos összeadódó büntetésekkel. Vagy mivel körönként úgyis csak egy lövést lehet visszaküldeni, csak egy lövésre dob próbát. A többire meg akkor ha már eltalálták volna. Ugyanez Lightsaber powereknél is.

Ha meg az emlékeim nem csalnak, akkor ugyebár majdnem minden forrásanyag (könyv, rpg kiadvány) szerint a fénykardforgatás az Erő ismeretén múlik leginkább, nem pedig a fizikai képességeken. Yoda sem a fizikai képességei miatt lett mesteri vívó. Fontosak azok a tulajdonságok is, de ugyebár fénykardot mesteri szinten csak az tud forgatni, aki érzékeny az Erőre.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.12, 10:29

Én az ilyet úgy veszem, hogy az adott lövés ami nem talált, már annyira mellément, hogy a jedi nem tudja elkapni. Revisedban ez valahogy úgy volt, hogy ha a támadó max csak öttel vétette el a támadást, akkor még vissza lehetett küldeni... Ebben nem vagyok biztos, lehet hogy csak egy háziszabályom volt,... de ajánlom figyelmetekbe...

Hivatalos volt. Sőt még ki is tértek rá h valamelyik képességét kikapcsolhatja h ne legyen annyira magas a védője így könnyebben üsse vissza a sugarakat.

Avaaris

Avaaris

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.12, 10:26

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 981 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.11, 21:57

De ha nem is találják el, akkor miért lenne esélye ilyesmire? Szerintem nem kellene feltápolni a jediket még ezzel is. :)

Hááát... Én nem tápolásnak látom, hanem szabad döntésnek. Visszaküldi a lézert, mert így döntött, vagy sem. Ugyebár a Reflex Defense azt jelenti Jedik esetében, hogy a fénykard pengével eltéríti a bejövő lézersugarat. Ha meg már eltéríti, akkor küldhesse már vissza a feladónak. :)
Ugyanez a helyzet a Powerekkel is. Ha akarná mért ne használhatná. Ettől szerintem semmivel sem tápabb a Jedi/Sith/akárki, mint az a karakter, aki ápgrédelt pisztolyt, puskát, fésűt, stb.... használ.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.11, 20:28

De ha nem is találják el, akkor miért lenne esélye ilyesmire? Szerintem nem kellene feltápolni a jediket még ezzel is. :)

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 981 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.11, 12:57

[/quote]
A nagyon magas Defense azt is jelenti, hogy a jedi ösztönösen fénykarddal levédi a támadásokat, nem az, hogy elhajol előlük, vagy félreugrik, csak játéktechnikailag ezek az események nem jelennek meg. Azokban az esetekben, amikor átmegy a Defense értéken a találat, akkor lehet a talenteket aktiválni. Azaz csak olyan támadásra lehet Block, Redirect, stb. reakciót tenni, ami talál.
Magas Ref esetén is van "értelme": a block/deflect használható critical hit (de nem destiny-alapú automatic hit) kivédésére is.
[/quote]

Oké, ezt értem, ezzel nincs is baj. De maradva az általam felhozott példánál, mikor lőnek a Jedire és nem találják el a Defenset, akkor használni se tudja a Redirect Shot talentet. Pedig reálisan nézve ha egy lövés nem talál, hanem fénykarddal lesz elhárítva, akkor csak elhatározás kérdése lenne, hogy vaktában lesz félreütve, vagy pedig célzottan küldik vissza egy ellenfélre. Itt most lehetne azzal érvelni, hogy reflexből, lett hárítva, így nem is tudja pontosan meghatározni az eltérítés irányát, de ez nekem egy kicsit kényelmes válasznak tűnik.
És a mi a helyzet az említett Force Powerekkel? Szintén furának tartom azt, hogy csak akkor lehessen őket használni, ha már a támadás talált volna.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.11, 11:44

Bocs ha ezzel hülyeséget kérdeztem, de tényleg érdekelne, hogy is van ez, mert nagyon magas Defense értéknél néhány talent és power nekem egy kicsit haszontalannak tűnik. Ha nem találják el lőfegyverrel az adott karaktert, akkor a Redirect Shot csak ritkán jön képbe, ami miatt már jobb ha egy olyan talentet választ, ami mindig hasznos lehet.

A nagyon magas Defense azt is jelenti, hogy a jedi ösztönösen fénykarddal levédi a támadásokat, nem az, hogy elhajol előlük, vagy félreugrik, csak játéktechnikailag ezek az események nem jelennek meg. Azokban az esetekben, amikor átmegy a Defense értéken a találat, akkor lehet a talenteket aktiválni. Azaz csak olyan támadásra lehet Block, Redirect, stb. reakciót tenni, ami talál.
Magas Ref esetén is van "értelme": a block/deflect használható critical hit (de nem destiny-alapú automatic hit) kivédésére is.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 981 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.11, 09:46

Üdv mindenkinek!

Hamarosan belevágunk egy KotOR érában játszódó kampányba, ahol még elég sok fénykardforgató éldegélt a galaxisban.
Ezzel kapcsolatban lenne egy-két kérdésem/észrevételem:

Anno elolvastam a Jedi Consueling idevonatkozó részét a Block, Deflect, Redirect Shot talentekre vonatkozóan. Ott azt írták, ha jól rémlik, hogy ezek a talentek akkor léphetnek működésbe, ha támadások átütik a Reflex Defenset.
Viszont ezzel nekem van egy kis problémám, vegyük ezt a példát:

Adott egy Jedi karakter, vele szemben két fickó sugárpisztollyal 13 egységnyi távolságra. Mindketten rálőnek, de nem találják el a Reflex Defenset, ekkor lehet-e olyan opció, hogy a Jedi dob Use the Force próbát Deflectre, hogy visszaküldje a feladónak az egyik lövést? Lényegében ugyanez a helyzet a Block talenttel is, ha esetleg Riposte-ot akar használni, értelemszerűen közelharcban.
Ugyanis én simán engedném, hogy az adott körben ne a Defense értéket használja, hanem minden támadás ellen dobna, a megfelelő levonásokkal. Mivel bármikor dönthet úgy, hogy az egyik lövést visszaküldi, hogy ritkítsa az ellenfél sorait.

A másik dolog néhány Lightsaber Forms Powerre vonatkozik:

Makashi Riposte, Fluid Riposte, Deflecting Slash. Ezeknél ugyebár szintén dobni kell a támadódobás ellen, és ha sikerül a sebzés feleződik. De mi van akkor ha támadás nem üti meg a Defenset? Ismét lehetséges lenne dobni a power aktiválására, de értelemszerűen nem sebződne a védekező fél, viszont a hatás érvényesülne.

Bocs ha ezzel hülyeséget kérdeztem, de tényleg érdekelne, hogy is van ez, mert nagyon magas Defense értéknél néhány talent és power nekem egy kicsit haszontalannak tűnik. Ha nem találják el lőfegyverrel az adott karaktert, akkor a Redirect Shot csak ritkán jön képbe, ami miatt már jobb ha egy olyan talentet választ, ami mindig hasznos lehet.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.07, 15:37

ha egy hajónak van pajzsa és damage reduction-ja is, akkor egy sebzésnek a kettő összegénél nagyobbnak kell lennie, hogy sérüljön a hajó ? (először csökkenti a pajzs, majd a DR)... vagy a DR csak onnan számít, ha már elfogyott a pajzs ?

Mindkettő. Amíg van pajzs, SR+DR számít. Viszont minden sebzés, ami nagyobb, mint az SR (függetlenül attól, hogy a DR megfogja-e a többit), 5-tel csökkenti az SR-t (összeadódóan). A DR sosem csökken (játéktechnikailag). A Threshold-nál a DR+SR-en átcsúszó sebzést kell nézni.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]