Ugrás tartalomhoz

Fotó

Star Wars d20 Saga Edition

• Válasz írásához lépj be
439 hozzászólás érkezett eddig

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 798 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.07, 14:55

erm, egy láma kérdés....

ha egy hajónak van pajzsa és damage reduction-ja is, akkor egy sebzésnek a kettő összegénél nagyobbnak kell lennie, hogy sérüljön a hajó ? (először csökkenti a pajzs, majd a DR)... vagy a DR csak onnan számít, ha már elfogyott a pajzs ?

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4539 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.18, 06:23

- Vehicle Initiative: The pilot's Initiative modifier (or the Pilot skill modifier if you are trained) + vehicle's size modifier + vehicle's Dexterity modifier.
- Perception: Character's normal Perception modifier.
- Reflex Defense: The vehicle's Reflex Defense is equal to 10 + size modifier + armor bonus (or pilot's heroic level) + Dexterity bonus.
- Attack Rolls Gunner's base attack bonus + vehicle's Intelligence modifier + miscellaneous bonuses (point blank shot, weapon focus, etc.) + 2 (if trained in Pilot and firing pilot controlled weapons from the pilot's position).
- Base Attack Bonus: The gunner's base attack bonus.
- Grapple: A vehicle's grapple modifier is equal to its pilot's base attack bonus + the vehicle's Strength modifier + the vehicle's special size modifier (Large +5, Huge +10, Gargantuan +15, Colossal +20, Colossal [frigate] +25, Colossal [cruiser] +30, Colossal [station] +35).
- Skills: Character's appropriate skill modifiers ( + vehicle size modifier + vehicle Dexterity modifier in the case of the Initiative and Pilot skill). If the ship's computer is friendly or helpful towards you, you also add the ship's Intelligence modifier as an equipment bonus to your Use Computer checks.

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 798 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.17, 20:33

Nos, a válaszok a kérdésedre benne vannak az alapkönyvben a 167. oldaltól, de a lényeg dióhéjban:
Ha nem NPC vezeti az adott járművet, akkor az aktuális pilóta, tüzér, parancsnok, stb. saját értékeit kell használni a jármű módosítóival. Pl.: Támadás:1d20 + karakter alap tám. módosítója + jármű iq módosítója + távolsági módosítója. A jármű Defensénél az armor bónusz helyett meg a heroic level számít bele. Minden más skill próbánál az adott karakter skill bónuszát kell számítani, ha egy karakternek +11 a Use Computer skillje, akkor +11-el dobnia az esetleges próbát, a kezdeményhez meg vagy az initiative skill, vagy ha képzett, akkor a pilot skill a használható.
Remélem ez így már elég lesz :)

jah, köszi...az attack rész egyértelmű volt, csak a skill nem

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.17, 14:32

Nos, a válaszok a kérdésedre benne vannak az alapkönyvben a 167. oldaltól, de a lényeg dióhéjban:
Ha nem NPC vezeti az adott járművet, akkor az aktuális pilóta, tüzér, parancsnok, stb. saját értékeit kell használni a jármű módosítóival. Pl.: Támadás:1d20 + karakter alap tám. módosítója + jármű iq módosítója + távolsági módosítója. A jármű Defensénél az armor bónusz helyett meg a heroic level számít bele. Minden más skill próbánál az adott karakter skill bónuszát kell számítani, ha egy karakternek +11 a Use Computer skillje, akkor +11-el dobnia az esetleges próbát, a kezdeményhez meg vagy az initiative skill, vagy ha képzett, akkor a pilot skill a használható.
Remélem ez így már elég lesz :)

Shiwo

Shiwo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 798 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.04.17, 12:26

kérdés (lehet láma):

a járművek adataiba be van számlálva a személyzet (crew) által adott bónusz..(pl skillednél +6 check, +2 attack, ace-nél +12 check, +10 attack, stb)

viszont ha nem NPC hanem játékos vezeti az adott járművet, akkor mivel kell számolni ? a teljes értékkel ? trained bónusz + szintbónusz + főérték bónusz ? s ha igen, akkor a kezdemény és pilot értéknél is a teljessel ? (amihez hozzámegy elvileg a hajó ügyesség-bónusza és a méret-módosító) vagy ott a karakter ügyessége helyett a hajóé számít ? vagy mi számít bele, és mi nem ?

Módosította Shiwo: 2011.04.17, 12:28

darthmorrt

darthmorrt

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 555 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.02.10, 14:10

Bocs, ha ebbe a fórumba nem szabad üzletelni, de van egy eladó kitűnő állapotú Knights of the Old Republic Campaign Guide-om. Nem szerepjátékozom, csak a Kotoros infók miatt vettem meg annak idején. A feléig olvastam, de nagyon kíméletesen. Ha érdekel valakit, írjon PM-et. Ez volt az első Saga könyv, ami kifogyott a boltokból, emiatt "kissé" felment az ára.

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.23, 15:46

Akit erdekel ingyen Kinght Errant update:

http://www.starwars.com/vault/books/knighterrant_atlas/index.html

harlequin10

harlequin10

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.22, 22:20

Császárság... :leborul:

Teljesen igazad van...ködösen emlékeztem valamire csak az tényleg nem saga ed-hez volt...nah az is megvan szóval nagyon jó...

Köszönöm a segítséget

H

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.22, 19:37

Hali!
Sajnos a Saga Edition-ben nem jelent meg egyetlen könyv sem, amely kimondottan ezzel a korszakkal foglalkozna.
Szétszórva találhatók infók a többi könyvben (Starships, Legacy, esetleg Jedi Academy), de egységes mindent átfogó leírás csak az első kiadású D20-as Star Wars-hoz jelent meg New Jedi Order Sourcebook címen.
Ha van rá lehetőséged töltsd le valahonnan, hátha még megtalálható. A benne lévő infók elég részletesek, a játéktechnikai részt meg szerintem könnyen át lehet módosítani a Saga rendszerére.
Használható lehet még az Invasion című képregénysorozat, ami szintén ebben az érában játszódik.
Remélem ennyi kis segítség már elegendő lesz kezdésnek. :)

harlequin10

harlequin10

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.22, 17:48

Hello Mindenkinek.

Egy kis segítségre volna szükségem: melyik könyv foglalkozik a new republic/new jedi order érával? Alapvetően meg van minden könyv de konkrétan idevágót nem találtam. Lehet ám, hogy nekem verte ki a szemem vagy valamelyik egyéb könyvben van...de nem akadtam rá... :gyagya:

Minden segítséget előre is hálásan köszönök... :ok:

Üdv
Harlequin

Pixel_J

Pixel_J

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 841 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.03, 16:34

Meg vagyok győzve. :) Csak nem ártott volna valami konkrét forrás, amit mutogathatok a KM-nek.

De egyébként logikus, hisz a droidok négyszintenként növelhetik két tulajdonságukat, anélkül, hogy erre pénzt költenének.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4539 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.03, 14:31

Nem találtam meg a konkrét dolgot (de pl. a preview 6-ban is erről van szó), de sztem már az alapkönyvből is következik: a droid karakterek ugyanúgy kapnak mindent, mint bármely más faj tagjai, a droid csak egy speciális "faj". Nem kell reprogramming-ot fizetniük és dobniuk, a leírás egyértelműen csak a kezdő droid modellek ún. unassigned skill és feat pontjaira vonatkoznak, illetve azokra az esetekre, amikor a droid ki akar cserélni egy trained skill-t, vagy feat-et egy másikra (ami nem előfeltétele semmilyen más feat-nek, talent-nek, vagy class ability-nek). Még a hp-t is a class és nem a modell szerint kapják. Szóval semmilyen hátrány nem éri őket.

Azun

Azun

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 37 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.03, 08:06

Ha könyvben volt akkor valószínűleg a Scavenger's Guide to Droids-ban volt.
Ott behoztak néhány opcionális szabályt a droidokra.
Amit egyébként is csak ajánlani tudok azoknak akik droid karival akarnak játszani, hisz nekik készült :nono:
(meg persze bárkinek aki használ droidokat a kampányában és nem elég hozzá az alap könyv)

Módosította Azun: 2010.09.03, 08:08

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4539 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.03, 06:52

Korábban a WotC fórumon volt, de mivel ott rendet vágtak és takarítottak egy csomó régi holmit, talán átkerült az archívumba.

De most visszaemlékezve talán nem is a FAQ-ban volt, hanem vmelyik könyvben, de világosan emlékszem rá, hogy a droid karaktereknek nem kell átprogramozás, ha class/PrC szintet lépnek és új képességeket szereznek.

Pixel_J

Pixel_J

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 841 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.02, 20:00

Ez a FAQ megtalálható még valahol?

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4539 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.02, 16:53

Valahol a FAQ-ban benne van, hogy a droid karakterek is ugyanúgy fejlődnek, mint bármely más karakter, önmaguktól fejlesztik ki a skilleket, feat-eket, talent-eket. Csak az átcserélős átprogramozáshoz kell az X összegbe kerülő package. Az Independent Droid talent-jei részben ezeket az önprogramozásokat segítik az alapesetben érvényes módosítók javításával, vagy megszüntetésével.

Azun

Azun

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 37 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.01, 16:57

Hello!

Átnézegettem a könyvekben a droidos részeket.Azok után az lett a véleményem, hogy a kérdés jogos :)
Szerintem a szint lépes továbbra is újra programozással dolgozik, és ha átlagos featet/talentet választunk akkor továbbra is 1000 credites program csomagokat kell meg venni.
Ha viszont Independent Droid kaszt talentjeit programozzuk magunkba, akkor nem, hiszen függetlené váltunk. Itt a droid szerintem maga "találja fel" a dolgokat a tapasztalás révén.
Sehol nem találtam rá szabályt ez csak az én véleményem.

Pixel_J

Pixel_J

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 841 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.08.31, 10:27

Következő karakterem egy droid lesz és felmerült bennem a kérdés, hogy hogy is van a droidok szintlépése. Eddig úgy játszottuk, hogy ha szintet lép, akkor a karakterfejlődésnek megfelelően kap egy üres feat vagy talent helyet, amire aztán lehet programozni, amit akarunk, de kell venni hozzá 1000 creditért feat vagy talent package-et, ahogyan a droidok újraprogramozásánál le van írva.

De ez még a Force Unleashed könyv megjelenése előtt volt, amiben viszont megjelent az Independent Droid presztízs kaszt. És ennél merült fel bennem a fejlődéses kérdés, hisz az ehhez tartozó talent-eket nem hiszem, hogy árulnák a piacokon.

A kérdés akkor röviden: droid karakter esetén minden új talent-ért és feat-ért fizetni kell, vagy csak akkor, ha már meglévő helyére akarunk egy másikat?

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 426 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.27, 13:49

Üdv!

Megvan már valakinek gépen az árilis 20-án megjelenent: The Unknown Regions?

Fonky_Family

Fonky_Family

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2032 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 23:34

A DnD 4.0 nekem se jött be, a Saga meg nem olyan rossz. Néhol lehetne szerintem egyszerűbb, főleg a kezdők miatt, de alapvetően nem rossz.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]