Ugrás tartalomhoz

Fotó

Star Wars d20 Saga Edition

• Válasz írásához lépj be
439 hozzászólás érkezett eddig

avengir

avengir

Az Aranybéka

• Fórumita
  • 184 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.02, 16:17

Nos én profi alatt azt értettem, hogy ebből élnek, egyébként milyen D&D könyvekkel van baj? Kivitelezés és/vagy rendszer szempontjából van velük probléma?

A wizardos kiadványok minősége hullámzó.

Nekem rendszer szempontjából nem jön be a 4e [látszik hogy nem az én korosztályom volt vele megcélozva]; ellentétben az sw:saga-val.

Tudni már, hogy lucas eladta-e újra az rpg jogait?

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.25, 19:54

Nos én profi alatt azt értettem, hogy ebből élnek, egyébként milyen D&D könyvekkel van baj? Kivitelezés és/vagy rendszer szempontjából van velük probléma?

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2516 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.25, 07:51

Habár a Wizardsos fiúk elég régóta csinálnak RPG-ket, attól még nem nevezném őket "profinak", főleg ha a D&D könyveik minőségét nézzük. :sor:

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.24, 18:25

Ami kapásból beugrik az Umbaran és a Bith faj. Az Umbaran egyszer megjelent a Clone Wars-ban és a Galaxy of Intrigue-ben is. Kicsit más faji módosítók, más bónusz trained skill meg hasonlók. Ugyanis erről a fajról eddig minden kiegben azt írták, hogy a manipulálás mesterei, ez a CW-ben még így is volt, ezt tükrözték a módosítói: +2 Wis, +2 Cha, -2 Con, low light vision, ha képzett a Persuasion skillben megkapja rá a skill focust bónuszként, újradobhatja a Persuasiont, és van fényérzékenysége. Ettől egy kicsit eltér a GoI-ban írt statja: -2 Con, +2 Wis, +2 Dex, darkvision, újradobhatja a Stealth próbát, ha képzett a Gather Information skillben akkor erre kap focust bónuszként. Ez utóbbi nekem egy kicsit érdekes. Oké, nem nagy eltérések, könnyen lehet őket korrigálni, csak nem biztos, hogy ezt várná el az ember egy profi csapattól, akik évek óta játékkészítéssel foglalkoznak, és itt nem írtak semmit arról, hogy ez most update, vagy sem. A Bith fajt nem néztem át annyira, mert az nem érdekel különösebben, de ott mintha nagyobb lenne az eltérés.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.24, 16:37

Kétszer kiadott fajnak hirtelen a yuuzhan vong ugrik csak be és az eltérés minimális: az alapkönyvben megjelentet nem játékos faj változat levonást kap minden mechanikus ezközzel, a legacy erás játékos faj pedig nem kapja meg kezdő képességként a nem-egyszerű fegyverjártasságokat.

Nem lehet, hogy ez tudatos döntés? Eléggé megváltozik a faj szerepe a két korban.

Zapi

Zapi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.24, 16:19

Hirtelen 2 bakiról tudok, de egyik sem játékos faj volt. Az egyik a Force Storm, ami két helyen is megjelent különböző hatásokkal, a másik a Master Privateer prestiege class, de mitn a fejlesztők tisztázták az újonnan megjelent helyettesíteni szolgál az előzőt... (bár személy szerint egyszerűbbnek találom ha azt meg "Pirate"-nak nevezzük).
Remélhetőleg még kiadják az új segédleteket mielőtt a Wizards lelövi őket, és egyértelművé teszik az összes bizonytalan/elírt dolgot.

Kétszer kiadott fajnak hirtelen a yuuzhan vong ugrik csak be és az eltérés minimális: az alapkönyvben megjelentet nem játékos faj változat levonást kap minden mechanikus ezközzel, a legacy erás játékos faj pedig nem kapja meg kezdő képességként a nem-egyszerű fegyverjártasságokat.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4539 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.24, 08:01

Melyik volt az, ami több helyen is megjelent? Én nem emlékszem ilyenre. Egyébként a megjelenési sorrend és a megírási sorrend nem egyezik.

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.23, 19:32

Apropó, fajok: érdekes,hogy némelyik faj statjai akár két könyvben is megjelennek, de nem mindig egyezik a kettő. Ez egy kicsit úgy tűnik, mintha a fejlesztők nem olvasnák át az előzőleg kiadott könyveket. :titok:

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.15, 21:15

Nem azt mondom, hogy nincs elég faj, csak róluk is lehetett volna kiadni egy könyvet. A modulok és egyéb kiegészítők legtöbbje, a Klónháborúkhoz kapcsolódik, és az unalomig ismert klasszikus korszakhoz, ami elég szegényes, ha azt nézzük mekkora az idővonal, amiben lehet játszani.
Bár a wizards oldalán jelent meg egy modul a k.o.t.o.r. érához, de az is csak egy darab modul 5. szintű kariknak asszem. A Dark Times-hoz meg összedobtak egy 10 modulból álló sorozatot...

Zapi

Zapi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.15, 19:52

Szerintem azért bőven megvannak a leginkább és kevésbé ismert idegen fajok. Ha számokban gondolkozol, még a SAGA csemetekorában csináltak egy rajongói konverziót az d20-as Alien Anthology-ról. Ami meg nem játékos faj ahhoz meg ott a wookieepedia meg a józanész :szomoru:

Tudtommal egy csapat kalandmodulíró azzal foglalkozik, hogy mindenféle modulokat készítenek és tesznek majd interneten elérhetővé, és abban is biztos leszek hogy a SAGA-ás közösségek bőven fognak ontani SW:TOR anyagot is (persze csakis megjelenés után).

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.13, 12:32

Egyet kell értsek. A SAGA tényleg a legjobb D20-as, ami kijött. Nem hinném, hogy máris temetjük, csak lehetne még mit kiadni hozzá. Én például hiányolok egy olyan könyvet, ami csak az idegen fajokkal foglalkozott volna(ha már a droidokról lett egy külön könyv). És az új netes játék korszakát is ki lehetett volna használni, valamint olyan modulokat megjelentetni, amelyek nem csak a filmekhez, vagy az azok közti időszakhoz kapcsolódnak.

Zapi

Zapi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.12, 21:59

Nos egy ideje már nézelődöm a fórumokon, de amit itt látok rávett hogy végül regisztráljak és írjak is. Emberek, mi van veletek? Máris eltemetitek a rendszert? És miért szomorú hír hogy nem lesz több megjelenés UR után? Véleményem szerint ez így pont jó. Nem tudom feltűnt-e valakinek de az Unknown Regionssel a Star Wars kronológia minden korszaka le lesz fedve, emellett minden hősi karakterkaszt valamint a droidok és űrhajók kaptek egy-egy saját könyvet. Szinte minden kiegészítő hozzáadott a játékhoz valamiféle nagyobb, opcionális rendszert ami az alapkönyvvel használható: szervezetek, tömegek által vívott csaták, űrhajók megépítése, felszerelés fejlesztése, skill challangek és még sorolhatnánk... Mindegy hogy csinálnak-e új rendszert vagy sem, a SAGA épp eleget adott hogy gyakorlatilag még hosszú évekig játszhassunk vele. Le a kalappal Rodney Thompson és a többi készítő előtt.
Nem túlzok mikor azt mondom hogy szerintem a SAGA a legjobb d20 rendszer ami idáig kijött. Gyors játékmenet, könnyen beletanul az új játékos is, és mindezek mellett a rendszer alapos és hozza a filmek hangulatát.
Egy kicsit több optimizmust emberek. Bízzatok az Erőben.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4539 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.06, 08:58

Valaki biztosan lesz a WotC helyett, ezt a Lucasfilm Licensing már bejelentette (ld. a főodalas hírhez írt linkemet), és ez eddig mindig új rendszert is jelentett...

Pixel_J

Pixel_J

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 841 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.04, 15:14

Nem valószínű, hogy lesz új rendszer, hacsak nem más kiadótól, mivel a Wizards a licenc-et nem hosszabítja meg. Szóval, ha lesz új, akkor nagyon más lesz. Ami talán nem is olyan rossz dolog. :)

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.04, 14:33

Bakker! Most olvasom, hogy befejezik a Saga-t! Szerintem kár, mert a legjobb d20-as SW rpg volt, ami eddig megjelent a piacon, bár az is igaz, hogy egy idő után nem nagyon lehet hozzá mit írni. (Bár azért még lett volna mit.) Szerintem hülyeség 3-4 évente egy új rendszert kiadni, főleg ha az aktuális rendszer népszerű és jól működik.
Hogy az új rendszer milyen lesz? Hm... hm... Majd kiderül. Addig is jó játékot mindenkinek!

Pixel_J

Pixel_J

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 841 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.03, 18:05

Szomorú hír, de szerintem az alapkönyvvel és a star wars világának szeretetével is már rengeteget és jókat lehet játszani. Egyébként is, szvsz sok újat nem tudtak volna már mondani az eddigi könyveken túl.

mrszaki

mrszaki

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 25 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.03, 16:22

Hello

Matfu kornyeken partyt keresek, ahova be lehetne szallni jatszani.

Udv

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2516 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.03, 14:17

Az én ízlésemnek már így is kezdett túl sok könyv lenni. :freud:

(...és ismét egy halott játék a kedvenceim között, a d20 modernnel együtt)

Módosította Ymdar: 2010.02.03, 14:18

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.03, 00:17

Ide még nem került ki, és meglehetősen szomorú hír, de... vége van a Star Wars Saga Edition RPG-nek. Egy könyv még kijön (The Unknown Legions), de utána a Wizards mind a Star Wars RPG-vel, mind a minikkel leáll. :para:

seti

seti

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1045 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.02, 18:54

Olvastam őket, köszi , de engem igazából a Galaxy of Intrigue érdekelne, mert az is jó lehet bármilyen korszakban, csak nem szeretnék zsákba macskát venni, ami meg nem annyira érdekel, vagy kevésbé használjuk, az egy darabig jó lesz letöltött formában is. Eddig ugyanis csak az alapkönyvet sikerült megvennem. :para: Mi jelenleg korszakon kívül játszunk egyelőre, én mesélek egy játékosnak, aki egy Sith tanítvánnyal játszik, a Rule of Two hagyományai szerint, és intrikázik keményen. Ehhez lenne jó a könyv.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]