Ugrás tartalomhoz

Fotó

Filmkereső

• Válasz írásához lépj be
343 hozzászólás érkezett eddig

raguza

raguza

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.10.15, 08:55

Üdv!
Láttál egy filmet régen? Nagyon tetszett, de a címét sem tudod, a színészekre sem emlékszel, és fogalmad sincs a rendezőjéről? Írj ide, hátha valaki tud segíteni!

Sziasztok! Keresek még egy 70-es évekbeli magyar filmet.Az alapsztori,hogy egy BKV busszal Budapesten körbejárják a várost /éjszaka/.A szereplők közül csak Verebes Istvánra emlékszem.Előre is közi mindenkinek,aki ebben tud segíteni.

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.10.03, 18:02

Valami Fast and Furious klon. Volt benne egy versenyzo srac akinek az apja zsaru volt es a nagyapjat lesiteltek valami miat meg a Vietnami haboru alatt. Tippek? Ugy remleik a nagyapa Dennis Hopper volt de nem vagyok benn biztos.

raguza

raguza

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.10.03, 13:10

Üdv!
Láttál egy filmet régen? Nagyon tetszett, de a címét sem tudod, a színészekre sem emlékszel, és fogalmad sincs a rendezőjéről? Írj ide, hátha valaki tud segíteni!

Sziasztok!3 filmet keresek elég rég óta.1./amerikai film a 70-es évekből/ -sportolók betörőbandát alakítanak/van közöttük egy rúdugró is,az egyik betöréskor jgy jutnak be/,és erre egy ismeretlen rájön,majd az egyik női tagot követi az autójával,a nő észreveszi ,az autó rendszámát felírja és a napellenző mögé teszi...a nőt megöli az ismeretlen 2./amerikai film kb 1985-1995 közötti időkből/ A gazdag fiú a főiskolára megy és az autójával egy stoppos fiút vesz fel....a stoppos a másik nevét felveszi /megöli?/....a film végén a stoppos visszakerül a szülői házba,ami egy vasúti töltés mellett van és az elhaladó tehervagonokat nézi amin a másik fiú családi neve szerepel.3./kb 60-as,70-es évekből/Egy görög szigeten egy külföldi állampolgár egy szikla tetején lévő házat megveszi ,felújítattja,azonban a helyi átokról nem vesz tudomást,ami arról szól,hogy ha valaki megveszi azt a házat,akkor megvakul.A film végén megy fel a lépcsőn a tulajdonos és félúton megvakul. Ha ezekről a filmekről tudtok közelebbi információt nagyon megköszönném.

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.09.10, 06:37

Gyerekori rajzfilm. Ket kutya es egy varazslo foszereplok voltak. Valami otlet?

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.07, 19:41

A Barcelonába szerződött a főszereplő. Emlékszem erre én is, de a címére sajna nem. Vagyis az rémlett, hogy 'A csatár' vagy 'A középcsatár' a címe, de mégsem.

GOtto

GOtto

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 365 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.09.07, 13:55

Kb. 15 éve ment a tévében egy pár részes focis sorozat. Nevekre nem emlékszem. Arról szólt, hogy egy angol focista Spanyolországba igazolt. A feleségét ott pedig lenyúlta valami divattervező. Ennyire emlékszem. Mi volt a címe?

proandris

proandris

Földvájó

• Fórumita
  • 242 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.08.31, 21:45

Még a 80-as években ment egy animációs bábfilm, ha jól emlékszem 13 hóemberke néven. A főszereplő síelő hóember volt, 13 testvér közül mindig más. Persze nem nálunk készült, hanem csehszlovák, lengyel vagy orosz, majdnem biztos, hogy valami szláv. A főcímzenét fütyülték, ne ezt szeretném valahol megtalálni. Ismertek valami retrómese oldalt?

Módosította proandris: 2012.08.31, 21:45

lucus87

lucus87

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.08.16, 11:17

Üdv!

Réges-régen láttam egy filmet. Lehetett vagy tíz éve is. Amire emlékszem belőle: Repülő hajókkal mentek, égi városok közt vagy valami ilyesmi. Elraboltak egy hercegnőt, akit a szerelmese követett, meg volt benne lezuhanás az égi csatát követően, a földön sivataggal, meg lent tengődő emberekkel stb. Meg volt valami az idővel is.
Tényleg nagyon régen volt. Kép Van valakinek ötlete, mi lehet ez?

Szia! Én is ezt a filmet keresem évek óta:) Valamikor kiskoromban láttam, 15-20 éve kb. Úgy emlékeztem hogy a címe Az idők végezetéig, de így nem találtam meg sehol. Valami olyasmiről szól, hogy elromlik valami óra és így felgyorsul az idő. A főhős meg elindul ilyen repülő hajóval, hogy megjavítsa, de majdnem meghal mire odaér, mert marhagyorsan öregszik. a végén nyilván megmenti a világot és mindenki visszafiatalodik:)
Akinek ismerős légyszi segítsen, mert lassan beleőrülök a keresésébe:)

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.07.23, 08:40

Üdv!

Egy medvés filmet keresek, ha emlékezetem nem csal ázsiai alkotás. A medvét Vörös foltnak hívták és csak asszonyokat gyilkolt, olyan okos volt, hogy kétszer lépett a saját nyomába, hogy félrevezesse a vadászokat, akik később női ruhába öltöztek, hogy el tudják ejteni. Talán a Szív tv-én láthattam anno.

Sziasztok!
Az itt említett filmet már én is régóta keresem. Nem tudja valaki mi lehet a címe?
Köszi :)

Yellow Fangs (Rimeinzu: Utsukushiki yuusha-tachi) 1990

woman69

woman69

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.07.22, 22:09

Üdv!

Egy medvés filmet keresek, ha emlékezetem nem csal ázsiai alkotás. A medvét Vörös foltnak hívták és csak asszonyokat gyilkolt, olyan okos volt, hogy kétszer lépett a saját nyomába, hogy félrevezesse a vadászokat, akik később női ruhába öltöztek, hogy el tudják ejteni. Talán a Szív tv-én láthattam anno.

Sziasztok!
Az itt említett filmet már én is régóta keresem. Nem tudja valaki mi lehet a címe?
Köszi :)

furunculus

furunculus

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.05.25, 18:10

Hello!

A sakk, a gyilkos és az utcanév stimmel, a többit nem tudom mennyire. Hátha...

http://www.imdb.com/title/tt1331291/

Hello,

egy olyan filmet keresek, amiben a sorozatgyilkos valamilyen, a sakk-kal kapcsolatos szisztéma szerint írtja a népet. Azt hiszem, talán a bábukkal azonosítja az áldozatokat, vagy ilyesmi.
Ja és nem a Gyilkosság lólépésben. Rémlik, hogy talán valamilyen utca név szerepel a címében, de lehet tévedek, mert így sem találom.
Tudom, ez így elég sovány.

A választ előre is köszönöm.

Ááhh, király. Igen, ez az, köszi szépen.

Thaushur

Thaushur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.23, 16:03

Hello!

A sakk, a gyilkos és az utcanév stimmel, a többit nem tudom mennyire. Hátha...

http://www.imdb.com/title/tt1331291/

Hello,

egy olyan filmet keresek, amiben a sorozatgyilkos valamilyen, a sakk-kal kapcsolatos szisztéma szerint írtja a népet. Azt hiszem, talán a bábukkal azonosítja az áldozatokat, vagy ilyesmi.
Ja és nem a Gyilkosság lólépésben. Rémlik, hogy talán valamilyen utca név szerepel a címében, de lehet tévedek, mert így sem találom.

furunculus

furunculus

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.05.22, 20:21

Üdv mindenkinek!

furunculus:

A történet és a leírtak alapján erre gondoltam:
http://www.imdb.com/title/tt0111549/

Viszont ha tényleg ez az, akkor jobban jársz, ha a könyvet olvasod el.

Remélem segítettem,

Kibic

Köszi a tippet, de ez sajna nem az. Habár végülis megnéztem, és tényleg illik rá, amit írtam.
Egyébként a film, azért az "egyszernézős" kategóriába belefér, mondjuk elég kiszámítható volt, és az a filmzene...ppffhh
Na sebaj, legalább láthattam Kate Beckinsale-t hónaljkutyussal. :lol:

Kibic

Kibic

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.19, 20:17

Üdv mindenkinek!

furunculus:

A történet és a leírtak alapján erre gondoltam:
http://www.imdb.com/title/tt0111549/

Viszont ha tényleg ez az, akkor jobban jársz, ha a könyvet olvasod el.

Remélem segítettem,

Kibic

furunculus

furunculus

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.05.17, 19:48

Hello,

sika

sika

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 349 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.11, 08:02

Üdv,

Amit én keresek:
kb. 25 éve láthattam, középkor, egy lánynak az öccse különleges képességekkel rendelkezik, megérzi az aranyat? A fiút elrabolják, a lány pedig elindul megkeresni, pestis sújtotta területen jár, találkozik egy tudós férfival (repülő szerkezetekkel kísérletezik), aki segít neki, végül megtalálják a fiút, aki elvadult, a képességei megnőttek, magához vonza az aranyat. Kb. ennyire emléxem, köszi, aki tud segíteni véletlenül.

utahjazz

utahjazz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.05.03, 11:38

Közben keresek is egy filmet:
Michelangelo életét dolgozza fel. Kb a '90-es évek elején láttam, 2 részben adta a TV.
Pár jelenet:
- M még névtelen szobrászként hóból készít lovasszobrot egy nemes ember kertjében (fogadásból?), aki viszont nem hiszi el, h tényleg ő csinálta.
- A Sixtusi kápolna festése idején M betér egy fogadóba, ahol a kocsmáros mindenkit megvendégel. Viszont valaki szóvá teszi, hogy akkor miért a rosszabbik borból ad, miért sajnálja a jobbikat? M-t ez ébreszti rá arra, hogy ha nem elégedett a művével, akkor ne törődjön bele. Ezután festi újra, egyedül, a kápolna mennyezetét.
- Dávid szobor készítése közben valaki tanácsot ad a szobor orrát illetően. M felmarkol egy adag kőport és úgy tesz, mintha faragna az orrból.
- "freskóverseny" Leonardoval

Filmkatalóguson csak a "M-egy zseni születésé"-t találtam, az angol cím (Season of giants) alapján viszont kételkedem. Sajnos linket sem találtam a filmhez, és dvd-boltokban sem találtam. Illetve az se biztos, hogy ez az a film, amit keresek, pedig a gyártási év stimmelhet -1991.

Előre is köszi a segítséget!

utahjazz

utahjazz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.05.03, 11:17

Helló!

Volt annak idején egy sci-fi. Arra emlékszek belőle, hogy sodródtak a szereplők az űrben valami lélekvesztőn, fogytán volt az ivóvizük, talán az élelmük is. Volt velük egy vak arc, aki - mint a végén kiderült - csak tettette, hogy vak, és megmérgezte a maradék ivóvizet.

Ez alapján nem ismerős valakinek?

Üdv!
Talán a Kincses sziget az űrben-re gondolsz (1987)
http://www.filmkatalogus.hu/Kincses-sziget-az-urben--f22503

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.16, 18:54

Megnéztem a Rabbit Hole-t is, nem abban van. De nem volt rossz amúgy.
Azért köszi!

Vetch

Vetch

Bekötő-út

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.04.16, 13:38

original_trixi:

Gyanítom, hogy az Engedd el! (2010) Rabbit Hole című filmről lehet szó.
(Még nem láttam, az IMDB-s leírás alapján tippelek.)

Módosította Vetch: 2012.04.16, 13:38

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]