Ugrás tartalomhoz

Fotó

Trónbitorló #3

• Válasz írásához lépj be
1801 hozzászólás érkezett eddig

sinister

sinister

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 71 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.04, 13:32

Nhaaaah,. de a gondolat megvolt, egyszer hátha :D én meg fel-felélesztgetem magam a régi helyen, az igény keresse meg a lehetőségeit, nem igaz? :D 

Boldog új évet sok jó asztalival :D 

Madfox

Madfox

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.01.03, 10:10

Boldog újévet (A karácsonnyal már szvsz elkéstem.)

És üdv Sinister, sajnos semmilyenben, lényegében érdeklődés nincs. (Aki lett volna az is felszívódott, szóval én úgy veszem igény nincs.) viszont megyek vissza ismerősökkel asztalizni, szóval én megleszek. :P

sinister

sinister

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 71 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.29, 14:31

Awww boldog karácsonyt!

Köszi Madfox ez igazából azt hiszem megtisztelő :3 

És wooooo micsoda szervezésben vagy :3

Adarianna

Adarianna

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 802 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.26, 20:31

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek aki még erre jár!

A banya:)

Madfox

Madfox

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.23, 16:05

A felvetés teljesen jogos, és az eddigi tapasztalatok arra mutatnak, hogy jó eséllyel csak egy újabb jórészt halott oldal lenne belőle. Pontosan ezért nem is tervezek több erőt fordítani erre, mint amit hajlandó vagyok esetleges veszteségként leírni.

Az oldalcímeket köszi, rájuk nézek mikor nem egy majdnem mindent blokkoló céges tűzfal mögött vagyok.

Módosította Madfox: 2018.11.23, 16:10

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 731 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2     3                  

Kelt 2018.11.23, 12:57

Nem azt mondom, hogy bele se kezdj (de, azt mondom xD ), de projektek előtt érdemes pár dolgot végiggondolni:

1. Most hol állunk

2. Hova akarunk a projekt végén eljutni

3. Rendelkezésre álló erőforrásokból át tudjuk-e hidalni az 1-2 különbséget

És ami a legfontosabb: Van-e egyáltalán értelme annak, amit csinálunk (mert van más projektszervezési típusok is azon kívül, amit a magyar kormány használ).

A bitivel nem játszottam, a Kastély a Ködbent most nézem át, hogy tulajdonképpen egy egyszerű fórum, sok csicsával. (De ha nekik kéne mesélnem, kb. fél óra után nukleáris fegyvereket terveznék... műanyag játék csicsával bevonva, még szerencse, hogy nem kötelező. xD )

Ha rögtön szeretnél egy ilyet, igényfelmérés nélkül, akkor ott vannak az olyan oldalak, mint az http://rpol.net/ vagy a https://roll20.net/, az előbbi úgyis teli van free-form játékokkal. Itt lehet játékot létrehozni mesélőkkel, karaktereket felvenni, karakterlapokat kiosztani, van kockagurító is, minden ami egy minimális játékhoz kell. Aztán opcionálisan ott vannak a csoportbarendezések, wiki, titkos üzenetek, stb. Majd ha úgy tűnik, hogy mégis csak kéne saját hely, meg valami nagyon extrém dolog, akkor később lehet migrálni. De jelenleg elég furcsának találom, hogy időt és pénzt beleölni egy olyan projektbe, aminek 1, nincs semmiféle anyagi behozatala 2, kérdéses, hogy egyáltalán működni fog-e.

De ez csak az én meglátásom, nyugodtan csináld azt, amit akarsz. :)

Madfox

Madfox

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.23, 12:31

Az eredeti biti sem volt sokkal több, mint egy chatablak avatarokkal, illetve a fórumon egy topic neki. A meglévő opciókkal nem a technikai rész a gond. (Talán azt kivéve hogy 2018-ban azért már elég kínos, hogy nem tudsz saját avatart magad feltölteni regisztrációkor egy oldalra.)

Érdemes-nem érdemes, én szerettem amíg volt egy hely, ahol azzal lehetet szórakozni hogy felmész, játszol egy karaktert, jórészt kötetlenül. Épp annyi kerettel, hogy adjon egy alapot, de anélkül hogy megkötnék a kezed és bestakutályznának. Tudom, hogy van még más is aki így van vele.

A webdesigner dolog meg, nem professzionális, nagy multinacionális cégek a legapróbb munkamenetet is szétbontó webdesignereire gondolok. Mondjam azt akkor azt hogy egy programozó kell, nem webdesigner? Minek hívjam azt aki önmaga képes összedobni egy viszonlyag egyszerű oldalt? Szvsz van elég chat és forummotor és egyéb beszerezhető források, hogy ne kelljen mindent az alapoktól kódolni.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 731 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2     3                  

Kelt 2018.11.23, 12:02

De, de a HTML és/vagy CSS kódhoz a 

1, frontend fejlesztők nyúlnak hozzá

2, full stack fejlesztők nyúlnak hozzá

3, kiadványszerkesztők nyúlnak hozzá

Webdesignert (legalábbis mi, meg ahogy a hirdetéseket nézem, még néhány helyen), csak azért tartanak, hogy Paintben (jó, Photoshopban) összedob egy koncepciót, hogy miként kéne kinéznie az oldalnak. A fenti 1 vagy 2 pedig szépen ír egy programot PHP/Java/Python/akármi nyelvben ami legenerálja a HTML kódot, meg esetleg ráhánynak valami szerencsétlen JavaScriptet, az eredmény pedig a végén hasonlóan néz ki, mint amit a designer egy képben lerajzolt.

A kérdés inkább az, hogy van-e értelme ilyen vállalkozába belefogni. Mert ahogy átnéztem a Kastélyködöt, egy egyszerű fórumnak tűnik nagyon csicsásan megoldva...

Madfox

Madfox

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.23, 11:03

Mert egy weboldal mögött a HTML nem kód, ugye? :gyagya:

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 731 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2     3                  

Kelt 2018.11.22, 18:44

Ránéztem erre a Kastélyködre, sima fórumos játéknak tűnik extra lépésekkel.

A webdesigner mióta nyúl kódhoz?

Madfox

Madfox

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.22, 15:15

Esetleg valakinek vannak ismeretségei webdesigner körökben aki vállalna egy hasonló oldal kódjának megdolgozását? Webhelyet manapság minden csan nem nehéz találni. Konkrétan volna rá limitált pénzügyi keretünk is, és mostanra legalább 4-5 játékos akinek szólni tudnék, akik kipróbálnának egy bitihez hasonló játékot, csak kb ugyanaz a gondjuk van a meglévő oldalakkal mint nekem. High fantasy témájú alappal, kötetlenebb játékra szvsz össze tudnánk már szedni egy csapatot aki rendszeresen felnézne.

(Ezzel kapcsolatban, "Kopottököl" akinek sem civil sem más nicknevét nem tudom rendesen azóta se, ha látod ezt írjál már rám egy üzenjetet mert a Skype accountom fél éve hulla és csak ott tudtalak elérni.)

Jah és pacsi neked is Sinister. Valamiért utóbb Az egyik kedvenc IDW-s Transformers sorozat szereplőm ugrik be rólad.

IMG_1562.jpg

Módosította Madfox: 2018.11.22, 15:17

Vica_

Vica_

A Sötétség hírnöke

• Fórumita
  • 298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.14, 23:22

[...] azt mondom, szívesen visszamennék a trónterembe játszani, klánozni, beszélgetni, harcolni a másodpercekért RSZ-el :-D

Nagyon sajnálom, hogy nem találtam meg azt a Bitit :-(

<3

(igen, ez mind a hozzáfűznivalóm volt).

Sir_Robert_Reynolds

Sir_Robert_Reynolds

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.08.13, 13:29

Tengermély Tiszteletem a Kedves Ittlevőknek! 

15 év után :-o egy netes játék szörnyű minőségű cset-stílusán elszörnyedve gondoltam, hogy rákeresek a Trónbitorlóra.
Elolvasgattam amit találtam, megnéztem a ködöt a Kastély körül, meg Az Anwarion-t is és azt mondom, szívesen visszamennék a trónterembe játszani, klánozni, beszélgetni, harcolni a másodpercekért RSZ-el :-D
Nagyon sajnálom, hogy nem találtam meg azt a Bitit :-(

sinister

sinister

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 71 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.23, 08:34

Defura beszélgetés ez elkerülve az igazán kényes területeket, mégis kellemetlenül kényessé válón.

Madfox, szomorú pacsi.

(és ezt volt a 69. hozzászólásom és sehol egy botrányos szexjelenet)

Módosította sinister: 2018.06.23, 08:35

Nimue

Nimue

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 165 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.22, 16:00

Nem hitted rosszul, négyen vezetjük az oldalt és egyenrangúak is vagyunk rajta. Tény, én inkább a kapcsolattartásban vagyok preferáltabb a játékosokkal, én hirdetek és többnyire én küldöm ki a karakterelbíráláshoz az üzenetet ha valakinél valamit még át kell beszélni. Mostanában kalandokat is vállal(gat)ok. 

A jókívánságot köszönjük és viszont kívánjuk jövőbeni játékaitokhoz! 

arkay

arkay

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.22, 06:11

Oké, FULL STOP, a szennyes kiteregetését most hagyjuk abba! Ami engem illet én elmondtam amit akartam, reakciót direkt nem kértem arra, a többit pedig Discordon, oké?

Örömmel, ami azt illeti mindannyian jobban jártunk volna ha soha el sem hagyja ez a téma a chatet.

Nimue:

Akkor én is elnézést kérek összemosás miatt. Azt hittem az hogy moderátor vagy, azt jelenti hogy egyben az oldal szervezőinek is az egyike.

S mint korábban is mondtam az oldalon, fel se merült bennem, hogy bárki a kedvemért módosítson bármit. Természetesen olyan szabályzatot hoznak amit akarnak, olyan világot mesélnek ami nekik tetszik. Játékosként annyi közöm van az egészhez, hogy eldöntöm én akarok-e ott játszani vagy sem.

Felfogtam, hogy nagyon nem én vagyok a célközönség, legfeljebb mellékesen megtűrnének IC és OOC is. Nem is hiányzott ez a fesztivál alább. Engedelmeddel én itt le is zárnám a dolgot, és sok sikert a kastélynak.

Madfox

Madfox

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.21, 21:44

Oké, FULL STOP, a szennyes kiteregetését most hagyjuk abba! Ami engem illet én elmondtam amit akartam, reakciót direkt nem kértem arra, a többit pedig Discordon, oké?

Nimue

Nimue

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 165 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.21, 19:06

Értem arkay, ez esetben Tőled elnézést kérek az összekeverésért. Nem igazán tudunk rólatok sokat de inkább szinte semmit, ezért is kevertünk össze titeket. KIVÉVE: Rort személyesen is ismerjük (amióta eljött a talira és megittunk egy-két alkoholos pancsolt puncsot), így legalább az ő személye nem kérdéses előttünk.

Fogalmunk sem volt, hogy szeretnétek közösséget hozni. A korlátozás nem ellenetek szólt, hanem valahol a meglévő karik védelmében. A világkép leírta és leírja, hogy igen csekély a nem humanoid jellegű fajok létszáma, és ha megjelenik egy helyen még több, annak eredménye a "sötét középkorban" bizony nem kellemes az idegen faj képviselőire. Legyen az furry, vagy akár óriás, esetleg törpe. 

Ez remélem érthető, ennél őszintébben nem tudom elmagyarázni, hogy SENKI ellen nem történt személyi affér, az az oldal NEM mi vagyunk (!!). Lehet hogy ez végtelenül egyszerűnek fog hangzani, de mi kizárólag az oldal szabályait és világképét tartjuk szem előtt (HA már megírtuk és dolgoztunk vele, hozzáteszem nagyon sokat!), és a döntéseinket EZ és csakis ez befolyásolja. A szabályokat és a világképet pedig senki kedvéért nem offoljuk vagy torzítjuk. 

- Lass

arkay

arkay

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.21, 15:10

Muz, megköszönném ha nem beszélnél a nevemben, főleg nem ilyen megjegyzéseket hogy "nem mert megmukkani sem".

Egyszerűen annyit történt, hogy nem láttam értelmét vitának, ahogy az alábbinak se nagyon. S, igen, akkor az és pár másik dolog is nagyon piszkálta a csőröm, de azóta túl tettem magam rajta. Talán neked is azt kéne.

Egyszerűen arról van szó, hogy más a látsámód. Hogy a saját szavaiddal éljek még korábbról:

"Én se megyek fel egy cyberpunk oldalra követelni hogy fantasy-t csináljanak belőle." White-al is valami ilyesmi miatt kaptatok össze nem? Most te csinálod ugyanazt.

Nekem is idő kellett mire rájöttem, hogy egyszerűen nem én vagyok az oldal célközönsége.

Nimue, téged pedig megkérnélek, hogy ne moss össze Muzolffal. Yumi az enyém, nem az övé.  Akármilyen fura, nem ő az egyetlen furry magyarországon, egész online közösségünk van. (Megjegyzem, gyanítom azért is fúj rátok, mert beégettétek az egész közösség előtt, hogy pont akkor találtatok ki egy tiltást a furry fajokra mikor ő a kastélyt megpróbálta hirdetni a furmeet.hu -n) Fox sem az övé, mint az imént itt lett utalgatva, három külön személy vagyunk.

Nimue

Nimue

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 165 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.20, 21:40

Részemről egészen biztosan. Véleményem szerint semmi sértőt nem mondtam és nem írtam. Aki veszekszik itt, az egyedül te vagy. 

Ezt is meg lehet érteni, mint írtad felhúztalak. 

A lényeges különbség az köztünk és az Anwarion között, hogy míg ott "fujj furry" alapon zsigerből utasítanak el, mi pusztán annyit kérünk, hogy ha nálunk szeretnél játszani, akkor ne D&D-t és ne egyebet nyomass, hanem az oldalon található játékba illeszkedj be. Nem szeretnéd - nem erőltetjük. (Csak azt nem értem, hogy ezen miért is nem lehet felnőtt emberként továbblépni, s mi értelme van annak a gyűlöletkampánynak, amivel itt hadakozol?)

Ettől függetlenül Yumi karaktered is megvan még, akármikor beléphetsz vele. Elvileg őt is tönkretettük azzal, hogy nem használhatott illúziómágiát korlátlan mennyiségben, hanem manaponthoz kötöttük, de ez sem ellened irányuló bűncselekmény volt, pusztán csak következetesség. Mert ha a többi játékosnak is minden varázslata MP-hoz kötött, akkor a tiéd is. Ez ennyi. Nem kell bele többet látni. 

Ha neked jobb érzés itt vállalhatatlan stílusban ontani a mérgedet, ahelyett hogy kipróbálnál valami újat, lelked rajta. Én csak a leírt félinformációkat akartam kiegészíteni, eszemben sincs vitatkozni veled. Veszekedni meg aztán pláne! 

További jókat, jobbakat. 

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]