Ugrás tartalomhoz

Fotó

Star Wars - Csillagok háborúja

• Válasz írásához lépj be
1588 hozzászólás érkezett eddig

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 429 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.08, 11:38

Azt még hadd tegyem hozzá, hogy 2x3 film szólt férfi főszereplőről, igazán nem feminizmus a harmadik 3-asra nőt a középpontba állítani. 

Két másik férfi mellé.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.08, 11:25

[...]

Te emlékszel még Anakin Skywalkerre? Tudod, az a kissrác azon a sivatagos bolygón, az a rabszolga gyerek, aki takarított, meg garázsban forma-1-es repülőt rakott össze, és emellett még úgy vezetett, mint senki más a galaxisban, noha senki nem tanította az Erőre.

Amúgy Luke Skywalker sem volt sokkal több 60 kilónál. Ráadásul nem sokat tudhatott a vadászgépekről, hiszen csak álmodozott a katonai akadémiáról, s homoksiklót vezetgetett, mégis sikerült felrobbantania egy kockázatos küldetés során a Halálcsillagot.

szerk. Azt még hadd tegyem hozzá, hogy 2x3 film szólt férfi főszereplőről, igazán nem feminizmus a harmadik 3-asra nőt a középpontba állítani. 

Módosította Narmor: 2016.04.08, 11:27

Szecska

Szecska

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 62 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.08, 11:14

UI: fogd meg azt a katonacsajt, tedd össze egy ugyanúgy kiképzett katonacsávóval 1-on-1 és nézd meg a végeredményt. Az esetek 90%-ban a pasas fog kijönni győztesként. Egyszerű biológia. De manapság már a biológia sem politikailag korrekt. ;)

Ne haragudj, de pont a Star Wars Ep VII kontextusában az, hogy a 60 kilós nő kinek a seggét rúgja szét, és ez mennyire realisztikus meg biológia, a létező legnagyobb baromság, amin pattogni lehet.

Mert hát ugye az is mennyire nem realisztikus, hogy a 60 centi magas zöld toprongy a legtáposabb jedi, hiszen mindenkinek le kéne nyomnia izomból...

Jó, akkor menjünk bele.
A kis zöld toprongy az eredeti trilógia belső logikája szerint teljesen hiteles, mert 900 kibaszott évig élt, tanította a Jetik számtalan nemzedékét, és tanulta az Erőt. A hitelessége az előzménytrilógiában halt meg, mikor elkezdett pattogni, mint kecskeszar a palánkon.

Ehhez képest, ha már az EP 7-et hozod ide, a kis fehér toprongy soha a kibaszott életben nem hallott Erőről, kétszer ült pilótafülkében, soha semmit nem rakott össze, csak szétszedett mindent, amit talált. Nem kapott harci kiképzést sem, mert maximum a dzsákkui dik'mán erőszaktevőkkel gyakorolhatott bőrbot elleni harcot.
Ehhez képest lezúzta botharcban a katonának gyerekkora képzett rohamosztagost, jobban vezette a Falcont, mint a vén toprongy Han, többet tudott a Falcon technikai hátteréről, mint Csubi, aki saját maga rakta össze, aztán elmetrükköt használt tudás nélkül, fénykardozott gyakorlás nélkül és lezúzott egy nevezzük akármilyen lovagnak is, egy képzett erőhasználót elme- és kardpárbajban is. Ja, a sith mikiegér megállította a lézert a levegőben, amit még a jó öreg Darth Vadertől sem láttunk (ő csak simán tenyérrel hárított), tehát a SW logika szerint k***a erősnek kellett volna lennie.
Erre jön a kis fehér toprongy és mindent gyakorlás nélkül, csak mer csak, megcsinál mások segítsége nélkül. SW logika halott. Hitelesség halott.

Ha a kis fehér toprongy meleg kínai férfi lett volna, akkor is hiteltelen lett volna. Ha a kis fehér toprongy fekete leszbi nő lett volna, akkor is hiteltelen lett volna. Sőt, ha a kis fehér toprongy árja fehér férfi lett volna ,akkor is hiteltelen lett volna. Az SW univerzumban.

Az csak hab a tortán, hogy a PC feminista lózung full kreténbe nyomása miatt egy 60 kilós csirkemellkasú lánynak adták a szerepet. Így aztán a valós élet durva áthallása miatt még inkább hiteltelen az egész.

De úgy vagyok ezzel, hogy akinek a flitteres takony kell, egye csak azt, csak ne csodálkozzon, hogy a flitteres takony gyártók csak ezt fogják tolni arcba, hisz erre van kereslet.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.08, 10:53

Mert ez már agitprop. És eddig a SW kimaradt a liberálmaszlag hirdetéséből egészen az ipari hulladék Ep7-ig, amikor is átment feminista, ostoba és hiteltelen hollywoodi kliségyűjteménybe ahelyett, hogy egy izgalmas és hiteles SW sztorit mesélt volna el.

Nekem teljesen hiteltelen (függetlenül, hogy milyen univerzumról van szó) az összes ilyen gi jane sztori, mikor egy nő a világ ellen csinbummcirkusz. De most feminista propagandát kell nyomni, mert az menő amcsiban, így befurakodik olyan univerzumokba is, ahol nincs helye. Pl. SW. És ez számomra tűrhetetlen.

Ezért nem adok ki többet pénzt diznis SW filmekre, mert a pénztárcámmal szavazok az ilyen néphülyítés és élményrombolás ellen.

Ne haragudj meg, de attól még, hogy begyepesedett vagy, nem kell a Star Warsnak is hozzád igazodnia. Nagyon sajnálom, hogy nincsen a környezetedben (vagy nem veszel észre) kompetens nőket, mert márpedig igenis léteznek, s semmivel sem kevesebbek a férfiaknál. Mondom ezt férfiként. nem kell feministának lenni ahhoz, hogy az ember nyitott szemmel járjon.
Amúgy meg:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/16/Flickr_-_Israel_Defense_Forces_-_Female_Soldiers_Take_a_Break_in_the_Desert_Sun.jpg

Továbbá:
http://www.nato.int/pictures/women/b030812g.jpg

Nem haragszom meg, mert nem ismersz, így fogalmad sincs, milyen nők vesznek körül. A feleségem konkrétan tökösebb és okosabb, mint a férfiak nagy része, akiket ismerek, én így választottam, mert nekem ez jön be. De ettől még felismerem a propagandát. Az, hogy te azt szereted, ha mások formálják azt, ahogy a világot látod kellene, az meg a te dolgod.

Ha meg nem érted, hogy a mostani politikai korrektség/gonosz nácik/elnyomott nők jajajaj lózungot miért nem kívánom látni egy olyan univerzumban, aminek a 21. századi földi vergődéshez köze sincs, akkor azt nem egy 5 soros fórumbejegyzésben fogom tudni elmagyarázni.

UI: fogd meg azt a katonacsajt, tedd össze egy ugyanúgy kiképzett katonacsávóval 1-on-1 és nézd meg a végeredményt. Az esetek 90%-ban a pasas fog kijönni győztesként. Egyszerű biológia. De manapság már a biológia sem politikailag korrekt. ;)

Ha nem lenne köze a mostani valóságunkhoz, akkor érdektelenné válna számunkra a mű. Bármilyen filmet/könyvet stb. készít az ember, sosem tudja levetkőzni a kort, amelyben él, hiszen a látásmódját eleve az határozza meg. A befogadói oldalról ugyanez igaz.

Lehet én láttam amúgy rosszul, de mintha az eredeti trilógiában a nácik (a Birodalom egyértelműen azt a bizonyost utánozta), a politikailag korrekt jófiúk (mindenféle fajból és nemből jönnek: egy "beszélő hal" a flotta admirálisa, a nők vezető pozíciókban vannak: Mon Mothma, Leia) és elnyomott nők (Jabba a hut rosszul bánik a nőkkel, ki is nyírja - egy nő!!!!) már benne voltak.

Én nem vagyok a túlzó PC híve, de az ellentétes szélsőséget se szeretem, ami mindenbe csak azt látja bele.
Amúgy a modern háborúkat nem épp test-test elleni küzdelemben vívják, szóval a katonacsajt a katonafickóval összeeresztenem nem feltétlenül kell. Meg a hasból mondott statisztikáknak nem hiszek. Nem mondom, hogy azonos képzettség esetén közelharcban nem a férfiak kerülnek felül, de miért pont ezen állna egy nő alkalmassága a katonaságra? Pláne, hogy a filmben beszivárgásról van szó, a végén pedig Tie-vadász pilótaruhában látjuk a csajt, nem birkózó jelmezben. A biológia kapcsán akkor már előhozakodhatnék én is azzal, a nők tudtommal (nem tudok tanulmányt idézni most) sokkal jobbak a pszichés terhelés elviselésében/feldolgozásában, ami marhára fontos egy katonánál.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.08, 10:33

Ne haragudj, de pont a Star Wars Ep VII kontextusában az, hogy a 60 kilós nő kinek a seggét rúgja szét, és ez mennyire realisztikus meg biológia, a létező legnagyobb baromság, amin pattogni lehet.

Mert hát ugye az is mennyire nem realisztikus, hogy a 60 centi magas zöld toprongy a legtáposabb jedi, hiszen mindenkinek le kéne nyomnia izomból...

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 878 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.08, 10:29

Engem inkább az lep meg, hogy ebből a pár képkockából előre eldönti néhány ember, hogy ez milyen szar film lesz, meg fúj feminista propaganda, meg milyen már, hogy egy 60 kilós csajszi fog akciózni, blablabla...

Akkor ennyi erővel Leia nem lőhetett volna le egy rohamosztagost sem a Halálcsillagon, vagy a Bespinen, és mit képzelt, hogy robogóval száguldozott az Endoron?! Ne már... Ugyanez Padméval.

Ez a film az előzetes alapján jónak tűnik, és amint láttuk eddig nem feltétlenül egy személyről fog szólni, lesznek ott még mások is.

Egyébként meg az EP 7 előzetese alapján egy jó filmre számított mindenki, helyette kaptunk egy filmipari hulladékot, ami pofátlan módon másolta az EP 4-et. Addig szerintem nem kéne pálcát törni a film fölött, míg nem láttuk.

Szecska

Szecska

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 62 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.08, 09:37

Mert ez már agitprop. És eddig a SW kimaradt a liberálmaszlag hirdetéséből egészen az ipari hulladék Ep7-ig, amikor is átment feminista, ostoba és hiteltelen hollywoodi kliségyűjteménybe ahelyett, hogy egy izgalmas és hiteles SW sztorit mesélt volna el.

Nekem teljesen hiteltelen (függetlenül, hogy milyen univerzumról van szó) az összes ilyen gi jane sztori, mikor egy nő a világ ellen csinbummcirkusz. De most feminista propagandát kell nyomni, mert az menő amcsiban, így befurakodik olyan univerzumokba is, ahol nincs helye. Pl. SW. És ez számomra tűrhetetlen.

Ezért nem adok ki többet pénzt diznis SW filmekre, mert a pénztárcámmal szavazok az ilyen néphülyítés és élményrombolás ellen.

Ne haragudj meg, de attól még, hogy begyepesedett vagy, nem kell a Star Warsnak is hozzád igazodnia. Nagyon sajnálom, hogy nincsen a környezetedben (vagy nem veszel észre) kompetens nőket, mert márpedig igenis léteznek, s semmivel sem kevesebbek a férfiaknál. Mondom ezt férfiként. nem kell feministának lenni ahhoz, hogy az ember nyitott szemmel járjon.
Amúgy meg:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/16/Flickr_-_Israel_Defense_Forces_-_Female_Soldiers_Take_a_Break_in_the_Desert_Sun.jpg

Továbbá:

Nem haragszom meg, mert nem ismersz, így fogalmad sincs, milyen nők vesznek körül. A feleségem konkrétan tökösebb és okosabb, mint a férfiak nagy része, akiket ismerek, én így választottam, mert nekem ez jön be. De ettől még felismerem a propagandát. Az, hogy te azt szereted, ha mások formálják azt, ahogy a világot látod kellene, az meg a te dolgod.

Ha meg nem érted, hogy a mostani politikai korrektség/gonosz nácik/elnyomott nők jajajaj lózungot miért nem kívánom látni egy olyan univerzumban, aminek a 21. századi földi vergődéshez köze sincs, akkor azt nem egy 5 soros fórumbejegyzésben fogom tudni elmagyarázni.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10672 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.08, 09:17

Ne haragudj meg, de attól még, hogy begyepesedett vagy, nem kell a Star Warsnak is hozzád igazodnia. Nagyon sajnálom, hogy nincsen a környezetedben (vagy nem veszel észre) kompetens nőket, mert márpedig igenis léteznek, s semmivel sem kevesebbek a férfiaknál. 

"erős nő" <> feminista propaganda

De ez a trailer - különösen az ep7-el, mint háttérrel - erősen ilyen szagú.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.08, 08:32

Amúgy meg:

Továbbá:

Szecska

Szecska

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 62 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.08, 05:56

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.07, 19:23

És már megint egy csirkemellkasú, 160 cm-es nőt kell nézni, amint teljes hitelességgel lever, lelő, lebotoz, ledominál, leugat, legránátoz egy egész galaxisnyi gonosztevőt. Főleg férfit. Meleg jawát, duros nőt, leszbi trandoshant sosem, csak férfiembert. Meg néha metroszexuális droidokat is, de utána elnézést kér és sokáig lelkiismeretfurdalása van.

Van egy rossz érzésem, hogy a következő diznis SW filmet már Gay Wars címmel fogják kihozni, ahol Poe és Finn kaján kacajjal vesznek össze a soron következő eltérített TIE vadász botkormányán (ééértitek...), és lángra kap az arcuk, mikor véletlenül egymás kezéhez érnek. De a végén csak elcsattan az a férficsók, hisz a Galaxisban minden(t) szabad.

Hóttkomoly kérdés: na és?

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10672 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.07, 18:58

Egyébként nem láttam egy bothant sem az előzetesben,gondolom az EU-val együtt ők is mentek a Kuka utcába.

Ez az első Halálcsillag terveiről szól. 

A bothan kémek a második miatt haltak meg nagyon sokan. A többit azért nem idéztem be, mert azt én is így gondolom sajnos.

Módosította KLM: 2016.04.07, 18:59

Szecska

Szecska

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 62 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.07, 18:46

És már megint egy csirkemellkasú, 160 cm-es nőt kell nézni, amint teljes hitelességgel lever, lelő, lebotoz, ledominál, leugat, legránátoz egy egész galaxisnyi gonosztevőt. Főleg férfit. Meleg jawát, duros nőt, leszbi trandoshant sosem, csak férfiembert. Meg néha metroszexuális droidokat is, de utána elnézést kér és sokáig lelkiismeretfurdalása van.

Van egy rossz érzésem, hogy a következő diznis SW filmet már Gay Wars címmel fogják kihozni, ahol Poe és Finn kaján kacajjal vesznek össze a soron következő eltérített TIE vadász botkormányán (ééértitek...), és lángra kap az arcuk, mikor véletlenül egymás kezéhez érnek. De a végén csak elcsattan az a férficsók, hisz a Galaxisban minden(t) szabad.

Egyébként nem láttam egy bothant sem az előzetesben,gondolom az EU-val együtt ők is mentek a Kuka utcába.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 878 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.07, 15:28

Engem már akkor megvettek kilóra, mikor megtudtam, hogy Felicity Jones lesz a főszereplő, ez az előzetes meg már jobbnak tűnik így ennyiből, mint az elbaltázott EP 7. Remélem ez tényleg jó film lesz.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7347 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.07, 13:07

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10672 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.05, 01:21

Talán ide:

Meghalt Tony Dyson, Artu "apukája". 68 éves volt.

https://www.rt.com/viral/334572-tony-dyson-dead-r2d2/

"Jajj, tervezőm".... 

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.02, 17:55

Végre valaki :)

Láttátok a trélerben látható új fénykardok mémjeit?

Óriási: 

http://knowyourmeme.com/memes/crossguard-lightsaber

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7347 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.29, 14:15

Ideje felmelegíteni ezt a topikot. :)

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.25, 16:01

Otthagyta a leendő 7.részt Michael Arndt forgatókönyvíró!!

praedarmon

praedarmon

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 615 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.18, 14:51

sziasztok!

a klónok háborújának csak az első 2 évada jelent meg magyarul dvd-n? ha igen mit lehet tudni a többiről? lesz valaha?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]