Ugrás tartalomhoz

Fotó

Star Wars - Csillagok háborúja

• Válasz írásához lépj be
1588 hozzászólás érkezett eddig

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.14, 20:52

Tegyük hozzá, hogy az előzményfilmek is szembe mennek (helyenként szembe is köpik) az eredeti trilógiával.
(Nem kívánok trilógia flame wart, csak arra utalok, hogy koncepcionálisan, világnézetében eltér a kettő.)

Ez tény :) . Számos helyen véres a torka, de mondhatni így sikerült. A folytatás viszont teljesen tiszta lappal indíthat.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 567 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.14, 20:47

Amit a 6 filmben nem láttam/mutattak, az számomra nem hivatalos.
...

Kérdés, hogy a Disney, mit tart hivatalosnak, meg úgy általában mit tart az egész SW univerzumról.

Tegyük hozzá, hogy az előzményfilmek is szembe mennek (helyenként szembe is köpik) az eredeti trilógiával.
(Nem kívánok trilógia flame wart, csak arra utalok, hogy koncepcionálisan, világnézetében eltér a kettő.)

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 567 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.14, 20:43

Mi értelme visszahozni Mault???
Jó, hatásos volt annak idején, de annyi érdekes és félelmetes új karaktert lehetne behozni...

Nem nagyon kell visszahozni, mert igazából el se ment:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Darth_Maul
:duh:

Ja, végigolvasva a magyar wiki-t, most látom, hogy hibás a végén (pont a lényeg):
Wookipeedia: " Sidious deviously stated that he did not plan to kill him, remarking that he had other plans for his former apprentice. He then subjected Maul to torturous, but not lethal, amounts of Force lightning".
(Sacc/kb. Kinzó, de nem halálos erő villámokkal sújtotta.)

Wikipedia: "As Maul cries in agony, Sidious assures that he has no intentions of killing him, suggesting that he may have other uses for Maul in his plot".
(Sacc/kb. Miközben Maul üvöltött a fáljdalomtől, Sidious biztosította, hogy nincs szándékában megölni, azt sugallva, hogy más tervei vannak Maullal.)

Módosította scaurus: 2013.10.14, 20:48

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.14, 20:37

Amit a 6 filmben nem láttam/mutattak, az számomra nem hivatalos. Maul (aki jellegtelen henchmanként jelent meg a filmben) halott, akárcsak Boba.

A rajzfilmsorozat pont a 3. rész egyik fontos elemét köpi szembe: Anakin soha sem volt Jedi mester. Innentől az is teljesen... gáz.

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.14, 20:37

köszi a linket, elolvastam és...:

méég egy ekkora hülyeséget!?

Képes volt kezelni a sérülését (kettévágták...), meg szert tett egy protézisre, egy PROTÉZISRE, érted????

:lecsap: :gyagya: :hedbeng2: :aaaaa: :normaalis: :zombi:

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 567 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.14, 20:22

Jó, hatásos volt annak idején, de annyi érdekes és félelmetes új karaktert lehetne behozni...

Nem nagyon kell visszahozni, mert igazából el se ment:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Darth_Maul
:duh:

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.14, 18:23

Reménykedjünk, hogy a Rebels mégis tud majd újat mutatni a SW univerzumban!

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.14, 16:49

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 881 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.14, 10:18

Már most - csak ebből a képből komolyan annyira egyértelműen - látszik, hogy totál a clone wars vonalat viszik tovább, a töketlen gonoszokkal, a minden részben egymást csépelő, de soha le nem gyilkoló ellenfelekkel, cuki droidokkal, erőltetett humorral, óvodás vagánykodással, műlezserséggel... szánalmas.

Őszintén: Mi mást lehetett várni a Disney-től, ha nem ezt? Kifizettek a jogokért egy nagy rakás zsét, egyértelmű, hogy profitot várnak tőle. Ahhoz meg a többség kell, és nem az igazi rajongók, akik úgyis elmennek megnézni a filmet a moziban, akármilyen szar is lesz rajongói szemmel nézve. A John Carter történetek is jó alapanyagok voltak, mégis eldiznisedett, és az lett belőle, ami. Nem volt rossz film, de az eredeti könyvhöz képest egy vicc. Szerintem ez lesz az SW-vel is, mégjobban, mint eddig.

SW rajongóként személyes sértésnek veszem a gyermekkoromtól kedvelt univerzumom évtizedek óta tartó üzletszerű megerőszakolását.

Én ezen már túltettem magam, nem éri meg bosszankodni emiatt, van épp elég gondom ezen kívül is, mint, hogy ilyesmin mérgelődjek. Nekem van a klasszikus trilógia, néhány könyv, meg képregény, ami az én szememben az IGAZI SW, a többire meg nagy ívben...
Az új tervekről meg annyit, hogy ez a rakás pletyka inkább aggodalomra ad okot, mintsem bizakodásra.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.14, 08:30

Lenyúlta Xenatól és fénykardosította.
Retteget mindentől, amihez a Disney-nek köze van - na jó, ez egy meglepő kivétel. Abrams jó rendező (bár tippem szerint most látni is fogunk a filmben), de szerintem Miklós egér ott fog ülni a nyakán végig, és nagyobb százalékban lesz a Clone Wars-os közönség a cél az eredeti trilógia rajongói helyett.

Ellach

Ellach

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 187 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.10.14, 07:47

Na itt az új animációs sorozat új főgonosza:

http://www.sfportal.hu/star-wars-rebels-itt-az-uj-fogonosz-16603.scifi

Most komolyan... komolyan... hogy néz már ez ki? Mi ez a fej? Milyen az a fénykard? Milyen szerencsétlennek tűnnek a háttérben a rohamosztagosok?

Már most - csak ebből a képből komolyan annyira egyértelműen - látszik, hogy totál a clone wars vonalat viszik tovább, a töketlen gonoszokkal, a minden részben egymást csépelő, de soha le nem gyilkoló ellenfelekkel, cuki droidokkal, erőltetett humorral, óvodás vagánykodással, műlezserséggel... szánalmas.

SW rajongóként személyes sértésnek veszem a gyermekkoromtól kedvelt univerzumom évtizedek óta tartó üzletszerű megerőszakolását.

Módosította Ellach: 2013.10.14, 07:48

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.08.09, 17:44

A Disney-éra előtt még volt szó élőszereplős sorozatról is...
Vajon Disney-ék fognak benne fantáziát és pénzt látni?

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.03.27, 04:09

Ha sitcom akkor legyen noncanon.

Ellach

Ellach

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 187 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.19, 13:46

Én is örülök, hogy végre vége, mert már egészen agyrém volt, már amit hallottam róla, ám figyelmetekbe ajánlom a cikk végét:
"...az animációs részlegen már előkészítés alatt van egy teljesen új széria, ami a SW-univerzum egy olyan korában játszódik, amit sem filmben, sem tévében nem érintettünk (tessék megfigyelni, milyen óvatos megfogalmazás, a könyvekről nincs szó), és ez a sorozat előbb-utóbb a tévében is látható lesz, legnagyobb valószínűséggel a Disney XD-n, amire a cég a fiatal fiúkra kihegyezve tol programot. Ami biztos: nem a korábban bejelentett, Star Wars Detours című animációs sitcomról van szó..."

Ez azért véleményem szerint eléggé kétségbeejtő. Animációs cucc, gyerekcsatornára, plusz egy kilátásba helyezett Star Wars ANIMÁCIÓS SITCOM (!)... Atyaég.

Nekem ez cseppet sem úgy tűnik, hogy a jó sorozatok irányába vinnék el a dolgot, sőt! A Wikipedia Disney XD csaornájról szóló szócikkében olyan rajta sugárzott sorozatokat emelnek ki példaként, amiktől bárki sikítófrászt kapna, akinek az IQ-ja meghaladja egy átlagos döglött papírsárkányét.

Szomorú, de nem vagyok valami derűlátó a SW univerzum jövőjét illetően.

seti

seti

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 881 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.14, 14:10

Kismilliószor kifejtettem, kifejtettük h egy rakat sz*r, nem látom értelmét újra megismételni a vitát. örülök h eltűnik

Ezt akár én is mondhattam volna. Ideje lenne már gatyába rázni azt a jobb sorsra érdemes univerzumot. Ez talán az első lépés az odavezető úton.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5019 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.14, 07:30

Kismilliószor kifejtettem, kifejtettük h egy rakat sz*r, nem látom értelmét újra megismételni a vitát. örülök h eltűnik

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.03.13, 22:01

Miert? Egyre felnoteb temakal foglalkoztak.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5019 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.03.13, 14:37

http://comment.blog.hu/2013/03/12/kasza_a_star_wars_the_clone_wars-nak

Végre. :)

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 770 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.05.21, 09:00

1980. május 21. – A Csillagok háborúja V: A Birodalom visszavág premierje Amerikában.

A kedvenc részem. :)

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.17, 14:55

Aprope, hamarosan viszater Darth Maul. Velemenyek:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]