Ugrás tartalomhoz

Fotó

Star Wars - Csillagok háborúja

• Válasz írásához lépj be
1598 hozzászólás érkezett eddig

Por_es_Hamu

Por_es_Hamu

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 553 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.28, 13:02

Visszanéztem egy-két nap nyilatkozatait és elsiklottam néhány fölött...

Herbie (bár ez a többieknek is szól)

Nyilván lehet vitatni Lucas rendezői tehetségét, de ne a látványtervezőn, ruhatervezőn és a hangmérnökön keresztül próbáljuk meg bizonyítani, hogy milyen rendező.

Ha jól emlékszem a legelején nem is ezekről volt szó, hanem a felújított filmekkel kapcsolatban felmerült érzésekről, hogy egyesek szerint miért is tünik (inkább így fogalmazok, egyesek érzékenysége miatt) Mr. Lucas gyenge rendezőnek... (de ez nem zárja ki hogy jó managger :D )

Ezután terelődött a dolog a régebbi filmek sikerére, hogy abban mi nyomott latban. Az én megítélésem szerint nem a történet, hanem a bravúros technikai megoldások, a design, a hangok és nem utolsó sorban a zene. (Egy filmnél rengetek húz egy jó zene, mint ahogy erre van jó ellenpélda is.) Ami a rendező fontosságát jelenti egy project-ben, erre is van bőven ellenpélda (mikor cserélik a rendezőt és a project halad tovább a maga útján), lásd SW V. VI. Lucas inkább a menedzselésben, a marketingben volt kiemelkedő, a megítélésem szerint.

Persze most jöhetnénk azzal, (ahogy ezt feszegették is) hogy ha nincs Lucas nincs SW. Ezt ki a jó fene vitatta?! (fogalmi zavarban vannak egyesek - ez nem Herbienek szólt) Ehhez egy megjegyést azért toldanék: Ha nincs Lucas, akkor most más film lenne a sztár, mivel akkor azon kreatív emberek (akik tevékenységét sokan lekicsinylően amolyan robot munkának néznek, mert ennél sokkal többről van szó - nem beszélve a müvészi szabadságukról, amit csak felhasznál a rendező) más projectben kamatoztatták volna a tudásukat.

Egy kitalációra épülő film (legyen az sci-fi, fantasy, ür eposz, stb.) sikere (kassza) leginkább a látvány és hanghatásokra épül. Hiába van egy jó történet, ha silány a körítés (lásd B filmek), vagy van egy gyenge történet de látványban oda van rakva, az már jó eladásra számíthat. (Az emberek azt mondják: igen hallottam, hogy szar a történet, de frankó látvány meg az effektek, elmegyek azért, megnézem...)

az egyéni ízlés általában nem elfogadható szakmai érv.

Miért ez szakmai vitafórum?! Itt csak szakmabeliek nyilatkoztak, vagy csak azok nyilatkozhatnak? Erről eddig senki sem világósított fel! :ize:

Mint minden kijelentés, kinyilatkozás, kritika szubjektív.... ezekkel lehet nem egyetérteni. Ezt minden intelligens ember elfogadja, valamint a szerinte megfelelő érvekkel megpróbálja meggyőzni a másikat az ellenekezőjéről... Ha ez nem müködik, akkor van az úgynevezett két malomban őrlés effektusa, mindenki csak ismételni képes önmagát, amolyan egy lovon lovagolva. Ez mindenkire érvényes... Ekkor van értelme más vízekre evezni a témát illetően.
(Nem használtam az SZVSZ-t, mert egy kijelentés ettől függetlenül mások szemében lehet szerény, álszerény, vagy épp ezek ellentéte. Mint ahogy az is evidens, hogy az én véleményem hangzik el a hozzászólásomnál. Tehát ezt sem kell külön kiemelni. Ha másokról is szó van azt az ember meg szokta említeni. Ezt az előbbiekre és a későbbiekre vonatkozva jegyeztem meg.)

A témát a magam részéről lezárom, mert szerintem mindenki kimerítette, szerintem evezzünk a témán belül más vizekre. :)

Módosította Por és Hamu: 2003.05.28, 13:06

woof

woof

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 877 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 23:12

:)

pardon, kicsúszott.... :ize:

Por_es_Hamu

Por_es_Hamu

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 553 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 23:06

OFF
Ellenben veled woof, én képes vagyok belátni ha hibázok, és nem szimplán fikázok másokat, ha neked ez gyönyört okoz,
akkor egészségedre :) és sok élvezetet hozzá......... :ize: A részemről a további ilyen és hasonló megynyilatkozásaidra nem fogok reagálni, majd magadban elbeszélgethetsz.........(és kicsit gondolkodj el)

Teron

Teron

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1526 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 23:05

Ez az előbbi woofnak ment. Továbbiakban nem érdekel, mit ír a topicról, mert teljesen kontrollálatlan amit összedobál.

Herbie:
Sajnos megint az író elefántcsonttoronyhoz jutottunk. Csak az a probléma a filmrendezői tehetséggel, hogy az amerikai filmek nagy része, bocsánat a nem politikai korrektségért, de profitorientált film.
Egy művészfilm meg kifejezőeszköz, mint egy költemény. Az, hoyg szubjektív az tény.

De Lucasnál azért sok tényszerű inkonzisztencia is akadhat. Például az endori csata talán a legnagyobb. Ez most filmes baki, vagy rendezői hiba?

Teron

Teron

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1526 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 23:02

Ha nem próbálsz érvelni, vagy nem érveléssel próbálod az igazadat bebizonyítani, akkor miért vagy itt? Mi a fórum célja?

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 22:56

Herbie érvelése megyőző volt, most inkább akkor olyan filozófiai problémákhoz kéne folyamodni, hogy mitől jó egy rendező.
Attól, hoyg a filmeit a csipszzabáló amerikai tömegek megnézték sokszor?

Öhöm, tisztelettel, most, hogy sikerült tisztáznunk (ennek egyébként, ha igaz, örülök), hogy a rendezői kvalitásokat milyen szemszögből lehet és milyen szemszögből lehetetlen elemezni, ne essünk egy másik csapdába a "csipszzabáló amerikaiak"-c. címkével. Már csak a politikai korrektség végett sem.

Amúgy nem, nyilván nem attól jó egy rendező, hogy sokan megnézik a filmjeit (lásd Roland Emmerich), de ez már sokkal szubjektívebb kérdés. :ize:

woof

woof

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 877 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 22:53

Teron , te el vagy tévedve valahol. Sosem mondtam hogy én NEKED érvelni próbálok (csupán rámutattam néhány baromságra - és mivel Herbie érvelését ezúttal elfogadtad, nyilvánvalóvá vált, hogy tényleg baromságok voltak) :ize:
A flame-ről meg igen furcsa elképzeléseid vannak.... no de a filmrendezéssel kapcsolatos kitalációid után ezen már nem is igazán csodálkozom :)

további lyót :D

Douwe_EgBerts

Douwe_EgBerts

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 907 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 22:50

Herbie:

Speciel az EP2 egy árnyalatnyival gyengébben szerepelt mind a kasszáknál, mind a kritikusoknál.

Szóval ez azért van kérlek szépen alássan, mert a népek ugyan elmentek az EP1-re, de csalódtak és az EP2-re már nem mentek annyian :)

Ugyanakkor az EP2 azért hasonlított talán az EPIV - VI-ra, mert talán annak a kornak a kialakulást vezeti fel. (talán ezért szól a film végén a híres Imperial March-hoz hasonló muzsika )

Na, én is jól megmondtam a frankót? :ize:

Teron

Teron

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1526 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 22:38

Herbie érvelése megyőző volt, most inkább akkor olyan filozófiai problémákhoz kéne folyamodni, hogy mitől jó egy rendező.
Attól, hoyg a filmeit a csipszzabáló amerikai tömegek megnézték sokszor?

woof: tanulj már meg érvelni egyszer. eddig nem sikerült. nem flame, tényközlés...

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 19:38

Na, jöjjön egy kis segítség:
Nyilván lehet vitatni Lucas rendezői tehetségét, de ne a látványtervezőn, ruhatervezőn és a hangmérnökön keresztül próbáljuk meg bizonyítani, hogy milyen rendező.
Kicsit olyan ez, mint azt mondani, hogy egy hajón sincs szükség kapitányra, hiszen van gépész, navigátor, kormányos, fedélzetmester, hajótulajdonos, üzemeltető cég, stb...
Ha pedig bele akarunk menni efféle szakmai kérdésekbe, nem árt tisztában lenni a szerepkörökkel, azzal, hogy kinek mi a szerepe egy filmben, illetve az egyéni ízlés általában nem elfogadható szakmai érv.

woof

woof

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 877 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 19:19

Herbie:

"Már Orson Welles is küzdött hasonló problémákkal. De ez megint bizonyít valamit? Mármint azon kívül, hogy a stúdiók rövidlátók és bizalmatlanok?"

Talán, hogy Orson Welles is fos? :ize:

woof

woof

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 877 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 19:17

Hm, nem tudom miről beszélek. Könnyen lehet. De hogy ezt pont olyasvalaki mondja, aki a Gyűrűk Ura topicban többszörösen beégette magát a "szakértelmével"... :ize:

Lyóó, csak így tovább, itt is jó úton haladsz :)

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 19:11

A siker elsősorban annak tudható be, hogy volt egy legendás előd, és felnőtt egy újabb generáció, akik már eléggé ki voltak éhezve egy hasonló élményre, mint amit átéltek elődeik SZVSZ.

Tehát siker volt. Értem. Azért volt bukás, mert siker volt?
Dőljön már el!

magad sem tagadod a filmkritikákat (ami azért sokat elárulhat egy műről....)

Amelyek többségében pozitívan fogadták az EP1-et? Miért is tagadnám?
Hol itt a probléma?

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 19:09

[quote] "(Tehát ez mutatja, hogy szó sem volt előre megírt trilógiáról)"[/quote]
NEM, nem mutatja. Legfeljebb azt, hogy menet közben egyes koncepciók változtak. Ez az elmúlt ötven-hatvan évben senkinek sem újdonság.

- TIE Fighter:
Ha már legendákat idézel, pontosabban kéne. Mellesleg ez az égvilágon semmit sem bizonyít.

- Boba Fett...
Ez egy újabb populáris legenda. A werkek és a könyvek kicsit másként említik, de tulajdonképp nem ez számít. Továbbra sem bizonyítja, hogy Lucasnak nem volt szerepe a sikerben. (Mert ugye erre megy ki a játék, hogy ő "csak" ötleteket lopott meg összefoltozgatta.)

[quote] "Én ezt a három esetet tudom felhozni, mint véletlen illetve előre nem betervezett nagyon sikeres fordulat."
[/quote]
Remek. Minden sikeres filmnél tucatnyi ilyen van. Sikertelen filmeknél szintúgy.
Nagyon úgy tűnik, fogalmad sincs hogyan készül egy film és mit csinál benne pl. egy rendező.

[quote] "Ezek leginkább azt hivatottak megmutatni, hogy a film korántsem volt előre kitalált, mind a 9 részt megírt és komoly előtörténettel rendelkező film."
(...)
"Hát mit tudunk tenni. Készítés közben alakul a dolog, nekem eléggé úgy tűnt, hogy a totál dizorientációból született meg készítés közben a szereplők jelleme de még a történet is."[/quote]
Ez imho sosem volt a vita tárgya. Emellett triviális, hogy nem volt kitalálva mind a 9. Szinopszis és vázlatok viszont dögivel létezhettek.
Szóval ez megint mit bizonyít?

[quote] "A Warner asszem amikor Lucas bemutatta neki a forgatókönyvet ki is dobta vele, ezért került a fox-hoz, akinél elkezdte a film készítését."[/quote]
Meg a Fox is visszadobta először, meg az összes többi stúdió is. Meglehetősen gyakori jelenség mióta Hollywood-ban stúdió-rendszer van. Már Orson Welles is küzdött hasonló problémákkal. De ez megint bizonyít valamit? Mármint azon kívül, hogy a stúdiók rövidlátók és bizalmatlanok?

[quote] "Szóval lámerek és még ki is rakják...."[/quote]
Aham. Gratulálok. És ez mit mond el rólad?

[quote] "Lucas Fos rendező:
Ez már kevésbé konkrét vád, de lássuk csak."
(...)
"Emlékezzünk vissza John Mollo, Joe Johnston és Ralph McQuarrie munkájára, ők voltak a RÉgi részek fő concpet dseignerei. Lucas nagyon sokat köszönhet nekik, és igazán jó űrhajókat és hasonló dolgokat alkottak."
(...)
"Lucas a prequelben Doug chiang-et szerződtette, mint concept designer, aki benyilatkozta még az EP1-nél, hogy hát neki igazából sosem tetszettek a régi részek űrhajói és ruhái, ezért egy kicsit alakítani kell rajtuk. Munkája meglátszik a naboo meg más hajókon, és Amidala hercegnő idétlen ruháin."
[/quote]
Benyilatkozta? :ize: Másoknak meg tetszenek a ruhák és az űrhajók. A közönség és a kritikusok nem tiltakoztak. Hol itt a gond? Neked nem tetszik? Rossz neked. :mittomen:

[quote] "Szerintetek mi Lucas részéről egy ilyen designer alkalmazása, mint egy óriási baklövés?"[/quote]
Nem lehet, hogy ezzel sokan mások esetleg nem így vannak?

[quote] "És megnzézük az EP1-et, története nem is volt, de még a ruhák meg hajók se voltak jók, így persze, hog bazi nagy bukás lett..."[/quote]
400 millió dollár bevétel csak az USA-ban és a kritikusok többségében szeretik. Sok ilyen bukást még! Keresztapa? ET? Indy Jones? Aliens? Titanic? Jurassic Park? Terminator 2? Sok béna rendező, csak összelopkodtak minden szirszart aztán jó helyen voltak a jó időben. Dilettáns banda...

[quote] "Az Episode 2 is azért lett sikeresebb, mert Lucas próbált a régi részekhez hasonlítani, mert érezte, hoyg amit alkotott az nem jó, és nem megy ez neki."[/quote]
Speciel az EP2 egy árnyalatnyival gyengébben szerepelt mind a kasszáknál, mind a kritikusoknál.

[quote] "Nézzük Lucas munkásságát a felújított változatokon:
(....)
Remélem ez megfelelő indoklás volt sokaknak."[/quote]
Nem. Miért? Annak kellett volna? Attól még elkészült az eredeti trilógia cirka 30 évvel ezelőtt.

[quote] "Nade azt az apróságot kifelejted az érvelésből, hogy HA NINCS a concept designer, akkor nincs ilyen vaderkosztüm, és akkor Vader marad bérgyilkos, és ki tudja milyen lett volna úgy a film. ha már adott egy eléggé király jelmez, akkor szerintem nem nagy kunszt on-the-fly forgatás közben kitalálni hozzá történetet..."
(...)
" Már említettem, hogy a jó tervező jóvoltából. Vagy nálad ez a láncszem kimaradt? Ha nincs concpet designer nincs vader, nincs boba fett, nincs semmien előtörténet ötlet lucas fejében... "
(...)
"Már említettem, hogy a jó tervező jóvoltából. Vagy nálad ez a láncszem kimaradt? Ha nincs concpet designer nincs vader, nincs boba fett, nincs semmien előtörténet ötlet lucas fejében..."[/quote]

1. Ez az, ki tudja, milyen lett volna? Vessük már ezt is a szemére!!!
2. Na igen, és HA NINCS Mrs. Lucas, akkor nincs Lucas sem... és ha nincs Szicília meg Mario Puzo, akkor nincs Keresztapa trilógia, és ha nincs Fritz Lang, akkor nincs Metropolis. És ha nincsenek a Lumiére fivérek, akkor nincs filmművészet.
Van még néhány ilyen épületes érved?
ÉS megint: Nagyon úgy tűnik, fogalmad sincs hogyan készül egy film és mit csinál benne pl. egy rendező.

[quote] "Csak azt érzékelteti ez a példa, hogy érdese módokon találják ki a dolgokat a filmhez."[/quote]
És ennek mi köze ahhoz, hogy George Lucas milyen rendező? Istenem, a hangmérnöknek ez a dolga. Lucas meg fos rendező.

[quote] "Szerintem az, hogy ennyit kellett módosítani menet közben az azért gáz. Lucas váltig állítja, hoyg ő bizony előre megírta mind a 9 részt... namost remélem ennek cáfolatát te is megértetted.
Akkor viszont szó sincs előre megalkotott mesterműről! Lucas a jó csapatának köszönheti az ANH óriási sikerét, utána a többi részt nem is rendezte..."[/quote]
Nem gondolod, hogy esetleg a te gondolatmenetedben lehet valami végzetes hiba? Már csak abból kiindulva, hogy ha valóban ilyen ellentmondásos és ciki lenne a helyzet, ami ronthatná Lucas megítélését gondolod, hogy a hivatalos honlapján kiteregetné és megemlíteni a werkekben?
ÉS megint: Nagyon úgy tűnik, fogalmad sincs hogyan készül egy film és mit csinál benne pl. egy rendező.

[quote] "Jó, tegyük fel igazad van, Lucas jó rendező és az ANH-ban kiválasztotta a costume designerek által készített sok fosból az épp megfelelőt és ezért lett jó a film..."[/quote]
Jah, a kosztümök. Tuti az az oka.

[quote] "De felteszem a kérdést... Akkor ezt miért nem sikerült megtennie az TPM-ben?"[/quote]
De felteszem a kérdést... Nem lehetséges, hogy azért, mert neked nem tetszett a TPM, a tények nem téged igazolnak?

[quote] "Az első film egy véletlen siker, melyet az utána következő nála szerintem jobb, de kevésbé neves rendezők folytattak."[/quote]
Vedd ki belőle Lucas ÖSSZES munkáját, ültess a helyére BÁRKIT aztán meglátjuk.

[quote] "De felteszem a kérdést... Akkor ezt miért nem sikerült megtennie az TPM-ben? Miért hagyott ez a nem-fos rendező egy jar-jart a filmben? Miért hagyott benne ennyire idióta droidhadsereget? Folytassam?"[/quote]
Felteszem a kérdést: Nem lehet, hogy ez a te szubjektív véleményed és nem lehet esetleg, hogy másnak meg tetszik?
Továbbá felteszem a kérdést: Ettől Lucas egy tehetségtelen, mázlista senki lesz?

[quote] "Aztán Lucas az EP1-ben viszont valszekg már féleistenként kezelt rendezőmítoszként jelenik meg és alkot egy olyan nagy rakás... -t."[/quote]
Nem lehet, hogy egy kicsit drámaian túlzol egy ízléstelenül nagyot?

[quote] "Miért van ez? A jó rendezőknél is megesik az ilyen, na de azért ennyire?"[/quote]
Mennyire? Mihez képest? Ilyen alapon minden rendező szar.

[quote] "Pl Ridley Scottnak nem igazán láttam olyan filmjét, ami akkora bukás lett volna, mint az EP1..."[/quote]
Pedig sok van. Lásd lentebb. Az 1492 kapcsán pl. Vangelisnek nagyobb sikere volt mint az egész filmnek együtt. Na akkor most Scott egy fos rendező és Vangelisen múlott, hogy ismerik a bukott filmet? Nem tudlak követni.

[quote] "Pedig elég sok siker van a neve mögött.. És az Alien sikerei mögött sem H.R. Giger-t emlegetik, aki végülis kitalálta az egész alien-designt-t...."[/quote]
1. De, emlegetik. Gigernek azóta lett kultusza.
2. Köszi, ellent mondtál saját magadnak. NAGYON.

[quote] "Aki jó rendező azért annak kéne annyi szépérzékének lennie, hoyg egy EP1-et nem ad ki így..."
[/quote]
Mondd meg kérlek a Zigasságot!

[quote]"Elhiszem, hogy Palma-nak is vannak fos filmei. Lucasnak eddig viszont csak 1 jó filmjét láttam: az ANH...." [/quote]
American Graffiti? Nem? THX-1138?

[quote]"Na akkor olvasd el,amit írtál. Igen nagyon sok jelenetet újonnan forgattak le! de megdöbbentő..." [/quote]
10-ből 5-öt.. bravó.

[quote] "Én csak mondtam pár ötletet, amit át lehetett volna írni, és hasznosabb, mitn a Greedo első lövése."[/quote]
TE jobban tudod. Bezzeg ha te lettél volna filmrendező, tuti semmit nem csinálsz, mert tudod, hogy nem rajtad múlik.

[quote]"Szerintem de ez az én véleményem és nem kinyilatkoztatás" [/quote]
Ha nem is annak szántad, mindez nagyon annak tűnt, mert nagyon nem hagysz helyet annak, hogy mások másként gondolhatják és te esetleg tévedhetsz. Ez mind nagyon nem jött le a mondandódból.

Por_es_Hamu

Por_es_Hamu

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 553 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 18:52

Elnézést nem gyíkOszkár, hanem valgab vetette fel a témát............

Por_es_Hamu

Por_es_Hamu

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 553 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 18:42

Herbie:

Az EP 1 kasszasiker volt, vagyis sokan megnézték, a kritikusok véleménye megoszlott, de több mint 60%-uknak tetszett. Nem látom hol volt ez bukás.

A siker elsősorban annak tudható be, hogy volt egy legendás előd, és felnőtt egy újabb generáció, akik már eléggé ki voltak éhezve egy hasonló élményre, mint amit átéltek elődeik SZVSZ. (még mielőtt erre is azt modod, hogy egy bántó kinyilatkozás a részemről). magad sem tagadod a filmkritikákat (ami azért sokat elárulhat egy műről....) Amúgy én is emiatt mentem el a filmre, várva, hogy hozza a nagy előd hangulatát, de nálam nem jött vissza az az érzés, amit a régieknél át lehetett élni.......

körbe találtatnak röhögni

Azok részéről, akik semmiben nem értenek velünk egyet, biztosan. Ezt egyébként én is mondhatnám ennyi erővel. (A megszólalásaidból következteve, nem nézel te túl magasról le ránk?)

mégis mi az öreg ördög kénköves patáját csinál egy rendező a filmben

Érdekes a felvetett téma, ha jól emlékszem még gyíkOszkártól jött, a felújított filmekkel kapcsolatban. Emiatt pattant ki a vita később, hogy milyen rendező Lucas, valamint ebből pattant ki az is, hogy a régebbi filmek sikere minek volt köszönhető......nem pedig arról ment a diszkurzus, hogy mit csinálhat egy rendező.................................!!!!!!!!!!!!

OFF Woof:
A hozzászólásaid színesitik a topicot, de lenézőek, és sokszor azt mutatják nem is tudod miről beszélsz.........Kiragadsz egy szót és a köré építed az ellenvéleményedet, a mondatok mintha ott se lennének számodra........

Módosította Por és Hamu: 2003.05.27, 18:43

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 16:22

villámgyors reakció, kifejtés később fog következni:

Helyreigazítás:
Az EP 1 kasszasiker volt, vagyis sokan megnézték, a kritikusok véleménye megoszlott, de több mint 60%-uknak tetszett. Nem látom hol volt ez bukás.
Ridley Scott kultikusnak tartott filmje, a Szárnyas fejvadász elképesztő nagy bukás volt mind a filmkritikusok, mind a közönség körében; az 1492-nek langymeleg fogadtatása volt, a GI Jane tuti bukás, pl.

Fentiek nem véleményt tartalmaznak, hanem tájékoztató jellegűek. Ettől még jó rendező Scott és kultikus film a Szárnyas fejvadász. Szóval Teronnak ez a megközelítése az érvek sorából ezennel kihunyt.

Amúgy tisztelettel feltenném Teronnak is a kérdést, ha már Por és Hamu elszlalomozott mellette, hogy akkor mégis mi az öreg ördög kénköves patáját csinál egy rendező a filmben? Illetve felkérném a szakértő urakat, hogy ha ezzel nincsenek tisztában, vagy nézzenek utána, vagy ne menjenek bele a szakmai mélységekbe, mert esetleg körbe találtatnak röhögni. Lucas tehetségéről pedig tessenek elolvasni az elmúlt 26 év filmtörténelmi vonatkozású írásait, ugyanis nincs kedvem könyvet írni a fórumra alátámasztandó Lucas szakmai munkásságát.

Folyt köv.

woof

woof

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 877 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 13:53

Alyr:

Nincs mese, Ridley Scott fos rendező :ize:

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 13:28

Teron: "Pl Ridley Scottnak nem igazán láttam olyan filmjét, ami akkora bukás lett volna, mint az EP1... Pedig elég sok siker van a neve mögött..."

GI Jane? :ugri:

woof

woof

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 877 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.27, 11:15

Nah, csemegézek egy kicsit, van miből.... bár egyre jobban unom. Majd erre jár valaki, akinek van türelme hozzá :sor:

"Nade azt az apróságot kifelejted az érvelésből, hogy HA NINCS a concept designer, akkor nincs ilyen vaderkosztüm, és akkor Vader marad bérgyilkos, és ki tudja milyen lett volna úgy a film. ha már adott egy eléggé király jelmez, akkor szerintem nem nagy kunszt on-the-fly forgatás közben kitalálni hozzá történetet..."

Oké, igazad van, nagy nehezen leszűrtem a lényeget. A jelmez a kulcsfontosságú elem...ha nincs jelmez, nincs történet. :pirul: Most már csak azt nem értem, minek volt ott egyáltalán Lucas, ha ilyen kitűnő jelmeztervező irányította a film forgatását :sor:
Ez most nagyon nevetséges volt, ki is röppent az álom a szememből... :ugri:

"Már említettem, hogy a jó tervező jóvoltából. Vagy nálad ez a láncszem kimaradt? Ha nincs concpet designer nincs vader, nincs boba fett, nincs semmien előtörténet ötlet lucas fejében... "

Kezdek kétségbeesni ismereteim hiányosságától... mit csinál egy rendező? :P
:nuke:

"Lucas a jó csapatának köszönheti az ANH óriási sikerét, "

Döbbenetesen meglepő, amit mondasz... :pirul:

"Jó, tegyük fel igazad van, Lucas jó rendező és az ANH-ban kiválasztotta a costume designerek által készített sok fosból az épp megfelelőt és ezért lett jó a film..."

Most mondjam azt, hogy hazudsz, mert én ilyet sosem mondtam? :) Jó, mondom :eeek:

"Pl Ridley Scottnak nem igazán láttam olyan filmjét, ami akkora bukás lett volna, mint az EP1... "

Ridley Scottnak olyan filmjét sem láttam, amelyik akkora siker lett volna, mint az EPIV... (ez tény, attól függetlenül, hogy Ridley Scottot én jobb rendezőnek tartom Lucasnál).
Várj, rájöttem az okra... Scott sosem cserélte le a costume designerét, hm? :gyagya:

"Na akkor olvasd el,amit írtál. Igen nagyon sok jelenetet újonnan forgattak le! de megdöbbentő... "

Nosza, a három közül melyiket is? A Greedost, a Jabbást, vagy a muppet-monsterest? :pirul: (Tényleg nem tudom :ugri: )

Bocsánatot kérek így visszaolvasva, ha véletlenül egy komoly mondat is becsúszott valahogy, pedig esküszöm, nem állt szándékomban (nehezen is megy ám az ilyesmi röhögés közben) :nono:

Módosította woof: 2003.05.27, 11:16

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]