Ugrás tartalomhoz

Fotó

Star Wars - Csillagok háborúja

• Válasz írásához lépj be
1603 hozzászólás érkezett eddig

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.26, 16:52

Por és Hamu: kiforgatni? hol? részleteket kiragadni? Nem olyan hosszúak azok... Mutass már rá, mire gondolsz, mert így nem értem.
Nem azért meddő a vita, mert ellenkező véleményen vagyunk, hanem azért, mert amit te eddig leírtál, általában nem érv volt, hanem marha nagy frankó megmondás.

Por_es_Hamu

Por_es_Hamu

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 553 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.26, 16:50

Szeretem mikor kiforgatjátok az ember szavait és csak részleteket ragadnak meg bennetek... aranyos
skylow nem emlékszem, hogy bárhol is hülyének néztelek volna. De a te stílusod enyhén provokatív, de nem baj
legalább valaki olvassa is ezt a topicot :ugri:
Ha visszamelékeznél, azt mondtad nincs Star Wars nélküle. Én nem ezt firtattam, hanem a siker nagyban nem rajta múlott.
De mivel ez ügyben ellenkező véleményen vagyunk, feleseleges meddő vitába szállni emiatt...

Ami pedig ezt illeti:

Látszik, hogy soha a büdös életbe nem dolgoztál te olyan projectben, amiben sok más kreatív ember is tevékenykedik.

Semmit nem tudsz rólam, de ítélkezel... Sokat tapasztalt ember lehetsz :)

skylow

skylow

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 11 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.26, 12:44

Por és Hamu Mester személyes üzenetét másolom most be ide (mert nem bántódok meg a többiek előtt, kis StarWars bubusom!):

"Alulinformáltásgod nem bűn, de tudatlanságból fikázni valakit, szvsz ciki. 
(Ezért is inkább így szólok hozzád, nehogy megbántódj a többiek előtt...)
"Ha nincs George Lucas, akkor nincs Star Wars.
Ez tény.
Nincs Han Solo, Boba Fett, Darth Vader, R2D2....ssatöbbi."
Ehhez csak annyit:
Ha nincs F. Coppola bácsi aki támogatja, egyengeti az útját, elbukik a terv (United Artist,
Universal elhatárolódott a filmtől)... vagy Gary Kurtz aki anno résztvett az American Graff.-ben is, vagy a két legfontosabb személyt említsem, John Williams a hangulatos zene megteremtőjét (Állítom a film egyik alappillére. Ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy az EPI EPII, zeneileg szvsz. alulmarad az elődhöz képest. Csak az EPII végén jön meg az igazi SW hangulat. Na vajon miért?), valamint Ralph McQuarrie a látványvilág megteremtője. (Főleg neki köszönhető, hogy a 20th C. Fox belevágott a projektbe. Ő alkotta meg a Milleneum Falcont, Sötét Vödör alakját, A Halálcsillag vízióit, R2D2-t, hogy csak néhányat említsek.) Vagy ott van még egy fontos ember,
John Dykstra a trükkök kiagyalóinak vezetője. (Ő fejlesztette ki a szám.g. vezérelte 3 tengelyen forgó kamerát, és az ILM alapítóinak egyike.) Nélkülük Lucas sehol se lett volna.
Hja, még 1 érdekesség pl.: Boba Fett alakját nem ő találta ki, hanem a Star Wars Holiday Special nevezetű TV-s rajzfilmben bukkant fel előszőr, még a Birodalom visszavág előtt. 1978 nov. 17.-én (Ehhez Lucasnak semmi köze sem volt...csak innen vette át és épített be a következő részbe.)
Remélem tudat tágító volt az értekezésem "

Szeretem, ha totális hüjének néznek.

Neked foggalmad sincs, hogy mirő beszétem, ember!

Nem arró beszétem, hogy ki adja a segge alá a szponzorokat, vagy egyengeti útját.
Ezzel az erővel, ha nincs a kedves Édesanyja, akkor sem lehetett vóna a film.

Látszik, hogy soha a büdös életbe nem dolgoztál te olyan projectben, amiben sok más kreatív ember is tevékenykedik.
Baromi remek dolog, ha te a szakterületeden egy lámlenge vagy, vagy csúcsszuper design-ok szakadnak ki agyadból, de ha nincs EGY darab ember, - aki lehet hogy semmi máshoz nem ért, csak ahhoz hogy összefogja a többit és nagyon keményen végigvigyen a projecten egy koncepciót - akkor behalt az ügy.
Nincs nagyobb halál, ha egy szobába beszabadult "kreatívok" főnök nélkül dolgozni kezdenek (nem valósul meg a "TEAMWORK" fogalma, ha nincs egy "team vezető"). Elhúzzák, túlf***ojják, ergo semmi jó nem sül ki a dologból (ebben a műfajban sincs apám demokrácia...).
Ralph McQuarrie is remekül megmaradt volna a Chrysler-nál, vagy a Boeing-nél formatervezőnek. John Williams is maradt vóna a Boston filharmónikusoknál vezető karmester valszeg.
Vagy nézd meg most a Gyűrűk urát. Hiába volt ott ezer, f***a gyerek (John Howe, vagy Alan Lee-vel az élükön), mégiscsak egy Peter Jackson kellett hozzá (és persze az anyukája).

Én nem AGYAKRÓL és kreatív emberekről beszélek...
Azok már adódnak, ha beindult egy folyamat.
A folyamat indítószikráját meg nem Coppola, vagy az isten tuggya kicsoda pattintotta ki.
(Hanem persze Lucas anyukája.)

Ó, és köszönöm a tudat-tágitást öregem!
Hihetetlen miket nem tudsz te!

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.26, 12:22

Por és Hamu:

Sharlak mítoszát szétlötte egy kretén renderrel....

Ha SARLACC ra gondolsz, akkor félrebeszélsz. Amúgy speciel erre is van egy épeszű magyarázat, amit pont neked tudnod kellene.

Nem tudom az elöbbi hozzászolások közül miket olvastál el, de ott a kinyilatkozásokon kívül voltak érvek is, vagy azt átugrottad?

Ha lettek volna érvek, nyilván azzal vitatkozok. Ezek híján kénytelen voltam a kinyilatkoztatásokkal.

Egyébként mi bántott meg? Hogy nem vagyok elégedett egy rendezővel?

Az, hogy fennen hangoztatod, hogy nyilvánvalóan nem vagy tisztában egy rendező szerepével egy film elkészítésénél (Lucas és a SW esetén ez hatványozottan problémás), de azért szidni tudod.

Anno megírt egy történetet, ha azt más forrásokból készíti el (forma tervezők, makettesek, bábosok, trükk kiagyaló és készítö fiatalok) valószínüleg a futottak még kategóriába vagy a sülyesztöbe kerül (lásd Battlestar Galactica)... nem beszélve a zenéről, ami rengeteg plusszt adott a filmnek.

Ez filmtörténetileg igazolt marhaság. Olvass utána. A hozzáállás része csak szimplán infantilis.

Por_es_Hamu

Por_es_Hamu

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 553 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.25, 00:12

OFF
Skacok, akit érdekelt anno az X-Wing Alliance game, annak jó hír, készül a folytatás egy kampány kiegészítés formályában, és a Thrawn
trilógiát dolgozza fel!!!! http://newreris.com/Flavid/Index.htm :) :) :( :)

Por_es_Hamu

Por_es_Hamu

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 553 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.23, 04:09

utólag is kösz scorba :ugri:

Por_es_Hamu

Por_es_Hamu

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 553 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.22, 14:08

Zajlik itt a forum és ez a jó emberek! :ugri:

Akkor lekerekítem az éleket mielőtt valakit megsértenék vele. :aboci:
skylow sok mindenben igazad van a magad szemszögéből biztosan, de én a felújított változatokhoz füztem anno kritikát.

Hja! Még az előbbiekhez annyit, hogy nem Lukácsnak volt az érdeme a StarWars
univerzum eladhatósága, hanem a dizájnereknek, akik körülvették a 70-es 80-as években.
- Aha, és egyedül ezek a designerek csinátak vóna valami hasonlót, okoska?

Nos kicsi skylowm hallottál a Battlestar Galacticáról, mert én láttam is anno. Igen egy SCI-FI-nél igen is a dizájnereken áll vagy
bukik mennyire eladható a termék, nem beszélve a trükkök kifejlesztőiről, mert általában nem a magasröptü történeteikröl híresek,
tisztelet a kevés kivételnek....(Azokból lesznek a B, és C kategóriás filmek, hiába az eredeti történet :ejj: )

Jabba és Solo (gázos volt - persze, majd egy hut elnézi, hogy rálépjenek....)
- Jah, kérem, te nem érted akkor a SW alapvető koncepcióját...

Azt nem értem, hogy a Tatuin alvilági fönöke, akitöl a fél galkaxis tart, még csak egy rossz szót se szól ezért?!!!
(A problémát nem tudták megoldani, miért lép fel Solo, mivel anno egy bácsi játszotta az eredeti Jabbat, aki mellett sétált.
Ezt a jelenetet kivágták az eredetiből. Ha már betették, akkor a fellépést kivághatták volna, mert az így szerintem Disney-s lett.
Bár hozzáteszem így a kis kölköknek is jutott valami humor...)

- ööö...ezt nemértem hogymire gondósz..

Azt mondod nem érted? Akkor most láttad a felújítottat vagy sem? Ha nem, akkor nézd meg, ha meg láttad, akkor vedd elő és nézd meg alaposabban.....

aha, ez má csak a te hiperrender, textúrázott, pokolianhiteles 90es évek szilikongfx-világlátásodnak kellene...
ugyanez érvényes az űrcsatákra,
egyrészt nosztalgia, ember(!), másrészt film és efx történelem - archíváljuk ezt tisztességesen az utókornak máá...!
Nem arról van szó, hogy ne tudnánk újrarenderelni az egész Halálcsillagszétgyakást a NH-ból, hanem tiszteletet köllene állítani annak a nagyon sok embernek, aki a 70es évek végén véres verejtékével felállított egy új műfajt. Nem leszarva munkájukat szólunk a rendermeneknek...
(egyé mekdonácba, globalista!)

Itt csak ismételni tudom önmagam, a felújított változatról beszéltem. Érdekes a "toy story"-s bolhazsák nem zavart, a mű render szúnyog lábú gyíkok a sivatagban. De azért már tüntetsz, hogy felhívtam a figyelmet arra, ha már ezt reklámozta a "Guru", hogy így meg úgy felújítja a filmeket. A mai szemmel mosolyogni való betétekre rá se hederített, és abból az Executort emeltem ki.
Vagy emlithetném az Endor csata utáni ünneplö lezárását a filmnek. Ott nem zavart a sok render? Az új zene?(ami szerintem nem dobja fel a nézőt a film végén, mint az eredti változat vidám hangulatú "evok" zenéje.)
Érdekes archiválási elképzeléseid vannak a dologokról....... (Egyébként meg ha archiválás akkor ott van az eredeti....)

Egyébként meg nem vagyok híve a gyorsan csapjunk össze egy render jelenetet, mert az nagyon látszik. De ma már van olyan minőség,
hogy nem mondod meg mi makett és mi render. (Ez a kompozitorok ügyességén és idején múlik csupán.)

Egyébként, amiket írtam nem csak a saját érzéseim vagy gondolataim voltak a felújított változatokkal kapcsolatban....
De fel a fejjel! A filmek örök darabok és kitüntetett helyet foglalnak el nálam!!!

Az erő legyen veletek.....

{Megj.: Por es Hamu, felhivnam ra a figyelmed, hogy az idezeshez a Quote gomb hasznalando, nem a Spoiler. - Scorba}

Módosította Scorba: 2003.05.22, 14:33

skylow

skylow

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 11 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.22, 12:11

Csak mielőtt az indulatok elszabadulnának:

Senki magánvéleményébe nem akarok beletiprni, joga van mindenkinek azt gondolni, amit akar.
Lehet mindenféle kijelentéseket tenni, de néhány dolog azé jusson eszébe mindenkinek.

Ha nincs George Lucas, akkor nincs Star Wars.
Ez tény.
Nincs Han Solo, Boba Fett, Darth Vader, R2D2....ssatöbbi.
Ez gondolom mindenkinek világos - meg alapvetően itt úgy tűnik mindenki szereti a SW-t itt (mégha az Executor tökcikisen zuhan bele a DS 2-be is....)
Valamint azé annyira nemgáz rendező sztem. Nézzed má meg az American Graffity-t, ember.

univerzum eladhatósága, hanem a dizájnereknek, akik körülvették a 70-es 80-as években.

Aha, és egyedül ezek a designerek csinátak vóna valami hasonlót, okoska?

Jah, kérem, te nem érted akkor a SW alapvető koncepcióját...

ööö...ezt nemértem hogymire gondósz..

Kicserélhette volna az Executor pusztulását

aha, ez má csak a te hiperrender, textúrázott, pokolianhiteles 90es évek szilikongfx-világlátásodnak kellene...
ugyanez érvényes az űrcsatákra,
egyrészt nosztalgia, ember(!), másrészt film és efx történelem - archíváljuk ezt tisztességesen az utókornak máá...!
Nem arról van szó, hogy ne tudnánk újrarenderelni az egész Halálcsillagszétgyakást a NH-ból, hanem tiszteletet köllene állítani annak a nagyon sok embernek, aki a 70es évek végén véres verejtékével felállított egy új műfajt. Nem leszarva munkájukat szólunk a rendermeneknek...
(egyé mekdonácba, globalista!)

Nem akarom az érthetetlenségig tovább bonyolítani, de a lényeg az, hogy kompromisszumot kell kötni, mint minden másban is.
Valamint nem átgondolatlanul kijelenteni mindenféléket.

Egyébként nincsbajomveled, ember (ne ércsé félre)!
:ejj:

Por_es_Hamu

Por_es_Hamu

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 553 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.22, 05:14

Herbie :ejj:

Nem szoktam elbízni magamat, az nem az én stílusom. Ha azt várod, hogy a régebbi kijelentéseimet visszaszívjam, arra sokáig
lehetne várni... Nem tudom az elöbbi hozzászolások közül miket olvastál el, de ott a kinyilatkozásokon kívül voltak érvek is, vagy azt átugrottad?
Egyébként mi bántott meg? Hogy nem vagyok elégedett egy rendezővel?
Anno megírt egy történetet, ha azt más forrásokból készíti el (forma tervezők, makettesek, bábosok, trükk kiagyaló és készítö fiatalok)
valószínüleg a futottak még kategóriába vagy a sülyesztöbe kerül (lásd Battlestar Galactica)... nem beszélve a zenéről, ami rengeteg plusszt adott a filmnek.

Most, ha nem haragszol, nem kínállak meg sörrel.

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.22, 04:23

Por és Hamu: rendben, most hangot adtam egyet nem értésemnek.
Elgondolkodni nincs min, ne bízd el magad, semmi elgondolkodtatót nem írtál ("fos"? ezen gondolkodjak el?!), a kinyilatkoztatásszerű frankómegmondás pedig az Internet világában az egyik legnagyobb kommunikációs baklövés.
Érvekkel cáfoljak? Miért én? Talán, ha már így megmondtad a nagy frankót, akkor kezdhetnéd te. Mert ez már csak így megy. Tekintsd úgy, hogy előző bejegyzésem egy cirkalmasan kifejtett "ugyan mégis mi a jó fenéből gondolod?" kérdés volt.
Szóval ha már fosozol, meg ilyenek, akkor talán leszel szíves indokolni, mert anélkül nem kell csodálkozni, ha bárki zokon veszi az ilyen kis frappáns észosztásokat.

Por_es_Hamu

Por_es_Hamu

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 553 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.22, 03:41

Herbie

Mindenkinek meg van a saját, szabad véleménye. Neked is. Nem kell elfogadni amit másoktól hallasz vagy olvasol, ezt hívják szabad gondolkodásnak. :ejj: Ha meg valamiben nem értesz egyet, akkor nem kell cinikusan lesöpörni az asztalt, hanem elgondolkodni a másik szavain, és érvekkel megcáfolni, ha nem tetszik valami.
Megnyugtatlak a StarWars nagyon jó film. Szeretem mindegyiket. A hozzászólásaim vagy a többiek hozzászólása ezt nem cáfolják meg, olvasd csak el újra öket. (Csupán néhány dologról volt szó és egy rendezőről - nem pedig a filmek egészéről.)

Most már fejet hajthatsz és tapsolhatsz. :ugri:
Most iszok az egészségedre :gonosz: és szerintem a többiek is. :gonosz: :gonosz: :gonosz: és nyugodj meg.

ui. egy fórum vita nélkül nem is forum, ezt ne fekedd :aboci:

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.22, 00:57

Por és Hamu, Teron: Van még egyéb hasonló értelmes kinyilatkoztatásotok a témában, vagy nagyjából a végére értetek? Csak azért kérdem, mert alig győzöm kapkodni a fejem a "véletlen siker", "fos rendező", "nem Lucas érdeme" és hasonló szakértések, meg megalapozott érvek és indoklások között.
De télleg. Szóljatok, hogy mikor kell majd fejet hajtani és tapsolni.

Módosította Herbie: 2003.05.22, 01:13

Por_es_Hamu

Por_es_Hamu

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 553 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.21, 22:13

Hamletnek:

Az eredetiben Csubi bácsi is kap érmet, Leila még bénázik is vele....

Por_es_Hamu

Por_es_Hamu

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 553 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.21, 22:08

Lukácsnak csak az innen-onnan összetákolt világ köszönhető.(innen is onnan is csipegetett ezt-azt...)

Ami a rendezői vénáját illeti: A régi három film közül, amit nem ő rendezett, azok érdekes mód jobbra sikeredtek...

Egészségetekre :ejj:

Teron

Teron

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1526 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.21, 21:35

Szerintem is Lucas egy nagy lámer, és mellesleg a Star Wars sikere tiszta véletlen dolgokon múlt....

Mordred

Mordred

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.21, 21:07

Ami a faji megkülönböztetést illeti:
Lucas eredetileg kizárólag ázsiai színészekkel szertte volna leforgatni a IV. epizódot, csak a stódió (20th) nemet mondtak az ötletre.

Por_es_Hamu

Por_es_Hamu

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 553 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.21, 20:44

A feldolgozásoknál oda nyúlt ahova nem kéne és amit tényleg fel kellett volna tupírozni ahhoz nem nyúlt
(az többe került volna)
néhány pl.:
New hope:
> amit tuningolhatott volna: űrjelenet (ez lett volna költséges)
Return of the Jedy:
Jabba palotájában lecserélte a zenét (egy gyengébbre) és beleraktak egy nyálzó műbolha pofáját (mintha a toy story-t mixelte volna bele) :aboci:
Sharlak mítoszát szétlötte egy kretén renderrel.... (ez nem volt fontos momentum + így vált érthetetlenné a dög... :ugri: )
Kicserélhette volna az Executor pusztulását (gyúfásdoboz effect helyett egy f***a fizikia renderrel !!!odafigyelve a minőségre!!!)
a film vége.... az eredeti, hangulatos volt, ez meg mesterkélt (de főleg a zenét szarták el)

Szóval egy-két űrjelenetet leporolhattak volna... az lett volna célszerű és költséges.... ehelyett olyan helyekre nyúlkált
ami vagy nem volt fontos vagy épp elbaltázta.... :ejj:

Por_es_Hamu

Por_es_Hamu

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 553 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.05.21, 20:32

Valgabnak:
Teljesen igazad van, Lucas egy fos rendező.... és pont. :ejj:

edboy

edboy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1014 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.19, 19:50

Azt sajnálom, hogy az Ep+ után nem lesz SW film (valszeg), pedig a világban rengeteg kihasználatlan lehetőség van. Szívesen végignéznék még pár Jedi actiont a filmvásznon.

_GyikOszkar (NPC/NJK)

_GyikOszkar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.29, 02:02

Nekem aztán tökmindegy ki rendezi, csak legyen belőlük minnél több!!! :party: :lol: :lol: :(

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]