Ugrás tartalomhoz

Fotó

Star Wars - Csillagok háborúja

• Válasz írásához lépj be
1598 hozzászólás érkezett eddig

Teron

Teron

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1526 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.22, 08:50

Végül: a lázadók és a macik terepszínűek voltak, a rohamosztagosok meg fehéren céltáblát játszottak az erdőben.

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.22, 08:19

1.
Nagyjából annyira "reális" az ewokok győzelme, mint az, hogy a HCS II pusztulása után kb. tizszeres létszámfőlényben lévő birodalmi haderő nem semmisíti meg a lázadó flottát, mégis a történet szerint inkább elmenekültek.
(indokok vannak mindjkét eseményre, de egyik sem olyan, hogy wegy űroperán kívül megálja a helyét, talán ezér tis űropera az SW)
2.
Bár nem érzékeltette eléggé a film, de ez egy igencsak egyenlőtlen küzddelem volt, és bizony a macik voltak a szenvedő fél, legalább tizszeres veszteségeik voltak, ha nem rosszabb arány.
3.
Ha jobban megnézted nem egy kö vagy nyilvessző végzett a rohamosztagosokkal, hanem a többnyire jópáran ráugráltak szerencsétlen fehérpáncélokra, és a tömeggel legyűrték őket, ennyit mindenkorban és tech szinten meg lehetne tenni, más kérdés, hogy a földi példákban ennél jobb lehetőségekben is inkább tűrtek a civilek, mivel féltették a saját egyszémélyes életüket
4.
A lázadók részéről is volt egy kisebb csapat, akik viszonylag hamar be tutak kapcsolódni a harcba, és ők bőven előnyben voltak a rohamosztagosokkal.

Másrészt bár a rohamosztag elvileg egy elit alakulat, a filmekben egyetlen egyszer sikerült 10-20 méterről eltalálniuk a főhősöket...

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.22, 05:16

Üdv!

Sertorius Messalla : :nyenye:

Al Ashrad: Nem vagyok Star Wars mániákus, de jópárszor láttam a filmeket. A hazai terep mindenhol elöny, nem csak a Star Wars univerzumban. Ehhez nem kell Star Wars szakértőnek lenni. Pl: A varsói lázadás alatt a lengyelek voltak hazai pályán, és mégis a németek győztek, pedig annyival nem is voltak lemaradva mint az ewokok a birodalmiak mögött.

A filmben elhangzik egy olyan mondat, hogy a legjobb csapatok védik a pajzsgenerátort, tehát még a rohamosztagosok közül is a legjobbak, ennek ellenére hullottak mint a legyek.De ezt már Sertorius Messalla kifejtette.

Sertorius_Messalla

Sertorius_Messalla

Álmodozó

• Archívum
  • 1826 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.20, 20:20

Na azért ez igy nem teljesen igaz, nyilván nem értesz nagyon az sw világához.

Bár nem ismerem GYG Star Warsos előképzettségét (ahogy őt sem), de azért én a helyedben nem dobálóznék ilyen kijelentésekkel...

Az ewokok saját bolygójukon harcoltak, ez némi előnyt jelent
számukra, mellesleg nem birodalmi csillagrombolók ellen küzdöttek, mint a lázadók, hanem csak szárazföldi mezei csapatok ellen.

"Mezei"? Elvileg a rohamosztagosok a birodalom elit csapatai, lézerfegyverrel és páncéllal, azért néhol komikus volt kissé, hogy egy kőhegyű nyílvessző vagy kődarab kiüt egy rohamosztagost. És még azt se mondanám, hogy kiegyenlített küzdelem volt, mert a rohamosztagosok úgy hullottak, mint a legyek...

_Al Ashrad (NPC/NJK)

_Al Ashrad (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.10.20, 15:05

Na azért ez igy nem teljesen igaz, nyilván nem értesz nagyon az sw világához. Az ewokok saját bolygójukon harcoltak, ez némi előnyt jelent számukra, mellesleg nem birodalmi csillagrombolók ellen küzdöttek, mint a lázadók, hanem csak szárazföldi mezei csapatok ellen.

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.18, 19:57

Üdv!

Szerintem az ewokok inkább idegesitőek. Ha pár szörös-büdös elmaradott miniatűr plüssmedve leveri a Birodalom legjobb csapatait minimális veszteséggel, akkor a lázadók igen bénák lehettek, hogy évekig csak futottak a birodalmiak elöl.

_Al Ashrad (NPC/NJK)

_Al Ashrad (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.10.18, 16:33

Ewokok, és tényleg arik.

_mentos (NPC/NJK)

_mentos (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.10.16, 18:45

Imádom chewbakkát és a pici izéket a 6. részben, olyan arik!!!!!!!!!! :sor:

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.16, 12:41

http://www.sotetoldal.com/

A multkor Én kérdeztem ugyanezt.:rohog:

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2690 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.16, 11:33

Üdv!
Al: volt az indexen nem túl rég egy cikk, a cinematrix rovatban még meg kell lennie. Ott szerintem van link.
Vadallat: thx!

_Al Ashrad (NPC/NJK)

_Al Ashrad (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.09.15, 21:43

Lenne egy kérdésem: Tudtok valamit a magyar SW filmről? Ilyen amatőr próbálkozás, de szerintem jó lehet, azt hiszem Döglénynek is van valami köze a filmhez. Szeretném megnézni, ez hogy lehetséges. Úgy hallottam már több része is van.
Informáljatok
Johnny, tha best

_vadallat69 (NPC/NJK)

_vadallat69 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.09.14, 12:39

G46: Ezt elég szépen levezetted! :)

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2690 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.14, 12:14

Üdv!
Lucas mester tényleg mester, ami a marketinget és a moziba csábítást illeti. Nézzük: eredeti trilógia, 1977-83, ismeri mindenki, mindenkinek nagyon tetszett. Eltelik 15 év, az SW-t anno kultként tisztelő srácok felnőttek. Volt közben ugye pár számítógépes játék, de film nem. És Lucas mit csinál? Az EP1-gyel nem a régi rajongókat szólítja meg, hanem a fiatalabb, 12 éven aluli korosztájt. Mert tudja, a régi rajongók el fogják vinni a csemetéiket is a filmre. Bejön. A film kissé gyerekes, a kritikusok fanyalognak, év legsikeresebb filmje. Eltelik 3 év, EP2. Kritika: mintha számítógépes játék lenne. Megint Lucas a fiatalabb, a konzolos korosztájra épít. Ez nagyjából u.az a célközönség, akik 3 évvel ezelőttiek voltak. És eltelik újabb 3 év, jön az EP3 a maga sötét végkimetelével, levágott végtagokkal, összeégő Anakinnal. Minden kritikus hurrázik, a régi rajongók szintén- mellesleg ezt a filmet már az EP1 idején 10-12 éves gyermek is örömmel nézi meg, hisz mostanra 16-18 éves fiatalemberek lettek.

_vadallat69 (NPC/NJK)

_vadallat69 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.09.14, 07:12

Érdekes egyébként, hogy maga Lukács mester is érezte, hogy az előtrilógia mennyire meg fogja osztani a rajongókat, és egy Cinemában közölt interjúban mesélt arról, hogy éppen ezért indul a Baljós árnyak a "Minden korosztálynak megvannak a maga hősei" idézettel...

Ebben teljesen egyetértek vele. Keresztlányom él-hal az előtrilógiáért, viszont abszolút nem élvezi a klasszikus trilógiát!! A mérvadó mindig is az újabb generáció lesz, nekünk, régi fanoknak, marad a nosztalgia...

_Morelicht (NPC/NJK)

_Morelicht (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.09.13, 18:14

Forrás?

Csak mert én elég sok SW-rajongót ismerek, és egyiküknél sem bukott egyik film se... (talán az első gyengébbnek találtatott náluk, nekem speciel semmi bajom vele) A második a legtöbbeknek nagyon teszett (nézd meg pl. az SW.hu-t), a harmadiknak meg elsöprő sikere volt.

Hát... én 6 éve vagyok (többek között :) ) DPG-s, és az ottani Star Wars-os levelezőcsatornán alkottam még annó ifjú koromban! :D Ott se jött be a többségnek, ha jól emlékszem, és a személyes környezetemben fellelhető SW fanok nagyrészének se tetszettek ezek a folytatások az eredeti trilógiához képest! Mert, ha elvonatkoztatok az eredeti filmektől, akkor én is tudom élvezni, ahogy pl. Yoda mester érkezik a klónokkal, vagy az Ep I-ben a nagy harcot a végén... de ha pl. megnézem a Csillagok háborúját és utána a Baljós árnyakat, akkor szerintem érezhető a különbség! Persze, ez csak az én egyéni véleményem! :D

További szép napot,
MoreLighT

_Al Ashrad (NPC/NJK)

_Al Ashrad (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.09.13, 17:17

A Star Wars világot kisgyerekkorom óta figyelem, az első 3 film (4., 5., 6.rész) nagyon tetszett, az episode 1 szerintem szenzációsra sikeredett, a legjobb gonosz még most is Darth Maul szerintem. A 2. rész nem tetszett annyira, mert túl csöpögős volt, viszont ott is volt egy szuper jedi harc, ahol rengeteg jedi harcolt a droidok ellen, ami nagyon bejött, a 3. rész pedig szerintem minden korosztálynak tetszett, nekem is. Az új részekben sokkal jobb, hogy a fénykardozáshoz atlétikus mozgásokat, figurákat használnak, a nagy Darth Vader esetlen karforgatása helyett. Viszont a technikailag felújított régi (klasszikus) trilógia is nagyon jó, behozta a technikai lemaradást. Összességben nekem minden rész tetszik, talán a 2. a leggyengébb.
7., 8., 9. részt akarok!!! :pirul:
Thrawn admirálist akarok!!! :)
Meg sexy Mara Jade-et.

Johnny, tha best

Dinchamion

Dinchamion

TörpPapa

• Fórumita
  • 961 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.13, 14:39

Hát nem tudom... ha nem anyagi szempontból nézzük, akkor az új trilógia szerintem egyértelműen megbukott a rajongók körében...

Forrás?

Csak mert én elég sok SW-rajongót ismerek, és egyiküknél sem bukott egyik film se... (talán az első gyengébbnek találtatott náluk, nekem speciel semmi bajom vele) A második a legtöbbeknek nagyon teszett (nézd meg pl. az SW.hu-t), a harmadiknak meg elsöprő sikere volt.

(legalábbis az enyémben biztos!)

Na most akkor melyik?

_Al Ashrad (NPC/NJK)

_Al Ashrad (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.09.13, 12:50

Kellene még 3 film, hogy az eredeti 9 rész meglegyen.

_vadallat69 (NPC/NJK)

_vadallat69 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.09.13, 11:32

Jópár hónappal a film vetítése után azt mondom (első fellángolás után) én biza' maradok a könyveknél. Az SW-III könyvadaptációja sztem kivállóan sikerült, jobb, mint a film! Bár ez ugye OFF...

Én igenis félek a sorozattól! :pirul:

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5744 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.12, 11:35

Az Episode 1 után rettegtem, az Episode 2 után már a halálomon voltam... az Episode 3 után őrjöngtem (pozitív értelemben). Az első két rész nagyon gyatra lett érzésem szerint, a 3. rész viszont kárpótolt majdnem mindenért.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]