Ugrás tartalomhoz

Fotó

S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl

• Válasz írásához lépj be
119 hozzászólás érkezett eddig

Kimmuriel

Kimmuriel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 289 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.23, 09:03

Kint van az 1.0004-es patch, lehet pezsgőt bontani! :felvon:

LETÖLTÉS

Kimmuriel

Kimmuriel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 289 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.13, 20:43

Sok-sok mesét hallottunk már az 1.0004-es patch-ről, de állítólag mostmár egy héten belül tényleg kijön! Majd meglássuk aztat! :D

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.13, 13:07

Clear Sky interjú:
http://hardwired.hu/forum/forum.phtml?area...nt&id=22013

Kimmuriel

Kimmuriel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 289 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.09, 21:11

Ezzel én is így vagyok, én is végigzongorázom a billentyűzetet az elején, de pont ezért nem tudtam mit kezdeni a dologgal! Eldobok valamit, és mégse történik vele semmi, nem robban, stb... :) Akkor mire jó? ;)

Hmm, egy másik dolog, amin filózgatok most, hogy a Stalker film Csernobil előtt készült! A film 1979-es, a katasztrófa pedig csak 1986-ban történt meg! Bár a filmben szó sincs az erőműről, a Zóna mégis létrejött, igaz a filmben burkolt célzások szerint valamiféle földönkívüli hatás érte a területet (Markos-Nádas: "-Ufót találtam a mezőn! -És hogy nézett ki? -Hát, steppelt kabátot viselt..." :sor:), az idegenek leszállópályának használták, stb. elméletek alapján. Mindenesetre furcsa ez az egész, hogy valóban a filmben felvázolt állapotok jöttek ott létre. :lol:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.09, 21:03

Fura, de ez sokaknak nem esett le, pedig az elején még a Trader is utal rá, ha jól rémlik. Meg aztán nekem első dolgom az FPS játékokban, hogy végignyomkodom a számokat, megnézni, hogy milyen lehetőségeim vannak. :)

Kimmuriel

Kimmuriel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 289 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.09, 18:33

Uh, nekem most esett le, hogy a 6-os gomb lenyomásával (legalábbis ha jól emlékszem az volt) csavaranyákat lehet dobálni! :lol: Én barom meg nem értettem, hogy mi a szarra jó ez a dobálózás, azt hittem az is valami bomba, de mivel nem robbant nem tudtam mire jó! :) Még a film megnézése után se esett le jódarabig, csak most! :sor:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.09, 14:42

Az elérhető árú többszáz gigás merevlemezek korában? :)
A két példányt egyébként úgysem futtatnád egyszerre, ergo a lapozófájlt nem kell duplázni (részemről amúgy 1 GB swappal futott a legjobban a játék). De továbbra is azt mondom, hogy egyszerűbb a mod fájlait áthelyezgetni (így első nekifutásra a Gamedata mappa Config és Scripts könyvtárait elég lehet backupolni)...

Módosította Strato: 2007.08.09, 14:42

Kimmuriel

Kimmuriel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 289 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.09, 12:18

Méghogy még egy példányt! Ha! Így is baromi sok az a 10 GB, amit kér (swap miatt kell is neki, hiába "csak" 6 GB körül van maga a játék), nemhogy még újabb tizet! :sor: Kinek van annyi hely a vinyóján?! :lol: Így is alig győztem egy csomó mindent uninstallálni, hogy végre föltehessem! :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.09, 11:32

Arra gondoltam, hogy két példányt teszel fel a gépedre a játékból. Némi barkácsolással biztosan megoldható.
Egyébként egyszerűbb talán a mod fájlok áthelyezése egy ideiglenes mappába, ha multizni akarsz...

Kimmuriel

Kimmuriel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 289 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.09, 10:50

Ezt hogy érted, hogy telepítsem fel mégegyszer?

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.08, 23:39

Ja kérem, aki multiplayerezni is akar, az telepítse fel mégegyszer. Ahhoz úgyis másmilyen modok kellenek. :)

Kimmuriel

Kimmuriel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 289 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.08, 23:29

Sajnos akármilyen modot rak föl az ember, az csípőből aláaknázza a játék multiplayer részét komptaibilitási problémák miatt. :sor: Szívok is ám vele ezerrel! :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.08, 11:43

Itt egy mod, amit szeritnem érdemes felrakni. Stephanos készítette a Hardwired fórumból:
http://stephanos.uw.hu/stalker_mod_2.rar
Az 1.0003-as verzióhoz készült. Nagyon sok hibát orvosol, illetve rengeteg dolgon javít.
Kimmuriel! Lehetővé teszi a fegyverek és védőruházatok javítását is!

Leírás:

Telepítés:
csak ki kell bontani, és a stalker könyvtárba bemásolni.
//pl: c:\Program Files (x86)\THQ\S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl\

Változtatások:

Tárgyak:
- ételek súlya kiegyensúlyozva
- ételek jobban csillapítják az éhséget
- a drágább medkitek jobban csillapítják a vérzést
- a kobolok és mama's beads artifactok 20% védelmet nyújtanak
- az artifactok használhatóbbak
- az artifactok eladáskor többet érnek
- a vérzéscsillapító artifactok hatása javítva
- a keményebb szörnyek maradványai többet érnek

Teherbírás:
- +20kg teherbírású az emberünk
- +40kg-t adnak az exoskeletonok

Kereskedők:
- trader több lőszert árul
- tradernél megvehető a módosított Tunder s14 (OC-14 Groza-1)
- tudósoknál a brainscorcher küldetés után vehető páncéltörő és sniper 9x39 lőszer
- freedom bázison is vásárolhatók 9x39, 5,45x39, VOG25p lőszerek, és teljes m203 készlet a küldetések teljesítése után
- a kereskedőknek eladott dolgokat visszavásárolhatod (sajnos csak első load/quickload gombig)

Anomáliák:
- az anomáliák láthatatlanok (kivéve a villámanomáliákat)

Fegyverek:
- a Tunder s14 (OC14 Groza) típusokra szerelhető távcső és hangtompító
- az OC14 Groza-1 AK74 30-as tárat használ
- a GP37-re szerelhető gránátvető és hangtompító
- VSS és OC14 Groza textúrák javítva

Szörnyek:
- a szörnyek gyakrabban hagynak maguk után maradványokat

-------------------------------
Más modokból:

Realism mod 0.6:
- ritkább respawn

Repair mod:
- trader megtudja javítani a páncélokat és a fegyvereket

Real weapon names:
- eredeti fegyvernevek

Módosította Strato: 2007.08.08, 11:44

Kimmuriel

Kimmuriel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 289 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.07, 11:03

Most kuksiztam meg egy ingame videót a Clear Sky-ból, talán nem változik majd annyit a grafikai engine, hogy az én gépemen már ne tudna futni... :) Egyébként némelyik helyszín nagyon ismerős volt a filmből! :para:

http://www.stalker-game.com/en/?page=video

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.07, 09:54

Rögtön volna egy kérdésem: fegyvert lehet valahol javíttatni a játék során? Van néhány unique cuccom, amik nagyon a szívemhez nőttek, de mivel folyton azokkal lövöldözöm, így egyre jobban le vannak amortizálva... :para:

Tudomásom szerint nem. Esetleg nézd meg a patchek leírását, hátha valamelyik tartalmazza. Ha nem, mod biztosan született már rá...

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.07, 09:50

Na, csak sikerült elintéznem, hogy létrejöjjön ez a topik. Millió hála érte BePének. :para:

Bár én már végigjátszottam, és nem hiszem, hogy a közeljövőben újra elő fogom venni, a játék elég szép utóéletet él mind modok terén, mind tervezett folytatások terén (lásd Clear Sky). Ezért kértem BePétől ezt a topikot.

Hoztam pár linket én is.

Clear Sky:
http://hardwired.hu/forum/forum.phtml?area...nt&id=21888
Trailer megnézhető. Számomra eléggé Half-Life 2 hangulata van.

1.0004 patch ügyében:
http://hardwired.hu/forum/forum.phtml?area...nt&id=21887

STALKER Tweakguide:
http://www.tweakguides.com/STALKER_1.html
Ha szaggatna, vagy csak állítani szeretnél valamin...

Módosította Strato: 2007.08.07, 09:53

Kimmuriel

Kimmuriel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 289 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.06, 23:25

Én a magam részéről a filmet már láttam, egy másik fórumon már írtam is róla egy pár soros véleményt, azt most ide is bekopizom:

A nagy S.T.A.L.K.E.R.-ozás közben kedvet kaptam a film megnézéséhez is, kíváncsi lettem, vajon van-e összefüggés a játékkal. Az 1979-es Andrei Tarkovsky-féle adaptációról van szó... Hát, mit is mondjak? Az idejét sem tudom már, mikor láttam utoljára ennyire furcsa filmet! Már eleve a filmes megoldások, hogy helyenként fekete-fehérben megy, helyenként meg színesben (a Zónán kívül eső jelenetek a fekete-fehérek, a többi színes, kivétel két Zónán belüli jelenet). Aki a mai akciófilmek pörgősségéhez van szokva, az könnyen halálra unja magát már a film elején is, ugyanis rengeteg hosszan elnyújtott jelenet van a filmben, ahol egy holywoodi klisékhez szokott néző már kezdi agyonparázni magát, mert az akciófilmekben ilyenkor mindig valami hirtelen esemény következik be. Nézi az ember, ahogy lassan, nagyon lassan haladnak előre a sötét és lepusztult csatornában, csak a vízcseppek csobbanását hallani itt-ott... Legalább egy mutáns feltűnését várnánk ilyenkor, vagy minimum egy zombi hadseregét, ehelyett csak üresbe megy a paráztatás. A Zóna feeling az nagyon jól meg lett csinálva helyenként, úgy érzed a hely természetfelettiségét, hogy gyakorlatilag semmi természetfeletti nem történik. Ritka az ilyen jól elcsípett hatásvadászat. A film vége felé stalker barátunk felesége kiszól a filmből a néző irányába, igazából főleg itt érezni a film értelmét, de a befejező képsorokkal annyira nem tudtam mit kezdeni, hogy az valami hihetetlen... :) Tényleg nincs jobb szó erre a filmre, mint az, hogy furcsa, de ebben nem feltétlenül a negatív felhangokat kell látni, egyszerűen csak nehezen feldolgozható a történet. Biztos, hogy még egyszer legalább megnézem, hátha jobban megértem. És hogy ajánlom-e? Hát, akinek nem fogy el nagyon a türelme az akcióhiánytól, az végülis megnézheti, biztos, hogy nem egy hétköznapi filmről van szó... :)

Egyébként azóta megnéztem újra, és másodjára már jóval könnyebben emészthető volt! :)

Van amúgy könyv is belőle!
Arkagyij és Borisz Sztrugackij: Piknik az árokparton – Stalker
De semmi köze a játékhoz, és a film se egészen ebből készült...

A S.T.A.L.K.E.R. - Clear sky-ról meg annyit, hogy én már rég lemondtam róla, még a Shadow of Chernobyl is néha úgy be tud szaggatni a gépemen, hogy az csak na, pedig alig fél éves a konfigom, ami szvsz kiábrándító... :para:

Goraq

Goraq

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1259 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.06, 10:05

ime két fontos link
http://www.gamestar.hu/kommentek.php?sid=29483
http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?...1&i_where=2

Kimmuriel

Kimmuriel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 289 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.07.25, 18:13

BePe, köszönjük szépen a totyikot! :vitatkozik: :vitatkozik:!

Rögtön volna egy kérdésem: fegyvert lehet valahol javíttatni a játék során? Van néhány unique cuccom, amik nagyon a szívemhez nőttek, de mivel folyton azokkal lövöldözöm, így egyre jobban le vannak amortizálva... :normaalis:

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4636 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.07.25, 16:06

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

"1986-ban a világot a valaha történt legnagyobb nukleáris katasztrófa rázta meg. A húsz évvel későbbi utóhatások csak a kezdetet jelentik. A rettegés vidékén új élet jelenik meg és egy láthatatlan ellenség megmutatja az erőszak valódi arcát. Isten hozott a mutáció és a borzalmak világában, ahol a senki földje egyetlen emberé. Isten hozott Csernobilban. Az ember alkotta pokolban."

Hivatalos honlap: LINK

Patch-ek letöltése: LINK
Figyelem! A mentések NEM fognak működni a patch telepítése után!
Az 1.0001-es patch tartalma: LINK
Az 1.0003-as patch tartalma: LINK

Magyarítás innen tölthető le: LINK
A PDA magyarításának leírása itt található: LINK

A beállításokat, mentéseket, screenshotokat a C:\Documents and Settings\All Users\Megosztott dokumentumok\STALKER-SHOC\ mappában tárolja a játék.

5.1-es hanghoz a bin könyvtárban az OpenAL32.dll nevű fájlt kell felülírni ezzel: LINK Előtte nem árt biztonsági másolat ha nem tetszene az 5.1! Elég bugosnak tűnik!

Vezethető járművek mod: LINK

File kicsomagoló (a játék file-jai be vannak tömörítve, ezzel lehet kicsomagolni): LINK

Statisztikák kijelzése:

Nyisd meg a konzolt (alapértelmezettként 0 gomb, majd írd be: rs_stats on. Kikapcsolásához pedig rs_stats off. Alsóvonást shift+ü -vel lehet írni!

Most pedig... IRÁNY A ZÓNA!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]