Ugrás tartalomhoz

Fotó

Changeling: The Lost

• Válasz írásához lépj be
542 hozzászólás érkezett eddig

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.03.02, 11:54

Alapvetően én a fix időnként (havonta?) fix vásár híve lennék. Ezzel ki tudom lőni a tanácstalan játékosok elöl a lehetőséget, hogy lépten-nyomon ott kössenek ki. Ezt lehet megfejelni az utazó vásárokkal és így megmarad a varázsuk :) . Remélhetőleg :aboci: .

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 777 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.28, 12:46

New York elég nagy. Lehetséges, hogy akár több market is akad? Például mindegyik városrésznek külön-külön? Bár az elsőre már elég soknak tűnik.

Én személy szerint nem vagyok híve az állandó, bármikor megtalálható Goblin Marketnek. 

Inkább érdekesebb az, ha van egy, ami úgy egyébként -valahol- a környéken van, de elég gyakran mozog.

Ez számomra érdekesebb hangulatilag is, plusz számomra még a gondolata is ellenszenves annak, hogy valaki csak "tervezetten leruccan a piacra".

Szóval én egy ekkora városban is max 2-3 piaccal számolnék, amik mozgásban vannak New York -állam- területén belül. 

Erősen személyes vélemény, de gondoltam hátha segít.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.28, 09:45

morgorito, Csontrago: köszi :) . Ez a két (tényleg elég tipikus/egyértelmű) dolog pont nem jutott eszembe :D . Nyüzsgőbbnek kell elképzelnem, leírnom a dolgokat és akkor valószínűleg működni fog :) .

A háromból két player "market szűz", először nekik meg akartam mutatni a Hellboy - Golden Army troll piacát, de aztán kukáztam az ötletet. Jobb szeretném, ha nem ragadna meg pont az a kép, igyekszem sajátot kreálni, aztán esetleg tfantázia tuningnak megmutatni.

Most egy utazó marketre fognak ellátogatni (1 év és 1 nap után tér vissza a városba), ami egy városok között utazó metrókocsiban kapott helyet - a Sosehol óta akartam hasonlót kipróbálni :D .
Az "alap" market a Central Parkban lesz és az egyik (még nem tudom melyik :( ) tóban kapna helyet és cölöpökön állna, amolyan Diablo 2 Kurast docks(?).

Yep, a gyakori játék elég ismeretlen fogalom nálam, így sajnos nem túl sokszor volt eddig alkalmam bevetni a marketet. Első alkalommal egy npc rángatta végig a pc-t, lényegében villanásnyi időt töltöttek ott. A második alkalommal az egyik pc vásárolta (és szabadította ki) a másik pc-t egy árustól. A harmadik alkalom volt az első hagyományos, "most akkor megnézzük a marketet" alkalom. Mindezt három év alatt, kettő darab playerrel, akiből az egyik már nem a csapat tagja. A dolog jó oldala, hogy legalább sosem unalmas pont emiatt :D .

New York elég nagy. Lehetséges, hogy akár több market is akad? Például mindegyik városrésznek külön-külön? Bár az elsőre már elég soknak tűnik.

Tegnap találtam. Ötletforrásnak zseniális :) .

Módosította dekszter: 2020.02.28, 09:46

Csontrago

Csontrago

New Promethean

• Fórumita
  • 454 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.27, 21:03

dekszter

Szerintem  találj ki pár dolgot vagy egy-két-három árust konkrétabb dologgal vagy csak leírással "B"-tervként ha esetleg nagyon kíváncsiskodnak. Vagy lehet az is mint egy irl egy piacon, hogy konkrétan sodor a tömeg magával és nem tudsz megállni, mert  mögötted lévők miatt nem tudod megtekinteni.

Engem anno "szívattak" a játékosok hogy újságot olvastak meg hogy megnézik a híreket. paff találj ki hirtelen pár vezető hírt. Egy idő után amit irl olvastam és érdekesnek tűnk kiírtam magamnak. :D  

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 777 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.27, 15:52

A következő játékalkalomra a goblin market a célpont. Maga a piac még formálódik ( = még nincs kész egyáltalán), de beugrott egy probléma lehetősége, amivel az eddigi két-három market alatt - az adott játék tempója miatt - nem kellett számolnom, de most biztos vagyok benne, hogy jelen lesz: hogyan tudom "rávenni" a játékosokat, hogy ne nézzék végig az összes árust? Nekem picit hangulatrombolónak hat, ha belegondolok, hogy araszolva haladnak és x percenként elhangzik, hogy "és ő mit árul?" - bár lehet, hogy bennem van a hiba :pirul: . Nem lustulni akarok, vagy megfosztani őket élményektől, sokkal inkább meghagyni a dolog varázsát, hogy ha legközelebb visszatérnek, még mindig marad újdonság.

Az első ami beugrott, az egy idő limit lenne "észre sem vettétek, hogy mennyire szalad itt az idő...", de ez is kissé sutának hat.

Ami nálam mindig működik az az, hogy maga a market úgy egyébként furcsa meg kusza de pont ez a pár esemény szemet szúr nekik, és eltér a szokásostól.

Ha nem valami konkrét dolgot keresnek, akkor ezekre fognak rácuppani, és ha kapnak elég infó/történést/vásárlási lehetőséget/akármit nem túl esélyes, hogy leállnak minden árust végignézni.

Egyébként meg szerintem goblin markettel csak csínján, ha túl gyakran szerepel gyorsan unalmas lehet, főleg ha egynél többször jön onnan plot device.

Habár ha jól értem sajnos bőven nem tudsz olyan gyakran mesélni hogy az ismétlés problémát jelentsen (amivel utóbbi időben én is küzdök, nem találok se játékosként csapatot, se ötletet amit meg szeretnék valósítani mesélőként, pedig tényleg talán a kedvenc szerepjáték szettingem).

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.27, 12:16

A következő játékalkalomra a goblin market a célpont. Maga a piac még formálódik ( = még nincs kész egyáltalán), de beugrott egy probléma lehetősége, amivel az eddigi két-három market alatt - az adott játék tempója miatt - nem kellett számolnom, de most biztos vagyok benne, hogy jelen lesz: hogyan tudom "rávenni" a játékosokat, hogy ne nézzék végig az összes árust? Nekem picit hangulatrombolónak hat, ha belegondolok, hogy araszolva haladnak és x percenként elhangzik, hogy "és ő mit árul?" - bár lehet, hogy bennem van a hiba :pirul: . Nem lustulni akarok, vagy megfosztani őket élményektől, sokkal inkább meghagyni a dolog varázsát, hogy ha legközelebb visszatérnek, még mindig marad újdonság.

Az első ami beugrott, az egy idő limit lenne "észre sem vettétek, hogy mennyire szalad itt az idő...", de ez is kissé sutának hat.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.17, 10:56

Dekszter:

Így már érthető, köszönöm. Akkor ez ízlés/játékstílus különbség lesz. Számomra a helyi folklór egy szerves része bármelyik Changeling kampánynak.

De ahány ház, annyi szokás, nincs ezzel semmi gond.

Ne hagyjuk ki a gyakorlati rutintalanságomat se :D ! Szeretem és imádom, de nagyon kevés aktív órám van a játékban.

A hétvégén megvolt a bevezető játék. Szépen elhúzódott (4-5 aktív óra volt), de élvezték. A játékosok nem ismerték a játékot, a karakterek (volt is meglepődés itt-ott) is majd most lesznek véglegesre csiszolva (pont ezért pl. sima nWoD karakterlapot használtunk, Contractok még nem voltak), így azzal még lesz pici munka :) . A végső felállás a következő lett/lesz:

Wizened, Soldier

Fairest, Flowering

És az előző "kampányból" érkezett Elemental, Firehart (Summer Court) :)

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 777 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.16, 19:54

Dekszter:

Így már érthető, köszönöm. Akkor ez ízlés/játékstílus különbség lesz. Számomra a helyi folklór egy szerves része bármelyik Changeling kampánynak.

De ahány ház, annyi szokás, nincs ezzel semmi gond.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.14, 09:25

szabadid :sor: yep, Anglia-Skócia-Írország tobzódik a tündérmesés dolgokban :) . Londonról nekem elsőre mindig a viktóriánus kor ugrik be - a Sherlock filmek és a Victorian Lost pedig rádob még pár lapáttal.
New York + 9/11 dolgot én is próbáltam az előző játékba belecsempészni (Darkling, Gravewight), de végül kimaradt "karakter ötlettelenség" címén.

morgorito: a tipikus városok nálam azért kedveltek, mert gyakorlatilag az ikonikusabb helyeket mindenki ismeri belőle, plusz (égő vagy nem égő :D ) én tényleg szeretem őket. Az ilyen giga híres városok ráadásul nációk hatalmas kavalkádjai - akik aztán hozzák magukkal a saját dolgaikat ala American Gods :) .
Hátulütője, hogy sokszor elrettent a méretük. A legutóbbi New Yorkos játékban pl. nem vittem ki őket Manhattanből.

Amit említettetek (meg én is...), hogy helyi/hozott legendák. Sajnos olvasatlanságom miatt nagyon ritkán kerülnek akár tervként is a játékba :( . Túlnyomó részt a könyvek "lényeit" használom ha sikerül játszani. Ha jól saccolom, két kezemen több ujjam van, mint ahány CtL játékot sikerült levezényelnem 2007 óta :D .

Időnként elkap a vágy, hogy saját várost kreáljak (igen, rád célzok Damnation City térkép részletek...), de annyira nem érzem magam ügyesnek és kitartónak + a kevés játék sem hat túl inspirálóan.

Ynas_Midgard: Scarface, Miami Vice :D ?

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1095 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.13, 16:25

Vampire-ben (VtR) egy nagy álmom van: 80-as évek Miami. Visszatartó erő, hogy az egyik playerem pl. a 90-es évek végén született... :D .

Filmeket kell vele nézetni, nincs mese :P

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 777 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.13, 16:03

Én a Changelinghez mindenképpen szeretek helyik mítoszokat, mondavilágot belevinni. A metropolisz inkább meghagyom más WoD játékokhoz.

Évszázadok óta ott tanyázó "rendszeresen látogató" Fae, a régi történetek egy alakja (aki akár egy ősöreg changeling is lehet, aki valamiért nem hal meg  soha) satöbbi, mind remek lehetőségek, és az ilyen helyeken szinte karnyújtásnyira vannak. 

Ilyet nem nagyon tudok az említett nagyvárosokban, ezért én biztosan nem raknék oda kampányt. Viszont esélyesen nálatok más szempontok vezérlik a választást.

Tudnátok esetleg kicsit konkrétabban megfogalmazni hogy miért szeretitek őket? Tényleg érdekel, mert könnyen lehet hogy én siklok el valami felett.

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 599 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.13, 15:05

CtL-hez én Los Angelest és Londont szeretem helyszínnek választani. LA pezsgő és sokszínű, London pedig különös elegye a modern és ódon elemeknek - minden gyorsétteremre jut egy elfeledett kőszobor.

New Yorkot inkább sötétebb tónusú játékokhoz tudnám társítani, én egy Geist játékot telepítettem oda - a 9/11 utáni "alvilági káosz" elég nyüzsgővé tette.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.13, 10:01

Talán unalmas vagyok, de én mindig USA párti voltam. Egyetlen egy, ősrégi VtM játékunk volt ami Moszkvában játszódott - a másik nagy kedvencem Szentpétervár -, de azt leszámítva mindig USA vagy Kanada (Toronto) volt a helyszín.
Az eddigi egyetlen (szerintem kissé balfék) CtL játékunk/kampányunk New Yorkban játszódott - pontosabban Manhattan -, de mindig is rémületesen nagynak találtam a várost, hogy visszatérjünk oda. Ennek ellenére könnyen lehet, hogy megint NY lesz. Többen is lesznek a playerek és ezúttal keményebb kézzel fogom a karakteralkotásnál a kezüket. Nem szeretném, ha megint Mr. Beanként becsapódnának a világba, mintha tegnap születtek volna.

Vampire-ben (VtR) egy nagy álmom van: 80-as évek Miami. Visszatartó erő, hogy az egyik playerem pl. a 90-es évek végén született... :D .

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 777 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 20:52

Vannak kedvenc vagy bejáratott WoD városok? Ez az egyik vesszőparipám/gyengém lassan már évek óta... :(

Changelingnek:

Lucerne Svájcban. Picit varázslatos, nekem bejött.

Egyébként meg "más" WoD-ban, Vampirehöz vagy Magehez kapásból Prágát vágnám rá :D.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 10:20

A vizsgálós ötlet nekem is tetszett nagyon, de az egyszerűség érdekében, ha lesz is, valószínűleg egyetlen changeling fogja betölteni a szerepet - hirtelen egy rámenős és dörzsölt Summer changeling ugrik be :) .

Olman: nem lennének rosszak, de valami kevésbé "meséset" vagy inkább - ha ez jó szó - modernebb megoldást keresnék. Én is azokat/hasonlókat találtam amiket morgorito írt, de valahogy azokra sem áll rá a szám :D . Alapvetően nem szeretek lefordítani ilyeneket, de az egyik playeremnek nagyon sokat segítene ha látna vmi minimális fordítást pár dolog mellett.

Az alakuló parti:
Elemental, Fireheart
Wizened, Soldier (frissen szökött)
Fairest, ? (frissen szökött)

Vannak kedvenc vagy bejáratott WoD városok? Ez az egyik vesszőparipám/gyengém lassan már évek óta... :(

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2476 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.11, 04:31

Vainglory magyarul. Millió lehetőséget találtam, de hirtelen egyik sem tetszett annyira - vagy csak nekem hangzik furcsán.

Vainglory meg egy nagyon jó szó, magyarul nem is tudok hasonlót. Virtuskodás, hencegés stb. elég gyengén hangzik. Erre most sajnos nincs jó ötletem. :/

A Tündérpompa vagy Tündérfény nem jó?

https://www.arcanum.hu/en/online-kiadvanyok/Lexikonok-a-magyar-nyelv-szotara-czuczorfogarasi-55BEC/t-6E0A8/tunderpompa-6F7C6/

https://wikiszotar.hu/ertelmezo-szotar/T%C3%BCnd%C3%A9rf%C3%A9ny

Módosította Olman: 2020.02.11, 04:33

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 777 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.10, 13:55

Akkor nem gondoltam/csináltam nagy hülyeséget :) . Olvastam olyan "fórumos" játékot, ahol külön vizsgáló emberek voltak az új changelingekhez, hogy kiszűrjék a loyalist és társai féle, nem kívánatos egyéneket.

A Lords of Summerben olvastam, hogy a legtöbb freeholdban vannak changelingek által üzemeltetett cégek pl. taxitársaság, az OnyxPath fórumán pedig láttam még a naaagyon régóta futó Malibu Dream House-t, ahol egy klubot vezetnek a playerek. Használt valaki ilyesmiket :) ?

Vainglory magyarul. Millió lehetőséget találtam, de hirtelen egyik sem tetszett annyira - vagy csak nekem hangzik furcsán.

Egy nagyobb populáció (50-60 felett) esetén ahol évente több új érkező is van teljes mértékben logikus egy ilyen "bizottság" kialakulása. Én mondjuk biztosan mindegyik courtot bevonnám és több oldalról közelítenék meg. A Tavasz megpróbál a bizalmába férkőzni, a Nyár Fae fegyvereket keres rajta (ez a leggyengébb ötlet a négy közül), az Ősz megkísérti tudással/teszteli nem tud-e túl sokat, a Tél meg a tipikusabb titkosrendőrséges megfigyelést nyomán mindezek alatt. Nem dolgoztam ki részletesen, de érdekes fűszere lehet egy játéknak. A fórumos játéknál elég bomba ötlet, mert ott folyamatosan érkezhetnek új játékosok.  :sor: -t annak aki kitalálta.

Freeholdban lévő cégeknél meg erezd el a képzeleted. Nekem régi koncepcióm, amivel sajnos játszani még nem tudtam, egy Gravewright telejósdával, aki egyébként -tényleg- tud a szellemekkel beszélni (legalább négyes vonatkozó contract), de ki gyanakodna egy efféle kuruzslóra? Úgy mond Hiding in Plain Sight, angolosan. :D

A changelingek nagyon közel élnek az emberi társadalomhoz, szóval a freeholdnak -tényleg- szüksége van egy igazi pénzforrásra. Ennél a fajta természetfölöttinél szerintem tökre normális ha a karaktereknek van "rendes melója". A csapattól függ mennyire mélyülnek ebbe bele, de a karakterek "normális" és "igazi" élete közötti súrlódás/ellentét remek játéklehetőségeket teremthet. Hiszen jó dolog ha valakinek más changeling a partnerje, de azért több az esély arra, hogy ez nem így alakul. Ki hogyan kezeli ezt? Beavatja-e a -valódi- életébe? Ezt hogy fogadja a párja? Hogy csak a legsablonosabbakat említsem. 

Vainglory meg egy nagyon jó szó, magyarul nem is tudok hasonlót. Virtuskodás, hencegés stb. elég gyengén hangzik. Erre most sajnos nincs jó ötletem. :/

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.10, 13:37

Akkor nem gondoltam/csináltam nagy hülyeséget :) . Olvastam olyan "fórumos" játékot, ahol külön vizsgáló emberek voltak az új changelingekhez, hogy kiszűrjék a loyalist és társai féle, nem kívánatos egyéneket.

A Lords of Summerben olvastam, hogy a legtöbb freeholdban vannak changelingek által üzemeltetett cégek pl. taxitársaság, az OnyxPath fórumán pedig láttam még a naaagyon régóta futó Malibu Dream House-t, ahol egy klubot vezetnek a playerek. Használt valaki ilyesmiket :) ?

morgorito

morgorito

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 777 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.07, 13:17

1) morgorito: :sor: (elmaradt...)

2) Van bevett/megszokott szabály ha egy changeling megérkezik egy városba? Értem ez alatt a tényleges odaköltözést és (főleg) az Arcadiaból való szökést is :) .
Ha másik városból érkezik, akkor - ismerve a freeholdok működését - illik megkeresni a freehold aktuális vezetőjét?

Szökés után meg előbb-utóbb belebotlik egy helyibe, aki végül bemutatja...?

Friss érkezett:

Én mindig úgy képzeltem, hogy ahol kikecmereg a Hedgeből (ami a világon bárhol lehet) és olyan helyre téved ahol vannak más changelingek (amit feltételezzünk, hiszen máshogy nincs nagyon játék), akkor szerintem elég gyorsan felismerik a "gyakorlottak", hogy mivel van dolguk.

Logikusan ilyenkor esélyes egy pánik az "új" changeling részéről, de a "befogadó" fél egy kis toleranciával valószínűleg rá tudja venni a szocializációra. Habár gyanakvóbbak lehet megpróbálják kideríteni hogy nem-e egy Fae trükk az egész.

Miután erról meggyőződnek és a kedves "fiatal" túlesik az első "nem vagyok egyedül" sokkon, szerintem normális esetben elkezdik oktatni, segíteni, bemutatni a fejeseknek stb. Nem feltétlenül jószándékból, pragmatikus okok miatt is fontos hogy beilleszkedjen a társadalomba, mert nincs olyan sok changeling. 

Az Arcadiából való szökés meg szerintem szándékosan van nyitottnak hagyva. Ahogy a karakter nem sokra emlékszik a Duranceból, úgy ha nem túl lényeges esetleg képekre emlékezhet a szökésből is. Egyébként akár erről is kérdezhetnek ha gyanakodnak rá, túl részletes válasz például -nagyon- gyanús lehet, illetve az is ha "túl sokat tud" egy frissen szabadulthoz képest. Vagy éppen "túl keveset". :D

Másik város:

Fogós kérdés, mert a világon nem minden freehold működik ugyanúgy. De szerintem mindenképpen illik felkeresni a helyi vezetőt, hisz a paranoia teljesen normális a changelingeknél és egy "szabadon járkáló" felvethet kérdéseket.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5804 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.02.07, 12:24

1) morgorito: :sor: (elmaradt...)

2) Van bevett/megszokott szabály ha egy changeling megérkezik egy városba? Értem ez alatt a tényleges odaköltözést és (főleg) az Arcadiaból való szökést is :) .
Ha másik városból érkezik, akkor - ismerve a freeholdok működését - illik megkeresni a freehold aktuális vezetőjét?

Szökés után meg előbb-utóbb belebotlik egy helyibe, aki végül bemutatja...?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]