Ugrás tartalomhoz

Fotó

Changeling: The Lost

• Válasz írásához lépj be
507 hozzászólás érkezett eddig

DuracelMalacka

DuracelMalacka

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 210 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.08, 23:03

Én kénytelen voltam az Amazontól megrendelni a cuccot, meg is jött 2 hét alatt.
így 10000 Ft alatt úsztam meg

Kissé naív kérdés, némileg a reklám helye:

Van magyarországi bolt, ahonnan interneten keresztül meg lehet rendelni a CTL-t?
(Igazándiból nem muszály internet, a lényeg hogy Somogyból Pestre, Debrencbe stb. nem nagyon tudok felmenni egy könyvért. ;) )

Az általam ismerteket mind végignéztem...

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.08, 22:16

Folyamatban lévő krónika esetleg ;) ?

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 964 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.08, 19:41

Hálás köszönet a gyors válaszért, a legközelebbi adandó alkalommal megpróbálom ;)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.08, 19:39

Itt ugyan a honlapon ha jól tudom nincsen feltüntetve, de én láttam nem is egy Lost alapkönyvet nemrég. Szerintem egy telefon és már küldik is Neked a könyvet.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 964 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.08, 19:22

Kissé naív kérdés, némileg a reklám helye:

Van magyarországi bolt, ahonnan interneten keresztül meg lehet rendelni a CTL-t?
(Igazándiból nem muszály internet, a lényeg hogy Somogyból Pestre, Debrencbe stb. nem nagyon tudok felmenni egy könyvért. ;) )

Az általam ismerteket mind végignéztem...

Aleph

Aleph

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 133 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.08, 18:02

CTL - SAS

Egy 50+ oldalas darab. Eléggé jól kidolgozva, sok háttér info. Én nem rajongok a modulokért, mégha ennyire szerteágazók is, mégis előre megírt valaki egy történetet: nem saját. Viszont annak kiváló, aki ismerkedne a játékkal és szeretne mesélői tapasztalatokat szerezni, de közben tényleg jót mesélni. Az árát szerintem megéri, jónéhány alkalomra elég.

DEMO

Vedd figyelembe, hogy olyanoknak (is) írodott, akik most ismerkednek magával a szerepjátékkal. Olyan történetnek kell lennie, hogy egy első alkalommal mesélő ember is képes legyen előadni olyanoknak, akik elsőre játszanak, bármilyen játékkal. Természetes, hogy aki ismeri az rpg-t, a WoD-ot, annak nem fog sok újat nyújtani.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.08, 17:42

Azt hiszem kelleni fog egy nagyobb szekrény hamarosan ;) . Alig várom, hogy "bezöldüljön" egy része ;) .
Most szeretném majd a demo-t lemesélni (sajna csak fórumon), de hogy őszinte legyek, nem vagyok tőle elájulva ;) . Félelmetesen lineáris, a játékosok csak ülnek és pislognak. Látta valaki a WW oldalán megjelent SAS Changleling modult?

Aleph: ;) ;) I love this game ;) .

Aleph

Aleph

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 133 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.08, 16:50

Amúgy meg limitált számú kieg jön ki: a négy évszak. Plusz egy fizetős pdf lesz goblin marketről. Elvileg.

Huh, ha ez igaz (nagyon örülnék neki), akkor szívesen befizetnék mindegyik könyvre. Az alapkönyvben eddig nem csalódtam.

Ez 100%. Az új WoDban a kreatív igazgató tervezete szerint ún. "limitált sorozatok" modell lépett életbe, ami felváltja a régi WoD "végtelen" modelljét. Minden évben új játékvonal (Promethean, Changeling, 2008-ban Hunter) jelenik meg, amihez előre meghatározott mennyiségű kieg. jön ki. Ezek a kiegek a legfontosabb részeket bővítik. A régi nagy hármashoz a megszokott módon több kieg. jön és fog is jönni.

Ez azért jó, mert el tudják kerülni a múlt nagy bukásait, viszont rengeteg réteg játék jöhet ki, ami még nyereséges tud maradni.

Amúgy egyetértek: Changeling: the Lost forevör.;)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.08, 11:32

Amúgy meg limitált számú kieg jön ki: a négy évszak. Plusz egy fizetős pdf lesz goblin marketről. Elvileg.

Huh, ha ez igaz (nagyon örülnék neki), akkor szívesen befizetnék mindegyik könyvre. Az alapkönyvben eddig nem csalódtam.

kalandvadasz

kalandvadasz

jómunkásember

• Fórumita
  • 1433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.06, 20:57

Hajaj, amikor még a hülyét is pontos j-vel írták... ;)

Aleph

Aleph

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 133 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.06, 10:27

Winter Masques

* 41 new kiths, 6 new Courts, three new Entitlements and more.

Már megint kezdik az unlimited dolgokat :) ?

Nem olvasta valaki az első kiegészítőt? Esetleg egy rövid kritika róla? Akár itt, akár főoldalon? :D

Átfutottam, Westy olvasta az egészet. Elég jónak tűnik, de nem lépi át a határait, ez (Autumn Nightmares) egy antagonista gyűjtemény. Ami pozitív benne, hogy elég betegre sikeredtek az ellenfelek és kapunk is sok elméletet, hogy ki miért bántaná a cseregyerekeket.

A több új udvar azért reális, mert a cseregyerekek az adott helyszín legnagyobb erőivel kötnek szövetséget és azokból lesz az udvar. A nyugati kultúkörben ez a négy évszak, de ázsiában már ez nem működik, kínában meg a négy égtáj lenne és így tovább. Aki nem akarja használni annak nem kell. Állandóan felhívják a szerzők a figyelmet erre: ezek nem kanonizált dolgok, hanem opciók, ha teszik és akarod használni, akkor megveszed és használod. Ha nem, akkor nem. DE semmelyik player nem jöhet a mesélhőz höbörögve, hogy ő ugyan ezt és ezt olvasta. Amúgy meg limitált számú kieg jön ki: a négy évszak. Plusz egy fizetős pdf lesz goblin marketről. Elvileg.

A kitheket meg aki olvasta, az tudja: ezek viszonylagos témák, egy kicsit szorgalmasabb játékos úgyis sajátot csinál. A kith nem olyan abszolút keret mint anno a gangrel volt. Effektíve minden cseregyerek az erlablás és a fogvatartás körülményei miatt kapja a kithet, seeminget. EZ árkádia hatása az emberi lényre. Ezért ahogy meséli a mesélő árkádiát, olyan lesz a kith, a könyvben kategóriák és ötletek vannak.

Az entitlement ugyanez a téma, amúgy én hüjeségnek tartom, de hát ha van hát van. Már alapban is opciós lehetőség, elvileg plusz színt és szociális szintet visz be, de szerintem inkább light-táp dolog. Ízlés szerint lehet ezt is használni, én kihagytam az egészet.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.05, 23:19

Winter Masques

* 41 new kiths, 6 new Courts, three new Entitlements and more.

Már megint kezdik az unlimited dolgokat :) ?

Nem olvasta valaki az első kiegészítőt? Esetleg egy rövid kritika róla? Akár itt, akár főoldalon? :D

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2439 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.09, 11:26

Hú, ez tényleg jó kis flash :( Illik a játékhoz.

"A minap olvastam a demo-t és nem tudom hiba-e, ezért gondoltam rákérdezek. A 15. oldal elején lévő "Read the following aloud to anyone who succeeds" és "If no one succeeds on the roll, read the following aloud" nem hibás sorrendben van?"

Igen, a hozzájuk tartozó két szöveg meg van cserélve. A szerkesztő nem volt elég figyelmes. :D

Módosította Olman: 2007.11.09, 11:27

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.08, 17:44

Never woke up
Egy kis hangulatos flash :lancoskutya: .

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.08, 14:35

Üdv.

A minap olvastam a demo-t és nem tudom hiba-e, ezért gondoltam rákérdezek. A 15. oldal elején lévő "Read the following aloud to anyone who succeeds" és "If no one succeeds on the roll, read the following aloud" nem hibás sorrendben van? Ha így a helyes, akkor valaki meg tudja mondani nekem, hogy miért :lancoskutya: . Köszi

DuracelMalacka

DuracelMalacka

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 210 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.30, 12:31

Ha valakinek sürgősen kell, annak PNG és JPG formátumban rendelkezésre áll a cucc:
http://www.menchhofer.com/chris/

kalandvadasz

kalandvadasz

jómunkásember

• Fórumita
  • 1433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.30, 07:35

Csatlakozom, nekem is jöhet az eredmény :lol:

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 576 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.29, 10:29

Persze, érdekelne, mit lehet kihozni belőle.

DuracelMalacka

DuracelMalacka

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 210 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.29, 09:52

Tegnap lehúztam az összes karakterlapot róla.
Hát lett vagy 260 MB az összes.

Most ha lesz időm szétkapom a PDF-t és kiszedegetem belőle a képek, majd benyomom egy vektorizálóba.
A vektorgrafikus formát könnyebb felhasználni a grafikáknál.
Érdekel majd valakit az eredmény, mert ha igen akkor közzéteszem

Aleph

Aleph

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 133 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.25, 18:10

Elég szép kis gyűjtemény, köszi a linket!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]