Ugrás tartalomhoz

Fotó

Flame / főpróba

• Válasz írásához lépj be
912 hozzászólás érkezett eddig

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 614 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.05.20, 19:49

Először azzal akartam kezdeni, hogy egy mondat után egyből lehordott, de az utólagos módosítgatásat baszta ki a biztosítékot...

Whatever, felejtsük el...

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.20, 19:44

Vagy csak 8 év után most bújt ide egy balf***, aki mindennek lehordja a "vitapartnereit", utólagosan módosítgatja a hozzászólásait, ráadásul lazán ignorál minden érvet, amit felhoznak ellene. Szerettem volna én is hinni, hogy soha többé nem találkozok egy ilyennel, aki kommunikációra teljesen képtelen.

Tegyük fel, hogy ez történt.

Ebben az esetben tényleg be akarod vállalni azt a kockázatot, hogy felélesztesz egy nyolc éve halott topicot explicit azzal a céllal, hogy lealacsonyodj arra a szintre, ahol szerinted a vitapartnered működik, írsz is bele nagy lendülettel egy jó fröcsögőset az rpg.hu hőskorát idéző stílusban, és erre... tücsökciripelést kapsz válaszul?

Mert nekem úgy tűnik, hogy ez egy elég jó módszer arra, hogy az ellenfeled baromi egyszerűen demonstrálhassa, mennyivel érettebb és kulturáltabb ember is ő, anélkül, hogy ezért bármit is tennie kellene :D

Módosította aluminiumtrioxid: 2018.05.20, 19:48

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 614 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.05.20, 19:31

Vagy csak 8 év után most bújt ide egy balf***, aki mindennek lehordja a "vitapartnereit", utólagosan módosítgatja a hozzászólásait, ráadásul lazán ignorál minden érvet, amit felhoznak ellene. Szerettem volna én is hinni, hogy soha többé nem találkozok egy ilyennel, aki kommunikációra teljesen képtelen.

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.20, 19:22

Szerintem ehhez már öreg és fáradt mindenki. (Nem véletlen, hogy nyolc éve ez az első hozzászólás a topicban.)

• KLM és Nocturna kedveli ezt.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 614 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.05.20, 18:20

http://lfg.hu/forum/index.php/topic/24673-megjelent-a-huszoldalu-elso-szama/#entry2161826

Kilhalm, egyébként k***a egyszerű elérni, hogy ne nézzelek egy tahó parasztnak: ne viselkedj úgy, mint egy tahó paraszt!

Ugyanis megint sikerül annyira játszani az idiótát, hogy kihozza belőlem ezt a szar stílust. De hogy ne beszéljek a levegőbe:

http://lfg.hu/forum/index.php/topic/24673-megjelent-a-huszoldalu-elso-szama/#entry2161817

Itt írtál valami elcseszett flémkezdeményt, amire nem lehet értelmes (!?) választ írni:

http://lfg.hu/forum/index.php/topic/24673-megjelent-a-huszoldalu-elso-szama/#entry2161818

És valami megmagyarázhatatlan dolog miatt utólag módosítottál rajta, az egész kapott egy teljesen új bekezdést, majd kérdőre vontad, hogy arra miért nem válaszoltam?

http://lfg.hu/forum/index.php/topic/24673-megjelent-a-huszoldalu-elso-szama/#entry2161825

Bazmeg, szerinted ez normális?

Miért kritizálod mások dolgait, ha a sajátod nem is létezik?

Izé, az volt a lényeg, hogy ad-hoc lehet-e kalandcsírát felírni...? Most találtam ki.

Mindegy, Hozott anyaggal dolgozik a szakács...

Honnan van az áram? Kié az épület? Ez a d10+126512328231316 sebző lándzsa, amitől a fénysebesség kétszeresével mozogsz (leszaladsz a bolygóról) ez nekem elég értékesnek hangzik. Ha elviszem kinek fog hiányozni.

Az A.I. az hadászati? Értékes? Mert akkor inkább eladni próbálom.

Felrobbanthatom a bázist a csatahajómról?

Írjál már valami komolyan vehetőt kérlek.

Nem voltak elég világosak a paraméterek?

Te farok, ezt beszéltük neked 8 oldalon keresztül: ebben a stílusban ez nem releváns! Miért a saját f***ságaidat hozod ide? Az teljesen más stílushoz való! Minek hordod fel a OSR egyik célját negatívumként egy OSR tematikáju fanzinban???

Honnan van az áram?

Kit érdekel? Még működik a generátor, hasad az atommag, valaki járt itt egy órával ezelőtt, és bekapcsolta a világítást...

Kié az épület?

Kit érdekel? Nagyjából senkié, az apokalipszis előtt, 13000 évvel ezelőtt a Oceans11 Mining ZRt. tulajdona volt.

Ez a d10+126512328231316 sebző lándzsa, amitől a fénysebesség kétszeresével mozogsz (leszaladsz a bolygóról) ez nekem elég értékesnek hangzik.

(Ezt nem tudom, hogy sikerült félreértened, csak a lándzsa mozog ennyivel, a karakter nem...)

Kit érdekel? Van egy ereklyéd, amivel egy alkalommal megölhetsz egy kijelölt célpontot.

Ha elviszem kinek fog hiányozni.

Kit érdekel? Különben mi lenne a lényege az egész expedíciónak? Nálatok Darwin-díjra pályázik alaphelyzetben mindenki?

Az A.I. az hadászati? Értékes? Mert akkor inkább eladni próbálom.

Ha odakint sci-fi világ van, akkor nyugodtan. (Max. megöli a vásárlót. :D ) Ha odakint Sword&Sorcery világ van, ahol már a vas kard is sci-fi-nek számít, akkor meg nem nagyon tudod kinek eladni...

Felrobbanthatom a bázist a csatahajómról?

Ha nem akarsz semmit kihozni onnan, akkor hogy a viharba ne? Pont erről szól az egész, a döntésekről...

OFF: M*-ban is volt egy ilyen, ahol két likvidálandó célszemély lemenekült egy dungeonbe. Erre ahelyett, hogy KM fejjel lementek volna, és végigszenvedték volna az egészet, benyomtak egy tűzkitörést/lávafolyamot (vagy mit csinál egy 8. szintű Sogron-pap), és el volt intézve a dolog. Tudod, a stílusban fontosak a játékosi döntések....

Írjál már valami komolyan vehetőt kérlek.

Írtam, csak basztál rá figyelni.

Nem voltak elég világosak a paraméterek?

Álljunk már meg egy szóra baszki! Először is rátámadtál egy kalandtervezési stílusra, hogy te nem azt használod, leírtad a sajátodat, kértél egy példát a másikra, és megkaptad. Mi a f***om paraméternek kellett volna it még lennie? Az egésznek az a lényege, hogy a részleteket a KM-nek kell kidolgoznia! Ez a világfüggetlenség egyik hátránya, és előnye is egyben!

f***om, kapj már egy kicsit észhez! Nem vagy te olyan hülye, csak épp behajtottál egy egyirányú utcába. Innen még kitolathatsz, és a saját kalandtervezésedet használhatod egy olyan közegben, ahol ez megfelelő. De légyszi a következő cikket ne szemeteld tele 8 oldal ide nem illő f***sággal. Légyszi.

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1718 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.18, 13:00

Moderátori ötletekben esetleg van még az a megoldás, már nem emlékszem, hol láttam, hogy a bannolásnál az usert nem tiltják le, mindössze a hozzászólásai válnak láthatatlanná mindenki számára - kivéve természetesen őt. Ez egy kifejezetten win-win megoldás, mivel nem terheli a fórumos közösséget, de mivel nem tud arról, hogy más nem olvassa őt, boldogan gépel tovább, nem kreál új nicket, legfeljebb azon dühöng, hogy senki sem foglalkozik a beírásaival.

Zseniális! :D

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4581 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.11, 06:25

Bulldyt nem fogom `levaltani` a DnD moderatorsagrol, addig csinalja, amig kedve/ideje/ereje van ra...
Es ez valoban nem az a forum.

iceride

iceride

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3645 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.11, 00:27

Hát nem, mintha a moderátori kinevezéseket ezen a fórumon kéne körüljárni, de én jobban örülnék, ha Bulldy maradna a D&D moderátor. Hála az égnek a D&D fórumon nincs szükség több moderátorra.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.07, 13:33

Az emberi szellem jellegzetessege, hogy bizonyos ido utan visszanyul egy mar regen elkonyvelt dologhoz, hogy ujrafelfedezze azt.
A D&D-nel az utobbi tiz evben bontakozott ki egy ilyen folyamat (termeszetesen elozmenyekkel), nagy sikerekkel.

A M*-rol lassan mar tiz eve uvoltik nehanyan, hogy szarfoselavult. Bevallom, en sem jatszom vele mar regota. Ettol fuggetlenul szerintem meg mindig a legjobb magyar piaci szerepjatek (a Kard es Magia mas kategoria), sokan jatszanak vele, es lassan raferne egy ilyen reneszansz. Termeszetesen ahhoz, hogy egy ilyen folyamat beindulhasson, tettero kell, amely a forumitak dolga. Es a folyamatokat nem is erdemes siettetni. Azonban az ilyen tetterohoz hatalmas motivaciot nyujthat egy ujrakezdes (mindenkinek tiszta lap, az ujrafelfedezesre es gyakorlati jatekra koncentralo tematika, uj moderacios elvek), melynek bevezetese az adminisztrator felelossege. A felsorolt dolgok miatt a modositasok szuksegesseget en is csak hangsulyozni tudom.

Hogy egy gyakorlati javaslatot is mondjak: Ideiglenesen Bulldyt uj M* moderatornak, Ravenheartot uj D&D moderatornak. Szemelyisegileg mindkettot alkalmasnak tartom, es alaposan ismerik is ezeket a jatekokat. Az uj szabalyok kozott aztan minden magatol kialakulhat. Mindezt azonban az erintettek megkerdezese nelkul irtam. Elnezest elore is, nem kivantam senkinek sem parancsolgatni, sem pedig megserteni szabad akaratat, onerzetet - pusztan egy megoldasi mintat felmutatni.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.07, 13:27

És az mekkora kérdés, hogy ezek a "közös maszturbálások" hány százalékponttal rontottak a HUF/CHF árfolyamon. :rohog:

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.07, 12:39

A hivatkozott "elbaszott idióták" egyikeként megjegyzem, hogy sehová sem vezető beszélgetéseinkben általában elég sokan részt vettek, ezek közül többen más témákat is felvetettek, illetve érdemes megnézni, hogy a nem szétrókázott topikok mekkora órajelen pörögnek...

Kérdés, hogy ezek a nagy közös maszturbálások mennyire voltak hivogatóak a külső szemlélők számára.

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.07, 12:28

Hali.

A hivatkozott "elbaszott idióták" egyikeként megjegyzem, hogy sehová sem vezető beszélgetéseinkben általában elég sokan részt vettek, ezek közül többen más témákat is felvetettek, illetve érdemes megnézni, hogy a nem szétrókázott topikok mekkora órajelen pörögnek... Hadd ne "mi" tehessünk arról, hogy a M* fórum nagy része jelen idő szerint gyakorlatilag haldoklik; a pörgő, hozzászólásokat és vitákat generáló topikok (három, négy darab?) mellett van száz másik, amely nem él. Nem hinném, hogy olyan jelentősségem volna az rpg.hu-n, hogy erről én tehessek... :rohog:

Még annyit, hogy KLM-mel nem akartam "igazából" flémelni, csupán az otromba vádaskodásával átlépett egy olyan küszöböt, hogy a kissé emelt hangú válaszomat már nem akartam az eredeti topikba fosni. Ha evvel elrontottam bárkinek a napját, elnézést.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.04, 13:40

kukac:

Nem értem miért is követelmény a 100-as IQ. Efelett ugyanis inkább azon gondolkozik el az ember, hogy hogy tudna visszaélni a hatalmával úgy, hogy senki se vegye észre.

Ez nem IQ függvénye szvsz. Ha valaki hajlamos a visszaélésre, az alacsony IQ-val is ezen gondolkozik, csak legfeljebb nagyobb eséllyel bukik le. :rohog:

Aki meg nem, az 200-as IQ-val se.

Módosította Dronner: 2010.10.04, 13:42

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 614 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2010.10.04, 13:28

Alfdam: Nem értem miért is követelmény a 100-as IQ. Efelett ugyanis inkább azon gondolkozik el az ember, hogy hogy tudna visszaélni a hatalmával úgy, hogy senki se vegye észre.

Igazából Bepe már rávilágított a moderációs problémára: nincs senkin se akkora felelősség, hogy moderátor lehessen. Ebben a siteban Bepe pénze van, az ő munkája, és az esetleges hibás moderátorok miatt az ő termékei veszhetnek kárba. (Én meg pl.: csak magamban bízom meg :rohog: ) Azonban azt se látom jó megoldásnak, ha fizetni kéne a moderátori címért (dolgozni meg nyilván nem sokan akarnak, vagy nem fogják annyira tisztelni saját munkájukat se, stb.), hisz akkor meg a gazdag emberkék kezébe kerülne a hatalom.

(Na meg Bepe átolvassa az összes fórumot, és megnézi, hogy ki nem írt még akkora baromságot, hogy moderátor lehessen -.-' )

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.02, 21:10

Megint eltömődött a lefolyó, vagy mi van?

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 908 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.02, 21:04

V é g r e ! Tiszta őszinte kődobálás kezdődött el, a lincselő tömeg már csak a konkrét célpontra vár. :)

A vita pár hozzászólás után átmegy szardobálásba, nyáladzásba, és személyeskedésbe.
EHHEZ meg a legtöbb embernek semmi kedve.

Ugyan már. Nézzünk bele a site múltjába. Ősöreg kommentek és topikok, Nagy Öregek flémjeibe, több száz hozzászólásos anyázásokba, visszatérő szerzők, kritikusok, védelmezők és támadók, a háborún tenyésző kukások hozzászólásaiba. Mi termeli a hozzászólást, a kattintást, a tömeget?
Nyugodt, tiszta, ALKOTÓ párbeszéd, vagy a vérre menő, igazi sárban fetrengés?
A "'régi szép idők" és a "most" között az a különbség, hogy akkoriban voltak olyan sokan, hogy a pár véresszájú balhé kiemelkedett, majd belesimult a tömegbe.
Most nincs Tömeg, de azért a csapkodás kihallatszik és visszanézve úgy tűnik, mintha csak anyázásból állna az erdő.

Ez itt Hagyomány. Amikor süldő koromban először regisztráltam, azt láttam, hogy itt bizony keménynek kell lenni. Ezt tanultam, mestereim voltak az Öregek. Csimotázás, k***a anyjába elküldés, MAGUS topikban irgalmatlan mészárlás bizonyos témák körül, a főoldalas cikkek alatt a napalm talán még a mai napig izzik a mélyben. Aki nem szimplán anyázott, az egyszerűen csak lekezelően tolta az "aboci"-kat meg a szmájlikat.
Lúzerfordulatok lexikona, a Sipka, a "Tanulságos történetek". Ezeket nem hívnám konfliktuskezelő megoldásoknak. :kirohog: Inkább a lángoszlopot erősítik, ami errefelé mindig csak arra vár, hogy lecsapjon. A "ne etesd a Troll"-nak nem sok értelme van egy olyan rengetegben, ahol mindenki álruhába öltözött Troll és arra vár, hogy valaki véletlenül felfedje magát.

Úgy látszik, kevesen maradtunk. Az új időket jelzi az is, hogy a WoD megszűnt külön, háromba szedett nagy téma lenni, eljárt felette az idő.
----------------------nosztalgia vége, könnycsepp----------------------

Új hagyományt kell teremteni. Az irgalmatlanul kemény banhammer viszont mindenkire, válogatás nélkül kell, hogy lecsapjon. Egyetértek Attilával, keménykezűnek kell lenni.
De ezt régi motorosok képtelenek már megtenni, anélkül, hogy a megszokásaik ne üljenek rájuk. Ami egy öregfiúnak semmiség ITT, az egy újonnan érkezőnek kőkemény személyeskedésnek tűnhet. Senki nem lenne jó, aki a MAGUS topikban láthatóan évek óta csapkod az ostorral, aki láthatóan élvezi az ugatást, aki valaha is visszaszólt. Senki se alkalmas, aki a fél fórummal sörözött már együtt és elnéző mosollyal legyint egy rosszul elhelyezett ironikus szmájlira.
Valaki olyan kell, aki az elmúlt fél/egy évben regisztrált és láthatóan eléri a százas IQ-t, vagy egy olyan régi fórumozó, aki SOHA nem írt még a flém topicba, minden vitából kihátrál (és eléri a százas IQ-t).
Hajrá, én nem tudom ki lehet az, de remélem, hogy van ilyen! :(

_Bikkesbakk (NPC/NJK)

_Bikkesbakk (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2010.10.02, 20:52

Meg ott van az Attila gyerek, szerintem eléggé meggondolandó magunk közül választani moderátort. Mindenképpen valaki vesztesnek foglya érezni magát.

Te az ármány és szerelmes csimota vagy, nem? :he:

Te meg a rosszarcú vörhenyes nem? Isten ostora.

Nyugodtan vállaljatok moderálást, legalább nem kell bajlódnotok olyanokkal mint én, egyszerűen kihúzzátok aki nem tetszik és kész.

BePe, szerintem Orastes, Attila és a hozzájuk hasonlók kiválló cenzorok lesznek, bízd rájuk a feladatot. Pártatlanok, mindig tudják hol az igaszság és bölcsen döntenek.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.02, 19:49

Orastes
sorry, de ez /nosztalgiazas, alapveto tenyek kozlese es a `valakinek csinalni kene de most mar tenyleg`/ sajnos nem otleteles. :)
ezekbol annyi van, hogy kiparkettazhatom veluk a sportcsarnokot, de elobbre makszemnyit sem visz.

ok, akkor kérdezem:
-vállaljak moderálást?
-rám mered bízni, ha vállalom?

ez a site igenregota mar nemcsak rpg-rol szol, a neve viszont vegletesen bekategorizalja es ebbol onerobol nem tud kitorni.
a szerepjatek pedig sem mint hobbi, sem mint biznisz nem tud fenntartani onmagaban semmit.
/ennek az okait persze megint lehet 30 oraban elemezni, de az sem mutat elobbre./

való igaz, de ezért nem hibáztatható senki, rendjén van és pozitív, hogy a site többet is lefed, mint az rpg hobbi.

az en kerdesem inkabb igy hangzik: hol vannak a _konstruktiv_ javaslatok, felajanlasok? (nem anyagi. rendszeres ido/energia/munka szintjen.)

lásd kevéssel fentebb :(

Mr_Nemo

Mr_Nemo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 924 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.10.02, 18:33

Ööööö... most lehet páran meg fognak kövezni, de használtam fel dolgokat - illetve fel fogok használni - a MAGUS topic-on belül elhangzottakból. Azt persze készséggel elismerem, hogy jóval kevesebbet, mint azt korábban hittem, de azért megspórolt nekem pár óra gondolkodást.

Azt viszont elismerem, hogy a sokszor személyeskedő hozzászólások zavaróak, de aki ezen komolyan felhúzza magát, az nem szed elég leszarom tablettát. mondjuk én nem régen jöttem vissza, mert most lettem újra mesélő és lehet, hogy csak az ifjonti lelkesedés beszél belőlem :(

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.02, 18:11

Meg ott van az Attila gyerek, szerintem eléggé meggondolandó magunk közül választani moderátort. Mindenképpen valaki vesztesnek foglya érezni magát.

Te az ármány és szerelmes csimota vagy, nem? :he:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]