Ugrás tartalomhoz

Fotó

Könyvajánló

• Válasz írásához lépj be
1135 hozzászólás érkezett eddig

Kgb007

Kgb007

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.11.28, 16:08

A segítségeteket szeretném kérni egy könyv beazonosításához. Kb. 20 évvel ezelőtt olvastam. Feltehetően egy sci-fi antológia volt. Fényes borítója volt, és az elején, egy páncélos lovag állt.

Ez a Gyilkos idő lesz, szvsz.

http://moly.hu/konyvek/isaac-asimov-martin-h-greenberg-szerk-gyilkos-ido

Igen! Ez, az!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 429 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.28, 14:57

A segítségeteket szeretném kérni egy könyv beazonosításához. Kb. 20 évvel ezelőtt olvastam. Feltehetően egy sci-fi antológia volt. Fényes borítója volt, és az elején, egy páncélos lovag állt.

Ez a Gyilkos idő lesz, szvsz.

http://moly.hu/konyvek/isaac-asimov-martin-h-greenberg-szerk-gyilkos-ido

Kgb007

Kgb007

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.11.28, 11:54

A páncél egy hagyományos középkori páncélnak tűnt, de a sisakrostély mögül egy áramkör látszott, és a pallos markolatán egy LED-es, digitális kijelző volt. 

Sajnos sem a címére sem a kiadóra nem emlékszem, csak arra, hogy kellemes élmény volt olvasni ezt a könyvet.

Kérem, aki felismeri, árulja el a könyv adatait, hogy meg tudjam szerezni újra.

Köszönöm!

rimanyierik

rimanyierik

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 339 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.13, 06:58

Hali!

Johnatan Stroud: Bartimaeus trilóga.

Olvasta vki, vélemény?

köszönöm!

zsolln08

zsolln08

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 210 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.09, 15:05

Köszönöm! 

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.06, 16:52

Szevasztok!

Tudtok mondani jó és élvezetes Forgotten Realms világában játszódó könyveket? Ki mit ajánlana?

A Drizzt saga első kötete sztem jó bemutatása Mélysötétnek és a sötételfeknek. A folytatások már nem annyira nagy számok.

zsolln08

zsolln08

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 210 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.06, 16:39

Szevasztok!

Tudtok mondani jó és élvezetes Forgotten Realms világában játszódó könyveket? Ki mit ajánlana?

DremWolver

DremWolver

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.06.18, 18:54

Hello mindenki!
A science fiction és a fantasy műfajok rajongóinak létrehozott oldal, ahol egy új írói szervezet, a LILIOV, "Laser Is Lumen In Oculos Visionis" klán, azaz Lézerfény szemek klán tagjaként számontartott írók művét hirdetjük.
Lebilincselő történetekkel várunk titeket!

rimanyierik

rimanyierik

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 339 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.11, 19:26

Hali!

Eric Muldoom könyveit olvasta vki? Milyenek (mihez lehet hasonlítani)?

üdv!

rmordon

rmordon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.07, 18:32

Köszi!

cipas

cipas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 174 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.05.07, 17:36

Tud valaki valami jó könyvet/képregényt ajánlani ajándéknak egy anime rajongó számára? Idő szűkében valami könnyen elérhetőre lenne szükség. Köszönet!

Takami Kósun-Battle Royal

rmordon

rmordon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 117 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.07, 09:34

Tud valaki valami jó könyvet/képregényt ajánlani ajándéknak egy anime rajongó számára? Idő szűkében valami könnyen elérhetőre lenne szükség. Köszönet!

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.14, 07:22

Robin Hobb élő/őrült hajó könyvek

Az első részt olvastam. A sztori jó (lenne) de nagyon nyújtják. tudod hogy x úgyis oda fog menni és azt csinálni, de x azért 3x elfilózik rajta, 2x majdnem visszafordul de végül odaér. 5/3nak modnanám, jobbat is ki lehetett volna hozni belőle.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1327 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.13, 21:27

Véleményeket szeretnék kérni a következő könyvekről, érdemes-e elolvasni:

• Greg Keyes- Hollóisten

Feltételezem, hogy olvastad a Folyamszülöttet. Na, ez pont olyan, ha az tetszett, akkor ez is fog. Lényegében továbbviszi a két főszereplő történetét, akik megpróbálják legyőzni a Folyamot a Holló segítségével.

rimanyierik

rimanyierik

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 339 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.13, 19:49

Üdv!

Véleményeket szeretnék kérni a következő könyvekről, érdemes-e elolvasni:
  • Robin Hobb élő/őrült hajó könyvek
  • Anthony Piers -Varázslat kaméleonnak
  • Robert Holdstock -Mitágó-erdő
  • Greg Keyes- Hollóisten
előre is köszi!

blaisec

blaisec

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.13, 17:08

Joe Hill: Szarvak

Az alma nem esik messze a fájától. - mondja a közmondás, s ez jelen esetben is helytálló. Joe Hill Stephen King fia, s második regényével nagy sikert könyvelhetett el. (Az első regénye a Szív alakú doboz sem volt éppenséggel rossz darab, de ez a könyv messze überelte azt. Illetve még egy irodalmi próbálkozást olvastam tőle ami 21 képtelen történet utolsó s Neil Gaiman novellája melett talán a könyv legjobb írása, műfaja szokatlan: verses? - horror?-novella?. ).
Visszatérve a könyvre, hangulata King írásait (elsősorban novelláinak) idézi, ez már akkor is feltűnt amikor nem tudtam a rokoni szálról. Ez a múltba révedős résznél volt igazán feltűnő. Annyival rátesz az apa írásaira, hogy nincs benne hosszú, sztori-épírtgetős rész, hanem durr velejéig bele a közepébe. Indítómondatok: "Éjszaka Ignatius Marin Perrish túl sokat ivott, és borzalmas dolgokat művelt. Másnap reggel sajgó fejfájással ébredt, és amikor a halántékához érintette a kezét, egy-egy hegyes végű kinövést tapintott."
Már megis adta az alaphangulatot, amit késöbb csak fokoz az iromány. gyiors sodrású események, semmi felesleges sallang.( Igen az alaphelyzetre az apuka azért lassanban ért volna el, de legalább nem szolgaian másolja a father stílusát. ). A szarvak segítségével próbál rájönni a főhős mi történt párjával, összerakja utolsó nap történéseit és bosszút áll. Nincs a könyvnek egysíkű szereplője, mindenki esendő és nem mentes emberi hibáktól senki sem. Legyen az akár a főszereplő , akár más személy.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1327 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.21, 22:44

...cipus..ez jó :)

(OFF)Bocs, figyelmetlen voltam. :)(/OFF)

cipas

cipas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 174 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.07.19, 13:05

cipus:

Szvsz a Hyperion a modern sci-fi egyik legnagyobb dobása. Én szeretem a zsánert, régi és új szerzők műveit egyaránt olvasom, tehát rajongónak számítok. De ez a ciklus sokkal többet nyújtott számomra, mint a nagy átlag: a szerző fantáziája lenyűgöző, roppant érdekes az univerzum, a történet és a szereplők, valamint az irodalmi áthallások is különösen tetszettek számomra.
Itt azonban ne számíts akcióorgiákra. Nagy hangsúly helyeződik a szereplők múltjának és személyiségének megismerésére, és ebből fakadóan az egész viszonylag lassan bontakozik ki. Nem is illik bele az általad felsorolt és neked tetsző alkotások közé.

...cipus..ez jó :)

köszi a gyors hozzászólást és leírást. " roppant érdekes az univerzum, a történet és a szereplők, valamint az irodalmi áthallások is különösen tetszettek számomra". Ez a mondatod felkeltette érdeklődésem a mű iránt, szerintem elolvasom, remélem még belefér majd az ízlésvilágomba.
Nincs bajom a műfajjal, csak még most ismerkedem az sci-fi irodalmi oldalával és valószínű hogy 1. regényként(inkább szerző: Philip K. Dick) nem a megfelelőt választottam magamnak, és azóta fenntartásaim vannak mikor számomra ismeretlen sci-fi szerző-regény akad a kezembe.El fogom olvasni és ha tetszik, legalább tudni fogom hogy milyen irányvonalon kell majd keresgélnem a sci-fi műfajon belül, ha meg nem tetszik akkor lehet hogy a sci-fi nem nekem való. :)

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1327 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.19, 11:52

cipus:

Szvsz a Hyperion a modern sci-fi egyik legnagyobb dobása. Én szeretem a zsánert, régi és új szerzők műveit egyaránt olvasom, tehát rajongónak számítok. De ez a ciklus sokkal többet nyújtott számomra, mint a nagy átlag: a szerző fantáziája lenyűgöző, roppant érdekes az univerzum, a történet és a szereplők, valamint az irodalmi áthallások is különösen tetszettek számomra.
Itt azonban ne számíts akcióorgiákra. Nagy hangsúly helyeződik a szereplők múltjának és személyiségének megismerésére, és ebből fakadóan az egész viszonylag lassan bontakozik ki. Nem is illik bele az általad felsorolt és neked tetsző alkotások közé.

cipas

cipas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 174 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.07.19, 10:42

Sziasztok

Olvasta valaki Dan Simmons: Hyperion c. könyvét?
Véleményt szeretnék kérni, hogy érdemes-e elolvasni ezt a könyvet, úgy hogy nem vagyok egy kimondottan nagy sci-fi rajongó, inkább a sci-fi műfajból a "könnyebben emészthető" vonalat olvastam/olvasnám el. Star wars/Terminátor könyvek, Éhezők viadala-trilógia....ezeket olvastam és ezek bejöttek, de olvastam Philip K. Dick-et ami nekem sok helyen túl zavaros volt, és inkább a szereplőkben lévő saját kis világukat mutatta be, ami miatt a történet elveszett(szerintem)...jobban szeretem a cselekmény/akció dúsabb regényeket....

Na a lényeg, hogy a Hyperion egy nagyközönségnek íródott sci-fi vagy inkább csak a sci-fi rajongók fogjanak bele?

Módosította cipas: 2013.07.19, 10:42

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]