Ugrás tartalomhoz

Fotó

Figurafestés, modellezés #3

• Válasz írásához lépj be
1021 hozzászólás érkezett eddig

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.15, 05:17

festekeik sem rosszak.

Meglehetosen suruek es erosen fednek(kb mint GW foundation vagy base / Vallejo Heavy sorozat), de az ArmyPainter-es stilushoz(vastagon alapszin felmazolva, quickshade, kesz) ez pont jo.

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6711 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.14, 20:40

A shade-ek jók, az alapozót könnyű vastagon fújni, egyébként jó.  A sima festékeit nem ismerem. Nekem citaell van meg Pentart, illetve pár Valejo.

Bolem

Bolem

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.14, 19:11

Köszönöm a tippeket, utánanézek mindennek!
Az Army Painter festékei milyen minőségűek amúgy?

itt mindent megtalálsz amit használ a srác: http://www.wargammers.hu/offline-bolt.html

azt azért elmondom, hogy ezek a citadel festékek elég drágák (800-1000 forint per tégely). én a társasaimat (Fury of Dracula, Descent, Mansions of Madness) sima akril festékkel festettem amit hobbiboltban vettem. 12-24-es kiszerelésben elég jókat lehet venni. viszont ezeknek jóval alacsonyabb a pigmentszáma, így több réteg kell belőlük.

szóval ha a pénz szempont, én csak quickshade-et és fekete alapozó festék sprayt vennék a warhammer boltban.

bagomba

bagomba

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.07.14, 18:10

itt mindent megtalálsz amit használ a srác: http://www.wargammers.hu/offline-bolt.html

azt azért elmondom, hogy ezek a citadel festékek elég drágák (800-1000 forint per tégely). én a társasaimat (Fury of Dracula, Descent, Mansions of Madness) sima akril festékkel festettem amit hobbiboltban vettem. 12-24-es kiszerelésben elég jókat lehet venni. viszont ezeknek jóval alacsonyabb a pigmentszáma, így több réteg kell belőlük.

szóval ha a pénz szempont, én csak quickshade-et és fekete alapozó festék sprayt vennék a warhammer boltban.

Sziasztok!
Előszöris ne haragudjatok, hogy nem olvasok és úgy kérdezek, de régebben már olvasgattam a témában, csak nem itt a fórumon.
Szóval szeretném társas figuráimat kifesteni, találtam két videót, amiben pont Zombicide figurákat fest egy srác és szerintem pofás kis darabok lesznek belőle.Ráadásul viszonylag egyszerűnek is tűnik a módszere.
Ez az a két videó:http://youtu.be/Xxm7Y0IJ10U

A kérdésem az lenne, hogy tudnátok olyan webshopot/boltot mondani ahol be tudom szerezni a szükséges dolgokat? (Pl quickshade vagy olyan átlátszó talp)

Bolem

Bolem

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.14, 15:08

Sziasztok!
Előszöris ne haragudjatok, hogy nem olvasok és úgy kérdezek, de régebben már olvasgattam a témában, csak nem itt a fórumon.
Szóval szeretném társas figuráimat kifesteni, találtam két videót, amiben pont Zombicide figurákat fest egy srác és szerintem pofás kis darabok lesznek belőle.Ráadásul viszonylag egyszerűnek is tűnik a módszere.
Ez az a két videó:http://youtu.be/Xxm7Y0IJ10U

A kérdésem az lenne, hogy tudnátok olyan webshopot/boltot mondani ahol be tudom szerezni a szükséges dolgokat? (Pl quickshade vagy olyan átlátszó talp)

Thaushur

Thaushur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.01, 14:49

Köszi, a kérdés leginkább arra irányult, hogy baráti áras revell ecsetet érdemes-e megvenni. De mivel már úton van, előbb-utóbb megtudom :)

hasznalhatoak, bar szvsz egy rendes muveszellatoban vett ecsettel jobban jarsz.

ha a mar meglevo hasznalhatosagat kerdezed, akkor meg hasznald, amig lehet (ez igazabol az osszesre igaz)

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.01, 05:54

hasznalhatoak, bar szvsz egy rendes muveszellatoban vett ecsettel jobban jarsz.

ha a mar meglevo hasznalhatosagat kerdezed, akkor meg hasznald, amig lehet (ez igazabol az osszesre igaz)

Thaushur

Thaushur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 480 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.26, 08:56

Sziasztok,

az lenne a kérdésem, hogy a különböző típusú Revell ecsetekkel kapcsolatban vannak valakinek tapasztalatai? Mennyire használhatóak figurafestésre?

ati78

ati78

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 37 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.05.24, 20:09

Sziasztok! Ha valakit érdekel ilyen bútor szett kocsmába, fogadóba, Warhammer, D&D, LotR,  szerepjátékhoz vagy bármihez,  a részletekért keressen meg e-mail-ben vagy PM-ben

Üdv,

Attila
http://inkvizitor.hu/index.php?ACT=25&fid=14&aid=13273_ojrRK6a9mHGts1pDjsKB&board_id=1
http://inkvizitor.hu/index.php?ACT=25&fid=14&aid=13274_2kViwy5aMhzkCf5dVM3n&board_id=1
http://inkvizitor.hu/index.php?ACT=25&fid=14&aid=13275_fGsXXP9s0vcXWsN3GS40&board_id=1
remélem megnyitja

Módosította ati78: 2014.05.24, 20:13

Warg

Warg

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.17, 17:08

Sziasztok, ha már modellezés, akkor ajánlanám figyelmetekbe ezt a projektet:

https://www.kickstarter.com/projects/1679800548/ravenfell-28mm-fantasy-village

Kickstarter koncepció röviden: a projektet előre támogatja ez ember, és cserébe nagyon olcsón jut hozzá a kész termékhez és extrákhoz, amint elkészülnek vele. Emellett kapcsolatba léphet a készítőkkel, megoszthatja az ötleteit, és cseveghet a projektek fórumain.

Sajnos már csak 12 óra van hátra, igyekezzetek!

A támogatásért cserébe pl. 69 dollárért egy rakás pdf modellt kap az ember fia, ami megvéve sokkal többe kerülne.

A részvételhez mindössze egy Amazon account és egy visa kártya kell, ami társítva van hozzá. És persze megfelelő fedezet a kártyán. ;-)

Üdv, warg

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6711 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.16, 18:09

Az inkvizitor.hu-n hirdeti magát több bérfestő is.

feszti89

feszti89

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.16, 13:01

Udv,

nehez kerdes, mivel sokmillio cikk/oldal foglalkozik a temaval es szinte lehetetlen osszefoglalni a letezo anyagot.

elso korben 1 szike/tapetavagora es esetleg par reszelore lesz szukseged, hogy a figurakon levo sorjatol megszabadulj. En leginkabb lekapargatni szoktam a sorjat.

Utana erdemes oket alapozospray-el lefujnod (GW-s feher vagy Maestro fekete matt alapozo jo). Itt fontos arra figyelni, hogy vekony retegben csinald, ne tomodjenek el a reszletek. A legjobb modszer talan, hogy a figura mellett elkezded fujni a spray, es anelkul, hogy elengedned a nyomofejet athuzod a figura felett a sprayt, majd utana hagyod abba a fujast. Nem fontos, hogy teljesen fekete vagy feher legyen a vegeredmeny. A lepes lenyege, hogy adjon egy alapot a tovabbi munkahoz

utana jon a maceras resz: ecsettel (jo minoseg eseten 0-es eleg mindenre) az egyes szineket fel kell vinni a feluletre. A festek igazabol mindegy, de amit leginkabb ajanlok az a Vallejo Game Color vagy a P3 festekek. Ennel a lepesnel 1 fontos dolog, hogy kicsit erdemes palettan a festeket higitani, akkor szebben terul.
Festeknek amiket ajanlok: borszin, femszin, fekete, feher es a ruhakhoz amiket szeretnek (de altalanossagban 1 kozepes kek, 1 kozepes zold, 1 voros, 1 sarga es 1 barna szint erdemes beszerezni). Ha Vallejo-t tul draganak talalod, akkor lehet probalkozni olcsobb fajtakkal. Igazabol akkora kulonbseg nincs koztuk.

Ha kezdokent szep eredmenyt szeretnel elerni, akkor szvsz a legjobb modszer, ha a kovetkezot csinalod:
- egy olcso ecsettel az egyes reszeket szarazecseteled. (keves higitatlan festeket az ecsetbe, majd egy papirtorlon pl a nagyjatol megszabadulni, amig mar csak alig fog, ekkor a figuran lazan mozgatva az ecsetet az csak a kiemelkedeseket fogja megfogni a vilagosabb szinnel)

- vegul pl ArmyPainter Ink-el (vagy a quickshade termekukkel) bemosod a figurat. Ez besotetiti a reseket, igy arnyekolja a figurat. Lehet szorakozni, hogy kulonfele szineket kulonfele tintakkal mosod be, de szvsz elso korre eleg egy kozepes/sotetbarna szin is. (Armypainternel soft-tone vagy strong tone a neve (strong erosebb).

Legeslegvegul tartossag erdekeben erdemes lakkal a figurat lefujni. Hogy csillogo vagy matt az izles kerdese, de a matt gyengebben ved (emiatt csinaljak paran, hogy 1 reteg csillogo, majd 1-2 reteg matt amit fujnak)

elso korben ahol errol lehet meg olvasni magyarul (pontosabban, ami hirtelen eszembe jut):

http://arhk.xszerver.hu/u/hun/cikkek/cikkek.html

http://inkvizitor.hu/index.php/cikk/P100/ (figurafestes 1-5)

Eloben:
- Ha van lehetoseged egy klubba ellatogatni, akkor erdemes megtenni, csak elotte rakerdezni, hogy lesz-e valaki, aki meg tudja mutatni a dolgot.

- Itt forumon WolfG akit mindenkepp ajanlok megkeresesre

- Dec 8-an Bp gyongyosi setany-on lesz GamesDay, ahol lesz festos-asztal. Aki ott lesz, es akitol lehet kerdezni (akiket eddig tudok): Sztyopa, wargammers-tol emberek, en.

M.

Szia!

Nagyon köszönöm a részletes választ! Viszont kellően el is bizonytalanodtam, mert mivel még sosem csináltam ilyet, félek, hogy menthetetlenül elrontom a dolgot. Vannak esetleg olyan helyek vagy emberek, akik foglalkoznak kifejezetten ilyesmivel? Mert szívesebben bíznám inkább egy ügyes illetőre, persze nem ingyen, mint hogy én véletlenül elbénázzam. Esetleg a GamesDay-en érdemes próbálkoznom? Vagy máshol?

Köszi még egyszer!

Eszter

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.14, 21:10

Udv,

nehez kerdes, mivel sokmillio cikk/oldal foglalkozik a temaval es szinte lehetetlen osszefoglalni a letezo anyagot.

elso korben 1 szike/tapetavagora es esetleg par reszelore lesz szukseged, hogy a figurakon levo sorjatol megszabadulj. En leginkabb lekapargatni szoktam a sorjat.

Utana erdemes oket alapozospray-el lefujnod (GW-s feher vagy Maestro fekete matt alapozo jo). Itt fontos arra figyelni, hogy vekony retegben csinald, ne tomodjenek el a reszletek. A legjobb modszer talan, hogy a figura mellett elkezded fujni a spray, es anelkul, hogy elengedned a nyomofejet athuzod a figura felett a sprayt, majd utana hagyod abba a fujast. Nem fontos, hogy teljesen fekete vagy feher legyen a vegeredmeny. A lepes lenyege, hogy adjon egy alapot a tovabbi munkahoz

utana jon a maceras resz: ecsettel (jo minoseg eseten 0-es eleg mindenre) az egyes szineket fel kell vinni a feluletre. A festek igazabol mindegy, de amit leginkabb ajanlok az a Vallejo Game Color vagy a P3 festekek. Ennel a lepesnel 1 fontos dolog, hogy kicsit erdemes palettan a festeket higitani, akkor szebben terul.
Festeknek amiket ajanlok: borszin, femszin, fekete, feher es a ruhakhoz amiket szeretnek (de altalanossagban 1 kozepes kek, 1 kozepes zold, 1 voros, 1 sarga es 1 barna szint erdemes beszerezni). Ha Vallejo-t tul draganak talalod, akkor lehet probalkozni olcsobb fajtakkal. Igazabol akkora kulonbseg nincs koztuk.

Ha kezdokent szep eredmenyt szeretnel elerni, akkor szvsz a legjobb modszer, ha a kovetkezot csinalod:
- egy olcso ecsettel az egyes reszeket szarazecseteled. (keves higitatlan festeket az ecsetbe, majd egy papirtorlon pl a nagyjatol megszabadulni, amig mar csak alig fog, ekkor a figuran lazan mozgatva az ecsetet az csak a kiemelkedeseket fogja megfogni a vilagosabb szinnel)

- vegul pl ArmyPainter Ink-el (vagy a quickshade termekukkel) bemosod a figurat. Ez besotetiti a reseket, igy arnyekolja a figurat. Lehet szorakozni, hogy kulonfele szineket kulonfele tintakkal mosod be, de szvsz elso korre eleg egy kozepes/sotetbarna szin is. (Armypainternel soft-tone vagy strong tone a neve (strong erosebb).

Legeslegvegul tartossag erdekeben erdemes lakkal a figurat lefujni. Hogy csillogo vagy matt az izles kerdese, de a matt gyengebben ved (emiatt csinaljak paran, hogy 1 reteg csillogo, majd 1-2 reteg matt amit fujnak)

elso korben ahol errol lehet meg olvasni magyarul (pontosabban, ami hirtelen eszembe jut):

http://arhk.xszerver.hu/u/hun/cikkek/cikkek.html

http://inkvizitor.hu/index.php/cikk/P100/ (figurafestes 1-5)

Eloben:
- Ha van lehetoseged egy klubba ellatogatni, akkor erdemes megtenni, csak elotte rakerdezni, hogy lesz-e valaki, aki meg tudja mutatni a dolgot.

- Itt forumon WolfG akit mindenkepp ajanlok megkeresesre

- Dec 8-an Bp gyongyosi setany-on lesz GamesDay, ahol lesz festos-asztal. Aki ott lesz, es akitol lehet kerdezni (akiket eddig tudok): Sztyopa, wargammers-tol emberek, en.

M.

feszti89

feszti89

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.14, 18:48

Sziasztok!

Új vagyok ebben a fórumban, és biztosan volt már szó róla, de nekem újdonság a dolog. Szeretném néhány játékfigurámat kifesteni, nem egy színnel, hanem több különböző színnel egy-egy darabot, aprólékosan (konkrétan a Drakula dühe játék műanyagfiguráiról lenne szó). Viszont erről szinte semmit sem tudok, mi a dolog folyamata, milyen festéket, ecsetet, technikát, egyebeket érdemes ehhez használni, hogy az eredmény szép és tartós is legyen, stb. Valaki, aki csinált már ilyet, tudna ebben segíteni?

Előre is köszönöm!

Üdv,
Eszter

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.14, 07:01

Kimondott ceg magyarorszagon nincs, maganemberek vallalnak idonkent ilyet.

Minoseg es az ar is embertol fugg. 500Ft-5000Ft a szoras/figura. Mondjuk ha tenyleg eleg ha ki van szinezve es igazan nincs arnyekolva, akkor talan 500-ert elvallalja valaki, viszont ezert az arert sokra ne szamits minosegben.

Ami kerdeses, hogy mikor lesz az adott ember kesz. 1-2 honapig biztos eltart, mivel aki vallalja, az is alt allas / iskola mellett.

Kimondott erre szakosodott ceg csak kulfoldon van, ott a minimum 1000Ft korul mar osszehozhato. A hatrany a postazas + magasabb ar, az elony, hogy viszonylag gyorsan megcsinaljak es postaval egyutt is megoldhato a honapon beluli festes.

bigblue

bigblue

Rendszeres fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 274 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.13, 19:14

Sziasztok,

Gondolom valahol korábban megtalálom a kérdésemre a választ, de kényelmesebb kérdezni:

Van-e hely, hol vállalnak WoW vagy Descent2 figurafestést? Ha nincs kimondottan ezzel foglalkozó cég/kisműhely, gondolom jópár ember ilyet vállal. Kb milyen áron lehet mondjuk a Descent2 39 figuráját kifestetni?
(gondolom sokfajta minőség elérhető, engem egy eléggé minimum érdekelne, ami nésem az eredeti egyszínű)
Ha netán valaki, aki vállal ilyet, és nem kívánja ide postban írni, jöhet PM-be is a válasz.

Köszi előre is a segítséget.

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.13, 06:45

GW-sekhez es P3-hoz eleg a viz higitashoz.
Vallejohoz a sajat higitoja a legjobb (Vallejo Airbrush Thinner)

Normal hasznalat mellett nem szarad be, de mikor elkeszultel, alaposan el kell tisztitani az AB-t.
Erre nekem legjobban a Vallejo Airbrush Cleaner valt be (kb 2 perc alatt meg lehet vele szabadulni mindentol. de kb 1-2 napos akril festeket is visszaold rendesen)

2 aprosag hozza:
- lehetoleg a higitast ne a tartalyban csinald (en is ott teszem, de nem az igazi az AB szempontjabol).
Ha a tartalyban teszed, akkor mindig a kovetkezo a sorrend: eloszor higito(viz, vagy mas), utana festek. Kulonben a duznibe beleszarad az akril, mire osszekeveredne a higitoval.
- GW / VGC festekek szemcsemerete NAGY, ha nem akarsz sokat anyazni akkor 0.3mm-es duzni+tu kell hozzajuk (0.2 es 0.15-osok gyorsan eltomodnek toluk). Amugy meglepo modon jo hasznalat eseten a 0.3-assal is lehet olyan pontosan festeni, mint a kisebbekkel.

szetfulyas: 2 oka lehet:
- tul nagy a legnyomas. figurakhoz a 15-20psi boven eleg. Sotetebb szinekhez (mert gyakran nagyobb a szemcse/surubb) es femekhez (a femszemcsek nagysaga miatt, kiveve VAC femek) kellhet esetleg 25-30.
- tulhigitottad. Valojaban eleg csak annyira higitani a festeket, hogy mar siman visszafollyon a feluletrol, de meg nem kell attetszonek lennie. Kb 1:1: vagy surubb festekeknel a 2:1 boven eleg

Ha mindezek mellett megis uj festeket akarsz:
- pap laszlo fele higitos jo, azt mondtak masok (nem probaltam)
- nemet Schminke marka szuper akar onmagaban higito nelkul is.
- tamiya (sajat akril-higitoval 1:1 aranyban) vagy mr.Color(ez viszont enamel, igy maszk ajanlott melle) is tokeletes
- VAC jo, de nevevel ellentetben a spec AB gyartokhoz(pl Schminke) kepest eleg gyenge

M.

Módosította MAXXxxx: 2013.09.13, 06:47

Ilac

Ilac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.12, 20:35

Szervusztok!

Vettem kompresszort és airbrusht. Nagyon örülök, viszont nem tudom használni, mivel nincs megfelelő festékem. Csak hagyományos akrilfestékeim vannak, Citadel, Vallejo, ilyenek. Ezekkel sikerült majdnem tönkretenni a pisztolyt, mivel kis híján beleszáradt a festék. Ha meg higítottam, szétfúta a légáram.

Szóval, mit javasolnak a tapasztaltabbak, milyen festéket érdemes ebbe használni? Nem elitista igazzy festéket keresek, hanem teljesen hétköznepit, pont megfelelőt. Vagy egy módszert, amivel az akrilfestéket piztolyra alkalmassá lehet tenni.

Köszi.

Szerintem nézz szét a vallejo honlapján. Ha jól emlékszem, akkor ott van valamilyen higító cucc is (thinner talán), de a valeljonak pont van air paint-je, ami airbrushhoz jó. A wargammersnél meg meg is lehet venni őket.
(de az én emlékeim már egy kicsit kopottasak, szóval azért néz rá a honlapjukra)

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.12, 19:49

Szervusztok!

Vettem kompresszort és airbrusht. Nagyon örülök, viszont nem tudom használni, mivel nincs megfelelő festékem. Csak hagyományos akrilfestékeim vannak, Citadel, Vallejo, ilyenek. Ezekkel sikerült majdnem tönkretenni a pisztolyt, mivel kis híján beleszáradt a festék. Ha meg higítottam, szétfúta a légáram.

Szóval, mit javasolnak a tapasztaltabbak, milyen festéket érdemes ebbe használni? Nem elitista igazzy festéket keresek, hanem teljesen hétköznepit, pont megfelelőt. Vagy egy módszert, amivel az akrilfestéket piztolyra alkalmassá lehet tenni.

Köszi.

Api

Api

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.02, 06:20

Nagy örömmel láttam őket és természetesen szavaztam is rájuk. Gratulálok !!!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]