Ugrás tartalomhoz

Fotó

Hősök szürke hétköznapjai

• Válasz írásához lépj be
240 hozzászólás érkezett eddig

fefceman

fefceman

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 639 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.09, 17:11

Esetleg meg lehet próbálni ugy késziteni egy kalandot hogy a karakterek mintegy mondhatni a kaland közepén kapcsolódnak be.
Megfigyeltem nagyon sok film,köny v-olyan szitut dob fel mintha "várnák" a főszereplöket akik persze "véletlen "kerülnek oda.

őő ez gondolom érthetetlen.
de pl arra gondolok hogy földesur+1.-2.szintü harcosai vannak.arra járnak a karakterek puff lenyomják öket.
pedig ha minden igaz valószinüleg le kellet már zavarni egy két csatát pl rablók,más földesur emberei stb ellen,vagyis nem,vagy nem csak "zöldfülű" emberei vannak-mert ha csak azok lennének akkor már nem lenne földesur,ergo mire mennek a karakterek már csak kifosztott várat találnak,stb...
tehát lehet olyat csinálni hogy menének lenyomni a jk-k a földesurat:könnyü préda,csak 1,szintü harcosai vannak...stb ,s mikor elkezdenék a kiírtást megjelenik a szomszéd földesur egy relative bazi erös sereggel,mert éppen ő is le akarja nyomni a gyenge földesurat...
szerintem ilyen szitukkal lehet élöbbé tenni nem a szürke hétköznapokat,hiszen ha leállnak beszélgetni stb. akkor esetleg hallhatak volna erről a támadásról és nem hiszik azt hogy csak ők vannak akik "élnek".

Raphael

Raphael

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 589 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.09, 16:45

"a földesúr ül a kastélyában a tömérdek kincsével és 0.szintjével és ő a góré a vidéken, mert az 1-2 szintű katonái megvédik. De ez cseppet sem reális!"

Ha ugy szamolsz hogy xp-t az ember nemcsak orkolesert direktben kaphat, hanem gyakorlasert, haboruzasert, intrikaert, horribile dictu joszagigazgatasert, akkor konnyen lehet hogy az a foldesur van 10. szintu is (ha az ADnD 20as skalajat vesszuk alapul, vagyis eros kozepkategorias es a katonai is lehetnek 3-8. koruliek). Kicsit javithatja az osszkepet, de ezt a problemat inkabb a skillalapu rendszerek oldjak meg igazan.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.09, 11:55

Hali!

Szóval igaz, hogy a világ háttér a karakterekhez, de ettől függetlenül van értelme gondolkozni a dolgon.

Kicsit visszás, de a Vérpistikéknek esetleg az is adhat valami iránymutatást, ha
ráébresztjük őket: a kapcsolatok a TÁP egyik fajtája.

Sőt... Jópár - amúgy igencsak erős, de elsősorban mégis emlékezetes és élvezetes - karakter úgy
született, hogy a játékos átnézte az adott világot, aztán megálmodott egy oda illő karaktert.

Adios
KLM

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4716 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.09, 11:37

Nos elGabor egyik alapfeltevése, amit cikke végén Gary Gygax által az első DMG-ben leírt állásfoglalással konkrétan is alátámaszt - mégpedig, hogy a AD&D-ben létező karakterek szinte azonosak a vadnyugati hősökkel - szerintem eléggé támadhatatlan kijelentés. Azok alapján, amit én tudok az említett játékról, illetve ahogyan az évek során játszani láttam az embereket szinte pontosan ezt éreztem, mégha megfogalmazni nem is tudtam ilyen jól. elGabor után pedig ezt ugye leírni.....nos az nem tűnne egészen önálló véleménynek. :(

Ha ez egy tisztán DnD-s topic lenne, akkor a Hősök szürke hétköznapjai cím helyett talán adhattam volna a Vadnyugati hőseink szürke hétköznapjai címet neki. Ez természetesen nem cinizmus, hanem őszinte vélemény, ami szerintem is fedné a valóságot. :wow: A DnD tényleg valahol így működik. Nem, vagy csak alig nyugszik történelmi alapokon, arról nem is beszélve, hogy a karakterek már-már kóros bajkeresése, illetve a passzívabbaknál általánosan felbukkanó véletlen belecsöppenés esete szinte túlmutat bárkin, akit nem egy író álmodott papírra.... :D

Annyit azért hozzátennék - western rajongóként - hogy az igazán emlékezetes karakterek westernben is azok, akiknek van hátterük.
A Jó, a rossz, és csúf 3 főszereplője mind elég kemény fickó, mégis a film rajongóinak nagyobb hányada Tuco-t fogja választani, ha megkérdezik ki a kedvenc. És nem is a poénjai miatt (az 'Szőkének' is van elég), hanem azért, mert a másik két magányos cowboy-jal ellentétben, neki ismerjük a hátterét (a pap bátyjával való beszélgetésből)
Vagy aki látta a Maverick-et, annak általában nagyon szimpi Joseph az indián törzsfőnök figurája. Szvsz. emlékezetesebb, mint az összes többi főszereplő (James Garner, Mel Gibson, Jodie Foster) együtt.

Szóval igaz, hogy a világ háttér a karakterekhez, de ettől függetlenül van értelme gondolkozni a dolgon.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.09, 08:45

Hali!

Egy sokkal inkább pusztán a nyers erőre, mint a tradiciókra és megélhetésre koncentráló rendszerben,
illetve világban az illető szerintem igen hamar kifosztva és megölve találja magát az erősebbek által... :lancoskutya:

Nincs a nyers erővel semmi gond. IRL is ezen alapul minden - "normális" esetben
ui. az állam a legerősebb kutya, ezért rend van. Amint az állam megszűnik
funkcionálni, akkor gyorsan megteremtődik pld. a Blackhawk Down forgatókönyve.

Vagy vegyük a középkort, amikor a trón (az ún. központi hatalom) nem volt a
helyzet magaslatán, mondhatni "pillanatokon" belül kinevelődött a pótlása,
pld. egy bizonyos Csák Máté, mégpedig valószínűleg nem a személyes kisugárzása
miatt.

A hülye kalandozókkal ugye az a gond, hogy esetükben deklaráltan ők a legerősebb
kutyák, nem az állam.
---------------------------------------------------------------

De vegyük pld. az Ars MAgicát.

Először is deklarálva vagyon, körülkábé hány ipse pusztítja a vis-t szerte Európában.
Talán vannak ezren...
Ez egy nagyon belterjes társaság, ráadásul igen korlátozott erőforrásokon osztoznak,
mégpedig leginkább "testvériesen" nem pedig igazságosan vagy egyenlően.

Ha mindez még nem lenne elég arra, hogy egyikük se tudjon világuralomra
törni, körülöttük ott zsezseg a XI.-XII. sz. Európa, amelynek egyháza meglehetősen
hatékonyan tudja a mágusokat macerálni, ha épp valakit kipécéznek.

Az egyéb díszletek, mint a tündenép, a mítikus lények meg a pokol fattyai már
ebbe a status quo-ba kell beilleszkedjenek: vagy megszokik, vagy megszökik
alapon.

Adios
KLM

Módosította KLM: 2007.11.09, 08:46

mortin

mortin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 125 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.08, 23:11

Kérdezd a BSA-t... :lancoskutya:

Ne is mondd. Mostanában eléggé live a téma.. :para:

Viszonylag egyszerű: a "kalandozó", különösen a Z.Ö.L.D. "Kalandozója"
számára a társadalom nem szükséges, a szociális kapcsolatok csak
fakultatív program.
Ezt leginkább azok a fránya statisztikák gerjesztik - tudjátok, az, amikor
a parti reggel eldönti, hogy kell nekik ez a város, estére pedig át is vették
a hatalmat (a "B" változat szerint este már a sót hintik szét az adott területen)...

Ha ellenben ezt nem tudják megtenni, mert csúnyán meghalnának közben,
akkor mind a mesélő, mind a játékosok elkezdenek gondolkodni a nem
erőszakos megoldásokon.

Adios
KLM

Erre a reggel felkelek és rábökök egy városra, ami estére füst és hamu lesz dologra annyit mondanék, hogy sok esetben nem értem, hogy pl. M* készítői miért nem gondolták ezt végig előre (?). A mostani DnD-ben vannak azért erre törekvések, az új M* nem tudom vannak-e.

A problémám: lerakunk pár, környezetéhez képest egyre táposabb figurát egy olyan térképre, ahol max. a hozzájuk hasonló alakokkal, illetve társadalmon kívüli szörnyekkel mérhetik össze érdemben erejüket (értsd: a többieket már 1. szinten is lenyomják), akkor nyilvánvaló, hogy nem indulhatunk ki feltétel nélkül a középkori feudalista viszonyokból, amikor leülünk világot álmodni.

Arra gondolok, hogy szép, meg hangulatos, amikor a földesúr ül a kastélyában a tömérdek kincsével és 0.szintjével és ő a góré a vidéken, mert az 1-2 szintű katonái megvédik. De ez cseppet sem reális! Egy sokkal inkább pusztán a nyers erőre, mint a tradiciókra és megélhetésre koncentráló rendszerben, illetve világban az illető szerintem igen hamar kifosztva és megölve találja magát az erősebbek által... :drool:

Még ha egyik kedvencemet, a sok lúd disznót győz elvet félre is teszem egy pillanatra, végiggondolva akkor is az jön le nekem, hogy egy ilyen világ vezetői hosszútávon azok lesznek, akik a leginkább tudják manipulálni az erőseket, hogy szolgálják őket, másrészt a vezetők maguk lesznek az erősek (a karakterek, akikkel mi játszunk, vagy vagy a mesélő által bemesélt kaszttal és szinttel rendelkező NPC-k)!

De ne kanyarodjuk el teljesen M*, vagy DnD irányba. Kíváncsi lennék, hogy máshol. Pl. Ars Magicában ezek dolgok, hogy működnek!

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11628 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.08, 08:18

Orastes:

Oké, ne rágjuk a gittet és ne raboljuk a biteket. (Mármint ha ez utóbbit lehet egyáltalán... :para:)

Kérdezd a BSA-t... :lancoskutya:

De akkor mit csináljuk szerinted? :drool:

Viszonylag egyszerű: a "kalandozó", különösen a Z.Ö.L.D. "Kalandozója"
számára a társadalom nem szükséges, a szociális kapcsolatok csak
fakultatív program.
Ezt leginkább azok a fránya statisztikák gerjesztik - tudjátok, az, amikor
a parti reggel eldönti, hogy kell nekik ez a város, estére pedig át is vették
a hatalmat (a "B" változat szerint este már a sót hintik szét az adott területen)...

Ha ellenben ezt nem tudják megtenni, mert csúnyán meghalnának közben,
akkor mind a mesélő, mind a játékosok elkezdenek gondolkodni a nem
erőszakos megoldásokon.

Adios
KLM

mortin

mortin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 125 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.08, 00:13

Orastes:

Oké, ne rágjuk a gittet és ne raboljuk a biteket. (Mármint ha ez utóbbit lehet egyáltalán... :drool:)
De akkor mit csináljuk szerinted? :lancoskutya:

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.07, 23:57

mortin,

csupán arra szerettem volna célozni, hogy a cikkben elég sok jó dolog van megfogalmazva, és nem biztos, hogy szükséges többször átbeszélni, ha már egy egészen használható írás összefoglalta.

lehet rágni a gittet -senki nem tiltja meg- csak éppen fölösleges és bitrabló.

a topikkal meg a fórumozók egymás közti kommunikációjával sem volt gondom, csak gondoltam, egy hasznos írás újra felidézésével el lehet kerülni ugyanazoknak a köröknek a lefutását egy témában, amit más topikokban már számtalanszor elkövettek.

mortin

mortin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 125 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.07, 23:49

Nos elGabor egyik alapfeltevése, amit cikke végén Gary Gygax által az első DMG-ben leírt állásfoglalással konkrétan is alátámaszt - mégpedig, hogy a AD&D-ben létező karakterek szinte azonosak a vadnyugati hősökkel - szerintem eléggé támadhatatlan kijelentés. Azok alapján, amit én tudok az említett játékról, illetve ahogyan az évek során játszani láttam az embereket szinte pontosan ezt éreztem, mégha megfogalmazni nem is tudtam ilyen jól. elGabor után pedig ezt ugye leírni.....nos az nem tűnne egészen önálló véleménynek. :lancoskutya:

Ha ez egy tisztán DnD-s topic lenne, akkor a Hősök szürke hétköznapjai cím helyett talán adhattam volna a Vadnyugati hőseink szürke hétköznapjai címet neki. Ez természetesen nem cinizmus, hanem őszinte vélemény, ami szerintem is fedné a valóságot. :para: A DnD tényleg valahol így működik. Nem, vagy csak alig nyugszik történelmi alapokon, arról nem is beszélve, hogy a karakterek már-már kóros bajkeresése, illetve a passzívabbaknál általánosan felbukkanó véletlen belecsöppenés esete szinte túlmutat bárkin, akit nem egy író álmodott papírra.... :drool:

Másrészt újraolvasva az említett írást vannak benne roppant elgondolkodtató mondatok:

"Nem a karakter a világ része - a világ a kaland és a kalandozó háttere. Tulajdonképpen az egész világ értük és általuk létezik. Ahol nem érintkeznek egymással, ott akár nem is kell léteznie semminek. A civilizáció eszköz, és minél alkalmasabb a kalandok “fogadására”, annál sikeresebben jelenik meg meséinkben. Ha ez azt jelenti, hogy hőseink csak bevásárolni és feltámasztani járnak oda, akkor bizony valamit elrontottunk - de nem föltétlenül azért, mert nem fordítottunk elég figyelmet a helyi nemesség családfáinak kidolgozására. Sőt."

Nos igen, szerintem is kell egy mikrovilág.
Anélkül csupán kalandról-kalandra vándorló, érinthetetlen, vagy a világgal csak érdekből érintkező személyiségek léteznek majd - olyanok,akár a kóborló szellemek, akik nem tartoznak igazán az élőkhöz, de nem mondanánk őket még eltávozottaknak sem...

Tehát az egyik kérdés az, hogyan teremtessz mikrovilágot. A másik pedig, hogy mikor. (?)

A szürke hétköznapok erre teljesen alkalmasak szerintem, de a mikrovilágnak - ha már kitaláltatott - logikusan folytatódnia kellene a többi napon is!

mortin

mortin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 125 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.07, 22:12

Orastes:

elGabor klasszikus írása (nem sajnálok tőle egy ilyen jelzőt, mert szerintem büszke lehet rá a szerzője :lancoskutya:) nagyon jó!
Nem két napja van fönt az prg.hu-n, gondolom te sem ma olvastad először.

De konkrétan mit értessz észosztás alatt? Néhány IC mondatot, amivel reagáltam Niolle írására?
Oké, ha ez téged ennyire zavar....
Meg úgyis OFF topic.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.06, 13:47

olvasgatva az eddigieket érdemes ezt az írást elolvasni és megfogadni a benne található hasznos dolgokat, mielőtt nagyon elszaladna az észosztás paripája. :dilis:

_Niolle (NPC/NJK)

_Niolle (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.06, 08:45

(OFF)

Ha ezen múlik, én megdumálom a varázslót, hogy velünk jöhess az asztrál síkra!
Elvégre a házunk még nem annyira biztonságos, hogy egyedül hagyjunk benne.... :eeek: :sir:

Igen, kerlek. Semmi kedvem, hogy megint akkora pofont kapjak egy olyan sarga dzsingdzsangtol, hogy a fal adja a masikat :D

Én már az elején mondtam, hogy a letelepedés rossz ötlet. Az ember utazgasson, de sehol ne töltsön túl sok időt, mert a végén még ottragad, mint kutyagumi a csizmán! :sir:
És tessék.....most melózni járunk, mint az egyszerű népek és a legkomolyabb gondunk, hogy milyen csipketerítő kerüljön a kedvenc teáskészlet alá... ;)

Még szerencse, hogy néha-néha befut egy-egy kósza tolvaj, illetve egy eltévedt hobbit druida, aki éppen magányos világmegváltásra készül. Na nélkülük az életünk dögunalmas lenne. :D

(/OFF)

Persze, meg neha kove valtoztatjak a partit (egyes tagjait), mindenfele orokolt tolvajklannal kell meg foglalkoznunk, amit mintha mi pusztitottunk volna el, meg mintha egy papunk calimportban mindenfele rabszolga felszabaditasba kezdett volna... Meg ne mond, hogy rossz dolog, hogy mindig van egy hordocska bor a pinceben :) Es kozben valamiert mindenki azon ugykodik, hogy megmentse a vilagot :eeek:

Btw: igazan nem mondhatod, hogy sokat vagy az utobbi idoben a varosban, allandoan ide-oda teleportalgattok. :D

Thorin

Thorin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.06, 00:07

"Es a szerephez olykor hozzatartozik, hogy gyaszoljuk elhunyt apankat, gyereket szulunk, szerelmesek leszunk stb."

Tudnám mit tesznek a karaktereitek amikor éppen nem efféle szürke hétköznapjaik vannak (elhunyt apát mégis hányszor lehet gyászolni? Ha már ez is szürkévé tud válni).

mortin

mortin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 125 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.05, 23:41

Hát, nem is tudom, elolvasva az eddigi dolgokat eltöprengtem és átértékeltem eddigi szerepjátékos életem.

Felesleges átértékelni sztem. Ha neked az jön be, hogy action-action-action, akkor csak egy megfelelő mesélőt kell találni hozzá, aki képes ezt nyújtani, illetve pár játékostársat, aztán mehet dolog. Mindenki úgy játszik, ahogy akar, amíg a dolog célja szórakozás szerintem.

DE, nemtudom ti hogy vagytok vele, én mondjuk egy regényben sosem azt figyeltem hogy a hősnek éppen milyen csip-csup dolgai vannak. Persze néha űdítően hat olyan dolgokat meg tudni hogy pl Skandar Graun legjobban az olcsó ork sört szereti,(bár Skandar nem igazán tartozik a hétköznapi hősök kategóriába)
ám azért én mégis jobban élveztem azt a részt pl mikor lehentelt egy hajónyi kalózt a barátaival vagy éppen lezúzott egyedül egy csapat állig felfegyverzett orkot .(najó, apró mágikus segítséggel)

Persze, mert az író mégsem az ork sör miatt lett népszerű, hanem a jól kitalált, szimpatikus hős és annak viselt dolgai miatt. Az emberek pedig nem azért szeretik a fenti hőst, mert olyan dolgok történnek vele, mint velük. Ettől még a hős is megpihen két nagy csata között, hogy egy kicsit valóban éljen...

Úgy általában: marha magasztos dolog lenyomni például egy sárkányt egyedül, aki a falut fegyegeti, de ha hősünk utána a falusiakkal egy árva mukkot sem tud beszélgetni azon kívül, hogy javítsák meg a páncélját, mert tönkrement, akkor mi értelme volt az egésznek? Ha hősnek nincs kivel megosztania sikereit, akkor lesznek-e egyáltalán sikerei? Ha nem különül el élesen a siker egy átlagos naptól, akkor mit fog sikernek tartani? Lehet-e a sikerskálát addig fokozni, hogy az még mindig értelmezhető legyen?

Remélem visszataláltunk a topic eredeti témájához. ;)

mortin

mortin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 125 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.05, 22:44

(OFF)

Node aki nem kisebb celt tuzott ki maga ele, hogy a vilag legnagyobb bardja legyen, annak azert ott is kell lennie, ahol az esemenyek tortennek :D . Legalabb a hatterben, hogy mindent jol megfigyelhessen. Mikozben folyamatosan aggodunk, hogy hogyan tudjuk a kalandokat osszeegyeztetni mindennapi eletunkkel.

Ha ezen múlik, én megdumálom a varázslót, hogy velünk jöhess az asztrál síkra!
Elvégre a házunk még nem annyira biztonságos, hogy egyedül hagyjunk benne.... :D :eeek:

Btw. ezzel igy vannak a tobbiek is. A varazslonk, a harcipapjaink/barbarjaink mind-mind iskolaba jar - oktatni, penzt keresni. Mert a haz "rezsijere", meg zsebpenzre kell a rendszeres bevetel. Egyedul a hegyi vezetonk logatja otthon a labat :)

Én már az elején mondtam, hogy a letelepedés rossz ötlet. Az ember utazgasson, de sehol ne töltsön túl sok időt, mert a végén még ottragad, mint kutyagumi a csizmán! :eeek:
És tessék.....most melózni járunk, mint az egyszerű népek és a legkomolyabb gondunk, hogy milyen csipketerítő kerüljön a kedvenc teáskészlet alá... ;)

Még szerencse, hogy néha-néha befut egy-egy kósza tolvaj, illetve egy eltévedt hobbit druida, aki éppen magányos világmegváltásra készül. Na nélkülük az életünk dögunalmas lenne. :D

(/OFF)

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.05, 16:47

DE, nemtudom ti hogy vagytok vele, én mondjuk egy regényben sosem azt figyeltem hogy a hősnek éppen milyen csip-csup dolgai vannak.

Az én kedvenc könyveimben / filmjeimben sokszor markáns szerepet játszik a főszereplő hétköznapi élete - sőt, van, ami technikailag 100%ig a hétköznapi életéről szól, és zseniális - az Amerikai Pszicho pl.
Mondjuk, amiben a szó szoros értelmében vett _hősök_ vannak, az nem az én műfajom, legyen szó akármiről.

Igen a szerepjáték arról szól hogy felveszünk egy szerepet. De most miért csináljak olyan dolgok amit a valós életemben is megtehetek ?

Egy másik topicban is felmerült ez a téma nemrég. Biztos, hogy a "hétköznapi élet" mindenkinél egyforma?
Nem lehet, hogy a szigorúan vett "kalandszálon" kívüli események egyáltalán nem unalmasak?

Persze tény, ízlések és pofonok.

_Niolle (NPC/NJK)

_Niolle (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.05, 16:26

Igen a szerepjáték arról szól hogy felveszünk egy szerepet. De most miért csináljak olyan dolgok amit a valós életemben is megtehetek ?

Jut errol eszembe, hogy az en szexualis eletem cseppet sem olyan szabados, mint karaktereme volt (mielott tisztes csaladanyava nem lett), sot, kellemesen elcsamcsogtunk partitagunk bordelyhazi latogatasain is. Persze mindketten megtehetnek ugyanezeket a valo eletben, de nem tesszuk. Ettol meg szorakoztato kijatszani... nekunk. Azt is elmeselhetnem, hogy a valo eletben sajnos nincs lehetosegem egy 20 szobas nemesihaz urnojenek lenni, es meg sorolhatnam.

Masik parti harom testverrol szol, akik egy "csaladi vallalkozast" (birtokot) igazgatnak. A valo eletben ok sem cegvezetok, nem nyugjuk beszerezni a buzat, hogy ne ehezzen a paraszt, ha nincs telire elteheto termes stb. Ugyan ennek mar strategiai jatek ize van kis szerepjatek beutessel.

_Niolle (NPC/NJK)

_Niolle (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.05, 16:21

Akkor ne csinald :) senki nem mondja, hogy kotelezo lenne. Szerintem jo, es en szeretem jatszani, es ugy tunik ezzel nem vagyok egyedul. Te meg nem szereted jatszani, es te sem vagy ezzel egyedul. ;)

Mangon

Mangon

elmebeteg

• Fórumita
  • 284 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.05, 15:53

Egyuttal felhivnam a figyelmet az altalunk jatszott jatek nevere: szerepjatek, nem pedig hosjatek. Azaz eljatszunk egy szerepet. Es a szerephez olykor hozzatartozik, hogy gyaszoljuk elhunyt apankat, gyereket szulunk, szerelmesek leszunk stb. Csak ugy, mint a filmekben es a konyvekben.

Igen a szerepjáték arról szól hogy felveszünk egy szerepet. De most miért csináljak olyan dolgok amit a valós életemben is megtehetek ? Persze a hős is ember(vagy más...) ő is átélheti ezeket a dolgokat, de miért kéne azon törnöm a fejem hogy a karakterem mit mond miközben könnyes szemmel elmereng valamely szeretett családtagja sírjánál. Bár lehet, sőtt biztos hogy a hiba bennem van, de ez az én véleményem.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]