Ugrás tartalomhoz

Fotó

Filmes kocsma

• Válasz írásához lépj be
1528 hozzászólás érkezett eddig

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.21, 22:32

Aleister: ez nem a film hibája, a könyv pontosan ilyen zavaros, és pontosan így ér véget. Ami azt illeti, eddig a feldolgozások közül amit láttam (könyvből film) az ÉV követi az alapanyagot a legpontosabban.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.20, 23:45

Megnéztük a Hunger Games 2-öt. Csak nekem tűnik egy nagy katyvasznak a vége? Apropó vége...hogy lehet így lezárni valamit?! Még ha ideiglenesen is.

Az első rész érezhetően jobb volt.

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.05, 15:11

Üdv!

És Maximilian Schnell is meghalt pár napja...

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.03, 21:23

Ez durva! Rettentően sajnálom, egyik kedvenc kortárs színészem volt. :( Nyugodjék békében...

blaisec

blaisec

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.03, 12:34

http://mno.hu/grund/elhunyt-philip-seymour-hoffman-tuladagolta-magat-1208800/

Vlaszov

Vlaszov

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.31, 13:41

http://hvg.hu/kultura/20140131_Jancso_Miklos_elhunyt

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.27, 12:05

:)

Mit találtam...

Még ki sem jött a Raid 2, de már egy csomóan értékelték. Ha hasonló lesz a pontozási tendencia, akkor a világ legjobb filmje lesz. :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4103 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.25, 11:23

Annak ellenére, hogy a téma érdekes, a cikk jó példája annak, hogyan lehet manipulálni az olvasót féligazságokkal...

Egyetértek azzal, hogy vannak szerepek, amik esetén nem indokolja semmi, mégis csak fehér színészek jönnek szóba. Ami így beugrik: a Felejtés bérében, vagy a Különvéleményben nem lett volna feltétel, hogy fehér színész játsszon (Ben Affleck és Tom Cruise), a történet teljesen működőképes lett volna egy néger vagy ázsiai színésszel is.

Ez nyilván az eladhatóság miatt van, ha nem tudják megszereni Jaime Foxx-ot vagy Will Smith-t, akkor kábé annyi, ilyen kategóriában nincs más.

Szóval ez a rész ("a közönségnek jobban eladhatóak a fehér színészekkel reklámozott filmek") eddig rendben van, viszont nem gondolom, hogy ez rasszizmus lenne, egyszerűen nincs annyi A kategóriás fekete színész. (szvsz. három férfi van, ha Denzel WAshingtont is számojuk, plusz Halle Berry)

Más: igaza van a cikknek abban, hogy az USA-n kívüli piacon nehezen eladható az amerikai gettós mozi. Igaz, ha csak ennyi, akkor engem sem nagyon érdekel. Láttam már vagy két tucat filmet a bandaháborúkról, a gettóban felbukkanó tehetségről, lelkiismeretes tanárról vagy mesebeli sportkarrierről... Ha nincs más a filmben, akkor tényleg nem érdekel.

Viszont megint csak nem gondolom, hogy ez rasszista: ez az amerikai történelem része, nem a miénk. Feltételezem, ott sem nagyon eladható egy film mondjuk egy kulákról, akit hetene félholtra ver az rendőrség, mert nem csatlakozik a TSZ-hez.

"beskatulyázzák a fekete színészeket": Igaz, de nem csak őket. Hány olyan ázsiai színész van, aki nem harcművész szerepeket kap? Jet Li el tudta volna játszani a Felejtés bérében Affleck szerepét? A fehéreket nem skatulyázzák be? Láttál már olyan filmet, amiben Philip Seymour Hoffman nem valami lelki defektes fickót játszott? (Ron Perlman? David Morse? William H Macy? Chris Cooper? Brian Cox? )

Módosította galu22: 2014.01.25, 11:25

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.24, 00:14

Üdv!

trixi: nem, nem totál baromság. 3 "apróság", amit a cikk elfelejt figyelembe venni:

- a feketék aránya a fehérek 1/8-a kb., a színészeké dettó- tehát nem lehet minden sztárszínész fekete.

- az Oscar 84 évéből vagy 30 arra az időszakra esett, amikor a fehér és a fekete ember külön részben ült a buszon- szal fekete színész sem volt, úgyhogy itt meginn csúsztat egyet. Ráadásul számos "klasszikus" ebben az érában kezdődött- nem véletlen, hogy a legismertebb szuperhősök fehérek.

- a cikk kifelejti a kifeketítés gyakorlatát. A 80-as években kötelező néger színészt kellett berakni, valami felelősségteljes, pozitív szerepbe. Innen jön a "rendőrfőnök mindíg néger" c. klisé. Később egész egyszerűen az addig fehér karakter hirtelen fekete lett- Nick Fury pl. És persze, hogy bizonyos emberek- mondjuk ki, rajongók- fel vannak háborodva a bőrszín-változtatáson. Ha a könyv szerint a karakter magas, vörös hajú, fehér bőrű, abból nem lehet közepes feketét csinálni! (Ez Ford Perfect a Galaxis útikalaúzból...) Ráadásul, ha hiteles filmet akarunk forgatni, akkor meginn ki kell hagyni a négereket- a Ryan közlegény megmentésében egy sincs- mivel a harcoló alakulatokban egy sem volt, nehéz lett volna berakni a filmbe.

Szal eléggé egyoldalú ez a cikkecske.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.23, 23:08

Az Éli könyve szerintem messze van az "akcióhős" kategóriától. Ráadásul inkább színészt kellene ide hozni, mint filmeket.

Wesley Snipes esélyes is volt erre 15-20 éve, de sose ért Arnold/Stalone "magasságaiba".

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.23, 22:57

... még megérjük hogy akcióhősök is lehetnek feketék...

Khm... 57-es utas... Khm... Penge... Khm... Book of Eli...

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.23, 21:43

mielőtt baromságokat írunk, tájékozódjunk!

Szerintem azért nem totál baromság.

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.23, 10:21

Üdv!

Egy érdekes cikk:

http://index.hu/kultur/cinematrix/2014/01/22/hollywood_tovabbra_is_burkoltan_rasszista/

Mi ebben az érdekes? Látszólag ez egy nagyon összeszedett, nagyon alapos cikkecske. Ha azonban van egy kis történelmi, társadalmi és filmes tudásunk, akkor azért több hejen lóg ki belőle erőteljesen a lóláb. Röviden: mielőtt baromságokat írunk, tájékozódjunk!

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.16, 23:43

Nekem tökéletesen mindegy, milyen filmet nézünk, a társaság a lényeg.
De a Nimfomániás pl. érdekel. Most jobban utánanézni, hogy még mik vannak, nincs erőm.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.16, 23:42

Ez igaz.
... viszont, ha mozi? Marmint, a valodi. :)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.16, 20:26

Az a baj ezzel, hogy feltételezem, hogy új filmet akartok majd nézni, a friss mozikra viszont várni kell, hogy kijöjjenek jó minőségben. Általában 2-3 hónapot alsó hangon rá lehet számolni a dvd megjelenésre.
Arra meg szerintem minimális az esély, hogy akad olyan film, ami nem friss, érdekel mindenkit, és még nem látta senki.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.16, 09:27

Ez jó ötlet.
En veszpremi vagyok, de az altalad emlitett tengely nem esik olyan messze tolem, hogy ne tudjak felutazni. Hazimozi rendszerem sajnos nincs.
Ebben az esetben viszont nem is annyira az idopontot, hanem elso korben a filmet kellene kituzni, nem? Lesz valami mostansag, ami jobban megmozgatja az itteni kozonseget? En le vagyok maradva az elozetesekkel.

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.15, 21:59

Az jutott eszembe, hogy elmehetnénk moziba, aztán ha senkinek nincs vendégfogadásra alkalmas lakása, beülhetünk valahová, ahol megbeszélhetjük hogy milyen rossz volt a film.
De ha valaki tud szolgálni házimozi rendszerrel, ne szégyenlősködjön.

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.13, 21:19

Ez a tali gondolom, nem zártkörű (különben nem itt tárgyalnátok meg), hanem amolyan "filmes kocsma tagoknak" szóló?

Nem zárt körű, de te nem jöhetsz!

Már ott sem vagyok! :)

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.13, 21:04

Ez a tali gondolom, nem zártkörű (különben nem itt tárgyalnátok meg), hanem amolyan "filmes kocsma tagoknak" szóló?

Nem zárt körű, de te nem jöhetsz!
Na szóval igen, filmes kocsmásoknak. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]