Ugrás tartalomhoz

Fotó

Filmes kocsma

• Válasz írásához lépj be
1533 hozzászólás érkezett eddig

Goraq

Goraq

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1259 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.25, 07:06

Az imdb lehetne olyaan kedves,hogy az Mtv movie awardasot,Teen choice ne rakja a dijak közé. :)

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.25, 06:58

Üdv!
Azért nagy általánosságban igaz, h. ha minden kritika 80% v. afölötti értéket ad, és még a legnagyobb kritikus, az imdb is ad rá minimum 7,5-öt, akkor nagy csalódás nem érheti az embert. És fordítva is: ha a kritikák porig aláznak filmeket, nekem sem jön be. Persze volt, h. egekig magasztalt filmek nem jöttek be nekem, de ott is megértettem, h. mi volt benne az, ami miatt jó kritikát kapott. Tipikus a Keresztapa. Hiába, nem jönnek be azok a filmek, ahol laza beszélgetések közben hátulról fejbe lövik az embereket. (Egyébként bírom a full erőszakos filmeket, de ezt nem.)

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.24, 18:14

Hali!

Azért nagyon sok esetben hasznos lehet egy-egy filmről elolvasni a cikkeket, kritikákat, ismertetőket.
Nekem már többször ráirányították ezek egy-egy további filmre / könyvre / íróra / zeneszerzőre / grafikusra / rendezőre, stb... a figyelmemet.

(Viszont direkt én is mindig egy, vagy akár több hónapos lemaradással olvasom el az olyan filmekről szóló cikkeket, amiket meg akarok nézni. Aztán az írást majd csak azután olvasom el, hogy láttam a filmet. :))

Kyra Stacci: és a harmadik lehetőséggel nem találkoztál még? (Miszerint egyetértettél a cikk írójával?)

Nem vagyok filmes, nem is érdekel a szakma, ergo nem is értek hozzá, nem tudom milyen a jó világítás és hogy milyen a tökéletesen megrendezett jelenet, és ha nekem tetszik egy film, akkor nem ezek miatt a részletek miatt fog tetszeni.
Viszont lehet tanulni a (jó) cikkekből. Ami - ha az ember szereti a filmeket - szerintem jó dolog, én szeretek minél többet megtudni azokról a dolgokról, amik érdekelnek.

_Kyra Stacci (NPC/NJK)

_Kyra Stacci (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.10.24, 14:56

Ami a kritikákat illeti: én már találkoztam mindkét véglettel:
1.) Jó kritikákat olvastam egy filmről, aztán nagy csalódás ért a film megtekintése közben.
2.) Szar volt a kritika, mégis úgy döntöttem, hogy megnézem a filmet, és nem bántam meg.

A kritikákkal az a baj, hogy beül egy újságíró vagy kritikus (nem 'tom pontosan mi), megnézi a filmet aztán lekörmöli róla a véleményét. De ez a cikk csak az ő személyes véleményére épül, nem foglaltatik bele mások álláspontja. Szvsz ez kicsit olyan, mintha a kritikus megpróbálná ráerőltetni másokra is a véleményét.

Nem vagyok filmes, nem is érdekel a szakma, ergo nem is értek hozzá, nem tudom milyen a jó világítás és hogy milyen a tökéletesen megrendezett jelenet, és ha nekem tetszik egy film, akkor nem ezek miatt a részletek miatt fog tetszeni.

Természetesen van olyan is, hogy a sztori maga nagyon király lenne, de a szereposztás lerontja az egészet. Vagy b. variáció: jó az alapsztori, de a nyálas mellékszálak belerondítanak...na azt nagyon nem bírom. :)

DelArco

DelArco

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4696 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.23, 23:28

Üdv!

Sosem olvastam olyan nagyobb rendszereséggel mozis újságokat mert annyira nem érdekelnek. Néha néha végiglapozok egyet egyet de a kritikák állt nem befolyásolnak abban hogy megnézzek e egy fimlet vagy ne. Mert ha egy film érdekel és mondjuk rossz kritikát kap én akkoris megnézem hogy tudjak magam dönteni. Persze ettől még lehet szar film de azért megnézem. :)

Az rpg.hu-s talis tali engem is érdekelne bár nem járok a filmes topicokban annyit de azért szívesen ottlennék. Mondjuk még nem tudom hogy mikor leszek fennt lehet hogy csak az egyik napra néze majd be.

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.23, 20:47

Üdv!

Igen, én vetettem fel az ötletet (no nem mintha valami hű de nagy, zseniális idea lenne :)), végül is csak annyira gondoltam, hogy ha már úgyis ott lesz a fórumozók jelentős része a találkozón, akkor miért ne találkozhatnánk azon belül egy kicsit mi is, azok, akik általában itt a filmes topicokban írnak/olvasnak. Én bízom benne, hogy jól tudnánk érezni magunkat egymás társaságában. Persze tudom, hogy a program elég sűrű, de majd úgyis adja magát szerintem a dolog.
Az mondjuk hasznos lenne, hogy ha más is szívesen benne lenne egy ilyen taliban, akkor azt itt jelezhetné, és hogy ne ilyenekkel terheljük a fórumot, akkor én felveszem az illetővel u2u-ban a kapcsolatot, és megbeszéljük a részleteket (mikor, hol találkozunk, miről ismerjük meg egymást, stb...).

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.23, 20:06

Üdv!
A Cinemáról én is áttértem a Vox-ra :)
Anno azért szerettem a Cinemát, mert a rossz filmeket valami elképesztő vitriolosan húzták le. Kb. akkor kezdtem el bennük csalódni, illetve erősen megkérdőjelezni a kritikájukat, amikor Britney Spears: Álmok útján-ja 60%-ot kapott, és Az egy csodálatos elme is...
Zor: jól emlékszem, h. te vetetted fel egy rpg.hu-n belüli filmes találka ötletét? Én benne lennék!

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.23, 16:15

Ahoj!

No igen, a Cinema minősége szerintem is sokat esett az elmúlt néhány évben. A VOX az én szememben is jóval igényesebb és tartalmasabb. Mégis ezeket minden hónapban csak átlapozom. Amit tényleg el is olvasok: Filmvilág és MoziNet. (No és persze az rpg.hu fóruma. :nos:)

Egyébként a topic ötletét üdvözlöm, ide tényleg jöhetnek a kötetlenebb hozzászólások, mindig is hiányoltam valami hasonlót. :)

Goraq

Goraq

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1259 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.23, 13:10

Én szememben mindegyik magazin az amely szinte csak Hollywodi filmekkel foglalkozik.

Módosította Goraq: 2007.10.23, 13:10

Garouz

Garouz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 714 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.23, 12:35

A cinema egy akkora határ nagy gané magazin, mint ide Nagykáta. Már akkoriban is ment a bulvár stílus náluk. Nem véletlen, hogy a Vox beelőzte, ott legalább az infok is autentikusabbak.

Sertorius_Messalla

Sertorius_Messalla

Álmodozó

• Archívum
  • 1826 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.23, 12:27

Anno (talán 1996-97 magasságában vagy előbb) arról írtak, hogy lesz Star Wars folytatás (nem prequel), sőt második világháborús Arnold Schwarzenegger filmről is pletykáltak (emlékeim szerint Schwarzi SS-tisztet alakított volna, aki elleneszegül a prancsoknak és Hitlernek), de egyikből sem lett semmi....

Módosította Sertorius Messalla: 2007.10.23, 12:27

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.23, 12:15

Üdv!
Találtam egy régi, roppant érdekes cikket. 2000 júliusi Cinema. Sikeres filmek 2., 3., sokadik részei. Érdekes, h. miből mi lett...
Indiana Jones 4.: IJ Atlantisz nyomába ered. Bemutató: 2003 július.
-2008 május, ha minden igaz. Atlantisznak köze nincs a sztorihoz.
Batman 5: Ben Affleck az új Batman. 2002-ben.
-2005 lett belőle, Christian Bale-el. Újrakezdték a sorozatot.
Men in Black 2: bojgóközi háború lesz, 2002-ben.
-A 2002 stimmel, a háború nem.
Die Hard 4: BW 25 millió dollárért az Amazonas esőerdeiben küzd. 2001.
-Csak 6 évet és a teljes sztorit tévedték.
Alien 5.: Ripley az idegenek bojgójára megy. 2005.
-Ebből semmi nem lett.
Godzilla 2: Roland Emmerich nagyon szeretné. 2001.
-Ebből se lett semmi.
Jurassic Park 3: a dinók megostromolják az Egyesült Államokat. Spielberg csak producer lesz. 2002.
-A sztori nem stimmel, a többi igen.
Mátrix 2 és 3: 2000 őszén forgatják, 2001-2002 a bemutató.
-2003 lett belőle.
Függetlenség napja 2: még nincs forgatókönyv, de lesz. 2003.
-Szerencsére eddig ez sem valósult meg.

Engem a Függetlenség napja 2 izgat a legjobban. Mivel az első részben az összes amerikai nagyvárost lerombolták, mit akarnának lerombolni a 2. részben? Bin Laden barlangját? Remélem, soha nem jön létre ez a film...

Sertorius_Messalla

Sertorius_Messalla

Álmodozó

• Archívum
  • 1826 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.23, 12:12

Jó ötlet! :)

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.23, 11:29

Üdv!
Arra gondoltam, kellene egy topic, ahol kötetlenül lehetne a filmekről beszélgetni, és ide lehetne más filmes topicok egy-vagy többsoros, néha a témától igencsak elrugaszkodott hozzászólásait átrakni.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]