Ugrás tartalomhoz

Fotó

Ki a legjobb, miért és melyik könyve?

• Válasz írásához lépj be
359 hozzászólás érkezett eddig

whoisnot

whoisnot

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.04.04, 08:59

Neil Gaiman. Eddig csak egy novelláskötetet olvastam tőle, de az valami zseniális. A legjobb szvsz a Hó, tükör, almák című novella. Olvasta valaki?
/*Spoiler*/
Hó, tükör ,almák: Alternatív Hófehérke feldolgozás egy kötelességtudó varázstudó mostoháról, aki megpróbál jó uralkodó lenni, egy szörnyeteg hófehérkéről és a nekrofil királyfiról.    

Nagy port kavart, amikor megjelent - itt, az rpg.hu-n is (valahol biztos archiválva van). Hosszú ideig ment a vita, hogy zseni-e, vagy undorító, vagy szimplán rossz, vagy ezeknek valami kombinációja pont ez a novella.
Btw, ajánlom figyelmedbe a Gaiman-fórumot... (meg azt, hogy a Szukits idén kihozza az író időben eddig utolsó, legnagyobb sikerű regényét, az Amerikai isteneket).

:KV:

Abdul

Abdul

Jetipásztor

• Fórumita
  • 389 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.03, 20:24

"Sajnos tenyleg nagyon keves irasa jelent meg magyarul Martinnak Asszem osszesen kettot olvastam, a Homokkiralyokat, meg valami fantasy novellat aminek nem tudom, mi volt a cime, de kulonosen megindito volt."

Az a fantasy imho A magányos Laren Dorr dalai volt, és anno a fantasy-s Galaktikában jelent meg. Ezen a novellán és a Homokkirályokon kívül van még egy írása a 167-es Galaktikában (Fecskendős emberek), egy a két Valhallás Analógia közül valamelyikben (A féreg palotája), meg egy valamelyik, viszonylag újabb (max 4 éves, heh) Rúnában (A Kereszt és a Sárkány útja). Regényként meg a Lázálom. És sajna assz'em magyar nyelven ennyi.

_Raistlin (NPC/NJK)

_Raistlin (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.03, 20:01

Na olvasgattam egy kicsit a fórumot, és valaki már említette, de újra leírom:
Dan Simmonstól a 2 Hyperion könyv(magyarul 4).
Szvsz jó könyvek, egy nagyon érdekes jövőképpel. Azért csak óvatosan: nehezen emészthetőek.

Úgy láttam még senki sem említette:
Greg Egan: Karantén
Eredetileg cyperpunk detektivsztorinak indul, de egy idő után elég filozófikus lesz. Nem árt, ha az ember hallott valamit a kvantumfizikáról.

Neil Gaiman. Eddig csak egy novelláskötetet olvastam tőle, de az valami zseniális. A legjobb szvsz a Hó, tükör, almák című novella. Olvasta valaki?
/*Spoiler*/
Hó, tükör ,almák: Alternatív Hófehérke feldolgozás egy kötelességtudó varázstudó mostoháról, aki megpróbál jó uralkodó lenni, egy szörnyeteg hófehérkéről és a nekrofil királyfiról.

Apokrif

Apokrif

Rendszeres fórumozó

• Inactive
  • 395 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.04.03, 18:04

Sziasztok!

Scorba: "bar hatha a Szukits meg kiadja"

A könyv, sajnos, egyelőre nem szerepel a Szukits terveiben... :virag:

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.03, 16:18

Ehehe... epp RRMartin elso "Song of Ice and Fire" konyvet olvasgatom, es midon gondoltam, hogy rakeresek, mi talalhato rola a neten, hogy, hogy nem, a gúgöl jol kidobta nekem ezt a forumot (meg a folytatasos regenyeket).

Erethiel: hol olvastad, hogy a Valhalla tervezte a magyar nyelvu kiadast? Mondjuk mostmar alighanem mindegy :D bar hatha a Szukits meg kiadja (ugye, a terveiket elnezve, legkozelebb jovore).
No majd megkerdezem rola Apokrifet ha erre jar :)
En mar regota szeretem Martin koma irasait, a SoFIt meg eppen azert kezdtem el, mert nagyon megtetszett az amugy World Fantasy Awardra is jelolt, a ciklushoz irodott novella a Legendak valamelyik koteteben. Sokaig csak pihentettem a polcomon a nagy vaskos konyveket, mert feltem belefogni terjedelmuk miatt, gondolvan, hogy ha egyszer belekezdek, egy fel evig ezt fogom olvasni :) de ha igy is lesz, nem baj, jobbat nem is nagyon olvashatnek. :virag:

Beszerzesukhoz szokas szerint a Pendragon konyvesboltot ajanlom, bar nem emlekszem pontosan, mennyiert is vettem oket, de max. 2300 ft lehetett darabja, ami ugye biztosan meg olcsobb is, mint az esetleges magyar kiadas, mert tutira ket kotetben jonne ki egy resz minalunk.

Sajnos tenyleg nagyon keves irasa jelent meg magyarul Martinnak :cool: Asszem osszesen kettot olvastam, a Homokkiralyokat, meg valami fantasy novellat aminek nem tudom, mi volt a cime, de kulonosen megindito volt.
A Lazalmot meg nem merem megvenni, mert nagyon sokan szidjak a forditast :(
Szivesen megrendelnem regebbi regenyeit / novellaskoteit, de mindegyik out of print, ki erti ezt?
Amit meg korabban sikerult megszereznem tole, az egy bizonyos "The Skin Trade" c. World Fantasy Award dijas (!) kisregenye egy Night Visions (vagy Dark Visions?) c. kotetben Stephen King es Dan Simmons horrortortenetei mellett, mindazonaltal az egesz kotetbol (bar nagy rajongoja vagyok Kingnek es Simmons "Summer of Night"-ja is elegge megfogott, meg jobban, mint a sokat ajnarozott "Song of Kali" es "Hyperion" ugyancsak tole) magasan Martin kvazi WoD-fele Werewolf kornyezetbe helyezett Philip Marlowe-style noir detektiv-tortenete viszi a palmat, meg jo, hogy az kiteszi a fel kotetet. Azt is ajanlom mindenkinek, hatha valahol beszerezheto (ha jol emlekszem, a Pendragonban volt a polcon belole, mikor legutobb arra jartam, termeszetesen a King konyvek kozeleben).

[Javítva: 2003.04.03 írta: Scorba]

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.30, 18:27

Én nem tudom, hogy ki a legjobb, inkább írnék két nevget két címmel együtt, amelyek mostanában a legnagyobb hatással voltak rám.

Nietzsche: Vidám tudomány
Orwell: 1984

Keshik

Keshik

főnökasszony

• Fórumita
  • 1427 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.29, 12:20

Hogy ki a legjobb ? Én inkább azt kérdezném, hogy kik a legjobbak, mert az egész inkább szubjektív megítélés kérdése. Ha viszont a kérdést bővítjük és pl. azt bocolgatjuk, hogy ki hogy ábrázolja a karaktereket, akkor már lehet konszenzusos választ találni, legalábbis nagyobb az esélye.

Most a telyesség igénye nélkül felírok egy pár nevet, a későbbiekben meg majd elemzem: Isaac Asimov, Stanislav Lem, J.R.R. Tolkien, Frank Herbert, Friedrich Nietsche, Machiavelli...

Ha valakit kihagytam, majd pótolom.

edboy

edboy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1014 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.25, 16:25

RRaoul Renier RULZ! :Ordog:

Pokol, Acél és oroszlán RULZ! :lol: :)

CSAK!

Erithiel

Erithiel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.15, 18:30

:)
-off
Szerintem a Győri/Györfi/Vajda-féle "Információ és Kódelmélet" a legjobb... (most mit néztek így, van benne MP3 tömörítés is :))
-on
De tényleg... pl. én gondolkoztam már néhány Gibson-mű "látatlanban történő" beszerzésén, de csupáncsak azért, mert 'az a legjobb', nem fogok rögtön a könyvesboltba rohanni. :)

-- E.

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.15, 12:53

Csak 1 kérés...
Ki a legjobb, miért és melyik könyve?
A miért nélkül nem hiszem el, hogy Gáspár Gyula: Műszaki matematika 1 c. műve a legjobb :Ordog:

alvara

alvara

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.13, 23:22

Üdv! Én nagy Anne Rice rajongó vagyok, főleg a vámpírkrónikáit csípem. A kárhozottak Királynője igaz kicsit vontatottra sikeredett, és a Pandora sem üti meg az Intejú, vagy a Lestat hangulatát, de azért érdekes olvasmány volt számomra mindkettő.

Ha valakinek megvan az Interjú a Vámpírral és/vagy a Lestat a vámpír, és már nem olvassa őket, én szeretném megvenni, mert annak idején, amikor olvastam, csak kölcsönbe kaptam.

Üdv!
Alvara Morrigan
< alvara@freemail.hu > :D

Jester

Jester

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1380 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.13, 16:48

Inkább a jegjobb mű kategóriához szeretném hozzátenni William Gibson, Monalisa Ovedrive-ját, mint a legjobb íróhoz. Habát a többi írása is elég jó szerintem, azért nem merném megkockáztatni, hogy ő lenne a legjobb író.

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.11, 23:58

Sally: A Harcikutya tényleg nagyon jó, de szvsz egyáltalán nem hagyományos kardosvarázslós sztori... :(

[Javítva: 2003.01.12 írta: Alyr Arkhon]

_Xanta. (NPC/NJK)

_Xanta. (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.11, 23:55

Mennyi író és gyönyörű mű hangzott el idáig. Engedjétek meg tehát hogy én is ideírjam kedvenc íróm nevét és művét.
Anthony Sheenard: Vadásznak Vadásza
Csak ajánlani tudom mindenkinek. No nem azért mert apám foglalkozása vadász, hanem csak úgy. Hmmm.... Mondjuk a könyv nem is a vadászatról szól.
:(

Soloviel

Soloviel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 220 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.11, 23:48

Jó estét mindenkinek!

Szerény személyem szerint Elaine Cunningham a legjobb író és eddig mindegyik Forgotten Realms-es író nagyon jókat írt.

De esténként azért jó "meghallgatni" egy Dragonlance könyvet!

_rancid (NPC/NJK)

_rancid (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.11, 23:01

Üdvözlet!
A témához kapcsolódva szeretnék írni.
Szerintem R.A.salvatore a legjobb író, mert nem sokan tudnak ilyen jó és élvezhető könyveket írni mint Drizztek például vagy A Crown Empire könyvek vagy a Pap ciklus!
Üdv:Rancid
:Ordog:
Artemis Entreri FOREVER

Derhelm

Derhelm

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.07, 23:43

Én is kedvelem Moorcock-ot. És ha már róla van szó, nem tud-e valaki arról, hogy további könyveit is lefordítanák magyarra? Csodálkozom azon, hogy mindössze 4 könyve van meg magyar nyelven...

@Erithiel:
"Mindenesetre ez jó jel, mert eszerint nemsokára a Song of Ice and Fire is megjelenik magyarul. "

Szvsz az a nemsokára még több év lesz. Kár pedig az ismerőseim mind el vannak ájulva a sorozattól...

_Sally (NPC/NJK)

_Sally (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.01.07, 23:03

Sziasztok!

Látom, folytak viták máshol a fantasy definíciójáról... Én a hagyományos kardosvarázslós sztorikat veszem annak (A Végtelen Történetet vagy Clive Barkertől a Korbácsot pl. nem), úgyhogy - kedvenc fantasy: Michael Moorkock: Harcikutya, no meg a Corum kardjai

Úgy teljességében nem tudnék kedvencet mondani, annyi van...

Allenza

Allenza

Rendszeres fórumozó

• Inactive
  • 215 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.02, 07:22

@Erithiel (mindig tanulok újat :felvon:)

Feisttől elsősorban a Birodalom-trilógiát tudom ajánlani, nameg a Résháború-sorozat első két kötetét. (Mágus: A tanítvány, ill. Mágus: A mester)

A többi is jó, csak néhol már túlságosan sablonos a sztori, meg ugye a rétestészta-effekt...

Amúgy ki tud vmi infot Feist szerőtársáról, Janny Wurts-ról? Láttam már egy könyvét, amit önállóan írt. Az Midkemián játszódik, vagy egy másik világon?

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2002.12.31, 14:19

Najó, nem kukacoskodok tovább.. de szerintem eccerűbb mondjuk így: Erithiel :felvon:

The Fool

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]