Ugrás tartalomhoz

Fotó
UTK

MAGUS d100 - Kérdések, válaszok, vélemények

• Válasz írásához lépj be
2449 hozzászólás érkezett eddig

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 20:56

ÖÖÖ
Már mit kellett volna hozzátenni a világhoz?
Azonkívül hogy a korábbi világleírás megalomán és életképtelen, amint hozzányúltak volna, hídlezárásokat rendeztek volna az Ősmágusozók, hogy miért változtattak.
Mivel mindenki egyéni Ynev-en játszik, senkit sem lehet kielégeteni.
hogy Gáspár András kivel van rossz kérdés.
Kivel nem volt még, és mennyi ideig tartokk ki mellette?

személy szerint én is a service pack-re vártam, amit meg is kaptam részben Új tekercsek néven anno.
ha ez most tovább finomodik, akkor elégedetett leszek.
ha a harcrendszer durvul, és reálisabb lesz(tőröst agyon csapja a lovag) örülök

még nincs a kezemben a könyv ezért kérdezem:
ugye se írás olvasás se pszi nem jár minden karakternek-mint anno a nagy zöldben, mikor ha eldobtál egy követ az jó eséllyel pszi haszánlót talált el)? vagy legalább nehéz tanulni? elvégre a középkorban játszunk

mg-b:
Mikor jönnek az új regények??
Csillagvető folytatás?
anno annak a hatására indítottam első és egyetlen goblinomat, ami egy toroni dekadens nemes Jk háziállata volt(mini me)

mg-b

mg-b

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 716 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 20:43

(OFF)Hellguard, nézz körül a Fantasyás fórumán.(/OFF)

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 20:31

mg-b:

Az ÚTK 95%-a a M* világának 15 évvel ezelőtti állapotát tükrözi: a szöveg nagy része elavult, az új, hozzátoldott-foldott szöveg irodalmilag értékelhetetlen és használhatatlan. A netre kitett részek után levélben és szóban is jeleztem észrevételeimet a kiadónak, de süket fülekre találtam. Sajnos nem csak én.

Gáspár András és Kornya Zsolt más fórumokon már jelezték, és most én is megteszem: az ÚTK világleírását semmilyen szempontból nem tartom iránymutatónak a jövőben. Szembe nem megyek vele, ha nem muszáj, de igazodni sem fogok hozzá: a korábbi kiegészítőket és regényeket veszem csak alapul.

WTF??? :)

Most akkor a befőtt teszi el a nagymamát? Eddig én azt hittem, hogy Gáspár András a Tuan színeiben focizik, és amit mond - főleg világképi szempontból - az szentírás... Most akkor mégse? :)

ranagol60:

Szerintem a Kornya-féle Krán szerves része lett Ynevnek, főleg miután Nyulászi codexesebb vizekre evezett... szóval ahelyett, hogy eltűnne bármelyik is a kánonból, marad az áldatlan állapot, miszerint minden ellentmondásával egyetemben - egyszerre létezik a kétféle Krán.

Hát, ha elfogadjuk Dronner a M* kiadványokra vonatkozó evolúciós elméletét - ti. mindig a legfrissebb verziószámú felülírja az utolsót - akkor elvileg a Kornya Kránt törölte a service pack... :D

Mondjuk a bestit is fellapoztam. Vicces, hogy egy Morquor olyan 280 XP-t ér, a vérfarkas 80 XP-t, míg a vámpír 40-et. Háááát, nem tudom, de szerintem éppen a vámpír lenne 2* olyan veszélyes mint egy vérfarkas, arról már nem is beszélve, hogy egy Morquor legyőzése hosszas előmunka, és jó terv esetén is a k***a veszélyes játék kategóriába esik, aminek illenék az XP-k számában is jelentkeznie... (Oké, tüzvarázslók kivételek... ők 6. szinten valszeg Morquort ehetnek reggelire. Főleg amelyik képes fegyverrel leverni. :D )

Peace and happiness!

NoiseEHC

NoiseEHC

Logikarendőrség

• Fórumita
  • 684 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 20:27

Nekem lenne egy kérdésem (mert azt, hogy mennyiben változott a világleírás, nagyjából megtudtam - sajnos), hogy vajon mennyiben sikerült a mágia világképet rendbetenni? Itt ilyenekre gondolok:
1. Definiálták, hogy a négy őselem hogyan építi fel az anyagokat? Pl ha ősléget varázsolnak egy páncélra, ami nagyrészt ősföld, akkor a leírásból kikövetkeztethető, hogy gyengül-e a páncél?
2. A démonoknak van már valami oka arra, hogy az elsődleges anyagi síkra jöjjenek? És arra van okok, hogy egymással háborúzzanak?
3. A térkapuzással mi történt?
4. Maradt a szövegben törhetetlen anyag/tárgy, ellenálhatatlan erő, vagy hasonló problémákat felvető cucc?

cs2160

cs2160

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2487 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 20:24

Wáhhh, az egyik szemem sír, a pénztárcám viszont örül, mert ha tényleg nincsenek rendbetéve a világ alapjai, akkor ezt inkább kihagyom, és várok a Toron kiegre. Hátha megérem. :)

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 19:59

A világhoz szerintem nem nyúltak semmit. Mint írtam nekem erősen copypaste ETK vonatkozó része. Agy nélkül, korrekció nélkül.

Ugyanakkor szerintem nem is cél, hogy már elsütött hasonlatommal éljek, az egész nem más mint egy ETK átfogó service pack. Ennek ellenére én örülök neki ,ert ha el tud terjedni, és erre most látok esélyt, akkor ki lehet dobni végre a csapatonként 50 oldal háziszabályt, az emberek esetleg tudnak hetekig tartó egyeztető tárgyalások nélkül is együtt játszni más magus fanokkal, és a szerepjáték veresenyek megszervezése is némileg egyszerűsödne.

(OFF)Na, én is megvettem a havernak. A boltosnő megérdeklődte, h. mi az rpg-s nevem, és megjegyezte, h. normálisakat szoktam írni, vagy mi...(/OFF)

Nekem meg megkérdezték hogy akarom-e dedikáltatni. Hááát nem igazán akartam, néztek is nagyokat :)

Tilleo

Módosította Tilleo: 2007.11.15, 20:03

mg-b

mg-b

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 716 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 19:53

Üdv!

Most akkor a Kornya-féle Káosz-turha-vér-bél Krán el is tünik vajon a M* kánonból? Vagy marad a szokásos f*sz se tudja milyen állapot szerinted? private.gif Eriont már nem is kommentelem... maradnak a térhombárok, az irdatlan importgabona mennyiségek, és a földmüves szakon végzett papok, akik reggel nyolctól négyig termőföldet áldanak. flaming.gif

Az ÚTK 95%-a a M* világának 15 évvel ezelőtti állapotát tükrözi: a szöveg nagy része elavult, az új, hozzátoldott-foldott szöveg irodalmilag értékelhetetlen és használhatatlan. A netre kitett részek után levélben és szóban is jeleztem észrevételeimet a kiadónak, de süket fülekre találtam. Sajnos nem csak én.

Gáspár András és Kornya Zsolt más fórumokon már jelezték, és most én is megteszem: az ÚTK világleírását semmilyen szempontból nem tartom iránymutatónak a jövőben. Szembe nem megyek vele, ha nem muszáj, de igazodni sem fogok hozzá: a korábbi kiegészítőket és regényeket veszem csak alapul.

Ettől függetlenül remélem, hogy a játékrendszer működőképes, a kiadvány pedig sikeres lesz, mert ez szolgálná a M* érdekét. Az ÚTK hiányosságait idővel ki lehet küszöbölni.

mg-b

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 19:50

Üdv!

ranagol60:

Most akkor a Kornya-féle Káosz-turha-vér-bél Krán el is tünik vajon a M* kánonból? Vagy marad a szokásos f*sz se tudja milyen állapot szerinted? :) Eriont már nem is kommentelem... maradnak a térhombárok, az irdatlan importgabona mennyiségek, és a földmüves szakon végzett papok, akik reggel nyolctól négyig termőföldet áldanak. :)

Bocsánat a dupláért, párhuzamosan írtunk. :D

Szvsz. a készítők nem mertek hozzányúlni ezekhez a dolgokhoz. Volt egy adag foltozás, de alapjaiban kellene újraírni a könyvet. :\
Szerintem a Kornya-féle Krán szerves része lett Ynevnek, főleg miután Nyulászi codexesebb vizekre evezett... szóval ahelyett, hogy eltűnne bármelyik is a kánonból, marad az áldatlan állapot, miszerint minden ellentmondásával egyetemben - egyszerre létezik a kétféle Krán.

Azért az Erion meg a "YnevönmagábanakkoramintaFöldösszeskontinenseegyüttvéve" igazán kigyomlálásra várt, és vérzik a szívem, hogy nem tették meg a készítők ezt az erőfeszítést.

Pearl és Lathan nagyon rendesek voltak velem a boltban, majdnem egy órányit beszélgettem velük, de ez sajnos nem javít a könyvön... :\

Tisztelettel:
R'naggol

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 19:46

3. RÉSZ

A pszí. Visszaugorva a képzettség leírásához, 3. foknál írják, hogy választani kell a tudat és a test útja között. De ha választottam, akkor mi van? Örök időkre csak az egyiket ismerhetem? Vagy dupla Kp-ért vehetem fel mindkettőt?
Illetve mi a jelentősége a sokat emlegetett fa-struktúrának? Ahogy látom, ha "fokot lépek", megkapom az ahhoz tartozó összes diszciplínát. "Diszc. tanulása" címszót legalábbis nem találok. Akkor miért fontos az nekem, hogy a pszí roham (test 3.fok) közvetlen követelménye a képességjavítás (test 2.fok)? Hiszen úgyis megvan, az összes 1. és 2.fokúval együtt.

Pszí pontok: az INT teljes értéke, és 3.fokon +1, 4.fokon +2, 5.fokon +3 szintenként. (1-2.fokon is használhatsz pszít! csak bónusz pont nem jár) Ez nem rossz, de a szabad KAP-elköltés miatt ezek az értékek nem annyira perdöntőek.
(Már akartam írni, de asszem eddig kimaradt: mégiscsak jó lenne egy kaszt-független, abszolút limit a KAP-költésre. Pl. így: egyetlen karakter sem vásárolhat szintenként 5 PszíP-nál többet. hasonlóan HM-re, Fp-re satöbbi. A teljes elszállást egy irányba ezzel lehetne gátolni. Kaszt-függő limitet viszont semmiképpen. Ellenpélda: egy varázsló sem vehet szintenként 5 HM-nél többet)

A TME az asztrál ill. ake teljes értéke, azaz 10-zel több, mint volt. A statikus pajzsok viszont 10 Pp-vel többe kerülnek, mint amekkora E-t adnak (a kis cseles :))
A dinamikus pajzs maradt, mint volt, pedig nekem itt speciel jobban tetszett a d20 ötlete (ha jól emlékszem, a din. pajzsba töltött pontok, ha egy támadást felfogtak, utána elvesztek, nem lehetett őket visszanyerni, és a pajzsot nem is lehetett fenntartani) Van viszont a din pajzsnak egy szimpi alternatívája, a Tiszta elme diszc. Ez kevés Pp-ért (ami természetesen utána elvész), rövid időre, nagy ME bónuszt ad.
ME-t adhat még a mágiatagadás (szintenként 1-5 pont), a védőszellem (szintenként 2-3 pont) és az isteni kegy (vallásism-től függő bónusz, ezt már írtam korábban). Ezek hátterek, az első 2 annyi bónuszt ad, ahány pontért felvetted.

A diszc-ák között uygebár megjelenik a harmadik szem, Tudatnyitás címén. Ez pyarroni 1.fok, és látjuk vele a belső síkokat. Akkor viszont, kérdem én, egy lény asztrál- vagy mentáltestét megnézni miért kyr 5.fok? OK, hogy az asztrál/mentálszem több infót ad, de hol van itt a fokozatosság? Az egyszerű, de tápos cuccokat jó magas szintre tették. Szvsz a hülye is tud pszí-rohamozni, nem kell hozzá 3.fokú tudomány, de ez csak az én nézetem.
A Godoni út 3 diszc-val jelentkezik, az egyik egyszerű managyűjtés, a másik a manaháló vizsgálata, a harmadik pedig a mana egyszerű átirányítása (pl képes egy már működő varázslatot tovább táplálni vagy gyengíteni)
A kyr cuccban nincs komoly változás. Még mindig nem értem, hogy az érzékelés miért monopóliuma.
A Slaneknél 3felé vált a chi harc. A sárkány dühe adja a meglephetetlenséget és sebzés bónuszt (3.fok), a sárkány tánca a HM bónuszokat (4.fok) és a sárkány ébredése a mágikus sebzést (5.fok)

Ui: ranagol60: ellenpróbára van szabály, a 133.oldalon. ha képzettségek nélkül értelmezzük (és miért ne), akkor ennyi: mindketten dobnak, és aki nagyobb sikert ér el, az nyer.
De mi a nagyobb siker? Aki jobban aládob a küszöbértéknek, vagy aki jobban megközelíti a küszöbértéket? :) Nyilván tökmindegy, de le kellene szögezni.

Módosította Noro: 2007.11.15, 19:50

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 19:44

Üdv!

én nem igazán értem, hogy miért csak a 10 feletti értékekkel számolnak. ha fel akar venni egy 10 kilós követ, akkor ugyanannyi esélye van egy 3-as erejű karinak, mint egy 9-es erővel megáldott léleknek?

Jah... nulla:) Ha 100 kilós a kő.

10 kilós kőnél mondjuk a 9-esnek nem dobatsz próbát, a 3-as meg kap +10-et kábé. Nem olyan bonyolult;)

Egen, lehet a plusszokkal meg a mínuszokkal operálni a dobáshoz, de szvsz akkor értéktől függetlenül, azonos cselekedetre azonos módosító jár. Megoldható így is a dolog, de sokkal tetszetősebb az, amit pl. a Cthulhu alkalmaz. (Ehh, veszem a fáradságot, megkerítem a táblázatot, beírom a képletet.)

Azt mondja, hogy:

A következő táblázat határozza meg az ellenállás táblázatból származó esélyeket:
A siker alapesélye 50% + aktív érték ötszöröse - passzív érték ötszöröse

Tehát ha egy tizenegyes erejű fickó szkanderozik egy tizennégyes erejűvel, akkor az esélyek 35% a 11-esnek, a többi 65% a a 14-esé. Ekkor persze számértéket kell meghatározni a passzív dolgoknak is, tehát pl. cthulhuban egy ajtó ellenállásának is van erő értéke, mondjuk teszem azt 6, így a passzív próbából is ellenpróba lesz.

Tisztelettel:
R'naggol

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 19:35

Üdv!

Nos hasonló cippedliben járok, mint G46, csak én unokahúgimnak vettem meg szülinapra a könyvet. Persze, hogy nem bírom ki, hogy ne olvassak bele.

Eddigi véleményem:

1. Rossz elválasztás, elgépelés több van benne mint nekem tetszene, általában nincs oldal anélkül.
Nem egy helyen borzalmas mondatszörnyek lesnek az óvatlanra, és számtalan helyen meg egy bővített mondat helyett két rövidecske mondat van. (Pl. a Feketerendiek leírásában szereplő mondatszörny amennyire emlékszem változatlanul benn les, és áldozatra vár. Még jó, hogy felkészített az előzetes, mert gyenge szívem nem bírta volna a sokkot. :D)
2. Kinézetre pofás, retro sztájl. Mondjuk az általam szeretett Mage the Awakening köröket ver rá, sőt az annál sokkal puritánabb nWoD alapkönyv is sokkalta hangulatosabb, de mivel az ÚZ visszatérés a gyökerekhez, ez még elmegy.
3. Vannak benne így elsőre nem egyértelmü dolgok. Ez roppant szerencsétlen dolog, főleg ha ezzel a total green geekjelölteket szeretnék elcsábítani a M* felé. Megoldható minden háziszabállyal persze, de valszeg a newbiek nem ezzel kezdik majd...
+1. Szeretném viszont itt is jelezni, hogy a Tuanosok - élen Pearlel és Lathannal - maximálisan mindent megtesznek az esetleges rendelések kielégítése érdekében. Nagy szó, hogy tegnap megrendelve a könyvet ma már a kezemben is van. Igaz az ára postaköltséggel, gyorsított kiszállítással 6080 HUF körül mozgott, de hát ez az alap bolti árnál csak kb. 90 forinttal több. :)

Noro:

Iskolák, rendek témában...

Szerintem bármilyen iskolát választasz, mondjuk a harcosok közül az 5 KAP. Mivel az én olvasatomban az iskola csomagjai és az alapcsomag NEM adódik össze, ezért az alapcsomagot amolyan generic iskolának veszem, ergo ez is 5 KAP. Ami azt jelenti hogy az alap, vagy speciális képzettségcsomagért te biza minden szinten már csak 45 KAP-ot oszthatsz el. (Na jó, mivel az iskolás spec előnyöket is adnak, ezért a generic csomag csak fele annyiba kéne kerüljön. Broáf máris egy előzetes háziszabály... :) )

Szerintem a generic harcos leírásánál a neves szón van a hangsúly. Azaz valami zsoldosképző telepet, vagy reguláris kiképzést megjártak, de nem valami extra amit kaptak. Azaz van iskolájuk, csak nem kiemelkedő...

De ezt majd még átgondolom... :)

Képzettségpróba:

Háziszabály no2.: 2K10-el a teljes képzettség alá kelljen dobni a megfelelő módosítókkal. (Nem is tudom ki javasolta ezt anno a Tuan fórumán, de szvsz jó ötlet volt...) Bár mint mondtam elbaszott rpg ahol már a megjelenés után 2 nappal háziszabályokat farigcsálnak az egyszeri júzerek. Vagy csak túl magasak immáron az igényeink? :D

ranagol60:

Most akkor a Kornya-féle Káosz-turha-vér-bél Krán el is tünik vajon a M* kánonból? Vagy marad a szokásos f*sz se tudja milyen állapot szerinted? :D Eriont már nem is kommentelem... maradnak a térhombárok, az irdatlan importgabona mennyiségek, és a földmüves szakon végzett papok, akik reggel nyolctól négyig termőföldet áldanak. :)

Peace and happiness!

Dennis_Lee

Dennis_Lee

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 136 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 19:26

én nem igazán értem, hogy miért csak a 10 feletti értékekkel számolnak. ha fel akar venni egy 10 kilós követ, akkor ugyanannyi esélye van egy 3-as erejű karinak, mint egy 9-es erővel megáldott léleknek?

Jah... nulla:) Ha 100 kilós a kő.

10 kilós kőnél mondjuk a 9-esnek nem dobatsz próbát, a 3-as meg kap +10-et kábé. Nem olyan bonyolult;)

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1013 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 19:17

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 19:16

Namost ez alapján ha csinálok egy varázslót, akinek 10-es ereje meg 10-es ügyessége van, akkor nem tudok felvenni semmijen fegyverforgatást? Mert gondolom, erő vagy ügyesség kell a fegyverekhez. Akkor ezáltal megszűnt a M* egyik legfőbb sajátossága, az ún. biztos tudás? Mármint: Af- ezt tudod, Mf- azt tudod? Mert nekem ebből a -1- +3-as rendszerből első ránézésre az jön ki, hogy a 18-as IQ-jú, 1.-es fokú méregkeveréssel rendelkező BM nagyobb eséjjel csinálja meg a mérgeit, mint a 14-es IQ-jú, 5.-ös fokozattal rendelkező. Ami ordas baromság.

Ott a pont, erre első körben nem is figyeltem (holnap du. legenerálok 3 karit, egy harcos egy varázslót meg valami expertet, addig nem adok magamnak vacsorát :) )

1. A helyzet nem ilyen rossz, plusz idő és Kp árán ilyenkor is meg lehet tanulni (minden hiányzó tul. pont +1 Kp). Persze ezzel is bonyolódik a generálás matematikája.
2. a biztos tudás nekem speciel sose jött be nagyon. De épp a tulajdonság szerepének csökkentése és a skill szerepének növelése miatt gondoltam, hogy a -1/+3 módosítókat talán nagyobbra kéne venni abszolút értékben

Módosította Noro: 2007.11.15, 19:18

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 19:09

Üdv

Nem értem az egybegyűltek jó részét :D

Én meg a könyvet, helyenkint :D

Legalább 666666666-szor le van írva, hogy képzettségpróbát csak olyan esetben kell dobni, ami RENDKÍVÜLI, NORMÁL ESETBEN ELÉG NEHEZEN KIVITELEZHETŐ! Átlagos feladatra NEM KELL próbát dobni
Tehát egy 19-es erejű illető nem dob próbát (de 2 10-es erejű sem), hogy egy kicsit megemeljen egy szekeret egy pillanatra, de arra már igen, hogy fel tudja-e fordítani a sárba bennragadt, oldalára fordult postakocsit.
Ébresztő: Ez nem D&D! Nem kell kilóra dobálni.

Akkor dobatok, ha nem egyértelmű, hogy sikerül-e valami. 9-es tulajdonságú karakter kerülhet olyan helyzetbe, hogy kétesélyes a dolog? Igen. Van esélye bónusz nélkül? Nem.

Kasztrendszer: Ismét ellentétes véleményt képviselek: Nekem nagyon bejön ez az új módi. Nincs ilyen, mint kaszt, de mégis van egy irányvonal, amire felépíthetjük a karaktert (iskola), de ha nincs rá szükségünk, el is hagyhatjuk, és teljesen szabadon költhetünk akármire. Mi ez, ha nem szabad karakteralkotás? Noronak ez a tény valószínűleg elkerülte a figyelmét (nevezetesen, hogy az iskola NEM kötelező).

Lehet, hogy gond van az alapfogalmakkal. Nálam. Én ugyanis csak olvasom a könyvet, és leszűrök belőle valamit :)
Az erigowi számszeríjász egy iskola, amiért pontot fizetek. Ez eddig szinte biztos. De a 37.o alap harcosa az nem egy iskola, hanem az a csomag, amit a harcosok ingyér kapnak. Ugye? :)

Ha ezek az alapcsomagok pedig ingyér vannak, akkor hüle leszek nem felvenni egyet, hiszen nélkülük csak az 50 KAP-om van, ami az össz erőforrások mondjuk fele(?)

Ha ezek az alapcsomagok viszont mégse ingyér vannak, akkor vissza az egész. Ez esetben a fél könyvet csuklóból rosszul olvastam, ami egyébként nem szokásom. De 37.oldal, ált. harcos: "azok a harcosok, akik nem jártak ki egyetlen neves iskolát sem..." Vagyis ez az iskola-nélküliség, ami én fogalomrendszeremben nem egy iskola. Ha viszont nem iskola, akkor ingyér van.

Ja, és miért kéne pszi a szellemek látásához? Tudomásom szerint nincs és nem is volt ilyen diszciplina. Nem minden sámán pszi-használó (sőt), mégis nagyon jól ellehet ősei /a természet szellemeivel

Hogy jön ide a sámán? Van néhány halottlátó meg manalátó háttér, amik szvsz a harmadik szem témakörébe tartoznak. Ezeket én a pszíhez kötném, de ez tulképp egy 20.rangú részletkérdés.

Na de mingyárt rátérek a pszí kivesézésére :D

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2690 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 18:52

(OFF)Na, én is megvettem a havernak. A boltosnő megérdeklődte, h. mi az rpg-s nevem, és megjegyezte, h. normálisakat szoktam írni, vagy mi...(/OFF)

Első 20 perc átfutás alatt a fegyverek megnövelt sebzése vs. SFÉ maradt tűnt fel. Bár a nehézvértviselet meg növeli az SFÉ-t... ezt ugyan nem értem, miért, de biztos. A fegyverhasználat viszont növeli a fegyver sebzését. Összefoglalóan nekem a páncélok SFÉ-je kevésnek tűnik. A másik meg, h. hátulról való támadásnál nem számít a fegyver és a pajzs VÉ-je, de nincs +10 a támadónak. Tehát ha se fegyverem, se pajzsom, tök mindegy, h. szemből, vagy hátulról támadnak rám :)

Módosította G46: 2007.11.15, 18:53

ranagol60

ranagol60

DiceMan

• Fórumita
  • 3166 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 18:03

Üdv!

Lenne néhány kérdésem ezzel az új tk-val kapcsolatban:

1. Mennyire változott a mágiarendszer? Pl á lett rendesen dolgozva a magasmágia világképe/háttere, illetve a mozaikmágia, vagy maradt a régi, ezer sebből vérző izé? Mi a helyzet a zónával, új varázslatok megalkotásával, drágakőmágiával? Van-e recept pl új varázslatok, tapasztalati mágiával készült varázstárgyak kreálására? ...

A Magasmágia c. fejezet elméleti háttere nekem egy az egyben ETK copypaste-nek tűnik. Az elemi mágia a D20 vonalát követi a formázások tekintetében (pozitívum), a TAM sem változott sokat (SzA pl. változatlan), legalábbis a vitatott részei (Légiesség, Láthatatlanság vs. Infralátás) nem, a három anyagkategória is megmaradt, szóval lényegi rész nem változott. Az asztrálmágia egyfajta elegye a d20/régi rendszereknek. Formázható érzelmek, de lebutított formázás (csak kitörés/szőnyeg/fal/aura, meg a klasszikus módszer), lényegében változatlan mentálmágia (ez utóbbi kettőt nem tudom felfogni, hiszen ott volt a lélek kivetülésének soksok rétege az ÚT-ben, az alapján lehetett volna ezekkel sokmindent kezdeni)
A zónajel változatlan, maga a zóna változatlan.
A Nekromanciára büszkék a szerzők, de azt kell mondanom, ok nélkül. Jobb, mint az eddigi, de akkoris... élőholt teremtése (gyakorlatilag feltámasztás 1mp/ép, 1 kör alatt, 3 percig) mint mozaik?! Mivel kombinálom? o_O Élőholt pusztítás (5 mp, 1k6 sebzés csak élőholtakra) szintén hol mozaik? Lélekkötés tkp. lélek odahívása a varázslóhoz, nagyon kalandos, semmi mozaikom nincs, amivel bármit is kezdeni tudnék vele. Max arra jó, hogy a halál után egy órán belül ne kelljen idézni a lelket. Életerő szipolyozás (5 v. 10 mp (érintéses vagy "nyíl" formázás) , 1k6 sebzés, kötelező Ép-vesztéssel) már mozaik jellegű, a nekró megkapja az ép-t, amit aztán felhasználhat egy percen belül. Parancs kb. mint a bm-eknél az élőholt parancsnoklás, mozaik-jellege 0. Lélekmás (20 mp) nagyszerű komplex varázslat, nem tudom miért nem lehetett szétdarabolni, kb. annyit csinál, hogy egy lélek korábbi ismereteit nullázza, aztán a nekró megszabja a lény működését (egy példa jól jött volna, mert ez nekem kb. úgy tűnik, mintha csak egy hűségbélyeggel érne fel), aztán belerakja az átprogramozott lelket egy tudattalan élőholtba. Kitétel, hogy aka/aszt/int így max 9 lehet. A Tudat adománya (30 mp) kb. megegyezik a bm-i értelemmel felruházással, szintén nem éppen mozaik jellegű, ráadásul csak intelligenciát ad, azt is elég korlátozottat (a példában az élőholt megérti a "senkit ne eressz be az ajtón" parancsot, de a "csak a vendégemet ereszd be" parancsot már nem), úgyhogy számomra misztikus, hogy miért több mana mint a lélekmás. Az idézés lényegében nem változott.
Az idő-/tér- és szimpatikus mágia lényegében változatlan.
A drágakőmágia változatlan.
Rúnamágiával végre lehet varázstárgyakat létrehozni, ugyanakkor a régi tárgyak némelyike ezzel nem feltétlenül kompatibilis, éppen ezért (vagy csak az oldalszám szorításában) a varázstárgyak listája meg is lett szépen csonkítva. A helyzet jobb, mint az ETK esetében, mert a szabad formázásokkal (olyanra formázod, amilyenre szeretnéd) sikerült az erő kesztyűjét és az ugrás lábbelijét megmagyarázni, de legfőképp a rúnakard látja hasznát a magyarázatnak. :D A Mágikus aura varázsjelet egy kicsit megvariálták, két fajtája van, az egyik az eddigi, változatlanul, a másik az összetettebb, szabályozza a rúnamágia hatását a tárgyra (feltöltődés gyorsasága, aktiválás módja). A készítők nem vették észre, hogy a láthatatlanság köpenye továbbra sem működik (MA varázsjel + természetes anyag = mágikus anyag, amire a TAM mozaik nem hat... :S).

2. Mennyire változott a világkép, illetve mit lehet tudni az új TK jövőképéről?

A világleírás nagy része ETK copypaste.

Pl hányan laknak Erionban, és honnan szerzik a kaját hozzá? :)

12-15 millió, és azt csak az istenek tudják.

Krán a régi nagyzöldes-renegátos, vagy a kornyás-summariumos?

Nagyzöldes, tekintve, hogy ez is egy az egyben copypaste, ahogy Erion is. Meg a többi nagy része. :D

3. A renccer mennyire erőlteti a játékegyensúlyt? Pl egy induló, szegény családból származó, nyomorék-fogyatékos tolvajgyereknek nagyjából ugyanakkora "hatalmat" biztosít a rendszer, mint egy elit nemes famíliából származó szép-ügyes-okos dorani novíciusnak, vagy ennél azért egy-két fokkal "reálisabb" a dolog? :)

Az hátterek reálisabbá teszik a helyzetet, de nem az igazi a dolog. Aki nemesnek született, az kevesebb pontot oszthat szét szintlépéskor, és így tovább. A Shadowrun távoli hatását érzem a rendszerben, csak egyrészt túl távolit, másrészt meg egy kicsit esetlent. Mondjuk jó lenne kipróbálni, hogy a gyakorlatban mennyire válik be a dolog, mert ezt érzem a karakteralkotás leggyengébb pontjának.

Tisztelettel:
R'naggol

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.15, 17:12

Éljen az esélyegyenlőség,vesszen a realitás! :)
Ez egyébként más rendszerekben is előfordul a JátékEgyensúly nevében... :)

vigo

vigo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1540 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 16:41

Amit edig hallottam, hogy a vilagleiras tobbnyire kopipeszt az ET-bol... Nemesnek lenni szarabb, mert arra kolteni kell vmi pontot :)

cs2160

cs2160

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2487 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 16:14

Üdv Népek!

Lenne néhány kérdésem ezzel az új tk-val kapcsolatban:

1. Mennyire változott a mágiarendszer? Pl á lett rendesen dolgozva a magasmágia világképe/háttere, illetve a mozaikmágia, vagy maradt a régi, ezer sebből vérző izé? Mi a helyzet a zónával, új varázslatok megalkotásával, drágakőmágiával? Van-e recept pl új varázslatok, tapasztalati mágiával készült varázstárgyak kreálására? ...

2. Mennyire változott a világkép, illetve mit lehet tudni az új TK jövőképéről? Pl hányan laknak Erionban, és honnan szerzik a kaját hozzá? :) Krán a régi nagyzöldes-renegátos, vagy a kornyás-summariumos? Toron akkor mos minden ZH-t elveszített eddíg, vagy azért finomítottak valamit a történelmen? Lenyomják a Manifesztációt, vagy marad valami kis eksőn délen? Lesz-e Új-Godon, vagy mi? Pyarron még mindíg virágzik 20 évvel egy kisebb világégés után, vagy azért még érzik a Dúlás hatását?...

3. A renccer mennyire erőlteti a játékegyensúlyt? Pl egy induló, szegény családból származó, nyomorék-fogyatékos tolvajgyereknek nagyjából ugyanakkora "hatalmat" biztosít a rendszer, mint egy elit nemes famíliából származó szép-ügyes-okos dorani novíciusnak, vagy ennél azért egy-két fokkal "reálisabb" a dolog? :)

Egyelőre ennyi, köszi a válazokat.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]