Ugrás tartalomhoz

Fotó
UTK

MAGUS d100 - Kérdések, válaszok, vélemények

• Válasz írásához lépj be
2569 hozzászólás érkezett eddig

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 909 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 10:01

2, Az előnyökből azért nem akartunk többet a könyvbe bele tenni, mert a fórumon úgy találtuk, hogy mindenkinek lesz saját ötlete...

Na ez már rosszul kezdődik... :rohog: kíváncsian várom a RENDES meglátásokat.
(Kit érdekel mennyi STP-je van egy faajtónak?! Atyám. :ok: )

massza

massza

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 385 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 08:27

Még nem olvastam minden oldalát, egyenlőre a számomra kérdéses témákat olvastam csak meg.

A külalak nekem tetszik, a kemény borítás pedig csak üdvözölni tudom. A rajzok számomra rendbe vannak. Tehát a külcsinnél minden ok.

Örömmel láttam, hogy bizonyos varázslatok és diszciplínák át lettek írva, egyensúly és játszhatóság szempontjából. Sajnos láttam olyat is, ami nem változott pedig kellett volna. (pl: Testhőmérséklet változás) Persze lehet, csak engem zavar, hogy egy MF-es pszí-használó bármikor láthatatlanul és nyomtalanul megölhet egy embert.

A szabad pontos generálással szemben előítéleteim vannak, de mivel még nem rágtam át magam rajta, így az is előfordulhat, hogy most frankót látok és megszeretem.

A fegyverek átírásában láttam jót és kevésbé jót, de erről majd csak akkor értekezek mélyebben, ha gyakorlatban is látom használni.

A páncéloknál nem láttam különösebb változást, szerintem pedig jó lett volna. A teljes vért még mindig 6 Sfé-t ad, ami a tőr d10 sebzése ellenébe kicsit furán hat nekem. (persze lehet ez is csak nekem fáj:))

Ez már tényleg szőrszál hasogatás, de kíváncsi lettem volna, hogy a készítők mennyi stp-re becsülik egy átlagos fa ajtót, egy erősített faajtót, ne adja ég, egy kétszárnyú kaput. Sajnos az Stp táblázat nem tér ki erre, pedig a kalandozók gyakrabban akarnak szétverni egy faajtót, mint egy kőoltárt.

Jó volt látni, hogy végre a harci lónak is adtak egy kevés harcértéket, a bestibe sajnos naon alálőttek. Az elementálok erősítését is üdvözöltem, ezért furcsa is volt, hogy a gólemek viszont nem lettek „elég” erősek, persze ez szvsz.

Összegzés: eddig olvasottak nem tűnnek rossznak, adott részei biztosan fel lesznek használva, kérdés mindössze, hogy a generálási és képzettség rendszer elég meggyőző-e ahhoz, hogy a régi megszokott Af-Mf-ről áttérjek az 1-5 fokra (az Új Tekercseknél ez nem sikerült)…

avengir

avengir

Az Aranybéka

• Fórumita
  • 184 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 06:24

Ma du.-n megveszem, éjjel kiolv, aztán holnap kritika.

Bohun

Bohun

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.14, 23:08

4500 forint és így még mindig olcsóbb volt felutazni 70 kmről, míg megvárni és megvenni helyben 6ezerért..

Egyébként a téma címére reagálva az első benyomásaim nagyon kellemesek és pozitívak:)

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.14, 21:13

@kukac@: a könyv tegnap megjelent és 6000Ft, amiből a kiadó boltjában most - asszem - 25% kedvezményt lehet kapni. (Bővebben lásd a kiadó honlapján!)

Üdv:
Diocletianus

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1640 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.14, 20:38

Nem lehet tudni, hogy kb mennyibe fog kerülni, ill nem lehet valahol megrendelni? (ha jól sejtem ez a nov 15 megjelenő új AK topicja)

Lathan

Lathan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.14, 10:55

Sziasztok!

Akkor most már itt Tilleo kérdésére válaszolva, megköszönve Bepének a külön topic-ot:

1, A klánon, renden kívüli karakter természetesen nem 4. fokú oktatókkal tanulhatja képzettségeit, csak 3. fokkal, ahogy a kötet elején a képzettségeknél, meg pár helyen megvan említve.
Amúgy, ha saját iskolát akarsz kreálni, akkor használjátok az alap harcos stb., és abból kreáljátok meg, hiszem ha alaposan megnézitek, akkor leginkább a tanulható képzettségekben van különbség.

Itt a kalandmester tervezgethet szabadon.

2, Az előnyökből azért nem akartunk többet a könyvbe bele tenni, mert a fórumon úgy találtuk, hogy mindenkinek lesz saját ötlete, sőt felmerült a kérdés, hogy rendezzünk egyfajta ötletbörzét majd, mikor kijön a kötet, és abból válogassunk majd újabbakat a kiegészítőkbe, illetve a netes anyagainkba. Én pedig nem mertem ellentmondani a törzsközönségnek. :ok:

Várom véleményeiteket!

Lathan

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4667 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.14, 10:45

bocsi.. megszokas.. :ok:
javitva.