Ugrás tartalomhoz

Fotó

Little Fears

• Válasz írásához lépj be
111 hozzászólás érkezett eddig

XLR8

XLR8

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 381 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.15, 20:20

elküldöd akkor?:party:
profilban ott a cimem
vagy ha nagyonnagy, akkor ugyanazon a cimen msn

gillz

gillz

zombidroid

• Archívum
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.15, 08:21

itt vagyok, Drímőrt meg majd értesítem, ha nem fér ide :)
elolvastam az elejét a pdf-nek. juhujj. :)

XLR8

XLR8

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 381 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.14, 02:12

Topic újra használatban ;)
LCt, gillzt, Dreamer_Kf-t várják a hangosbemondónál :ugri:

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.07, 12:13

Kérdés a szakértőkhöz:

Hol van ennek a játéknak a honlapja? Teljesen megszűnt?

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.20, 20:19

Sokszor ráértem volna/ráérek hét közben, meg ilyenek, csak melózol, stb... :mittomén:

Nomindegy, megoldjuk valahogy :sor: Kérdés: Pesten előreláthatólag jársz vmikor a közeljövőben? Mer' akkor ezeket a dolgokat is egyeztethetnénk.
Amúgy hosszabb game-re (kétnapos/éjjeli/egyebek) egészen pontosan február 10-ig nem fogok ráérni; utána lényegében teljesen szabad vagyok mind hét közben, mind hétvégén. :)

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.20, 19:48

Az ilyenekből lesznek később a frusztrált pszichológusok/pszichiáterek :)  :)

Kérdés: fog akkor egyszer realizálódni egy game?  :sor:

Sokminden lehet belőlük. Akár őrült, kiégett okkultista... de a legviccesebb, hogy MINDEN Little Fears krónikát átélt gyereknek ott figyel majd a természetfeletti élmény sötét titok, meg az elfojtott emlékek hátrány. :D (Ugye a Little Fears szerint az ember elfelejti a gyerekkori szörnyűségeket, mihelyt felnő/0-ra csökken az Innocence értéke.)

Realizálódhatott volna eddig is (játszhattál volna most is), te nem érsz rá soha. :dilis: Na majd megbeszéljük. :)

Morryster

Morryster

Geek Thing

• Fórumita
  • 4572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.20, 19:37

Azon filóztunk, hogyha ezek a gyerekek felnőnének, és KULT karakterként lennének kidolgozva, már alapból lenne három sötét titkuk, és jó eséllyel negatív kiegyensúlyozottságuk.

Az ilyenekből lesznek később a frusztrált pszichológusok/pszichiáterek :) :)

Kérdés: fog akkor egyszer realizálódni egy game? :sor:

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.17, 01:05

No, egy kis ON, hátha feléled a topic.

A hétvégén kipróbáltam, meséltem LF-t két nagyon jó játékosnak. Néhány tanulság a játékkal kapcsolatban:
- Tökéletesen játszható, nagyon szórakoztató és hangulatos kis játék. A játékosok is élvezték. Egyébként a kaland amolyan keveréke volt a scary storynak és a true horrornak.
- Eleinte úgy gondoltam, itt a játékosoknak lesz nehezebb dolga, elvégre gyereket kell alakítani; de jól ment a dolog nekik, nem lett elbaromkodva, szvsz reális kölkök jöttek ki. Ugyan utána hosszas téma volt, hogy egy 7 éves voltaképp mennyire képes logikusan gondolkodni, de hát e téren nem ismerjük a kölyköket... de sebaj.
- A Királyok nagyon szórakoztatóan le vannak írva, de voltaképp mesében használhatatlanok, ki is hagytam őket egy az egyben. Még egy sima kísértet is elég nagy törést okoz egy kölöknek, nemhogy egy Király. Szóval technikailag lehet, hogy felesleges volt beletenni őket a könyvbe - bár a hangulatuk megvan.
- Mint akármelyik horror (vagy más) rpg-nél, hiába a komor hangulatvilágítás és a normál esetben tényleg nyomasztó dark ambient zene, a könnyesre-röhögjük-magunkat szitu biza' itt is előfordul, főként mivel a gyerekek ugye olyanok, amilyenek. De végülis ez kell is bele. :aboci:
- Akár a CoC-nél vagy a KULTnál, itt is felmerül a kérdés, hogy a kaland végeztével használhatóak-e még a karakterek, avagy a játék inkább az egyszeri krónikákat támogatja. Én inkább az utóbbira voksolok LF esetében, hiába ússzák meg hőseink a dolgokat, kicsit erőltetett lenne egy-két jelentőségteljes rém-eseménynél több egy gyerek életében illetőleg kissé túlamortizálná azokat. Azon filóztunk, hogyha ezek a gyerekek felnőnének, és KULT karakterként lennének kidolgozva, már alapból lenne három sötét titkuk, és jó eséllyel negatív kiegyensúlyozottságuk.
- Az egyetlen, amivel nem vagyok teljesen kibékülve a LF-nél, az a dobásrendszere. Szvsz egy kicsit túlságosan leegyszerüsített. bár kétségkívül használható.

Summa: Nagyon tetszik a játék, érdemes megpróbálkozni vele hibái ellenére is.

_darkabyss

_darkabyss

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.28, 17:30

ha Lady engedi, én odaadom neked kölcsönbe, aztán majd egymás közt elvégzitek a szükséges tranzakciot

Mivel pár napja itthon is van netem, így LC-től nemrég le tudtam szedni pdf-ben szóval már nem aktuális, de azért köszi

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.11.19, 21:38

XLR8: Öhm, nyugodtan add tovább a könyvet Darkabyssnak, mostanság úgyis el vagyok havazva... ő meg alkalmasint úgyis átugrik hozzám, oda tudja adni, meg el is tudja olvasni. ;)

Darkabyss: Pdf kiírás is megoldható, mihelyst átfáradsz hozzám. (Amúgy is kéne már folytatni a Kultot.)

XLR8

XLR8

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 381 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.17, 17:00

ok, akkor a részletekröllécci engem is tájékoztass U2Uban:)

_darkabyss

_darkabyss

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.16, 17:49

ha Lady engedi, én odaadom neked kölcsönbe, aztán majd egymás közt elvégzitek a szükséges tranzakciot. de inkább neki adnám vissza elsőként :pirul:

OK, mi már amúgy is megbeszéltük LC-val hogy legyen.

XLR8

XLR8

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 381 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.12, 09:42

ha Lady engedi, én odaadom neked kölcsönbe, aztán majd egymás közt elvégzitek a szükséges tranzakciot. de inkább neki adnám vissza elsőként :sor:

_darkabyss

_darkabyss

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.11.02, 14:13

Én is szívesen játszanék! :sor:
Csak a probléma az, hogy én nem olvastam el az alapkönyvet, kb csak annyit tudok a gaméről, amennyi itt elhangzott... :(
De örömmel beszálnék, ha nektek ez nem probléma...  :aboci: (+ én egri vagyok, így csak péntek-szombat érek rá...)

Részemről oké, jöhetsz. :D A könyvem (pdfből kinyomtatott példány) XLR8nál van, ha gondolod, kérd el tőle, olvasd el. Érdemes. :sor:

Szia LC, érdekelne engem is ez a játék, csak hát ugye kéne az alapkönyv kölcsönbe vagy legalább pdf-be kiírva ;)
Megoldható?

XLR8

XLR8

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 381 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.10.04, 19:43

jelentem alássan a könyvet elolvastam, eredeti állapotában megőriztem és az átadására készen állok

XLR8

XLR8

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 381 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.10.01, 11:27

nekem megvannak azok eredetiben amivel szoktam játszani: Vampire. :para: a többivel meg csak ismerkedek de azt se szgépről olvasom hanem ismerösöktöl tanulgatok.. szerencsére nem vok olyan RPGs aki pl ADND vel vagy ilyesmivel nyomul mert annak csak az alapkönyve ha jol emléxem 7-8000+kiegészitök szintén ennyi.. bár minöségi de azééé.. de nem is jáccok vele. van 1-2 ismerösöm akik beszereznek minden magyar és angolnyelvü kiegészitöt pl vampirehez de nekem se időm, se nyelvtudásom se pénzem nincs ilyen 'marhaságokra'.. itt egy alapkönyv + 1-2 utmutato aztán gúdbááj :dilis: szerencsére nem vagyok olyan tápolos se aki mindenféle ritka kiegészitökben talált kihalt vérvonalak utolso tagjaiként szálljanak harcba.. meek egy szimpla malkival és LoL lesz. na. :(

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.10.01, 11:02

Konklúzió: mindkét esetben luxuscikkekről van szó. Az, hogy nem tudja az ember megvenni, nem jelenti azt, hogy akkor neki szabad warezolni.

Én csak arra céloztam, hogyha már te is hozzájárulsz ilyesmihez, nem a legjobb, hogy utána meg másoknak mondod, hogy de ezt nem szabad, nem jó[mintha te nem lenél benne ilyesmiben]... (ami mégegyszer mondom, igaz :para: )

+én meg szoktam venni a könyveket, ha be tudom szerezni!!! Nagyon szép kis gyűjteményem van itthon papírformátumban is. (Mondjuk a Little Fears még pont nincs meg, de már tervbe van véve a beszerzése... :( ) De itt szerintem zárjuk is le ezt a dolgot, remélem mindenki kifejtette a véleményét...

No akkor lesz valamikor játék? Ha igen, akkor mikor? :dilis: Mert eddig max az hangzott el, ha jól láttam, hogy ki kb mikor ér rá...

Módosította Edorn: 2004.10.01, 11:03

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.10.01, 08:33

Úgy emlékszem már többször is jöttél ezzel a nem megvenni, de letölteni rossz dolog szöveggel...

Az én volnék.

És ja, nem tudom elfogadni, hogy a tulajdonképpen kibaszott olcsó rpg-ket (Mennyi ideig lehet szórakozni egyetlen szabálykönyv segítségével? Ossza már le valaki a költségeket...) olyan természetességgel lopják a népek, hogy hihetetlen. Oké, töltse le valaki, ha érdekli, nézze át, de ha már játszik is vele, akkor legyen benne annyi tisztesség, hogy megveszi...

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.10.01, 07:30

Edorn:

Én elhiszem, hogy a letöltés létezik, és szükséges rossz. De hogy a Little Fearsnél maradjunk: egy kis kiadó kiadványa, ha jól emlékszem húsz dollárba kerül. Van ISBN száma, valószínüleg még netes rendelés nélkül is beszerezhető. (Most néztem meg: a nobleknightsnél 17,95 dollár plusz postaköltség.)

Le lehet tölteni, és lehet játszani is vele, ez nem baj, de ha már annyira lelkesedünk érte, hogy akár a fordításba is belevágnánk, akkor talán megéri azt a pénzt, amit kérnek érte.

A képregény esetében is ugyanez a helyzet.

Ami eltér, az az, hogy ezeknek a képregényeknek nincsen piaca Magyarországon. Miért? Mert senki nem ismeri őket. A fordítások egyetlen célja: közönséget termeteni a képregényeknek. És úgy néz ki, működik a dolog: képregényboltok nyíltak, ahol bárki beszerezheti (és ami fontosabb: _be is szerzi_ azokat a képregényeket, amit fordításban olvashatott), a Semic újabb sorozatokba vág bele, de mozgolódnak a manga-fronton is az emberek, valamint több magyar kiadvány is tervezés alatt van.

Mindettől nem lesz legális a dolog, de hol olvastad valaha is azt, hogy bárki is azért fordít képregényt, mert az eredeti olyan drága lenne?

Konklúzió: mindkét esetben luxuscikkekről van szó. Az, hogy nem tudja az ember megvenni, nem jelenti azt, hogy akkor neki szabad warezolni.

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.09.29, 22:00

mgj3: a szerepjáték luxus, megélhetési szerepjátékos még akkor sincs, ha sajnáltatjuk magunkat.

Na most lehet, hogy csúnyát fogok mondani, vagy nem lesz igazam, vagy miegyéb, DE:

Úgy emlékszem már többször is jöttél ezzel a nem megvenni, de letölteni rossz dolog szöveggel... (ami persze igaz :nono: )(ha mégsem te lettél volna, akkor elnézést és akkor a következőket ne úgy vedd figyelembe, ahogy egyébként... ;) )
Szóval: Nem te fordítgatsz véletlenül olyan képregényeket magyarra, amik aztán felkerülnek bizonyos honlapokra, hogy teljesen ingyenesen, kitűnő minőségben letölhetőek legyenek? Ugyebár ezeket is meg leheten vásárolni jó sok pénzé angolul... ;) (Ha ez a személy nem te lennél, akkor lásd az eggyel fentebbi zárójeles szöveget...)

Elnézést mindekitől, de ez nagyon kikívánkozott... :eeek:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]