Ugrás tartalomhoz

Fotó

Little Fears

• Válasz írásához lépj be
111 hozzászólás érkezett eddig

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.05.20, 18:45

Hali!

Ne, itt figyel nekem is egy pdf, megvisszanéztem ide is, és a királyok megtetszettek. Különösen az extündér meg az arcfelszedős. Nagyon kirááályak (-: Egészen annyira megtetszettek, hogy gondoltam nekiülök megpróba ferdíteni. Bár hogy végére jutok-e... eddig csak a Pokecthulhut sikerült befejeznem (-: Viszont ha netántán mégis esetleg lehet... meg márcsak a Pokecthulhu miatt is... Valaki el tudná magyarázni, hogy lehet visszaadni olyan szép könyvszerű pdf-be a dolgokat? Mert mégiscsak sokkal szebben festene, mint így txtben.
Jóéjt

_mikabast (NPC/NJK)

_mikabast (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.05.01, 02:37

no csakigy tovabb kispajtasok... htha lesznek paran idehaza is akik jatszak, hamer amcsiban sem nagyon vannak :-)))

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.29, 18:28

"...itthol meg nem hiszem hogy rajtam kivul meglenne valakinek meg az alapkonyv... szal amig nem terjed el a jatek kicsit jobban addig sajna maximum reklamozni lehet, de annak sincs feltetlenul sok ertelme :-)))"

Végre sikerült beszereznem az alapkönyvet!!! ;) (bár elég rosz minőségben... :) )

Csak időm nincs olvasgatni... :) De ahogy "belelapoztam", elég jónak tűnik...

DrCsernus

DrCsernus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.17, 15:24

(ez a vérpistikés dolog egyébként sem attól függ, hogy le van e fordítva, vagy nincs és hogy miképp terjed... :felvon: )

De azért gondolj bele, egy bolti angol játékkal kevesebben játszanak, mint egy teljesen ingyenes magyar nyelvűvel, nem? És ha már a neten van, akkor ha egy Vér István rákeres az RPG címszóra, valószínűleg kidobja, és akkor "Hú de jó, játsszunk már ilyet" stb, és ez azt eredményezné, hogy teljesen rossz vélemény alakulna ki róla.

A Changelinget nem ismerem, viszont a Werewolf-fal most már többen játszanak (köztük Vérpistikék igen szép számmal), mint amikor még csak a szerepjáték-boltokban volt angol kiadás.

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.13, 13:07

Nekem megvan pdf-ben, olvasgattam, elég jól ki van dolgozva, csak le kéne fordítani magyarra. Mert akit eddig kérdeztem, vagy megrögzött MAGU/D&D-s, és leszólta az egészet, vagy a magyar változatot hiányolta. A magyar fordítással viszont az lenne a probléma, hogy legálisan kiadni min. 1 év jogi szarakodás (+ 100000000000000 Ft) lenne, amúgy meg csak neten lehetne kiadni(Persze ne legálisan) és akkor meg rászállna a sok vérpistike, mert "Hú, de jó, itt a képzelet irányí mindent, akkor én leszer a terminátor, és leirtom az összes mumust, én leszek Closetland királya..." Így viszont nincs rendesen elterjedve, és nincs elég játékos hozzá.

Hi lenne az arany középút?

Changeling is le lett fordítva magyarra és neten terjed... illetve a werewolf-ot is most fordítják. Ám még egyik játékkal sem láttam vérpistikéket játszani...

(ez a vérpistikés dolog egyébként sem attól függ, hogy le van e fordítva, vagy nincs és hogy miképp terjed... :gonosz: )

Ha valaki elkezdené fordítani, akkor már most felajánlanám a segítségem a dologban!

DrCsernus

DrCsernus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.09, 13:12

Nekem megvan pdf-ben, olvasgattam, elég jól ki van dolgozva, csak le kéne fordítani magyarra. Mert akit eddig kérdeztem, vagy megrögzött MAGU/D&D-s, és leszólta az egészet, vagy a magyar változatot hiányolta. A magyar fordítással viszont az lenne a probléma, hogy legálisan kiadni min. 1 év jogi szarakodás (+ 100000000000000 Ft) lenne, amúgy meg csak neten lehetne kiadni(Persze ne legálisan) és akkor meg rászállna a sok vérpistike, mert "Hú, de jó, itt a képzelet irányí mindent, akkor én leszer a terminátor, és leirtom az összes mumust, én leszek Closetland királya..." Így viszont nincs rendesen elterjedve, és nincs elég játékos hozzá.

Hi lenne az arany középút?

_mikabast (NPC/NJK)

_mikabast (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.04.09, 12:14

en nagyon szivesen meselnek meg a jatekrol, csakhat kello erdeklodes hianyaban nincs tul sok ertelme....

sajna ez egy nagyon alternativ jatek... meg amcsiban is... itthol meg nem hiszem hogy rajtam kivul meglenne valakinek meg az alapkonyv... szal amig nem terjed el a jatek kicsit jobban addig sajna maximum reklamozni lehet, de annak sincs feltetlenul sok ertelme :-)))

DrCsernus

DrCsernus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 261 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.04.04, 12:48

Teljesen behalt ez a fórum?
Nemá!!!

_mika|ankh (NPC/NJK)

_mika|ankh (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.05.08, 22:26

Demagogue-rol irtam par sort a (#109450) szamu beirasban, ami az elozo lap kozepe tajan van... amugy ha lesz kedvem,meg idom,akkor irok meg rola par sorral tobbet :-)

AMugy a sracokrol igy elsore gondoltam hogy ez lesz a benyomasod,mer igazabol csak akkor lehetne visszaadni a fellinget, ha leforditanam az egeszet (ami nem lenne sokkal hosszabb mint amit irtam az imant :-)... a masik meg hogy igazabol a jatek amcsi es olyan dolgok vannak benn, amiket az amcsi gyerekek gondolnak,meg ilyesmi...szal igazabol a bogeymant siman le lehet forditani zsakosembernek, ami a magyar koztudatban is letezik,de baromira nem azt jelenti a magyar gyereknek mint egy amcsinak... szal fura... kb olyan a dolog mint a changeling, ami eloszor azer fura az embernek, mer a magyar koztudatban a tunder egesz mast jelent (lasd: Csongor es Tunde :-)

...nah ennyit mara maj meg jelentkezem...

terveim szerint irok nehany csemeget az elony/hatranyokbol, mer azok telleg igazan klafak :-))))

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.30, 12:37

Hm... Aranyosak :Ordog: Bár úgy igazán csak Rael-Schol tetszik... A legtöbben én sem látok túl sok fantáziát, de azrt nem roszak!

Lehet, hogy már írtál róla, söt réémlik is valami (meg vissza is néztem az oldalt, de nem találtam :D ), de mi is, vagy ki is az a Demagogue? Ha már írtál róla, akkor szólj, és tüzetesebben átolvasom a már írtakat. De hogyha annál tudnál valami részletesebbet írni, vagy még csak említetted volna... :D

_mika|ankh (NPC/NJK)

_mika|ankh (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.29, 01:04

3.: Rael-Schol --- King of Envy (Az irigyseg kiralya): O nem a Foldon szuletett mint a legtobb kiraly. Rael-Schol a Demagogue teremtmenye. Branxis oldalan szolgalt, mig egyszer a foldon nem jart. Latta a gyeremekeket, ahogy szaladgalnak, nevetgelnek, jaccanak, es szabadok. Megirigyelte a gyermekeket, es gyulolet ebredt benne a Demagogue irant, hogy o soha nem lehetett gyermek, hisz felnottnek teremtetett. A Demagogue kihasznalta Rael-Schol gyuloletet, es szabadjara engedte. Rael-Schol az emberek kozott jar es probal hasonulni a gyermekekkel. Testet gyermekrajzok, es gyermekjatekok kepei diszitik. Hagyja hogy a gyermek meseljen neki az eleterol, turemlesen vegighallgatja, hogy mik tortentek vele, hogyan erzett. Aztan Rael-Schol megoli a gyereket, arcat lenyuzza, magara olti es megprobal azonosulni aldozataval. Ateli amit a gyermek atelt, megprobal ugy erezni ahogy a gyermek erzett. O is jaccik, szaladgal nevetgel, amig ujra meg nem erzi, hogy o soha nem fog tudni teljesn azonosulni a gyermekekkel, es soha nem lesz mar gyermek, es ezzel csak no a haragja. A lenyuzott arcot felakasztja a tronja mogotti falra a tobbi megdermedt, veres konnyekkel diszitett arc koze, es ujabb aldozat utan nez...

// Szerintem a legeredetibb kiraly az osszes kozul, bar nem lenne batorsago lmeselni.... :-) //

4.: Lamashtu --- King of wrath (A harag kiralya) :Miutan a Demagogue kudarcot vallott Titania szolgasorba hajtasaban, uj koveto utan nezett. Ot Lamashtu, a babilonia gyermekevo demonjaban talalta meg. Lamashtunak egyetlen celja van: fajdalmat okozni. Fajdalmat barkinek ok nelkul... Ha egy gyermek eltori a karjat hazafele menet, vagy egy elmulasztott hazimunka miatt elnyeri szulei haragjat, az Lamashtunak koszonheto... A meggyotort gyermekeket aztan a sajat birodalmaba viszi, amit az osi Babilonia kepere krealt. Ott szembesiti ot az eztan ra varo szenvedeseivel, kinzatasaival, es pusztulasaval, egyre hangosabb, gyorsabb es elesebb hangon beszel, mig a gyermek megygotorten, osszeroppanva a labbai ele roskad. Ekkor meglancolja, es a szolgajava teszi ot.
Megfertozi haragjaval az embereket. Foleg olyanokat akik kornyezeteben a leheto legtobb gyermek van es akiben legjobban biznak a gyerekek. Aztan mikor a leheto legtobb szenvedest okozta a megszallt ember a gyermekeknek akor raebred tetteire, es emberi roncsa valik...

// Igazabol eleg jo otleteket lehet kihozni belole, es talan az egyik legremisztobb tud lenni azzal, hogy olyen embereket fertoz meg akikben a gyermekek legjobban biznak,. Es legjobban szeretnek... //

5.:Kabaelza --- King of Sloth (A tunyasag kiralya):A Demagogue teremtmenye, Lamashtu meheben novekedett, amig meg nem szuletett, eztan nevtelen demonok neveltek fel. Teste egyre novekedett, de agya egy cseppet sem. Megmaradt egy keteves gyermek szellemi szinvonalan. Egyetlen celja hogy ne unatkozzon. A Demagogue gyermekeket hozat, akik mar mas kiralyok szamara foloslegesse valtak, de Kabaelza hamar megunja jaccotarsait, es szomoru lesz. Uj jaccotarskat kovetel, amig azokat is meg nem unja, es ez igy megy a vegtelensegig. Ha valaki nem akarja szorakoztatni, akkor hamar Lamashtu fogja felelossegre vonni engedetlensege miatt... Ugy hiszi hogy mindenki masnak csupan az a dolga hogy vele jaccon, es szorakoztassa ot.
Az emberekre restseget uszit, ami nem merul ki egyszeru lustasagban. A kislany elfelejt vigyazni egyeves hugara, mig a szulok a kozeli barban mulatjak az idot. Az apuka megveri gyermeket amiert nem etette meg a kutyat, mikozben o a TV elott ult... stb...

// poen.... :-)))) Bar nem a legjobb, eleg fantaziatlan ezis //
6.: Baba Yaga (??? A vasorru baba ???) --- King of Gluttony (A torkossag istene):Mindenki ismeri BabaYaga tortentet. Az erdoben lakott es az erdo allataira vadaszott mig egy eltevedt leany be nem tevedt a hazaba. Baba Yaga megizlelte a lany husat es falanksag eberdt fel benn. Igyhat elment a faluba es az ejszaka kozepen ellopott egy gyermeket es felfalta, es ezt folytatta minden ejszaka, mig egy gyermek mar nem volt eleg. Ejszakankent egyre tobb gyermeket rabolt el, megette husukat, es csontjaikbol szerszamokat es targyakat keszitett maganak. A falu lakoi egyszer felkerekedtek hogy utanajarjanak az eltuneseknek, es akkor fedeztek fel BabaYaga kunyhojat, es odabent megtalaltak a lemeszarolt es felfalt gyerekek maradvanyait. Baba Yagat elve elegettek, de bosszut eskudott a vilag osszes gyermeke ellen. Azota Closetland lakoja, es elrabolja a gyermekeket, hogy csillapitja naprol-napra novekvo etvagyat...
Az emberek akiket megkornyekez atveszik falanksagat, es a megolik a gyermekeket. Kannibalizmust hajtanak vegre a sajat csemetejuk ellen. A nemkivant ujszulottet a kutyak ele dobjak, es megmergezik gyermekeik ebedjet...

// tuuuul kegyetlen... bar a valosag megkegyetlenebb :-|||| //

7.: theDefiler --- King of Lust (A bujasag kiralya): A gyermekek megrontoja a pedofilizmus kiralya. Oromet leli a gyermekek elleni eroszakban. Pedofil halozatokat vezet. Internetes oldalak keszitesere veszi ra az embereket, es hasonlo tettek elkovetesere biztatja oket. Jarja a jaccotereket iskolakat, kivalasztja a legmegfelelobb aldozatokat. Neven nevezi ot, a kezet fogja es aztan...... az aznap esti hirado ujabb 30masodperces hiret csinalja belole... Closetlandben a birodalma a Playground (jaccoter) Mely egy jatekokkal teletomott iskolaudvar ahol a Defiler aldozatai jaccanok orom nelkul. Es az iskola zart ajtoi mogul elolepo Defilernek kinaljak fel testuket amikor az megohajtja....

// no comment... kegyetlen??? http://www.rainn.com/ //

ennyi volt... jo emesztest es joejszakat kivanok mindenkinek :-))))))))

_mika|ankh (NPC/NJK)

_mika|ankh (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.29, 00:03

Okok, nem igergetek tobbet... lassuk a 7 kiralyt...

1.: theBogeyman (???Zsakos-ember, talan mumus,de inkabb ne forditsuk le a nevet???) --- King of Greed (A fosvenyseg kiralya): A Bogeyman az egyik legveszedelmesebb a 7 kiraly kozul, es bizonyosan mindegyikuknel erosebb. Igazabol ket arca van, az egyik a maniakus, verengzo szornyeteg... bar ez az amit kifele probal mutatni... valojaban belul egy hideg, szamito taktikus teremtmeny, aki minnel nagyobb hatalmat kivan elerni. O esik ki legjobban a Demagog kezei kozul. Szabadon jarhat kelhet Closetland, es a fold kozott, es szolgait is el tudja kuldeni anelkul hogy az a Demagogue hataskorebe esne...O rabolja el a legtobb gyermeket a kiralyok kozul, megkinozza oket, es a sajat szolgaiva valtoztatja. Egy gyermekbol egy fekete madar es egy Bogey lesz. A madarak az o foldjen kisertenek, mig a Bogey-k aktivan szolgaljak urukat. Megjelenesuk altalaban a sotetseg, a letezo osszes formaban, a sotetseg a wc-ben, az agy alatt, a padlason es a pinceben, sot meg a sajat arnyekod is egy lehet kozuluk...
lakhelye a Black Bird Castle (A fekete madarak kastelya), melynek belso termeben a BigBlue Room-ban (Nagy kek szoba) tanyazik... A kastely tele van bortonokkel, es jarataiban tobb szaz hollo kisert... allitolag, ha megtalalod a hollohoz tartozo Bogeyt, akkor az elrabolt gyermek ujra megszabadulhat....
Embereket ritkan hasznal szolgajanak, de ha megteszi, akkor karmait kinyujtja az ember elmejeig, es babfigurakent iranyitja azt. Lassan az aldozat elkezd ugy beszelni, kinezni es oltozkodni, mint a Bogeyman...
//megj.: Igazabol a jatekban o a legfontosabb kiraly bar en nem sok fantaziat talalok benne, meg a megvalositasaban... bar ez csak az en szereny velemenyem :-) //

2.: Titania --- King of Pride (A kevelyseg kiralya) : O nem a sotetseg teremtmenye, o Arkadia kiralynoje volt, a tunderek urnoje. Szerette az embereket, bolcsesseget adott nekik, az asztrologia es a filozofia tudomanyat. Es gyonyoru volt. Egesz addig mig el nem jott a 0-as ev.... Ekkor a birodalma szethullott, es a tunderei elhagytak. Szolgak es otthon nelkul Titania elkezdett oregedni, es meghalni... Amigy fel nem kereste ot Branxis, a Demagogue szolgaja. Uzletet ajanlott Titanianak,. Segit megorizni fiatlasagat, es ujra visszaadja neki a szepseget, ha a Demagogoue-ot szolgalja. Titania belement az uzletbe. Titanianak ezentul artatlan gyermekek vereben kell furodnie hogy visszanyerje szepseget. De haldoklasa tovabb folytatodott, de csak lelkenek halala jott el,es lassan eltorzult lelke mar reg nem az ami evekkel azelott volt. Mostmar csak egy torz tunder, akinek a sajat szepsege az egyetlen ami szamit, es soha nem elegszik meg....
szolgai torz tunderek, goblinok es redcapek, oket kuldi el hogy gyermekeket szerzzen neki. Egyetlen kozlekedesi modjuk van csak a vilaggal, ez pedig regi oreg orakon at vezet. A nagypapa oraja, vagy egy nagy ingaora tokeletesen megfelel a celra, es szbadon jarhatnak-kelhetnek rajta keresztul...
Az elrabolt es megolt gyrmekek lelke egy tukorlabirintusba kerul, ahol a tukrokben a gyermekek arcai tekintenek vissza. Hogy hogyan lehet oket kiszabaditani azt csak egyvalaki tudja, aki a tukroket keszitette, marpedig o 4000 eve egy szot sdem szolt meg.......

// egyik favoritom :-))) Szerintem nagyon kafa, es nem is annyira kegyetlen az egesz hogy az mar tulzas legyen, sot, egyenesen aranyos torteneteket is lehet vele meselni :-))) //

...egyelore ennyi, a tobbi hamarost

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.10, 12:28

Tudnál valamit írni a királyokról? :ejj:

_mika|ankh (NPC/NJK)

_mika|ankh (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.03, 00:32

Az alabbi linken (tobbek kozott) van egy cikk ami temaba vag. asszem "How to act like a child?" neven fut... eleg rovidke de van benne par erdekes dolog, erdemes atfutni, ha vaéaki gyerekkel akar jaccani (barmilyen RPGben).

http://members.aol.com/sercinfo/articles.html

_mika|ankh (NPC/NJK)

_mika|ankh (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.04.02, 15:29

Ez egyreszt csak szabalyrendszer amirol beszelsz. Masreszt trivialis szerintem, hogy minnel fiatalabb egy gyerek, annalk kevesbe ragadta magaval a ravcionalis vilag sodrasa, szal annal kozelebb van a sajat "kepzeletvilagahoz". Igy sokkal jobban hisz olyan dolgokban, amikben mar egy felnott vagy akar egy idosebb gyerek mar nem...

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.02, 13:43

A készítők rendesen utánanéztek a dolgoknak? Mármint a gyerekek gondolkodása, meg minden? Vagy csakúgy kijelentették, hogy szerintük így, meg így van és csinálta hozzá pár táblázatot, meg ilyenek... Mert abból az életkoros táblázatból nagyon ilyennek látszik a dolog: Minnél fiatalabb, annál jobban hisz benne... Ha így van, akkor kezd nem tetszeni a játék (bár azért ennél több infó kell a játékról... :asit: ). Ha viszont kicsit is utánanéztek, és próbálták kicsit valósághünek elkészíteni a játékot, akkor minden oké... (Még ha nem is sikerült 100%-an a dolog...)

De így is-úgy is érdekel a játék! Főleg azok a királyok... :Ordog:

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 306 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.04.01, 05:56

A gyerekek fegyvere a Closetland serege ellen nem az ártatlanság, hanem a hitmágia. (Az más kérdés, hogy ez utóbbiból származtatják...)

Szerintem a Little Fears hangulatában félelmetesebb is tud lenni, mint a Kult, mert a hét királyt rettenetesebbre alkották meg, mint a kultos arkónokat, ám a játékos karaktereknek még annyi esélyük sincs ellenük, mint a Kultban. A hét király megnyilvánulásai pedig olyan drasztikusak, hogy aki találkozott már a Little Fears szerepjátékkal, az legközelebb puszta kézzel is széttép egy pederasztát.

_mika|ankh (NPC/NJK)

_mika|ankh (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.31, 23:46

nah kb ennyit akartam irni ebben az adagban... maj ha kerdesetek van, arra valaszolok (ill megprobalok) es jovoheten folytatom az irogatast, hamar a kezemben lesz az alapkonyv.

Ajanlanam megyegyszer a http://www.key20.com/ honlapot, ami a kiado oldala. 2 modul talalhato rajta ingyenesen letoltheto, es meg 3 modulgyujtemeny mindharom jatekstilusbol 1-1 egyenkent 5-5USD-ert pdf formatumban ebook. Ezen kivul letoltheto meg 1 modul szinten pdf, ebook 3USD. Ha valakit erdekel, toltse le. EN meg nem probalkoztam vele, mer nemigazan vagyok jaratos a netes vasarlasban.

A honlapon meg fentvan egy inygenesen letoltheto "szerep"jatek, az InsectsOfGod. ez 4 oldalas pdf, ingyenes. Errol itt nem irnek mer offtopic lenne, de ha valakit erdekel a dolog, es esetleg letolti, vagy ha csak siman raveszem magam, akkor nyitok egy kulon topicot neki, es irogatok rola. Meg azis lehet hogy nekiesek es leforditom... Nah mind1

Jah es megvalami.Mivel en az otthoni csapatommal nemigazan tok ezt a jatekot jaccani, ezert ha esetleg valakinek van kedve kiprobalni a LittleFearst, akkor az jelezze itt, vagy e-mailben a kekecs@inf.elte.hu vagy a mika-m@freemail.hu cimen. Aztan ha osszejovunk paran meselek valami szepet :-))))

nah ennyit akartam, most johetnek a fikazasok, hogy "Hol a picsaba voltal?" meg ilyenek... szal bucsuzom...

_mika|ankh (NPC/NJK)

_mika|ankh (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.31, 23:38

Mar megin elszallt az explorer, szal beszoptam, es most tok ideg vagyok, mer elsszalt egy rohadthosszu beszolason, plane hogy az elobb csunyan beszeltem, es ezer biztos torolni fogjak a bejegyzesem a forumrol, es akkor maj sirhat a szatok...................... jojo befejeztem :-)

Szal par szo szabalyrendszerrol:
5 foertek:
Muscle(Ero, es allokepesseg, meg az eletero is)
Hands(Ugyesseg, foleg kezugyesseg)
Feet(Gyorsasag, foleg futas)
Smarts(Eszesseg, intelligencia)
Spirit(Lelek, kb Akaratero, de nemteljesen)

Ezek erteke 1-5ig terjed, ezek fole/ala kell dobni, attol fuggoen hogy mas ellen, vagy sajat magad probaratetelere dobsz. A dobas d6-al megy, a rendszer csak d6-ot hasznal.
Ezen kivul meg van 3 ertek:

Soul (Ez kb a lelked epsege. ennek akkor van jelentosege, ha el akarjak szivni a lelked, mongyuk testrablok, vagy alakvaltok, meg ilyenek; 10rol indul, innen marcsak csokkenni fog :-)))
Innosence (Artatlansag. Ez a karakter eletkoratol fugg, erteke 0-10-ig terjedhet, egy tablazat hatarozza meg. Kb azt jelkepez hogy a karakter mennyire hisz meg olyan dolgokban amiben a felnottek mar nem. Pl, hogy a jatekpisztolyaval le tud lone barkit, vagy a jatekmackoja megvedi a gonoszoktol; Az ertek fele ala kell dobni d6-al ha valami ilyesmit akarsz csinalni; termeszetesen minnel fiatalabb a karakter annal magasabb ez az ertek)
Fear (Ez kb epelme. Ezt olyankor kap a karakter ha valami nagy szornyuseg tortenik vele, es elveti a spirit dobasat, legalabbis igy emlexek, mar regen jaccottunk :-); az ertek 0tol indul, innen fog noni, egesz 10ig :-)))

Hat kb ennyi a szabalyrendszer. Bonyolult mi? :-))) Persze ha valakinek ez tul gyerekes szabalyendszer, akkor atalakithatja konnyeden celszamrendszerre. Kicsit talan jobbis ugy...
Ami meg hatra van az a szabadon eloszthato pontok. Ebbol vehetsz foertekeket, meg elonyt es hatranyt.
Az eletero a Muscle 2szerese. Ez egy mokas tablazatban van megcsinalva, ami hasonlit a White-Wolf rendszerehez...

Az elony/hatranyt emlitettem. Igazabol ezek adjak meg a karakteralkotas fo reszet, es ezek adjak a legnagyobb szint a karaktereknek. Rengeteg elony/hatrany van leirva, nehany pelda:
Hatrany-agybavizelos, felos, almodozo, a tanarja kipecezte, barmi rossztortenik a zulei ot hibaztatjak, az idosebb sracok a suliban folyton ot basztatjak, szerencsetlen, meg ilyesmi
Elonyok-szamitogep, befolyasos szulok, idosebb barat, szerencse, stb...

ez persze csak par pelda a sok kozul... :-) Van rengeteg...csak ember legyen a talpan aki egyszerre 6-7nel tobbre oda tud figyelni...
Az elonyhatranyok meg annyiban beleszolnak a szabalyrendszerbe, hogyha egy dobashoz koze van egy elonyhoz, akkor arra 2szer dobhat a jatekos es a kedvezobb ertek szamit, hatranynal meg ketszer dob es a roszabb ertek szamit...

de telleg kb ennyi a szabalyrendszer. plusz meg van egy rovid harcrendszer amui tokmind1, mer egy konyhakesszura egybol kicsinal egy ilyen kissracot...

_mika|ankh (NPC/NJK)

_mika|ankh (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.31, 22:35

Nah folytatom is a hozzaszolasomat... kisse mas temaban...
szal a jateknak alapvetoen 3 fo iranyvonala van. Kb ez 3 stilust hataroz meg, ahogyan a jatekot "lehet" jaccani. Ezek a fairy-tal, a scary-tale, es a true-horror...

1:dark-fairy-tale(tunder-mese): Ez talan a leg-soft-osabb a 3 kozul. Ebben igazabol kulonbozo kelta, es egyeb mondakbol ismert tunderfajok tunnek fel, tobbnyire a gonoszabbik fajtabol :-) (roluk meg maj irok, ha maj a 7 kiralyt sikerul osszehoznom). goblinok, trollok, meg hasonlo ocsmanysagok gyerekborben zaklatjak szegeny ovisokat :-) Persze Arkadiaba is el lehet jutni, de meg nincs rola kiegeszito szal meg nem :-))))))) Nah mind1, a lenyeg hogy ebben a fajtaban igazabol nincsenek akkora veszejben a karakterek, mint a tobbiben. itt csupan hozzajuk melto ellenfelekkel kell szembenezniuk, es valamilyen forman eluzniuk... nah persze ezzel tulspecifikaltam a dolgot, de remelem sikerult korbevazolnom valahogy

2:scary-tale(remtortenet): Ezt mindenki ismeri. Iskolas taborokbol ejszakankent tabortuz korul, vagy takarodo utan az emeletes-agyakban mindenki meselt/hallott remtorteneteket. Es biztos gondolkodtatok akkor arrol hogy mivan, ha telleg igazak? :-))) Nah ebben a jatekban ezek megtortenhetnek... es persze megis tortennek. vampirok, farkasemberek, szellemek, es hasonlo csunyasagok jelennek meg tobbnyire ebben a fajtajaban a jateknak. Talan ezekben a legkonyebb a megoldas, hisz a gyerekeknek csak vissza kell emlekezniuk a taborban hallott remtortenet megoldasara, es azt valahogy osszehozni... Csak vissza kell emlekezni nehany ilyen remtortenetre, es mindenkinek rengeteg otlete lesz bizonyxara errol a fajta jatekrol

3:true-horror(horror-mese): Ez a stilus igazabol az ami kisse elter a tobbitol. Ugyanis ebben jelenik meg leginkabb a valo vilag (ez nem reklam :-D) szornyusegeinek repertoarja. Gyermekbantalmazasok, pedofilok, gyermekeltunesek, gyermekgyilkossagok, stbstbstb... A jatekban elofordulhat baba-yaga, vagy valamelyik szolgaja, aki felfalja a gyermekeket, vagy pedofil gyermekgyilkosok kerulgethetik a karaktereket. Ez a jatekstilus nem valo sokmindenkinek. En speciel nem vallakoznek ra, sem meselokent, sem jatekoskent, mert nagyon durva lehetosegek jelennek meg benne, amikkel nem szeretnek meg egy jatek keretein belul sem azonosulni, vagy talalkozni... lapozzatok fel nehany internetes oldalt, melyek a gyermekbantalmazasokrol szolnak ( a www.key20.com honlapon van par ilyen) es az embernek elmegy a kedve az egesz jatektol joidore :D

Nah kb ez a 3 jatekstilus persze nagyon specifikalva. Ezek osszemosodhatnak, sot, teljesen mas stilusu jatek is elkepzelheto. peldaul a jatek kiadoi egy ujabb modult tettek fel a honlapukra (meg mindig www.key20.com :-D) ami sci-fi kornyezetben jaccodik :-))) Enis most toltottem le, szal nekiesek a napokban es atragom magam rajta mer engem baromira izgat, hogy mit hoztak ki belole...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]