Ugrás tartalomhoz

Fotó

Little Fears

• Válasz írásához lépj be
111 hozzászólás érkezett eddig

_mika|ankh (NPC/NJK)

_mika|ankh (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.03.31, 22:07

Ehhhm, ooo izeeee... bocsika emberek :-))))

Szal fel eve eltuntem a forumrol (nemcsak errol a tobbirol is). ennek rengeteg oka, volt. Elnezest kerek mindenkitol. Remelem nem riasztottam el senkit a forumrol. Megigerem, hogy ha lesz ra igeny, akkor ezentul tobbet leszek ezen a forumon :-)))
De telleg.... :-9

Nah amint befejeztem a hozzaszolasomat U2U-n is bopcsanatot kerek maj minden jelenlevotol, es ezentul friss ismerteteseket adok maj kozze a jatekrol.

Nah eloszor is igertem meg legutobb :-) hogy irok a 7 fomonsztrarol, de sajna most nincsa nalam az alapkonyv, ezert ezt elhalasztom jovohetre (eztis megigerem, hogy akkor maj irok jo sokat roluk)

Nah addigis meselek meg nehany dolgot a gamerol. Szal felmerult a felelem elleni vedekezes. Hat a legegyszerubb modja hogy ne felj a szornyektol hogy felnosz :-)))) Addig persze osszepisiled magad, de tizeneves korod utan mar bekenhagynak :-) Ez persze nem a legjobb megoldas :-)
Az az igazsag hogy a gyerekek azer sejtik hogy a szornyek mitol indulnak be. Konnyen rajonnek gyerekfejjel is hogy mas oka nem lehet annak hogy ezek a szornyek kergetik oket. Illetve szerintem erre rajohet valaki, bar en anno nem jottem ra ilyesmire... :-)) Meg kell errol kerdezni nehany 6-7 evest :-) Ok bovebb felvilagositast tudnanak adni a dologrol mint gondolnatok. Vagy egy gyermekpszichologustol meg kell kerdezni :-))) MAj beszelgetek a dologrol batyammal, o pszichologusnak tanul, szal mar ert valamit a dolgokhoz (plane ha jovoheten sikerul leszigorlatoznia fejlodespszichologiabol :-D). A lenyeg hogy szerintem keptelenseg vedekezni a felelem ellen.
A szornyek nemis azer basztatjak a kiskolykoket mer azok felnek toluk, hanem azer felnek toluk, mer basztatjak oket :-))) szal az oko-okozat itt megfordul...

Viszont ez a becsukom a szemem es mondogatom hogy nemhiszekbenned-nemhiszekbenned ez a jatekban be is tud jonni!!! Ez komoly. A jatekban a gyerekek nemcsak negativ dolgokban hisznek (szornyek) hanem pozitiv dolgokban is. Pl ha azt hiszi a kissrac hogy az ActionMan figuraja elo (ami egyaltalan nem furcsa gyerekeknel) akkor nagy valoszinuseggel az ActionMan megno maj ha jon a szorny, es a szigonypuskajaval telejuggatja a csunya-gonosz verfarkast :-)))) Es ez telleg igy megy. Persze jatekban ez megfelelo probadobasokhoz van kotve, amik a gyermek eletkoratol fuggenek, hizs minnel fiatalabb valaki, annal jobban hisz ilyesmiben. Tehat, ha pl a gyereknek ezt tanitotta a nagymamaja hogy mondogassa hogy "nemhiszekbenned" es ezt mondogathja, akkor ugyan meg mindgig osszefogja csokizni magat, de a szorny elkepzelhet hogy eltunik. Ezt a vedekezesi modot en el tudom kepzelni gonosz-tunderek (goblinok,trollok,stb) ellen. Viszont a meselo kezeben ez forditva is elsulhet, ugyanis ha ezt mondogatja a kissrac, akkor lehet hogy csak nem fogja latni hallani a sziornyet, de az tovabbra is ottlesz, csupan eltunik a szeme elol, mer "nemhiszbenne" :-)))

De igazabol ez az egyetlen fegyveruk a gyerekeknek a szornyek ellen. ezt a jatek Artatlansagnak nevezi...............

Odin

Odin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 473 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.27, 16:17

Nem vagy egyedül Corax, nem vagy egyedül.

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.03.26, 17:40

Naaa... én olyan kiváncsi lennék erre a játékra... :,-( :,-( :,-(

Odin

Odin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 473 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.07, 12:30

Hát én nem pisiltem össze magam, amikor szörnyet láttam. :)

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.07, 10:35

Tényleg elkelne ide legalább egy olyan valaki, aki legalább távolról látta a könyvet... :) :)

"Meg amúgy az ágyban fekszel, a fejedre húzod a takarot, és úgy probálod elhesegetni a szörnyet, ilyen se volt?" - ez megint a félős kérdéshez??? Szerinted mit csinál a gyerek, miközben a fejérehúzza a takarót, és próbálja elhesegetni a szörnyet? Szerintem iszonyatosan retteg! Majd összevizeli magát!!! :Ordog:

Edorn

Odin

Odin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 473 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.06, 13:00

Wz qrva jó. Mi írkálunk ide, amikor közünk sincs, meg lövésünk sincs a dologról. Csak érdeklödök vagyunk. f***a :)

Meg amúgy az ágyban fekszel, a fejedre húzod a takarot, és úgy probálod elhesegetni a szörnyet, ilyen se volt? :)

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.06, 11:06

Lehet, hogy mondanak ilyet kölyköknek, de nem hinném, hogy leállnak számolgatni, mikor egy bazinagy nyálkás, csápos, tüskés, ezernyi foggal rendelkező büdös szörnyeteg rájuk lehel, és azt mondja: gyere ide kicsikém nem bántalak... :Ordog: :) :)

Még egy felnőtt sem igen tudná visszafogni magát! És ha mégis leáll, és ellenáll a kísértésnek hogy elrohanjon torkaszakdtából ordítva, akkor is RETTEGNI fog, egészen addig, míg a dolog el nem tűnik a közelébő, vagy fel nem falja :Ordog: de valószínű, hogy ezek után is...

Edorn

Odin

Odin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 473 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.05, 20:34

Neked nem mondták kiskorodba, hogyha megijedsz valamitől, ami szörnyre hasonlit,(nem a kutyákra, meg ilyenekre gondolok), akkor csukd be a szemed és számolj el, vagy mondogasd, hogy te nem létezel, te nem létezel, stb??

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.05, 19:18

Félelemtáplálkozás-én-nem-félek kivédése: Gondolom szerepjátszással! A játékosnak egy gyerek bőrébe kell képzelnie magát!!!

Odin

Odin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 473 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.02.05, 11:31

Mika: Ha még létezel, remélem, akkor írnál nekem még erről?
Most visszaolvastam a dolgokat. S azt írtad, hogy azzok a valamik a gyermekek félelméből táplálkoznak. De akkor ezt mondjuk a játékosoknak nem lenne szabad tudni, mert akkor egyből jönnek azzal, hogy nem menekülnek, s mondják, hogy nem létezel, stb.
Ezt mondjuk, hogyan lehetne kivédeni?
Meg amúgy más védő eszköze nincs a gyerekeknek? Mondjuk fény, vagy valami más?
S kb hogyan csinálják a szörnyek az ijesztegetést? Mert az se mindegy. Szerintem.
Várom válaszod.
Agyő

Edorn

Edorn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1084 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.15, 11:26

Fúúú, ez tök jól hangzik... (már mint a játékról szóló kevéske kis infó) :)
Én is szeretnék többet hallani róla! Légyszi... :)
Nagyon érdekelnek az ehhez hasonló játékok, nincs kedved lefordítani??? :sor: :)

Remélem valaki még ír róla pár infót... :)

Edorn

Odin

Odin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 473 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.12, 17:28

Az RPG találkán valszeg ott leszek. Szóval ott majd be tudod rajtam hajtani. :(

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]