Ugrás tartalomhoz

Fotó

Versenyek kibeszélő

• Válasz írásához lépj be
220 hozzászólás érkezett eddig

beatles

beatles

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 845 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.01, 21:19

Beatles:

vagy a versenyen érvényes helyi faq-ban letiltani.

Es pontosan csak ennyi tortenik Kecskemeten es jobb esetben pl Pecsett is. Persze nem sokat szamit, mivel ugysem szokott sok ember jonni.

Lehet ezért nem jönnek sokan...meg mert nem is hirdetitek,nehogy már a hazai "nagyágyuk" ellen kelljen megmutatni ki a f***agyerek.

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.01, 21:12

ezt hagyjuk teljesen mas szemlelet a 2

verseny minmax mindenaron vs verseny stilusosan

mar tobbszor egymas ellen ment a 2 oldal, de foloslegen anyazas, majd off-topicba pakolas lett a vege.

ez nem komoly taktikai huzas, hanem siman szabaly es 'szellemiseg' kiforgatas, bar teny, hogy ervenyes.

kulfold: vegverseny, amire jartok, stimmt dijak, nemzetkozi megbecsules nyertesnek, oda min-max sereg kell.
Ugyanakkor kulfold: itt pl senki nem jatszik ilyen seregekkel (csak GTre es tarsaira viszik oket), mert itt sem kedvelt a minmaxolo ember. Ez amolyan csak versenyre jatszo dolog.

Beatles:

vagy a versenyen érvényes helyi faq-ban letiltani.

Es pontosan csak ennyi tortenik Kecskemeten es jobb esetben pl Pecsett is. Persze nem sokat szamit, mivel ugysem szokott sok ember jonni.

Módosította MAXXxxx: 2008.04.01, 21:17

beatles

beatles

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 845 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.01, 21:11

Milyen "belterjes" verenyeitek vannak kecskeméten?két forduló között baba simogatás is van vagy azért mészárszéket aratni még nem kizáró ok?

Egyszer eljöhetnétek egy pesti vagy bármelyik külföldi versenyre is, hogy meglássátok, hogy egy játék nem lesz attól élvezhetetlen, hogy komoly taktikai húzásokat alkalmazunk vagy próbálunk kivédeni. Attól csak izgalmasabb és nagyobb kihívás.A szabályokat természetesen mindenhol betartják, és igen a kiskapukat ismerni kell és ha lehetőség van rá lehet alkalmazni vagy tudni kell kivédeni vagy a versenyen érvényes helyi faq-ban letiltani.
Nem az a jobb játékos aki többet kihoz a seregéből mint más?

Módosította beatles: 2008.04.01, 21:14

von_Khebab

von_Khebab

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1339 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.01, 20:57

Nem értem a problémát.Ha pl látom h nem tudom elkerülni az oldalba támadás lovagokkal,ott is kiteszem a championt a szélére.
Ez nem eliteélendő csak verseny taktika.

Versenytaktika és elítélendő. Nálunk Kecskeméten ilyet csak egyszer csinál meg valaki, utána magában játszogathat otthon. És versenyen nem fogadjuk a nevezését.

Szvsz függetlenül attól hogy ez egy szabály játék, azért lehet megpróbálni a középkorihoz hasonló csatatér szellemét visszaadni. És ez nem az.

Ha valaki védi az egységét, az nálatok kizárható a versenyről?! :gyagya:

Akadil

Akadil

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 313 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.01, 15:43

Nem értem a problémát.Ha pl látom h nem tudom elkerülni az oldalba támadás lovagokkal,ott is kiteszem a championt a szélére.
Ez nem eliteélendő csak verseny taktika.

Versenytaktika és elítélendő. Nálunk Kecskeméten ilyet csak egyszer csinál meg valaki, utána magában játszogathat otthon. És versenyen nem fogadjuk a nevezését.

Szvsz függetlenül attól hogy ez egy szabály játék, azért lehet megpróbálni a középkorihoz hasonló csatatér szellemét visszaadni. És ez nem az.

beatles

beatles

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 845 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.03.26, 19:23

Hát a nagy terem az tényleg sokat dobna,de ahoz kell a biztos 40fős részvétel,hogy nullára ki lehessen hozni.
Ehez pedig egyértelműen az kell hogy senki ne gondolja azt hogy egy verseny csak vérpistikékből áll és nem lehet élvezni,szerintem sokan éreznek igy és ezért inkább csak klubban játszanak.
A festés pedig kevesebb versenyző játékosnál van meg mint amennyien jönnének,de ezt majd a mostani liga eldönti a könnyedén vett festési szabályok alkalmazásával.

Ilac

Ilac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.03.26, 15:01

Folyt köv. a nemzetközi versenyek topic-ból. (a lényeges részt átmásoltam.)

Szia Bomli!
Tényleg csak az érdeklődés és az okulás kedvéért, leírnád, hogy mit jelent a minőségnél ez az osztrákos magas színvonal? Mitől más, mint pl. egy hazai verseny (estelge, mint más külföldi versenyek)? Téged mi fogott meg?

1.) A jatek magas szinvonalon, ergo sok nagy orszagi szinvonalban is jonak szamito jatekos, keves kezdo
2.) Talan lesznek nemetek, olaszok, angolok, szoval eleg internationalis. Es gondolom aki mar kulfoldre megy versenyezni az is magas szinvonalon jatszik
3.) Szamomra za egyik legfontosabb: gyonyoruszep, de ha nem is, legalabb festett seregek
4.) Sok jatekos (80)
5.) Egy oriasi, modern terem (nem tom pontosan mikent mukodik)
6.) Szep asztalok, szep terepekkel
7.) Nekem az a tapasztalatom h nagyon baratsagosak a jatekosok(nem mintha itthon nem )
8.) En ugy emlekszem h a kaja is jo volt
9.) Es nem szokott igazan csuszas lenni ha jol emlekszem

Bomli, kösz. Kicsit adja magát, hogy írjunk valamit a magyar viszonyokról (ezért itt folytatom). Bár csak kicsit több, mint 1 éves, csak ligás tapasztalatom van.
1.) szerintem, itt olyan középhaladó az átlag szint (de ezt nem látom gondnak, mert kb. így is van pozícinonálva), vannak "profik" és tök kezdők is.
2.) -
3.) Na, szerintem, itt határozott a fejlődés, és talán már meg is ütjük a kinti színvonalat. (Ez egyébként nagyban a szervezők érdeme. :D ) Remélem itt nem lesz visszalépés, és nem puhítják fel a kiírásokat.
4.) Khmm... változó. Volt már ilyen is.
5.) iskolai osztálytermek
6.) pipa, elismerés érte a TLK-nak
7.) általában itthon is jó a hangulat (csak néha akarnak páran nagyon nyerni)
8.) pizza
9.) kb. 1 éve ezzel sincs probléma
Szóval, nekem nem tűnik túl gáznak a helyzet. De azért, pl. létszámban még fejlődhetünk.
Ha valaki szeretné hozzá tenni a magáét, illetve más vesenysorozatokat is értékelne, ne fogja vissza magát. (Azt részt viszont szerintem hanyagolhatjuk, hogy ki, mit szeret. pl. utálok profikkal játszani, mert.... Inkább csak maradjunk a tényeknél.)

Vanger

Vanger

Knuddelmonster

• Archívum
  • 1390 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.02.11, 15:59

Régen jártam már errefelé, így nem tudtam hozzászólni időben.

De azért utólag válaszolnék Beatles által feltett kérdésre: WH40K-t játszom.

Kicsit jobban kifejteném az indokaimat:
- 40K sereget gyűjtök jelenleg és nincs kedvem mellette még egy WHFB sereget megvenni, összrakni, kifesteni. Gyűjtőszenvedély ide vagy oda, elég doboz, keret, összerakatlan és/vagy festetlen figura van otthon, nem kell több (egyenlőre :D ) nem sajnálom, hanem értelmetlennek tartom, hogy egyszerre több lovat üljek meg (főleg, hogy választott seregem a DE az majdhogynem teljesen fém, amit meg horribilisnek tartok)

Ha lenne a seregem (lehet, hogy kölcsön kéne kérni? :felvon: :) ) akkor szivesen neveznék a 40K Liga, Legendás, varsói EE GT és az ETC mellett még a WHFB Ligára és nemzetközire is.

Darken

Darken

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.02.10, 13:23

:buszke:
ave
HA valaki véletlenül erre téved és tud valamit az nyugodtan dobjon nekem üzenetet.
Amiröl tudni kéne az a következő:mikor és hol lesz legközelebb WH40 verseny pesten?
Tudni illik én mindig későn/vagy sosem, de jellemzően tévesen kapom meg az infót ezekről az eseményekről.
Eleddig nagyon mulattatónak tartottam a dolgot, de belátható okok miatt kezd zavarni.A legviccesebb az volt, hogy 1 megnem nevezett boltban sem tudtak nekem erröl semmit mondani sosem, ahol azértt van némi közük a hobbihoz.Azon felül , hogy osztogatták az ominózus verseny prospektusát is ..
Szóval előre is köszönöm.
cs

Javaslom, hogy az invizitor.hu fórumjának megfelelő topikjait figyeld. Ha jól láttam most szombaton volt a Legendás Hadvezérek egy fordulója és heteken belül lesz a másik liga is.

khetron

khetron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 30 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.02.10, 12:40

:buszke:
ave
HA valaki véletlenül erre téved és tud valamit az nyugodtan dobjon nekem üzenetet.
Amiröl tudni kéne az a következő:mikor és hol lesz legközelebb WH40 verseny pesten?
Tudni illik én mindig későn/vagy sosem, de jellemzően tévesen kapom meg az infót ezekről az eseményekről.
Eleddig nagyon mulattatónak tartottam a dolgot, de belátható okok miatt kezd zavarni.A legviccesebb az volt, hogy 1 megnem nevezett boltban sem tudtak nekem erröl semmit mondani sosem, ahol azértt van némi közük a hobbihoz.Azon felül , hogy osztogatták az ominózus verseny prospektusát is ..
Szóval előre is köszönöm.
cs

Melezor

Melezor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1398 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.27, 09:55

Akkor azt hiszem ezt megbeszéltük...

Természetesen továbbra is mindenkit szeretettel várunk Pesten, remélhetőleg jöttök majd minél többen. :aboci:

(Pontos információkat majd a szervezők)

Melezor

Melezor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1398 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.21, 11:05

Titkos információ No.1: mindjárt vége a 2007-es évnek.

Titkos információ No.2: Tisztelt Liga-szervezők két ünnep között illetve január elején dugják össze a fejüket, hogy megcsinálják a 2008-as kiírást.

Üzenet: kb. most van itt az utolsó pillanat, amikor még úgy lehet jelezni a kívánságokat/ötleteket, hogy azt figyelembe tudják venni.

Úgy nézem, hogy a kezdeti nagy felindulások után sikerült mindenkinek megnyugodnia, talán most már lehet higgadtan építő dolgokról beszélni (ahogy azt már sokan kérték). Teljesen személyes a vélemény, de csak konkrét dolgoknak van igazi haszna. Tavalyis, idén is fel lett dobva, hogy a rendezvények közül valahányat (mondjuk hármat) ne Pesten rendezzük meg, hanem valamely másik városban. EHHEZ A LEGFONTOSABB "KÖVETELMÉNY" AZ, HOGY AZ OTTANIAK LELKESEDJENEK! Szóval szerintem annak lenne értelme (mégegyszer: szerintem), ha írnának azok a városok, akik szívesen rendeznének fantasy-versenyt. Emellett hasznos információ lenne pl. az is, hogy mit tudnak biztosítani (sok mindent meg lehet oldani, de pl. nehéz másik városból termet vinni, hacsak nem a mezőn játszunk sörsátrak alatt), iletve mit várnak el (váltócipő - hülye példa), miben kellene segítség. Újra jelezném, hogy a legfontosabb a lelkesedés. Olyan városok jelentkezzenek, akik szívesen vendégül látnák egy ilyen rendezvény résztvevőit.

Ha neadjisten háromnál több város jelentkezne (bárcsak így lenne), akkor még azt is meg lehet fontolni, hogy Pesten egy forduló se legyen. Vagy az év végén be lehet szúrni egy speciális, bónuszfordulót. Ez mind-mind csak a lelkesedés kérdése.

Néhány ötlet: ha kevés az asztal meg a tereptárgy, akkor szervezzetek párosfordulót (minden szempontból takarékos, 1 asztal 4 játékos)

Ha ragaszkodunk ehhez a "belépőhöz ajándék jár"-dologhoz (de persze a költségvetés véges) akkor ne kapjon mindenki pl. blistert vagy pólót hanem legyen ez tombola, 3-4-5-akárhány dologért (és így független attól is, hogy kik nyernek), a sorsolás hangulata meg csak jó lehet (viszont x idő!)

Én még abban is benne lennék, hogy ha elkészült a kiírás, akkor ELŐRE elküldöm a nevezési díjat a szervezőknek a következő fordulóra. Így viszonylag biztosan számíthattok a személyemre, másrészt az előkészületek felmerülő költségeit könnyebb így fizetni.

VAN-E OLYAN VÁROS, AHOL SZÍVESEN RENDEZNÉNEK VERSENYT?

Saurus

Saurus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 303 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.19, 17:18

Teljesen tök mindegy hogy milyen hobbirol van szo, ha az ember komolyan csinálja, akkor drága lesz...

Én mikor elkezdtem gyüjteni a babáimat (6éve?) akkor ehh azon huztam folyton a számat hog ilyen nincs, ez a világ legdrágább hobbija, agyrém az egész...Azota belekezdtem másba, és rá kellett jönöm hogy sajna tévedtem van ennél drágább hobbi...

Egy szo mint száz, a WH egy drága hobbi, ugyan annyira mint bármi más hobbi amit az emberek nem tömegesen csinálnak...

Marketing: Itt nálunk van egy (kis) GW bolt, de ahányszor megfordulok bent minding fel van állitva egy asztal és vadul magyaráz egy vörös polos (nem, nem Trotski :gonosz: ) elado és bemutato játék van, általában olyan 12-14 éves korosztálynak...Tehát a anyu megveszi azért szerintem mégis egy vásárlo réteg...

Visszatérve a verseny kibeszélésre én sajnos azért hagytam abba a versenyre járást mert nem volt festett seregem...most meg már késö..

_Dragon. (NPC/NJK)

_Dragon. (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.12.19, 09:18

A Hobbi drágasága:

Tetszik vagy nem sajnos ezzel nem igazán tudok vitába szállni. Lehet elemezgetni itt mi mibe kerül, de nem sokra fogunk jutni vele. Nekem a cégnél van 8 emberem akik mellettem dolgoznak. A havi nettójuk pótlékokkal kb 100-110 ezer közé esik. Jellemzően van egy gyerekük. Ha van egy párjuk aki szintén enyit keres akkor az 220 ezer havonta.
Ebből:
-Fentartani a lakást (esetleg fizetni a hitelt)
-Enni
-Ruházkodni
-Gyereket nevelni

Ez irdatlan sok pénz. Ha ennyit keresel, és gyereked is van nem sok esélye, hogy WH-zni fogsz.

Ha nincs gyerek akkor marad némi pénz. Amit álltalában az okosabbak félretesznek. Az emberek nem azt nézik, hogy húúú ezzel majd 5-10 évig játszom. Hanem azt, hogy jézusom 50000 Ft

Ergó célcsoport.

Ki lehet célcsoport?:
-A alsóközéprétegben élő csaláfők biztos nem.
-Nagyon fiatal gyerekek, háááátt a szülőtől függ. Tehát kicsi az esély.
-Egyetemista? Nem valószínű, hogy pont erre költene, de lehet. Esélyes

Marad kb az aki most kezdett dolgozni, de családja nincs, és időtöltést keres a barátok körében. Hol szerezte a barátait jellemzően? Hát persze, hogy az egyetemen, fősulinban, gimiben, általánosban, stb Mi vonza a fiatalokat? Ahol van élet!!!

Miért megy ilyen jól angliában. Mert vannak nagyon korrektül felszerelt klubbok. Rengeteg rendezvény, összejövetel, show. No ki az aki ezt pénzelte, hogy beinduljon? Nos a GW előrelátóan, hogy 20 év múlva pénze legyen megdolgozta a piacot.

Én nem játszok jó ideje, most pedig megint fogok, de nem sok minden változott.

Amíg nincsen erőteljes marketing a dolog mögé téve addig semmi nem lesz. Pl.: turné jelleggel 4-5 nagyvárosban nagyszabású versenyek amit agyonhirdetnek az egyetemeken, és mondjuk 500 Ft a beugró.
Ez tudom, hogy rohadt drága, de csak akkor fog többet eladni az itteni forgalmazó, ha miliós beruházásokat eszközöl ilyen téren is. Egyébként pangás, és változatlan "rajongói gárda"
Jó a verseny meg a rendezvény, de ha csak az tud rólla aki egyébként is játszik az nem sokat ér marketing szempontból.

Jegyzem meg a szerepjátéknak ugyanez a baja itthon...

Airyku

Airyku

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 766 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.18, 22:38

Amíg tanítottam a pénteki utolsó órában az ötödikeseknek időnként skullpass-es figurákat vittem. 13 gyerekből 3-at érdekelt eléggé, 2-t meg nagyjából. Ellenben a nyolcadikosok és hetedikesek illetve egy hatodikos srác (Andris iz da beszt!) el kezdték szeretni. Andris először 40K orkokat vett, aztán elvben átnyergelt fantasyra. rég hallottam felőle... :gonosz: A gyerkőcöknek tetszik az ötlet, a játék, a világ. Eladható úgyis, hogy a gyerek gyakorolja az angolt. (Neeem, anyu! Semmi baj nincs azzal, hogy kill, blood, massacre! ) Az én tapasztalatom szerint nincs türelmük a gyerkőcöknek kivárni, míg összejön egy 1000 pontos sereg. Az kb. 20000 ft. Plusz festék... Chipie is tanár, illetve ő még mindig tanár :gonosz:, és Mordheim szakkört vezet... Szerintem a gyerekeket így lehet megfogni. Először sok mordheim, lustria, sylvania, mousillion csata, közben apránként veszik a figukat. Egy-két év, és jé, van egy 1000 pontos seregem, ráadaásul kifestve... Nem lenne gáz. Én anno 13 évesen visszariadtam az alapdoboztól, ami akkor volt 14.000 forint. Azt hiszem. Drágának tűnt. Andris édesanyja nem örült, hogy rádumáltam a gyerekét a játékra, a technika tanárnő viszont örült, mert egyes passzív gyerekek hirtelen érdeklődőbbek voltak az órán.

Yoda007

Yoda007

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 813 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.18, 21:18

Nem tudom miért paráztok itt a tanár témán.
Az iskoláknak nincs pénze. Sok iskola kiadja termeit ilyen-olyan rendezvényekre. Ez üzlet. Ennyi. (Mondok példát: az iskolában, ahol ez előtt dolgoztam ott galambtenyésztők tartottak kiállítást a tornateremben. A mostani munkahelyemen céges továbbképzés volt valamelyik hétvégén.) Szerintem ha normálisan odaáll az ember egy igazgató elé (nem ilyen - olyan tanár elé, hanem az igazgató elé....), és megkérdezi, hogy mennyi, akkor kap egy árat. Ha megkérdezi, akkor csak annyit kell mondani, hogy modellezők találkozója. Az meg hogy ingyen adjanak termet, elég necces, mert azzal a fenntartó (legtöbbször a helyi önkormányzat) kötözködhet. (és fog is.....)
Szóval anyagias világban élünk, és sajnos ezek igy működnek.

Ui: A fentiek a saját tapasztalataimon alapulnak. Lehet, hogy van ahol nem így működik... Akkor az mázli...

De, így működik. Anno, rpg versenyt szerveztünk, odamentem iskolám igazgatójához, és mondtam, hogy kéne pár terem, mondjon árat. Mondott, kaptunk termet, s nem nagyon voltak kérdések. :gonosz:

SgtStalker

SgtStalker

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 411 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.18, 21:06

Nem tudom miért paráztok itt a tanár témán.
Az iskoláknak nincs pénze. Sok iskola kiadja termeit ilyen-olyan rendezvényekre. Ez üzlet. Ennyi. (Mondok példát: az iskolában, ahol ez előtt dolgoztam ott galambtenyésztők tartottak kiállítást a tornateremben. A mostani munkahelyemen céges továbbképzés volt valamelyik hétvégén.) Szerintem ha normálisan odaáll az ember egy igazgató elé (nem ilyen - olyan tanár elé, hanem az igazgató elé....), és megkérdezi, hogy mennyi, akkor kap egy árat. Ha megkérdezi, akkor csak annyit kell mondani, hogy modellezők találkozója. Az meg hogy ingyen adjanak termet, elég necces, mert azzal a fenntartó (legtöbbször a helyi önkormányzat) kötözködhet. (és fog is.....)
Szóval anyagias világban élünk, és sajnos ezek igy működnek.

Ui: A fentiek a saját tapasztalataimon alapulnak. Lehet, hogy van ahol nem így működik... Akkor az mázli...

Puszti

Puszti

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 266 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.18, 20:15

Nos ez a rajztanár téma is eléggé arc függő, mert mikor bevittem egy diorámát, hogy adjon már rá jegyet és ne kelljen bohóckodnom mindenféle rajzokkal, akkor közölte ez nem egy nagy dolog.
Az más kérdés, hogy a gobbó épp a sírok közt brunzolt. :gonosz:

C-Dante

C-Dante

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.18, 18:15

a pedagógusok között is vannak lazább egyének. szerintem az ember számít, hogy milyen a hozzáállása, nem kell foglalkozás alapján általánosítani.

csak egy tipp: valszeg a rajz és képzőművészeti vonalon sokkal könnyebb elindulni, mint a töritanárok irányába. a történelmet ezerféleképp lehet tanítani, magyarázni a diákoknak, és egy konzervatív tanár szerintem a legkevésbé vevő arra, hogy a 3D-s terepasztali megjelenítés, vagy történelmi csaták stratégiai átélése vinne közelebb az érettségihez. ahhoz egy liberális gondolkodású tanár kell, hogy átlássa, hogy ez is segíthet a tárgyának a megszerettetésében.

ezzel szemben, ha odavisz az ember egy gyönyörű aprólékossággal kifestett figurát egy rajztanárnak, abba nem nagyon van hol belekötni. az nem egy társasjáték figurája, hanem egész egyszerűen egy képzőművészeti alkotás.

masvalaki

masvalaki

Pápai kalóz

• Archívum
  • 2539 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.18, 16:54

Ezeket a pedagogusokat sztem egy nyugdijasklubbal se lehetne lekenyerezni... (persze lehet hogy egy uveg EVA vermut -nem reklam, csak rossz pelda- sokat segit ezeken) :gonosz:

Mondjuk az ilyen iranyu tapasztalatok megosztasa sztem olyan praktikus tudasbazist kepezhetne, amit csak felutok, es a matektanarno bozontos szemoldokebol, masnapos borostajabol tudom, hogy a taskabol a Tengeresz (vagy Matroz?) szeszesital feliratu uveget kell elovenni. Vagy hogy inkabb ne pazaroljam a szot ra, mert egy baltaval se lenne konyebb a gondolataiba ferkozni. :gonosz:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]