Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mit olvasol eppen?

• Válasz írásához lépj be
1747 hozzászólás érkezett eddig

encian42eskesz

encian42eskesz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.14, 18:46

Henry Miller: A légkondicionált lidércnyomás

Amikor a szerző éppen le tud állni meglehetősen gyermeteg Amerika-anyázásával (ami furcsa módon még az átkosban íródott magyar előszóban is előkerül, mármint hogy kicsit el van túlozva), érdekes életképeket kapunk a múlt század közepének tengerentúljáról.

Úristen, Marvin, te még itt? 

Oké, Patrick Rothfuss akárhányológiájának a második részét (Bölcs ember félelme) olvasom, fantasy, jó nagyon, ha épp egy másik valóságot akarsz, mint a tiéd. Vagy ha érezni akarod a bodza és almabor illatát, akárhol vagy. (Vagy az alkímiára fogni, hogy meghúztak a vizsgán.) Nekem tetszik. Kilazít meló után.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2168 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.13, 09:09

Henry Miller: A légkondicionált lidércnyomás

Amikor a szerző éppen le tud állni meglehetősen gyermeteg Amerika-anyázásával (ami furcsa módon még az átkosban íródott magyar előszóban is előkerül, mármint hogy kicsit el van túlozva), érdekes életképeket kapunk a múlt század közepének tengerentúljáról.

• encian42eskesz kedvelte ezt

bahon

bahon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 90 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.05.25, 19:44

Most olvasom ki kedvenc magyar íróm, Csikász Lajos utolsó számomra ismeretlen művét, a Rákóczit. Zseniális! A többi történelmi regényéhez képest alig van benne csatajelenet, vér, viszont annál több a humor, az érzelem, a stílusos pajzánság. Mondhatnám, hogy nőiesebb regény született, de nem tehetem, ízig-vérig Csikászos lett most is! Nem is tudom, hogy melyik korszaka, stílusa tetszik nekem jobban; mindet szeretem!

Várom a folytatást! (...és az ünnepi könyhetet, ahol remélem dedikáltathatom legújebb remekét!)

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 192 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.13, 21:07

Bő 15 év elteltével Stefan Heym - Ahasvérus című regényét olvasom újra.

A könyvről bővebben a Helvéczia topikban.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3294 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.22, 17:45

100 éve nem jártam ebben a jó kis fórumtémában, de ha már itt...

Dan Simmons: Terror

Egészen friss szerzemény, és meglepően vaskos - vártam már, hogy megjelenjen végre, ma este start!

Módosította Nocturna: 2018.03.22, 17:51

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4330 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.11, 21:05

Nemrég újra kiadták magyarul a Krabatot, elkezdtem olvasni, eddig tetszik, hangulatos.
Harry Potter sorsa nehéz? A srác árva, a harminc éves háború alatt koldul, elszegődik egy varázslóhoz úgy, hogy azt sem tudja mibe vág bele, aki mellesleg halálra dolgoztatja...

És kész is! Hangulatos marad végig, kifejezetten ajánlom mindenkinek. (elsősorban szerintem 10-14 éveseknek való, de mint a példa mutatja, 30 felett is szórakoztató) Talán kicsit hirtelen ér véget, de ennyi.

darkspace

darkspace

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 13 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.10, 10:52

A Nibelung-ének

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 192 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.06, 23:14

Paul J. McAuley angol nyelvű SciFi kisregényeit és novelláit. Eddig az alábbi szabadon hozzáférhetőeket találtam értékesnek, vagy legalábbis érdekesnek ezekből, téma szerinti bontásban:

BioTech/BioHacking:

CP2020, ShadowRun, WH40K, vagy akár (Mega)Traveller kedvelőknek egy ravasz SciFi változat az "artifact varázskard" témára:

A fenti két téma kombinálva (minusz varázsfegyver):

Blade Runner rajongóknak:

Igen szép és szolid klasszikus (Hard)SciFi:

..és nagyon konzervatív alternatív történelemírás az űrverseny korszakáról:

Jó olvasást hozzájuk!

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5446 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.06, 11:45

Neil Gaiman - Coraline.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.05, 12:07

Alu, külön móka, hogy a "Fegyver a kézben" esetén a fejezetek számozása összevissza van, nem sorban. :cool:
(Lehet hogy meg kéne próbálni így újraolvasni a könyvet.)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2168 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.05, 12:02

Érdekes, nekem pont a Mágia színe tetszett (emlékeim szerint amúgy arra is Pratchett volt ráírva szerzőként), aztán lassan meguntam a jófejkedést. A kezdeti hatáshoz valszeg az is nagyban hozzájárult, hogy akkoriban már az is elég volt a habzáshoz, hogy a Skandar Graunban TŰZGOLYÓT varázsoltak, érted, tűzgolyót, pont mint itt a fénymásolmányunkban!

aluminiumtrioxid

aluminiumtrioxid

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1562 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.05, 11:26

Mivel többen ajánlották már, belekezdtem a Mágia színébe is (Pratchett), kábé a háromnegyedéig jutottam. Sajnos arra jutottam, hogy nem nekem való. Vannak benne jó ötletek, annyira jó a fordítás, hogy előrelapoztam ki is volt az (Kornya :wow: ), de az a humor amivel próbálkozik az író, és azok a kínos kikacsintások...

A korai Pratchett nem Pratchett. A mágia színe tényleg ritka szar, de nem reprezentatív a szerző munkássága tekintetében.

Az Emlékezz Phlebasra-t még végigolvastam, de nehezen ment, a Fegyver a kézbent pedig már nem bírtam a végéig, feladtam.

Valahogy az volt az érzésem, hogy Banks-nek döbbenetes a képzelőereje, zseniális ötletei vannak karakterekre, díszletekre, helyszínekre, csak azokhoz hasonló szinvonalú cselekményt nem sikerül kitalálni.

Pedig amúgy a Fegyver a kézben pont az a regénye, ahol a cselekmény még értelmes is. Tudom, hogy első olvasásra egy baromi nagy katyvasznak tűnik (két szálon fut a cselekmény, és a két szál ellentétes irányba mozog az időben), de megéri szenvedni vele. Tipikusan az a fajta könyv, ami annál jobban tetszik, minél többször olvasom újra. (Már bánom is, hogy első olvasás után lepasszoltam egy barátomnak, mondván, hogy ezt a szart én nem akarom a könyvespolcomon látni.)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.05, 10:59

A Sötét háttér előtt sztorija szerintem zseniális, bár nem Kultúra-regény és pörgősebb is, ugyanez a helyzet A száműző esetén is.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 598 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.05, 06:28

Az Emlékezz Phlebasra-t még végigolvastam, de nehezen ment, a Fegyver a kézbent pedig már nem bírtam a végéig, feladtam.

Valahogy az volt az érzésem, hogy Banks-nek döbbenetes a képzelőereje, zseniális ötletei vannak karakterekre, díszletekre, helyszínekre, csak azokhoz hasonló szinvonalú cselekményt nem sikerül kitalálni.

Az Emlékezzből emlékszem a játékleírásra, a gőzgépet építő nyugdíjas robotra, de a cselekményéből semmire.

Én viszont regényt elsősorban sztoriért, másodsorban ismeretszerzésért (lásd hard SF) olvasok.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6114 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.04, 22:10

Viszont, újra elolvastam Iain M. Banks Játékmester /The Player of Games/ c. könyvét.
1988-ban jelent meg (magyarul 2003-ban), szerintem, jól öregedett, nem éreztem megkopottnak, elavultnak.
Aki még nem olvasta, annak ajálom!

Érdemes elolvasni a többit is, háromféle regénye jelent meg:

-Kultúra regények, sorrendben, mármint ahogy időben jönnek: A játékmester; Emlékezz Phlebasra; Fegyver a kézben (nekem ez a kedvencem) Holtpont; Nézz a szélbe; Anyag; Közelkép; Hidrogén szonáta

egyéb sf-regények: Sötét háttér előtt; Félemmetes géjpezet; A száműző (szintén remek darab)

-A Darázsgyár az egyik, a másik pedig az Ellentétek, amivel kapcsolódik a másik két halmazhoz, annak ellenére, hogy alapesetben fantasy-szerű, mágia nélkül.

bahon

bahon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 90 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.04, 19:43

Nekem meg Pratchett a kedvenc íróm és minden könyvét olvastam, ami csak megjelent magyarul! A humora egyedi és folyton megújuló, a karakterei nagyon jól kitaláltak, a történetek meg annyira nem érdekelnek, hogy képes vagyok csak a "sorok miatt" olvasni, nem is törődök a mondanivalóval. Pedig sokszor jobban megbolondított, mint egy modern krimi...

És ha már a kedvencemet említem, a magyar írók közül legjobban Csikász Lajos fogott meg, most is az Éjszín Liliomokat olvasom. Zseniális író!!!

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 598 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.03, 03:37

@galu: Pratchett munkássága eléggé megosztó, lehet nagyon szeretni és nagyon nem.
Nekem nagyon nem jön be, számomra megtestesít mindent, ami rossz az angolok humorában.
(Még Gaiman se tudott rajta sokat finomítani, az Elveszett próféciák /Good Omens/ is egy borzadály.)

Viszont, újra elolvastam Iain M. Banks Játékmester /The Player of Games/ c. könyvét.
1988-ban jelent meg (magyarul 2003-ban), szerintem, jól öregedett, nem éreztem megkopottnak, elavultnak.
Aki még nem olvasta, annak ajálom!

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4330 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.02, 21:14

De hogy ontopic is legyek:

Jakob és Wilhelm Grimm: Német mondák

Szép vastag, nemrég adta ki először magyarul a Kalligram, eddig a sztorik meglehetősen, izé, egyszerűek benne (pl. valaki bement a folyóba, pedig mondták neki, hogy ne, lehúzta a vízimanó, belefulladt és ennyi), a gyűjtők szerint ez a népköltészet ősereje, én inkább nem nyilatkozom, de ha még sok van belőle (lesz: 500 oldal kb.) megyek olvasok avantgárd színműveket. Érdekesség azért, hogy arrafelé hímnemű viziszellem is van, nem csak sellő, ezt a fordító "sellér"-nek hívja, lehetett volna hablegény is. 

Nemrég újra kiadták magyarul a Krabatot, elkezdtem olvasni, eddig tetszik, hangulatos.

Harry Potter sorsa nehéz? A srác árva, a harminc éves háború alatt koldul, elszegődik egy varázslóhoz úgy, hogy azt sem tudja mibe vág bele, aki mellesleg halálra dolgoztatja...

Egyéb kalandozásaim:

Múltkor írtam, hogy a Gloriana nem adta, ugyanígy jártam az Erekoseval. Nem mondanám, hogy rossz, de baromi kiszámítható. Azt hiszem egy időre jegelem Moorcock-ot. (lehet az a baj, hogy az első két könyv, amit olvastam tőle a Corum és a HArcikutya volt, utóbbit még nem überelte M.M. könyv). Azt egyébként változatlanul nagyon szeretem benne, hogy három bekezdésben képes bemutatni egy civilizációt úgy, hogy nem nagyon marad kérdés utána.

Mivel többen ajánlották már, belekezdtem a Mágia színébe is (Pratchett), kábé a háromnegyedéig jutottam. Sajnos arra jutottam, hogy nem nekem való. Vannak benne jó ötletek, annyira jó a fordítás, hogy előrelapoztam ki is volt az (Kornya :wow: ), de az a humor amivel próbálkozik az író, és azok a kínos kikacsintások... Hát, legalább Cohen a barbárig nem jutottam el. Lehet egyszer még nekifutok, de az nem mostanában lesz...

Ugyanis, végre megtaláltam antikváriumban az Utazás a tizenhatos mélyére című könyvet (Esterházy, nem a Marci :D), amit már hónapok óta megpróbáltam levadászni olcsón, illetve egy  cimbim kölcsönadta Kipling Indiai történetek gyűjteményét, amit kb. egy éve mindig elfelejt, úgyhogy most lesz mit olvasni.

Módosította galu22: 2018.03.02, 21:15

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 611 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.03.02, 08:58

Öööö, mitől? Hogy le van írva?

Akkor az abakusz meg számítógép intelligenseknek. xD

*sóhajt*

Sose fogom megérteni...

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2168 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.02.28, 18:07

De hogy ontopic is legyek:

Jakob és Wilhelm Grimm: Német mondák

Szép vastag, nemrég adta ki először magyarul a Kalligram, eddig a sztorik meglehetősen, izé, egyszerűek benne (pl. valaki bement a folyóba, pedig mondták neki, hogy ne, lehúzta a vízimanó, belefulladt és ennyi), a gyűjtők szerint ez a népköltészet ősereje, én inkább nem nyilatkozom, de ha még sok van belőle (lesz: 500 oldal kb.) megyek olvasok avantgárd színműveket. Érdekesség azért, hogy arrafelé hímnemű viziszellem is van, nem csak sellő, ezt a fordító "sellér"-nek hívja, lehetett volna hablegény is. 

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]