Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mit olvasol eppen?

1529 hozzászólás érkezett eddig

nonfiction

nonfiction

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.01.30, 20:05

vigo:

Nemrég én is ebbe az irányba nézelődtem. A tapasztalataim.

Akutagava Rjunoszuke: A vihar kapujában. Az sf-en hallottam róla, aztán a könyvtárban már csak ezt találtam meg tőle. Nem bántam meg.

Murakami Haruki:

Szerencsére a Tazaki Cukuruval kezdtem. Ez a könyve zseniális, szerintem. Olyan, mintha egy nagy művészkedős többkötetes művéből (általában bő lére ereszti) kiszedte volna a lényeget, és így kapott volna kb. 200 oldalnyi "füzetkét".

Aztán jött a Kafka a tengerparton. Szerintem túl korán olvastam el, túladagoltam Murakamit. Volt, hogy szerettem, volt, hogy utáltam. A végétől többet vártam. Több is lehetett volna, mint egy fejlődésregény. Vagy csak én vagyok telhetetlen?

Alapvetően mindegyiket csak ajánlani tudom. Mondjuk Murakami 18+ sok helyen. Öregebb fejjel is nehezen emészthető, fiatalon ne próbáljátok ki.

Warg

Warg

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 441 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.30, 12:12

The animator's survival kit Richard Williams-től.

Nagyon hasznos könyv kezdő animátoroknak. :-)

Disney-nek is van egy nagyon jó könyve: The illusion of life

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4544 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.26, 17:14

Andy Weir: A marsi

Mostanában nagyon nyomatják ezt a könyvet, gondoltam teszek vele egy próbát. Nem tűnik rossznak, de még nem estem hasra tőle, bár csak az elején tartok.

Hétvégén olvastam ki szerintem nagyon jó. Lendületes robinsonád, humorral megspékelve.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.26, 16:52

Mostanában nagyon nyomatják ezt a könyvet, gondoltam teszek vele egy próbát. Nem tűnik rossznak, de még nem estem hasra tőle, bár csak az elején tartok.

vigo

vigo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1538 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.26, 13:31

Nemrég olvastam a Holnap határát Szakurazaka Hirositól. A film jópár dolgot lelő belőle, de így is jó volt, kicsit más a történet, rövid, olyan érzésem volt az olvasása közben, hogy ebből nem filmet kellett volna csinálani, hanem animét. (de a film is tetszett.) 

Mivel sok japán könyvet nem olvastam, nem tudom, hogy az átlag japán könyvekhez képest ez mennyire japán, szerintem próbáld ki  :)

Mindenképpen ránézek, főleg, hogy a filmet sem láttam! Köszönöm a tippet :)

V.

Módosította vigo: 2015.01.26, 13:33

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 314 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.25, 23:39

A segítségeteket szeretném kérni, ugyanis olvasnék valamit, de nem tudom kit? :) Elkapott a Battle Royal hangulata, de nem ugyanazt akarom még egyszer olvasni, hanem valami japánt. Ami talán hasonló, bár nem feltétlenül annyira brutális, de nagyon japán.

Nemrég olvastam a Holnap határát Szakurazaka Hirositól. A film jópár dolgot lelő belőle, de így is jó volt, kicsit más a történet, rövid, olyan érzésem volt az olvasása közben, hogy ebből nem filmet kellett volna csinálani, hanem animét. (de a film is tetszett.) 

Mivel sok japán könyvet nem olvastam, nem tudom, hogy az átlag japán könyvekhez képest ez mennyire japán, szerintem próbáld ki :)

vigo

vigo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1538 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.25, 22:36

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, ugyanis olvasnék valamit, de nem tudom kit? :) Elkapott a Battle Royal hangulata, de nem ugyanazt akarom még egyszer olvasni, hanem valami japánt. Ami talán hasonló, bár nem feltétlenül annyira brutális, de nagyon japán.

Ismertek esetleg valamit, amit ajánlani tudtok?

Köszi,

V.  :sor:

bahon

bahon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.01.20, 20:12

Terry Pratchett, Neil Gaiman: Elveszett próféciák :)

uxuxux

uxuxux

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.01.20, 19:34

Befejeztem Erwin Schrödinger 'What is life?' című írását, és belekezdtem Heidegger 'History of the Concept of Time' címen kiadott előadás-gyűjteményébe. Mivel egyre több helyen botlok bele (az említett első könyv is hivatkozott rá az epilógusban, iszlám szufizmus kapcsán is találkoztam vele, stb), ezután szerintem Huxley 'The Perennial Philosophy' nevű műve következik majd.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.16, 16:09

Darren Shan: Város trilógia 3.: A kígyók városa

Az előző két könyvnek két különböző főszereplője volt, most pedig mind a kettőjükről olvashatunk. A legtöbb titokra már fény derült, de még mindig vannak érdekes dolgok.

cipas

cipas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 171 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.01.14, 10:41

Dan Wells: Partials-Részben ember

A borító, illetve a vélemények alapján nem az a tipikus YA könyvnek tűnt....ami nekem csak jó, mert nem szeretem a YA, urban fantasy és vámpírvértől csöpögő, 12 éves szinten megragadt romantikus nyáladzást(na most a YA rajongók köpködnek).

Kicsit ezért "félve" kezdtem bele a könyvbe. De nem volt rá okom!!! A felénél tartok, de csak jókat mondhatok . A főszereplő hősnő azért kicsit idegesített néha(itt azért elég YA szag van), de összeségében elviselhető. A karakterek mondhatni kidolgozottak, sőt fejlődésen is keresztül mennek.

Nem vártam ennyit a könyvtől, pozitív csalódás, szerintem elolvasom a folytatást is.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.01.03, 14:39

Darren Shan: Város trilógia 2.: A pokol pereme

Az első könyv nagyon tetszett, magával ragadott a hangulata, ez egy kicsit másabb. Kapásból vártam, hogy hogyan is fog folytatódni az első rész főszereplőjének sztorija, de itt egy új szereplőt kapunk, kicsit visszamegyünk az időben, és az első résszel párhuzamosan folyik a történet. Mindenesetre még mindig érdekes.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1530 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.26, 14:43

Douglass Rushkoff: Cyberia

Ami ma a transzhumán-mozgalom, a szingularitás, a webtizenöt és az öreganyám térdkalácsa, az 20 éve a telefonos hackelés, Terence McKenna okosságai, meg bélyegezés helyett a rave-partikon szeletelés volt. Hogy ezekből hogyan emelkedett magasabb globális szintre a Gaia-bolytudat a gonosz tévé-corporate mittoménmik fogságából, azt a neves teoretikus minden erőfeszítése ellenére sem tudtuk meg sajnos azóta sem, de a helyenként megmosolygtató kiberhippi-libertariánius ökörszar és lihegés megható képet nyújt róla, honnan szedhették a Mage fogalomtárának nagy részét annak idején, legalábbis ami a Virtual Adepteket illeti. Az egyik fejezetben ráadásul GURPS-ot játszanak a megfigyelt alanyok, hiszen ez is a dinamikus másodlagos valóságok konstans fluxusban tartásának módja, ha jól értettem. Ki is húztam magam rögtön, hiszen ilyet már én is csináltam, jól be is tettem vele valószínűleg az elnyomó monolitizátoroknak.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.26, 12:49

Darren Shan: Város-trilógia 1.: A holtak vonulása

Még régebben olvastam tőle a vámpíros sorozatot, ami akkoriban eléggé tetszett. Most valami egyszerűre, könnyen olvashatóra vágytam, így került a kezem közé ez a trilógia. Még az elején tartok, de érdekesnek, könnyen emészthetőnek tűnik, pont jó lesz az ünnepekre :)

cipas

cipas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 171 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.12.08, 14:02

Nem az én műfajom a sci-fi, de nagyon dícsérték ezt a könyvet, rengeteg ismert író és kritikus is elismerő véleményeket fogalmazott meg a könyvről, illetve bokorn fórumozó is magasztalta az egekig  :)

Megjelent magyarul, ezért gondoltam teszek egy próbát.

Úgy néz ki hogy (hál'Istennek) nem az a hard sci-fi, mert valószínű abba is hagytam volna már. Az első pár oldal elolvasása után tudatosul bennünk hogy mi is lesz a könyv fő sztorija, E/1-ben(naplószerűen) meséli el nekünk egy Marson ragadt asztronauta az életben maradásért folytatott küzdelmét. Remélem nem megy át a könyv tudományos magyarázgatásokba, akkor talán lesz egy kellemes sci fi élményem  :hedbeng:

Ui bahon-nak:

Kiolvastam a Búcsúkeringőt....azon gondolkoztam hogy miért is volt ez a címe?

Lehetett volna mondjuk A lét elviselhetetlen könnyűsége..vagy ilyen könyv már van??  :nod:

Nagyszerű könyv, ahogy a külön "szálak" egy-két nagyobb csomópontba futnak, zseniális.

Sokszor felröhögtem az olvasás közben, sokszor pedig elgondolkodtam, komoly mondanivalót közvetített Kundera a szereplők által. Tragédia a komédiában, vagy komédia a tragédiában... :leborul:

Skréta után Jakub volt a kedvenc. 10/10

bahon

bahon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.12.06, 22:26

:D

Tudtam, hogy neked is kimagaslik az ő világlátásának progresszivitása! És közben azon tűnődök, hogy mennyi hasonló csodatétemány mögött bújhat meg merőben ellentétes indíték, mint a hivatalos magyarázat... 

Ahogy haladok előre, egyre jobban tetszik, humoros, néha már-már abszurd helyzeteket kreálnak a szereplők   :)

Skréta doki nagyon nagy forma!!!  :)

cipas

cipas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 171 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.12.05, 17:49

Nem árulok el semmit előre, de nagyon érdekel, hogy milyen benyomásod lesz a könyvről ahogy haladsz előre a történetben! 

Nekem különösen tetszett a korhű leírás is: annyira bele tudtam élni magam a régi rendszer hangulatába, hogy amikor a napi adagomat elolvastam a könyv becsukásával az úttörő nyakkendőmet is le akartam venni a nyakamból... :)

Milan Kundera: Búcsúkeringő

Első könyvem Kunderától, jókat olvastam munkásságáról, gondoltam ezzel a könyvvel kezdem a sort.

Tetszik a könyv, habár egyenlőre a történet még csak egy szálon fut, és elég egyszerűnek tűnik..egy terhes nőt akar egy "trombitás" rávenni az abortusztra(naná, mert tőle terhes a lány)....

Ami tetszik eddig a könyvben, az a romantikus jegyek...a kis fürdő leírása, a szerelem, küzdelem a sorssal...és ezt főként a trombitástól kapjuk, aki az elvetélést szorgalmazza, már-már szánalmat ébresztően... :)

Érdekes, kíváncsian várom a végkifejletet, remélem a gyermek világra jön!!  :)

Ahogy haladok előre, egyre jobban tetszik, humoros, néha már-már abszurd helyzeteket kreálnak a szereplők  :)

Skréta doki nagyon nagy forma!!!  :)

bahon

bahon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.12.03, 21:25

És hogy én is megosszam az aktuális utitársamat: Lőrincz L. László: Kéz a sziklán

bahon

bahon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.12.03, 21:21

Én sokszor leszállíttatás közeli helyzetbe kerültem a vonaton emiatt a könyv miatt! :)

Terry Pratchett: Korongvilág 8.: Őrség! Őrség!

Amúgy jó, szeretem a városi őrséggel kapcsolatos részeket, van pár hangosan felröhögős rész.

bahon

bahon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 24 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.12.03, 21:12

Nem árulok el semmit előre, de nagyon érdekel, hogy milyen benyomásod lesz a könyvről ahogy haladsz előre a történetben! 

Nekem különösen tetszett a korhű leírás is: annyira bele tudtam élni magam a régi rendszer hangulatába, hogy amikor a napi adagomat elolvastam a könyv becsukásával az úttörő nyakkendőmet is le akartam venni a nyakamból... :)

Milan Kundera: Búcsúkeringő

Első könyvem Kunderától, jókat olvastam munkásságáról, gondoltam ezzel a könyvvel kezdem a sort.

Tetszik a könyv, habár egyenlőre a történet még csak egy szálon fut, és elég egyszerűnek tűnik..egy terhes nőt akar egy "trombitás" rávenni az abortusztra(naná, mert tőle terhes a lány)....

Ami tetszik eddig a könyvben, az a romantikus jegyek...a kis fürdő leírása, a szerelem, küzdelem a sorssal...és ezt főként a trombitástól kapjuk, aki az elvetélést szorgalmazza, már-már szánalmat ébresztően... :)

Érdekes, kíváncsian várom a végkifejletet, remélem a gyermek világra jön!!  :)

1 felhasználó olvassa épp ezen témát

0 tag, 1 látogató, 0 rejtett

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]