Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mit olvasol eppen?

• Válasz írásához lépj be
1625 hozzászólás érkezett eddig

bahon

bahon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 58 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt Tegnap, 21:47

Lőrincz L. László: Kegyetlen csillagok

Nem lesz a kedvenc könyvem az írótól, túlságosan sokan halnak meg benne az én ízlésemhez. 

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 00:24

Tibeti halottaskönyv, kicsit repetitív, de végre eljutottam a haragvó istenekig.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.12, 15:30

Rick Yancey: Az ötödik hullám 1.: Az ötödik hullám

Gondoltam, ha már jön a film (ami igazából nem néz ki valami eredetinek...), akkor elolvasom a könyvet. Még csak az elején vagyok, de eddig semmi extra, majd meglátjuk mi sül ki belőle.

bahon

bahon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 58 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.01.26, 21:06

Marcellus Mihály: A Pannon

Egyre jobban kedvelem az írót! Ez a regénye kimondottan magával ragadó, alig bírom becsukni a vonatról való leszálláskor. És ami igazán tetszik benne, hogy olvasása közben egyszerre tudok germán és római szívvel is érezni.

Amennyire várom a végét, hogy megtudjam mi lesz a főszereplőkkel, annyira rettegem, hogy hiányozni fog...

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.24, 19:48

Terry Brooks: Shannara 1.: Az első király

Elkezdtem nézni a sorozatot, így az most adott egy löketet, hogy végre nekiálljak a könyveknek is, főleg, hogy már évek óta terveztem elolvasni ezt a szériát.

scaurus

scaurus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 481 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.23, 21:21

A "pogányok" nem tetszett. A korrajz érdekes, de a cselekmény sehová sem tart,
igazából főszereplő sincs.
...

Ízlések és pofonok.
Nekem, minden kliséje ellenére, kedvenc kisregényem Herczeg Ferenctől. ;)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 3649 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.23, 14:44

Herczeg Ferenc: Történelmi regények

"A hét sváb" nagyon tetszett, ilyen jellegű feldolgozást még nem olvastam a szabadságharcról. (nevesül, hogy a főszereplők az elviekben nem érintett délvidéki svábok)

"A fogyó hold" is nagyon menő, könnyen olvasható, érdemes, de szépen megírt végvári történet, ami a szokottnál kicsit azért kegyetlenebb.

Ha fiatalként olvastam volna, mindkettő nagy kedvencem lett volna. Hátravan még a Pogányok és az Élet kapuja, kíváncsi vagyok. Egyelőre értetlenül állok azelőtt, hogy miért nem tananyag, legalább általános iskolában.

A "pogányok" nem tetszett. A korrajz érdekes, de a cselekmény sehová sem tart,
igazából főszereplő sincs.
"Az élet kapuja" előtt kicsit értetlenül állok. Azt a részét értem, hogy miért volt
a Horthy-rendszer nagy kedvence, aki akarja beleláthatja, hogy "minket mindig
mindeki elárult", aki pedig azt akarja, azt is, hogy "a magyarok balsorsa igazán
rajtunk múlik". Ilyen szempontból érdekes, de maga a cselekmény túl kiszámítható.

Összességében azért tetszett, bár a Fogyó hold és főleg a Hét sváb sokkal jobban,
mint a másik kettő.

Közben:
Michael Moorcock: Harcikutya
Érdekes felütés, a vallás és Lucifer nekem újszerű ábrázolása, a felvázolt világ
jó alapanyag. (a föld, pokol és menny határán lévő "köztes földek", ahová nem
léphet be átlagember) Összességében tetszett, de fura, hogy von Bek utazását,
ami a filozofálgatás melletti lényeg lenne, elintézte kb. 20 oldalban.
Nincs túlírva az biztos...

Módosította galu22: 2016.01.23, 14:45

cipas

cipas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 173 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.01.17, 16:53

Jane Austen: Büszkeség és balítélet

Az irodalmi és romantikus műfajt a Dorian Gray arcképe és A nagy Gatsby szerettette meg velem..

Eddig nagyon jó a könyv, azt hittem hogy csak szinte szerelmi intrikák, cselszövések fogják a könyv nagy részét kitenni. De eddig pozitívan csalódtam. A szerelem csak hozzá tartozik a történethez, nem csak az a lényege. Egy nagyon részletes jellemrajzot kapunk a szereplőkről, sőt inkább az emberi tulajdonságokról. Büszkeség, hiúság, önteltség, becsület, szerénység, nagylelkűség, humor...

Ezeket az írónő, meg még sok mást egybegyúrt, felnagyította és csupasz valójában az olvasó elé terjesztette..... finom stílusban.

A szereplők közti párbeszédeknél ezek megmagyarázását, félreértelmezését mind megtalálhatjuk, néha még én is elgondolkodtam, hogy a mai világban sokan félreértelmeznek sok-sok emberi tulajdonságot, érzelmet és szentül meg vannak győződve saját általuk elgondolt, kimondott "igazságukban".

:bravo:

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.16, 22:30

Philip K. Dick: Az ember a Fellegvárban

Belekezdtünk a sorozatba, és eléggé bejött (eddig két részen vagyunk túl), ezért gyorsan előkaptam a könyvet. Még eléggé az elején vagyok, de nem nagyon hasonlít eddig a sorozathoz :) Ami persze nem baj, mert mind a kettő lehet jó.

Módosította Krezga: 2016.01.16, 22:35

mogras

mogras

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.15, 15:52

Sziasztok!

Ezt a fórumot találtam a megfelelőnek...

Már 2-3 éve listázgatom a magyarul megjelent fantasy, és sci-fi könyveket, nagy segítség a net, de még mindig ráakadok olyan kötetre ami hiányzik a listámról...

Ezért fordulok Hozzátok: ha van valakinek ilyen listája, szívesen fogadom, frissítés céljából. Természetesen az én listámat is rendelkezésre bocsájtom, mintegy 4800 kötetet tartalmaz...

S hogy ne legyen teljesen off: Jelenleg a Bíbormúmia című Kozmosz kiadványt olvasom, illetve Feist-től a Midkemia-sorozatot...

köszönettel:

Mészáros Gábor

pm-ben megtaláltok, illetve gabiatyus@gmail.com címen

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 3649 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.13, 16:58

Herczeg Ferenc: Történelmi regények

"A hét sváb" nagyon tetszett, ilyen jellegű feldolgozást még nem olvastam a szabadságharcról. (nevesül, hogy a főszereplők az elviekben nem érintett délvidéki svábok)

"A fogyó hold" is nagyon menő, könnyen olvasható, érdemes, de szépen megírt végvári történet, ami a szokottnál kicsit azért kegyetlenebb.

Ha fiatalként olvastam volna, mindkettő nagy kedvencem lett volna. Hátravan még a Pogányok és az Élet kapuja, kíváncsi vagyok. Egyelőre értetlenül állok azelőtt, hogy miért nem tananyag, legalább általános iskolában.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1576 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.12, 19:09

Az utolsó két Tintin-képregényt, nevezetesen a Flight 417 to Sydneyt, és a Tintin and the Picarost.

Az előbbiben van némi WTF??? (ennyire sci-fi irányba nem szokott elmenni a Tintin-sorozat),az utolsó viszont valami eszetlenül nívós cucc.

Ismét Dél-Amerika, ismét államcsíny körül forognak az események (miként az Ottokár jogarában is), és ez a történet a legszebb utolsó meghajlás a közönség előtt, amit valaha is olvastam képregényben.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.11, 12:00

Margaret Weis - Tracy Hickman: A törpetárnák sárkányai (Az elveszett krónikák 1.)

Óriási csalódás, pedig nagy reményeim voltak.

Rajongója vagyok a Sárkánydárda Krónikáknak.
A Legendák már nem tetszettek.
A Krónikákat követő Nyári tűz sárkányait egyenesem rühelltem.
Ezen kívül még olvastam a Raistlin lánya c. novellát, azt meg már nem is értettem, hogy azzal mit is akartak.

Az Elveszett Krónikák az eredeti Krónikák hiányzó részeit (amit csak elmondásból ismerünk az alap trilógiában) pótolja.
Bár ne tenné.
Túlírt, terjengős, érdektelen.
Az előzmény-effektus is utolérte: mivel ismerjük a történet végét, a szereplőkért nehéz izgulni.

Hónapok óta szenvedek vele, kb 2/3-ánál járok, de asszem' leteszem.

Ezt szépen összefoglaltad :) Valahogy én is így voltam velük, csak annyi, hogy én a Nyári tűz sárkányait el sem olvastam. Sokszor gondolkodtam rajta, hogy elolvasom amik eddig kimaradtak, de valahogyan nem vesz rá a lélek :)

Sarah J. Maas: Üvegtrón 0.: Az orgyilkos pengéje és más történetek

Szóval ez a könyv most előzménytörténet, pontosabban több történet, szorosan kapcsolódó novellák. 

scaurus

scaurus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 481 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.09, 12:25

Margaret Weis - Tracy Hickman: A törpetárnák sárkányai (Az elveszett krónikák 1.)

Óriási csalódás, pedig nagy reményeim voltak.

Rajongója vagyok a Sárkánydárda Krónikáknak.
A Legendák már nem tetszettek.
A Krónikákat követő Nyári tűz sárkányait egyenesem rühelltem.
Ezen kívül még olvastam a Raistlin lánya c. novellát, azt meg már nem is értettem, hogy azzal mit is akartak.

Az Elveszett Krónikák az eredeti Krónikák hiányzó részeit (amit csak elmondásból ismerünk az alap trilógiában) pótolja.
Bár ne tenné.
Túlírt, terjengős, érdektelen.
Az előzmény-effektus is utolérte: mivel ismerjük a történet végét, a szereplőkért nehéz izgulni.

Hónapok óta szenvedek vele, kb 2/3-ánál járok, de asszem' leteszem.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.08, 22:27

Andrzej Sapkowski: Vaják 1.: Az utolsó kívánság

Nekiálltam a Witcher játéknak (az elsőnek), és bár lassan haladok vele (idő hiányában), de felkeltett az érdeklődésemet a könyv, úgyhogy gyorsan bele is kezdtem. Kifejezetten jó, erősen fantasy, kismillió különböző fajta különleges lénnyel és dologgal. A párbeszédeket, a stílust nagyon jól átvitték a játékba is. Élvezetes olvasni, jó látni, hogy nem csak nyugaton, hanem Közép-Európában is vannak jó fantasy írók.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.20, 21:22

Sarah J. Maas: Üvegtrón 2.: Éjkorona

Az első rész kicsit túl Young Adult-os volt, és volt benne pár zavaró dolog, de összességében nem volt rossz, így adtam még neki egy esélyt, és folytatom.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1576 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.20, 17:16

Terry Pratchett - Stephen Baxter: A hosszú Föld

Ez az első TP regény, amit alig bírok olvasni. Csapkolódó, humortalan történet kidolgozatlan karakterekkel, lényegtelen leírásokkal, unalmas fejezetekkel. Csak amiatt olvasom tovább, mert TP.

Nekem az Egyenjogú rítusokkal volt ilyen gondom. Egyszerűen untam, és időnként alig volt követhető. Azt hiszem, az a gond, hogy egy regénytől nem az az elvárásom, hogy oldalanként jöjjön egy fordulat, azt a képregényektől várom.

Pratchett sztem szatirikusként jobb, mint elbeszélőként.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.15, 11:58

Charles Dickens: Karácsonyi ének 

Egy kis hangolódás az ünnepekre :)

bahon

bahon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 58 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.12.11, 18:31

Terry Pratchett: Baff!

Beteg! Ennyire már régen élveztem a korongvilág politikáját, mint most! Egyetlen hátulütője a regénynek, hogy megkívántam közben a kopadékot - irigylem a trollokat! :D

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1172 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.05, 20:53

Sarah J. Maas: Üvegtrón 1.: Üvegtrón

Egészen jó százalékot kaptak a sorozat részei a Moly-on, így gondoltam beleolvasok, hogy miről is van szó. Nem tűnik egy túl bonyolult műnek, de szórakoztató, és leköt, úgyhogy még jó is lehet ez.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]