Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mit olvasol eppen?

1515 hozzászólás érkezett eddig

cipas

cipas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 169 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.12.08, 14:02

Andy Weir: A marsi

Nem az én műfajom a sci-fi, de nagyon dícsérték ezt a könyvet, rengeteg ismert író és kritikus is elismerő véleményeket fogalmazott meg a könyvről, illetve bokorn fórumozó is magasztalta az egekig  :)

Megjelent magyarul, ezért gondoltam teszek egy próbát.

Úgy néz ki hogy (hál'Istennek) nem az a hard sci-fi, mert valószínű abba is hagytam volna már. Az első pár oldal elolvasása után tudatosul bennünk hogy mi is lesz a könyv fő sztorija, E/1-ben(naplószerűen) meséli el nekünk egy Marson ragadt asztronauta az életben maradásért folytatott küzdelmét. Remélem nem megy át a könyv tudományos magyarázgatásokba, akkor talán lesz egy kellemes sci fi élményem  :hedbeng:

Ui bahon-nak:

Kiolvastam a Búcsúkeringőt....azon gondolkoztam hogy miért is volt ez a címe?

Lehetett volna mondjuk A lét elviselhetetlen könnyűsége..vagy ilyen könyv már van??  :nod:

Nagyszerű könyv, ahogy a külön "szálak" egy-két nagyobb csomópontba futnak, zseniális.

Sokszor felröhögtem az olvasás közben, sokszor pedig elgondolkodtam, komoly mondanivalót közvetített Kundera a szereplők által. Tragédia a komédiában, vagy komédia a tragédiában... :leborul:

Skréta után Jakub volt a kedvenc. 10/10

bahon

bahon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.12.06, 22:26

:D

Tudtam, hogy neked is kimagaslik az ő világlátásának progresszivitása! És közben azon tűnődök, hogy mennyi hasonló csodatétemány mögött bújhat meg merőben ellentétes indíték, mint a hivatalos magyarázat... 

Ahogy haladok előre, egyre jobban tetszik, humoros, néha már-már abszurd helyzeteket kreálnak a szereplők   :)

Skréta doki nagyon nagy forma!!!  :)

cipas

cipas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 169 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.12.05, 17:49

Nem árulok el semmit előre, de nagyon érdekel, hogy milyen benyomásod lesz a könyvről ahogy haladsz előre a történetben! 

Nekem különösen tetszett a korhű leírás is: annyira bele tudtam élni magam a régi rendszer hangulatába, hogy amikor a napi adagomat elolvastam a könyv becsukásával az úttörő nyakkendőmet is le akartam venni a nyakamból... :)

Milan Kundera: Búcsúkeringő

Első könyvem Kunderától, jókat olvastam munkásságáról, gondoltam ezzel a könyvvel kezdem a sort.

Tetszik a könyv, habár egyenlőre a történet még csak egy szálon fut, és elég egyszerűnek tűnik..egy terhes nőt akar egy "trombitás" rávenni az abortusztra(naná, mert tőle terhes a lány)....

Ami tetszik eddig a könyvben, az a romantikus jegyek...a kis fürdő leírása, a szerelem, küzdelem a sorssal...és ezt főként a trombitástól kapjuk, aki az elvetélést szorgalmazza, már-már szánalmat ébresztően... :)

Érdekes, kíváncsian várom a végkifejletet, remélem a gyermek világra jön!!  :)

Ahogy haladok előre, egyre jobban tetszik, humoros, néha már-már abszurd helyzeteket kreálnak a szereplők  :)

Skréta doki nagyon nagy forma!!!  :)

bahon

bahon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.12.03, 21:25

És hogy én is megosszam az aktuális utitársamat: Lőrincz L. László: Kéz a sziklán

bahon

bahon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.12.03, 21:21

Én sokszor leszállíttatás közeli helyzetbe kerültem a vonaton emiatt a könyv miatt! :)

Terry Pratchett: Korongvilág 8.: Őrség! Őrség!

Amúgy jó, szeretem a városi őrséggel kapcsolatos részeket, van pár hangosan felröhögős rész.

bahon

bahon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.12.03, 21:12

Nem árulok el semmit előre, de nagyon érdekel, hogy milyen benyomásod lesz a könyvről ahogy haladsz előre a történetben! 

Nekem különösen tetszett a korhű leírás is: annyira bele tudtam élni magam a régi rendszer hangulatába, hogy amikor a napi adagomat elolvastam a könyv becsukásával az úttörő nyakkendőmet is le akartam venni a nyakamból... :)

Első könyvem Kunderától, jókat olvastam munkásságáról, gondoltam ezzel a könyvvel kezdem a sort.

Tetszik a könyv, habár egyenlőre a történet még csak egy szálon fut, és elég egyszerűnek tűnik..egy terhes nőt akar egy "trombitás" rávenni az abortusztra(naná, mert tőle terhes a lány)....

Ami tetszik eddig a könyvben, az a romantikus jegyek...a kis fürdő leírása, a szerelem, küzdelem a sorssal...és ezt főként a trombitástól kapjuk, aki az elvetélést szorgalmazza, már-már szánalmat ébresztően... :)

cipas

cipas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 169 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.12.03, 11:00

Ami tetszik eddig a könyvben, az a romantikus jegyek...a kis fürdő leírása, a szerelem, küzdelem a sorssal...és ezt főként a trombitástól kapjuk, aki az elvetélést szorgalmazza, már-már szánalmat ébresztően...:)

Kgb007

Kgb007

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.11.28, 17:36

A segítségeteket szeretném kérni egy könyv beazonosításához. Kb. 20 évvel ezelőtt olvastam. Feltehetően egy sci-fi antológia volt. Fényes borítója volt, és az elején, egy páncélos lovag állt.

A páncél egy hagyományos középkori páncélnak tűnt, de a sisakrostély mögül egy áramkör látszott, és a pallos markolatán egy LED-es, digitális kijelző volt. 

Sajnos sem a címére sem a kiadóra nem emlékszem, csak arra, hogy kellemes élmény volt olvasni ezt a könyvet.

Kérem, aki felismeri, árulja el a könyv adatait, hogy meg tudjam szerezni újra.

Köszönöm!

nekem ez ugrott be elsore, bar LED meg aramkor szerintem nincs rajta:

http://moly.hu/konyvek/isaac-asimov-martin-h-greenberg-szerk-gyilkos-ido

Igen! Ez, az!

Köszönöm szépen a segítséget.

Ha nagyob bfelbontású lenne a kép, akkor látszana a sisakban az áramkör és a kard markolatán a ledek.

bokorn

bokorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.28, 17:20

A segítségeteket szeretném kérni egy könyv beazonosításához. Kb. 20 évvel ezelőtt olvastam. Feltehetően egy sci-fi antológia volt. Fényes borítója volt, és az elején, egy páncélos lovag állt.

A páncél egy hagyományos középkori páncélnak tűnt, de a sisakrostély mögül egy áramkör látszott, és a pallos markolatán egy LED-es, digitális kijelző volt. 

Sajnos sem a címére sem a kiadóra nem emlékszem, csak arra, hogy kellemes élmény volt olvasni ezt a könyvet.

Köszönöm!

nekem ez ugrott be elsore, bar LED meg aramkor szerintem nincs rajta:

http://moly.hu/konyvek/isaac-asimov-martin-h-greenberg-szerk-gyilkos-ido

Kgb007

Kgb007

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.11.28, 11:53

Köszönöm!

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1113 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.27, 16:27

Terry Pratchett: Korongvilág 8.: Őrség! Őrség!

Már csak ez a regény volt hátra a régebbi Korongvilág kötetek közül, amit anno kihagytam, bár a történet meglehetősen ismerősnek tűnik, lehet már olvastam, csak kihagytam a listámból, meg az emlékeimből :) (vagy csak a későbbi könyvek utalásai miatt ismerős)

Amúgy jó, szeretem a városi őrséggel kapcsolatos részeket, van pár hangosan felröhögős rész.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1500 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.08, 10:12

Lou Reed életrajzát fejeztem be a mai szent napon, kedves naplóm, amikor kezdtem, a nagy ember még élt.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1266 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.07, 21:26

Ray Bradbury: Fahrenheit 451

Elvagyok úgy általában a disztópikus regényekkel(Merle, Orwell, Burgess), sőt kedvenc műfajaim közt van-de mondjuk a sor vége felé :)- de ez a könyv valami elképesztő, az eddigi legjobb amit olvasok/olvastam, meglepően "szép", ha lehet ezt mondani egy negatív jövőképekkel teli regényre. Nagyon eltalálta Bradbury az emberi lélek apró kis rezgéseit. Nem csak egy jó történet, hanem az emberi érzelmek papírra kivetített rajza is ez a könyv...

aki nem szereti a disztópia műfajt, annak is bátran ajánlanám.

10/10 kategória....

Az a helyzet, hogy Bradbury műfajtól függetlenül jó író. :)

cipas

cipas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 169 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.11.07, 17:15

Ray Bradbury: Fahrenheit 451

Elvagyok úgy általában a disztópikus regényekkel(Merle, Orwell, Burgess), sőt kedvenc műfajaim közt van-de mondjuk a sor vége felé :)- de ez a könyv valami elképesztő, az eddigi legjobb amit olvasok/olvastam, meglepően "szép", ha lehet ezt mondani egy negatív jövőképekkel teli regényre. Nagyon eltalálta Bradbury az emberi lélek apró kis rezgéseit. Nem csak egy jó történet, hanem az emberi érzelmek papírra kivetített rajza is ez a könyv...

aki nem szereti a disztópia műfajt, annak is bátran ajánlanám.

10/10 kategória....

Módosította cipas: 2014.11.07, 17:16

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1500 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.02, 11:52

Inkább mit akartál volna: másfél év után tán már ki kéne Lauren Beukes Moxyland c. csodáját, ha megvettem engedményesen csomó pénzért. Biztos öregszem, de most se bírtam sokáig, csak fáraszt a lihegő könnyedségű kamaszos vagánykodás, noha ez lenne a legújabb generációs kiberpunk csúcsteljesítménye meg az anyám tyúkja. Állítólag maga William Gibson is elismerően nyilatkozott róla, de nekem a sznobizmus se tüntette fel jobb színben, sóhaj.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 2881 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.01, 14:34

Joe Abercrombie - Hidegen tálalva

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1113 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.01, 12:15

Michael J. Sullivan: Riyria-krónikák 1.: Trónbitorlók

Már megint belekezdtem egy sorozatba, ezzel nincs is nagy baj, csak szeretném őket befejezni is, ami általában nem megy könnyen :)

Szóval, ez a történet egy alternatív középkori világban játszódik, ahol egy Riyria nevű társaság életét követhetjük nyomon, akik tolvajlásból, és hasonló illegális dolgokból tartják fent magukat.

Egészen jónak tűnik az első 3 fejezet alapján.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1113 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.29, 17:23

Lois Lowry: Az emlékek őre 1.: Az emlékek őre

Már jó ideje megvan a könyv (még a húgom kapta, amikor megjelent itthon), de a borítója miatt nem is érdekelt, aztán most hogy film készül belőle, rájöttem, hogy ez megvan nekem, és elővettem. Még az elején vagyok, de nem tűnik rossznak, olyan Equilibrium, 1848 érzésem van kicsit.

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2808 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.25, 19:39

Mit mondjak; a legjobb regénye számomra! Ha valaki ismerkedni szeretne a méltán híres cseh íróval, akkor azt a művét ajánlom hozzá!

Rövid, töprengős, pörgős, Kunderás! 

Én is imádom, nagyon jó regény.

bahon

bahon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.09.19, 18:51

Mit mondjak; a legjobb regénye számomra! Ha valaki ismerkedni szeretne a méltán híres cseh íróval, akkor azt a művét ajánlom hozzá!

Rövid, töprengős, pörgős, Kunderás! 

0 felhasználó olvassa épp ezen témát

0 tag, 0 látogató, 0 rejtett

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]