Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mit olvasol eppen?

• Válasz írásához lépj be
1585 hozzászólás érkezett eddig

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.26, 08:48

Truman Capote: Más hangok, más szobák

Déli gótikus regény a múlt század első feléből a híres alkoholista buzi szerző tollából, benne az összes rekvizitum, bomló udvarház, sötét titkok, néger szolgák, dekadens nagynénik, homokos nagybácsik. A témához illő gyönyörű, bágyadt stílusban megírva, ha nem említenének benne nagy néha rádiót vagy autót, simán játszódhatna egy-két évszázaddal korábban is.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1570 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.25, 18:51

Előzőleg említett olvasmányom közben beugrott még egy klasszikus, ami (A)z otrantói várkastély, minden gótikus sztorik őse. Nagyon érdekes rossz regény. Mondjuk kevésbé lenne érdekes, ha nem lett volna akkora hype körülötte úgy 250 évvel ezelőtt; akkor csak szimplán maradna rossz regény. :)

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1151 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.23, 08:33

David Gemmel: Drenai Saga 11.: A Nappal és Éjjel kardjai

A sorozat befejező kötete. Nézzük mi lesz a vége :)

bahon: Trója nekem is tervbe van véve majd a későbbiekben :)

bahon

bahon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 44 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.08.20, 19:31

David Gemmel:Drenai Saga 10.: A tél harcosai

Gemmel regényei azért eléggé hasonlítanak egymásra az alapfelállásban (pár hős megment valakit, valamit, közben egy kis mágia, várostrom), de még így is simán élvezhetőek. Ebben a kötetben most kicsit több a fantasy-elem, mint az eddigiekben, valamelyik Árnyjáró regényben voltak még hasonló részek.

Ezt én is így gondoltam egészen addig, amíg a Tróját el nem olvastam! Onnantól kezdve egy új dimenziót találtam, a történelmi fantasyt!

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1151 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.19, 20:17

David Gemmel:Drenai Saga 10.: A tél harcosai

Gemmel regényei azért eléggé hasonlítanak egymásra az alapfelállásban (pár hős megment valakit, valamit, közben egy kis mágia, várostrom), de még így is simán élvezhetőek. Ebben a kötetben most kicsit több a fantasy-elem, mint az eddigiekben, valamelyik Árnyjáró regényben voltak még hasonló részek.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1570 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.18, 20:06

Jókaitól A jövő század regénye.

Egyelőre kissé szószátyárnak tűnik, de ettől még lehet jó. Ha befejeztem (még 600  oldal van), majd írok többet. Azért a proto-steampunk címke erős túlzás, amit néhol olvashatni róla.

bahon

bahon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 44 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.08.11, 19:35

Tim Powers: Ismeretlen vizeken

Megvettem, mert e könyv alapján készítették a Karib-tenger kalózai 4. részét. Az film első opusát láttam, ami tetszett is, így gondoltam Running Wild hallgatása mellé csodás olvasnivalót találtam! Tévedtem. Rosszul megírt, túlfantáziált, ugyanakkor elnagyolt, nem köti le a figyelmemet. Természetesen kiolvasom, ha már fizettem érte, no meg hátha az utolsó oldalon megtalálom benne a szent Grált!

Shadowmasters

Shadowmasters

Yeti lovag

• Fórumita
  • 1086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.29, 15:51

Philip K. Dick: Az ember a fellegvárban

A tartalom ismertető alapján megtetszett a sztori, illetve olvastam hogy csinálnak belőle sorozatot(vagy filmet, már nem emlékszem) és gondoltam ha már képernyőre viszik, nem lehet olyan rossz.

K. Dick regényeinek olvasása közben mindig egy kettős érzés fog el. Nem tudom eldönteni hogy most ez jó könyv volt, gyenge vagy rossz....

Néha azt érzem hogy hűűha, ez nagyon egyedi, jól megírt könyv, de néha meg elkap egyfajta-nem tudom jobban leírni-idegenérzés, diszkomfortérzés a könyveinek olvasása közben...mintha egy másik bolygóról érkezett volna ez a Dick csávó és teljesen más fajnak írta volna a könyvet, csak emberi nyelven... :)

Pár hete olvastam el és nekem is hasonló gondolatok futottak át az agyamon. Tetszett az alapötlet, ahogy haladt előre (?) a történet, és az egyes karakterek is. Ugyanakkor valahogy nem érzem teljesnek a regényt, befejezettnek pedig végképp nem... Egyébként több Dick-regénynél fordult már velem elő az, hogy olvasás közben nagyon jónak tartottam, és a befejezés után már valahogy nem annyira.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3007 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.28, 15:12

Robert Low: Felesküdöttek saga

Vikinges kalandregény-sorozat, amiben az író elég sokat fektet az életkörülmények realista és eléggé hiteles ábrázolására. Van benne egy kevés mitikus-természetfeletti beütés is, de ez a szereplők szemszögéből nézve viszonylag jól magyarázható a babonásságukkal, tudatlanságukkal, így belefér egy ilyen sagába. Rőde Orm történetéhez képest jóval sötétebb és "szutykosabb".

A Bálnák Útja c. nyitó kötettel pár napja végeztem, régen szórakoztam ilyen jól egy könyvön (mondjuk ebbe belejön az is, hogy pár nap szabadság miatt volt is időm egybefüggően olvasni, végre). A többi kötetet ma hozta a postás. :ugri:

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1151 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.28, 10:15

David Gemmel: Drenai Saga 9.: Kallódó hősök

Már megint egy jó emberöltőnyit, vagy még többet ugrottunk ez előző rész óta, de szerencsére a karakterek elbeszéléseiből megtudhatjuk, hogy a két könyv között mi is történt.

bahon

bahon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 44 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.07.24, 20:52

Marcellus Mihály: A veterán / Aquincum farkasa

Első regényeim az írótól és azt kellett megállapítanom, hogy élvezem! :)

Tetszetős olvasnivalók, de az első regény talált meg jobban! Szerintem fogom még a szerző nevét vadászni könyvrendeléskor... :)

cipas

cipas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.07.24, 18:29

Philip K. Dick: Az ember a fellegvárban

A tartalom ismertető alapján megtetszett a sztori, illetve olvastam hogy csinálnak belőle sorozatot(vagy filmet, már nem emlékszem) és gondoltam ha már képernyőre viszik, nem lehet olyan rossz.

K. Dick regényeinek olvasása közben mindig egy kettős érzés fog el. Nem tudom eldönteni hogy most ez jó könyv volt, gyenge vagy rossz....

Néha azt érzem hogy hűűha, ez nagyon egyedi, jól megírt könyv, de néha meg elkap egyfajta-nem tudom jobban leírni-idegenérzés, diszkomfortérzés a könyveinek olvasása közben...mintha egy másik bolygóról érkezett volna ez a Dick csávó és teljesen más fajnak írta volna a könyvet, csak emberi nyelven... :)

Módosította cipas: 2015.07.24, 18:30

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1151 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.20, 17:07

Gaiman képregényeit is olvasgattam régebben, tényleg jók.

David Gemmel: Drenai saga 8.: Király a kapun túl

Kíváncsi voltam már, hogyan folytatódik a Legenda után, erre ugrottunk, több mint 100 évet :) De sebaj, így is hozza a szokásos színvonalat.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 874 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.17, 14:56

Szerintem, egyébként, a képregényei ütősebbek mint a prózai írásai.

+1

A Sandman elég etalon, de a kevésbé ismert Books of Magic-re is érdemes vetni egy pillantást annak aki még nem tette.

Mage játékokhoz meg erősen javasolt.

scaurus

scaurus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 461 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.16, 16:32

...

Az Amerikai istenek hatalmas kedvencem, most kerestem, de sehol sem találom a polcon...

ha már istenek:

Neil Gaiman: Anansi fiúk

Pár részen hihetetlenül jókat tudtam röhögni. Jó kis könyv, hozza a szokásos formát. (azt hiszem hamar ki is végzem :) )

Nekem nem tetszett, az volt a benyomásom, hogy az Amerikai istenek egy kimaradt fejezetét duzzasztotta fel regénnyé.

Egy rövidebb, feszesebb novella jobb lett volna.

Szerintem, egyébként, a képregényei ütősebbek mint a prózai írásai.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 3516 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.16, 16:03

Rafael Sabatini: Blood kapitány viszontagságai

Kalózkodást romantikus színben feltüntető, vérbeli "kard és köpeny" regény, egy ártatlanul rabszolgaságra ítélt ír csavargó története, nagyrészt a Karib-tengeren. Eddig "egész jó", bár a sok ajánlás miatt kicsit jobbra számítottam.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1151 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.16, 13:47

Neil Gaiman: A temető könyve

Ha szembejön velem egy Gaiman könyv, egyszerűen muszáj elolvasnom, nagyon  bírom a stílusát, a történeteit.

Én most a Felkavaró tartalom c. novelláskötetét pörgetem. A fenti könyve is tetszett, de az volt az érzésem, hogy a végét eléggé összecsapta. A Óceán az út végén sokkal kerekebb volt, az Amerikai istenek után a második kedvencem tőle.

Az Amerikai istenek hatalmas kedvencem, most kerestem, de sehol sem találom a polcon...

ha már istenek:

Neil Gaiman: Anansi fiúk

Pár részen hihetetlenül jókat tudtam röhögni. Jó kis könyv, hozza a szokásos formát. (azt hiszem hamar ki is végzem :) )

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3007 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.13, 16:49

Ha szembejön velem egy Gaiman könyv, egyszerűen muszáj elolvasnom, nagyon  bírom a stílusát, a történeteit.

Én most a Felkavaró tartalom c. novelláskötetét pörgetem. A fenti könyve is tetszett, de az volt az érzésem, hogy a végét eléggé összecsapta. A Óceán az út végén sokkal kerekebb volt, az Amerikai istenek után a második kedvencem tőle.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1151 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.13, 14:47

• Nocturna kedvelte ezt

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1292 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.12, 19:10

GRRRR Martin: Lázálom

A GoT-ot soha nem fogom elolvasni, de szerencsére Martinnak van egy Lázálma is, ami már régóta szerepel a listámon. Minőségi cucc. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]