Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mit olvasol eppen?

• Válasz írásához lépj be
1578 hozzászólás érkezett eddig

Shadowmasters

Shadowmasters

Yeti lovag

• Fórumita
  • 1086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.29, 15:51

Philip K. Dick: Az ember a fellegvárban

A tartalom ismertető alapján megtetszett a sztori, illetve olvastam hogy csinálnak belőle sorozatot(vagy filmet, már nem emlékszem) és gondoltam ha már képernyőre viszik, nem lehet olyan rossz.

K. Dick regényeinek olvasása közben mindig egy kettős érzés fog el. Nem tudom eldönteni hogy most ez jó könyv volt, gyenge vagy rossz....

Néha azt érzem hogy hűűha, ez nagyon egyedi, jól megírt könyv, de néha meg elkap egyfajta-nem tudom jobban leírni-idegenérzés, diszkomfortérzés a könyveinek olvasása közben...mintha egy másik bolygóról érkezett volna ez a Dick csávó és teljesen más fajnak írta volna a könyvet, csak emberi nyelven... :)

Pár hete olvastam el és nekem is hasonló gondolatok futottak át az agyamon. Tetszett az alapötlet, ahogy haladt előre (?) a történet, és az egyes karakterek is. Ugyanakkor valahogy nem érzem teljesnek a regényt, befejezettnek pedig végképp nem... Egyébként több Dick-regénynél fordult már velem elő az, hogy olvasás közben nagyon jónak tartottam, és a befejezés után már valahogy nem annyira.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3000 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.28, 15:12

Robert Low: Felesküdöttek saga

Vikinges kalandregény-sorozat, amiben az író elég sokat fektet az életkörülmények realista és eléggé hiteles ábrázolására. Van benne egy kevés mitikus-természetfeletti beütés is, de ez a szereplők szemszögéből nézve viszonylag jól magyarázható a babonásságukkal, tudatlanságukkal, így belefér egy ilyen sagába. Rőde Orm történetéhez képest jóval sötétebb és "szutykosabb".

A Bálnák Útja c. nyitó kötettel pár napja végeztem, régen szórakoztam ilyen jól egy könyvön (mondjuk ebbe belejön az is, hogy pár nap szabadság miatt volt is időm egybefüggően olvasni, végre). A többi kötetet ma hozta a postás. :ugri:

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.28, 10:15

David Gemmel: Drenai Saga 9.: Kallódó hősök

Már megint egy jó emberöltőnyit, vagy még többet ugrottunk ez előző rész óta, de szerencsére a karakterek elbeszéléseiből megtudhatjuk, hogy a két könyv között mi is történt.

bahon

bahon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 41 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.07.24, 20:52

Marcellus Mihály: A veterán / Aquincum farkasa

Első regényeim az írótól és azt kellett megállapítanom, hogy élvezem! :)

Tetszetős olvasnivalók, de az első regény talált meg jobban! Szerintem fogom még a szerző nevét vadászni könyvrendeléskor... :)

cipas

cipas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 172 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.07.24, 18:29

Philip K. Dick: Az ember a fellegvárban

A tartalom ismertető alapján megtetszett a sztori, illetve olvastam hogy csinálnak belőle sorozatot(vagy filmet, már nem emlékszem) és gondoltam ha már képernyőre viszik, nem lehet olyan rossz.

K. Dick regényeinek olvasása közben mindig egy kettős érzés fog el. Nem tudom eldönteni hogy most ez jó könyv volt, gyenge vagy rossz....

Néha azt érzem hogy hűűha, ez nagyon egyedi, jól megírt könyv, de néha meg elkap egyfajta-nem tudom jobban leírni-idegenérzés, diszkomfortérzés a könyveinek olvasása közben...mintha egy másik bolygóról érkezett volna ez a Dick csávó és teljesen más fajnak írta volna a könyvet, csak emberi nyelven... :)

Módosította cipas: 2015.07.24, 18:30

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.20, 17:07

Gaiman képregényeit is olvasgattam régebben, tényleg jók.

David Gemmel: Drenai saga 8.: Király a kapun túl

Kíváncsi voltam már, hogyan folytatódik a Legenda után, erre ugrottunk, több mint 100 évet :) De sebaj, így is hozza a szokásos színvonalat.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 867 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.17, 14:56

Szerintem, egyébként, a képregényei ütősebbek mint a prózai írásai.

+1

A Sandman elég etalon, de a kevésbé ismert Books of Magic-re is érdemes vetni egy pillantást annak aki még nem tette.

Mage játékokhoz meg erősen javasolt.

scaurus

scaurus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.16, 16:32

...

Az Amerikai istenek hatalmas kedvencem, most kerestem, de sehol sem találom a polcon...

ha már istenek:

Neil Gaiman: Anansi fiúk

Pár részen hihetetlenül jókat tudtam röhögni. Jó kis könyv, hozza a szokásos formát. (azt hiszem hamar ki is végzem :) )

Nekem nem tetszett, az volt a benyomásom, hogy az Amerikai istenek egy kimaradt fejezetét duzzasztotta fel regénnyé.

Egy rövidebb, feszesebb novella jobb lett volna.

Szerintem, egyébként, a képregényei ütősebbek mint a prózai írásai.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 3508 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.16, 16:03

Rafael Sabatini: Blood kapitány viszontagságai

Kalózkodást romantikus színben feltüntető, vérbeli "kard és köpeny" regény, egy ártatlanul rabszolgaságra ítélt ír csavargó története, nagyrészt a Karib-tengeren. Eddig "egész jó", bár a sok ajánlás miatt kicsit jobbra számítottam.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.16, 13:47

Neil Gaiman: A temető könyve

Ha szembejön velem egy Gaiman könyv, egyszerűen muszáj elolvasnom, nagyon  bírom a stílusát, a történeteit.

Én most a Felkavaró tartalom c. novelláskötetét pörgetem. A fenti könyve is tetszett, de az volt az érzésem, hogy a végét eléggé összecsapta. A Óceán az út végén sokkal kerekebb volt, az Amerikai istenek után a második kedvencem tőle.

Az Amerikai istenek hatalmas kedvencem, most kerestem, de sehol sem találom a polcon...

ha már istenek:

Neil Gaiman: Anansi fiúk

Pár részen hihetetlenül jókat tudtam röhögni. Jó kis könyv, hozza a szokásos formát. (azt hiszem hamar ki is végzem :) )

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3000 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.13, 16:49

Ha szembejön velem egy Gaiman könyv, egyszerűen muszáj elolvasnom, nagyon  bírom a stílusát, a történeteit.

Én most a Felkavaró tartalom c. novelláskötetét pörgetem. A fenti könyve is tetszett, de az volt az érzésem, hogy a végét eléggé összecsapta. A Óceán az út végén sokkal kerekebb volt, az Amerikai istenek után a második kedvencem tőle.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.13, 14:47

• Nocturna kedvelte ezt

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1292 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.12, 19:10

GRRRR Martin: Lázálom

A GoT-ot soha nem fogom elolvasni, de szerencsére Martinnak van egy Lázálma is, ami már régóta szerepel a listámon. Minőségi cucc. :)

bahon

bahon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 41 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.07.09, 19:50

Marcellus Mihály: A veterán / Aquincum farkasa

Első regényeim az írótól és azt kellett megállapítanom, hogy élvezem! :)

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.06, 17:26

Nagy Balázs: Magyarország hagyományőrző túraútvonalai

Ajándékba kaptam a könyvet, és nagyon tetszik. Szerencsére nem csak száraz leírásokkal találkozunk, hanem a helyek háttérsztorijait, történeteit is elmeséli, ezáltal sokkal jobban felkelti az ember érdeklődését az adott túra/helyszín felé. + a könyvben szereplő túraútvonalakból/ helyekből már többet is bejártam, így ismerősként köszönthetem őket :)

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1292 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.05, 11:52

Jean Ray: Kárhozott istenek

Horror sztori a "flamand Lovecraft" tollából, amely középpontjában egy fura ház áll. Több visszaemlékezésből áll össze a ház különös története. A hangulat eddig tényleg az öreget idézi, olvasatja magát. :)

bahon

bahon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 41 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.06.26, 20:18

Szerettem én is! Most viszont váltok A NAGY KEDVENCre:

Daniel Quinn: Az én Izmaelem (Izmael trilógia 3., utolsó(?) része)

Vajon hányan ismerik hazánkban ezt a minden okoskodás feletti gondolkodót?...

Döbbenetes volt!

Eddig is tudtam, hogy a felvilágosultnak hitt 10000 éves civilizációnk (kultúránk) halálra van ítéltetve, és azt is tudtam az első részből, hogy miért, de nem gondoltam volna, hogy ennyi mindent tehetnénk a megmentéséért. Persze nem teszünk semmit, de legalább tudom, hogy ha valahol felfedezem, hogy már vannak modernkori törzsi világban élők, akkor csatlakozhatok hozzájuk.

Szerintem mindenkinek el kellene olvasnia!

Nem véletlenül nincsenek az Izmael regények a boltok polcain...

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.22, 18:33

David Gemmel: Drenai Saga 7.: Legenda

Talán a legismertebb regénye, egészen jól indul.

bahon

bahon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 41 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.06.19, 18:34

Szerettem én is! Most viszont váltok A NAGY KEDVENCre:

Daniel Quinn: Az én Izmaelem (Izmael trilógia 3., utolsó(?) része)

Vajon hányan ismerik hazánkban ezt a minden okoskodás feletti gondolkodót?...

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1149 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.15, 16:14

akkor már én is :)

David Gemmel: Drenai Saga 6.: Fehér Farkas

Kapunk egy új hőst, Skilgannont, ráadásul csatlakozik mellé Druss, fantasztikus, nagyon bejön ez a kötet!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]