Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mit olvasol eppen?

1498 hozzászólás érkezett eddig

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 17:23

Lois Lowry: Az emlékek őre 1.: Az emlékek őre

Már jó ideje megvan a könyv (még a húgom kapta, amikor megjelent itthon), de a borítója miatt nem is érdekelt, aztán most hogy film készül belőle, rájöttem, hogy ez megvan nekem, és elővettem. Még az elején vagyok, de nem tűnik rossznak, olyan Equilibrium, 1848 érzésem van kicsit.

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2740 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.25, 19:39

Milan Kundera: Búcsúkeringő

Mit mondjak; a legjobb regénye számomra! Ha valaki ismerkedni szeretne a méltán híres cseh íróval, akkor azt a művét ajánlom hozzá!

Rövid, töprengős, pörgős, Kunderás! 

Én is imádom, nagyon jó regény.

bahon

bahon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.09.19, 18:51

Milan Kundera: Búcsúkeringő

Mit mondjak; a legjobb regénye számomra! Ha valaki ismerkedni szeretne a méltán híres cseh íróval, akkor azt a művét ajánlom hozzá!

Rövid, töprengős, pörgős, Kunderás! 

Steelrat

Steelrat

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 786 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.18, 08:59

James Clavell: A Sógun... Kell-e ezt bárkinek bemutatni? Sokan nőttünk fel a tv sorozaton, és természetesen a könyv sokkal részletesebb és jobb. Letehetetlen és kihagyhatatlan.

Thaushur

Thaushur

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.09.05, 10:28

Connie Willis: Ítélet könyve

Az időutazás a gyengém, ez a legfőbb oka ezen könyv beszerzésének. És nincs is semmi probléma a történettel (leszámítva a jövőben játszódó történetszálat). Viszont a fordítás... helyenként elég rossz, máshol csak átlag alatti. Sok helyen magyartalan, és kizökkent a történetből.

bahon

bahon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.09.04, 20:37

Lőrincz L. László: A kicsik nyomában

Szórakoztató, mint mindig; talányos, mint mindig; elgondolkodtató, mint mindig; viszont kissé túlszínezett, mint eddig még nem!

blaisec

blaisec

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 601 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.01, 09:04

Andrew Davidson : Vízköpő. Az elején majdnem letettem olyan naturálisan leírja a kiinduló eseményt és az azt követő gyógymódot, hogy a gyomrom felfordult tőle, pedig ez ritkán történik meg. Aztán magával sodort a könyv, föleg a múlt eseményei - amik vagy fiktivek vagy tényleg a női szereplő múltjának részei - (Ezt kI-ki itélje meg, hogy melyik verziót választja.) , de talán még ennél is jobbak a rövidke kirándulások: A középkori Firenzébe, a kora-középkori Japánba, XI. század Izlandra, vagy a vitoriánus Angliába. Mindenesetre nem rossz könyv ez a Gargoyle. 

cipas

cipas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 164 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.07.30, 16:55

Joe Hill: Szarvak

Ezt filmvaszonra is vittek, ugyanezzel a cimmel.

Na ezt nem tudtam, érdekes lehet. Majd megnézem.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 2839 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.30, 12:44

Ezt filmvaszonra is vittek, ugyanezzel a cimmel.

Mr_Steve

Mr_Steve

Mesélő Arc

• Fórumita
  • 275 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.07.30, 10:31

Stephen King: Joyland

Nem vagyok King fanatikus rajongója, bár szeretem az írásait (a Doctor Sleep mérsékelten tetszett), de ez egy óriási könyv. Nincs túlírva, mint King legtöbb regénye. Feszes, tempós és egészen más jellegű, mint a szerző legtöbb írása. Szívesen ajánlom olvasásra.

bahon

bahon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.07.11, 20:35

Terry Pratchett: Cseles

A Korongvilág és a Mana-trilógia után nagyon meglepett az író merőben másfajta stílusa. Ebben a regényben a nagy klasszikusok útján jár, ha nem látnám nevét a borítón, ő lenne az utolsó, akire tippelnék, mint a mű szerzője. Emiatt a könyv első felét különösebb lelkesedés nélkül olvastam el, most billent át a mérleg a kíváncsiság oldalára. 

cipas

cipas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 164 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.06.28, 18:24

Miközben olvasom, az az érzésem, hogy a főszereplő gyerekkori visszatekintéseit hasonlóan jeleníti meg Hill, mint Stephen King...aztán ma olvastam hogy  Joe Hill Stephen King fia..:)

Na de a könyvre rátérve: Ig, akinek megölték a szeretett kedvesét,(nem derült ki tettes személye, és persze ő is gyanusított volt) egy éjszaka után szarvakkal a fején ébred. Ez nekem baromságnak tűnt elsőre, de ahogy haladt a történt, kibékéltem vele..

A szarvak megjelenésétől kezdődően pedig érdekes képességekre tesz szert...mindenki aki a közelében van Ignek, elkezd olyan dolgokat mondani, amiket igazából gondol, érez....amikor hazamegy és a családja szemébe néz..phuff azt nagyon eltalálta Hill..kiderül hogy miket gondol róla a családja, és egy fontos dolog is, amit a bátyja mond el neki...itt visszaugrik az időben(Stephen King gének:) ) és egy magával ragadó, gyermekkori történet bontakozik ki előttünk...

Többet nem írok róla, csak egy kis kedvcsinálót csináltam hozzá. Nekem eddig tetszik.

Aki szereti a horror/thriller műfajt, annak szerintem tetszeni fog.

Baty

Baty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.24, 12:15

Köszi szépen a választ!

cipas

cipas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 164 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.06.24, 08:42

Sziasztok!

Azokhoz fordulnék kérdéssel, akik olvasták Banks Kultúra-regényeit: van bármi összefüggés köztük? Mindegy milyen sorrendben olvasom őket, vagy van valami ajánlott sorrend?
Köszi a választ előre is!

Nem sorozatként, hanem inkább szinergiaként jellemezhető az összefüggés.. a Kultúra, Elmék..ezek megjelennek a könyveiben.A Kultúra, mint világ keretként szolgál. Azt mondanám hogy kezd a könyv megjelenési éveivel megegyező sorrendben az olvasást.

Baty

Baty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.23, 14:09

Sziasztok!

Azokhoz fordulnék kérdéssel, akik olvasták Banks Kultúra-regényeit: van bármi összefüggés köztük? Mindegy milyen sorrendben olvasom őket, vagy van valami ajánlott sorrend?

Köszi a választ előre is!

DremWolver

DremWolver

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.06.18, 18:57

Hello mindenki!
A science fiction és a fantasy műfajok rajongóinak létrehozott oldal, ahol egy új írói szervezet, a LILIOV, "Laser Is Lumen In Oculos Visionis" klán, azaz Lézerfény szemek klán tagjaként számontartott írók művét hirdetjük.
Lebilincselő történetekkel várunk titeket!

kergezerge

kergezerge

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.06.12, 17:29

A Dervisházat, miután Borbíró Bori kalandjait igen nagy ívben hajintottam vissza a könyvtárba úgy az első kötet negyedénél. :/

Meg küzdök még a Bábel fiaiaval is, nem rossz az, csak nem az én könyvem.

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 905 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.08, 11:32

Fantasyre vágyom. Ajánlana valaki valamit? Magyarul.

Patrick Rothfuss: A szél neve

A Királygyilkos krónikája trilógia első kötete (sajnos az utolsó még nincs kész :( ). Talán egy hónapja olvastam ki a 2. résszel együtt, de már tervezem az újraolvasást.

Joe Abercrombie: A penge maga

Az első törvény trilógia első kötete. Fordulatos, cselekményes, remek karakterekkel. Mellesleg Joe barátunk a jellemábrázolást nagyon komoly szintre emelte a három könyvvel.

A moly.hu-n olvashatsz róluk értékeléseket :)

Amit pedig én olvasok:

Vaják II. - A végzet kardja

Az első rész nem igazán nyűgözött le, remélem ez a rész már jobb lesz :)

seqator77

seqator77

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 16 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.07, 17:32

Fekete István: Gyeplő nélkül

Üdvözöllek!

Én két különböző stílusú írót ajánlok figyelmedbe. Az egyik David Gemmell, aki a hősiesség és küzdelem koronázatlan királya, a másik Terry Pratchett, aki a korongvilág sorozatával a humor világában alkot felejthetetlent!

Jó szórakozást!

Köszönöm!

Gemmell-t nagyon szeretem, azt hiszem előveszem újra.

Nekem Pratchett-hez hangulat kell, mert néha nagyon le tud fárasztani. (nem a jó értelemben...)

bahon

bahon

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.05.26, 07:30

Fekete István: Gyeplő nélkül

Üdvözöllek!

Én két különböző stílusú írót ajánlok figyelmedbe. Az egyik David Gemmell, aki a hősiesség és küzdelem koronázatlan királya, a másik Terry Pratchett, aki a korongvilág sorozatával a humor világában alkot felejthetetlent!

Jó szórakozást!

0 felhasználó olvassa épp ezen témát

0 tag, 0 látogató, 0 rejtett

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]