Ugrás tartalomhoz

Villámhírek - 2014.04.18.Az ártatlanság nem bizonyít semmit - Dark Heresy 2nd EditionYear One és The Dark Knight Returns ismertetőKarót vertek a WoD MMO szívébeART.RPG képekVillámhírek - 2014.04.11.Outcast HD: Hatszázezer dollár a célBound by Flame: ilyen lesz a harcChaos Reborn - interjú Faludi RóberttelCthulhu vs. Piszkos Fred

Fotó

Mit olvasol eppen?

1472 hozzászólás érkezett eddig

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1234 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.17, 22:16

Robert E. Howard: Kull király és az ősök

Sok töredék, illetve változó színvonalú írások. Viszont tök jó volt végre olvasni a Kígyó jegyébent, aminek egyik átiratával még gyerekként találkoztam az egyik Pókember különszámban (Pókember és a Démonirtó -> Pókember és Kull király a kígyóemberek ellen :) ). 

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.10, 10:38

Glen Cook: A Fekete Sereg

Hiába a megannyi pozitív kritika, ez a könyv egyszerűen nem jött be. Utálok félbehagyni dolgokat, de ha egyszer Vészmadár E/1-es személyben íródott, művi párbeszédekkel tarkított története nem szórakoztat, akkor bizony a mű megy a levesbe...

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1085 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.09, 14:59

Abe Kóbó: A homok asszonya

A filmet már korábban láttam, és nagyon bejött, megint csak kíváncsi voltam, milyen is lehet az eredeti mű. Még csak az elején tartok, de úgy néz ki, hogy nem fogok csalódni.

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.09, 12:12

Glen Cook: A Fekete Sereg

Annyi jót olvastam róla, hogy most már ideje nekiugranom a trilógiának :)

bokorn

bokorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.06, 20:11

Andy Weir: The Martian

Egeszen elkepeszto, zsenialis, porgos, dobbenet, imadom, kesz vagyok, olvasdel!

ezt a könyvet csak eredeti nyelven adták ki? Nincs magyar fordítása?

allitolag osszel adjak ki magyarul

cipas

cipas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 151 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.04.06, 15:34

ezt a könyvet csak eredeti nyelven adták ki? Nincs magyar fordítása?

bokorn

bokorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.05, 21:20

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.05, 10:52

George R. R. Martin: Lázálom

Martin bácsi nem hazudtolja meg magát. Már rögtön az elején bemutat egy szereplőt, aztán legyilkolja :D A történet eddig tetszetős (20%-nál tartok), kíváncsi vagyok mit is fog ebből kihozni :)

bokorn

bokorn

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.29, 00:10

ZSE-NI-A-LIS!
ez... ez... aaaaa, paff, kesz vagyok  :hedbeng2:  :bravo:

cipas

cipas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 151 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.03.28, 07:45

Dmitry Glukhovsky: Metró 2033

Még csak az elején tartok, de elég érdekesnek tűnik eddig :)

Mondjuk ha majd 100-150 oldallal előrébb jársz írnál róla egy pár mondatos ismertetőt?

Tervezem az olvasását, de hezitálok. Egy negatív vagy pozitív kritika átbillentené a mérleg nyelvét valamelyik irányba.

Szóval... Glukhovsky világa igazán magával ragadó, néhol pedig elég nyomasztó tud lenni. Teljesen jól felépítette a metróban élők társadalmát, szokásait (szinte állomásonként változnak), s bemutat megannyi szubkultúrát, melyeknek a katasztrófa után is sikerült fennmaradniuk.

A történet egy igazi orosz népmese. A főhős elindul a nagy kalandra, rácsodálkozik a metró világára, megismerkedik különös emberekkel, akik sok-sok bölcsességgel látják el őt, bár többségét igazából nem is érti.

Szerencsére a könyv nem arról szól, hogy minden sarkon mutánsokat kell halomra gyilkolni, inkább Artyom (a főszereplő) viszontagságokkal teli útját, valamint a metróban élők életét mutatja be. Néha kicsit sok a filozófiai elem, de megmosolyogtató, ahogy főhősünk próbálja ezekből leszűrni az igazságokat, vagy éppen elég érdekes kérdéseket tesz fel.

Szerintem kezdj bele nyugodtan, mert sajnos időhiány miatt csak a könyv felénél járok, de eddig jól szórakozom :)

Az Ikarosz-hatás végére érek lassan, utána ez a könyv lesz a következő...köszi a leírást!

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.27, 11:47

Mondjuk ha majd 100-150 oldallal előrébb jársz írnál róla egy pár mondatos ismertetőt?

Tervezem az olvasását, de hezitálok. Egy negatív vagy pozitív kritika átbillentené a mérleg nyelvét valamelyik irányba.

Szóval... Glukhovsky világa igazán magával ragadó, néhol pedig elég nyomasztó tud lenni. Teljesen jól felépítette a metróban élők társadalmát, szokásait (szinte állomásonként változnak), s bemutat megannyi szubkultúrát, melyeknek a katasztrófa után is sikerült fennmaradniuk.

A történet egy igazi orosz népmese. A főhős elindul a nagy kalandra, rácsodálkozik a metró világára, megismerkedik különös emberekkel, akik sok-sok bölcsességgel látják el őt, bár többségét igazából nem is érti.

Szerencsére a könyv nem arról szól, hogy minden sarkon mutánsokat kell halomra gyilkolni, inkább Artyom (a főszereplő) viszontagságokkal teli útját, valamint a metróban élők életét mutatja be. Néha kicsit sok a filozófiai elem, de megmosolyogtató, ahogy főhősünk próbálja ezekből leszűrni az igazságokat, vagy éppen elég érdekes kérdéseket tesz fel.

Szerintem kezdj bele nyugodtan, mert sajnos időhiány miatt csak a könyv felénél járok, de eddig jól szórakozom :)

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.16, 22:07

Természetesen, bár kicsit kevés időm van olvasni mostanság :( Én is sokáig hezitáltam rajta, ugyanis nem éppen az én műfajom az ilyen fajta olvasmány, de a Fallout 3 meghozta a kedvem.

A moly.hu-n sokan hozzászóltak a könyvhöz, ha van kedved ott is szemezgethetsz (én is azt tettem :) ). Ki is emelnék az egyik hozzászólásból egy részletet: "Tudjátok, mi a különbség az amerikai és az orosz világvége között? Az, hogy az utóbbitól nem szűnik meg a papírmunka." :D

cipas

cipas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 151 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.03.16, 15:43

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.15, 11:42

frozenstein

frozenstein

a Kúszó Káosz papja

• Fórumita
  • 665 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.08, 14:51

Terry Pratchett: Raising Steam

Sir Pratchett hozza a szokásos formáját. :)

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.08, 14:01

Joe Abercrombie: Az első törvény trilógia

Király szereplők, zseniális dialógusok. Toplistás fantasy.

És micsoda jellemábrázolás :) Nagy kedvencem a sorozat, s már kíváncsian várom Abercrombie többi könyvét :)

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1234 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.07, 23:13

Joe Abercrombie: Az első törvény trilógia

Király szereplők, zseniális dialógusok. Toplistás fantasy.

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 180 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.05, 17:02

Krabat a Fekete Malomban

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1085 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.04, 21:04

Meg Rosoff: Majd újra lesz nyár...

Egészen jó volt a film, ezért a barátnőm be is szerezte gyorsan a könyvet, én meg nekiálltam olvasni :) 

cipas

cipas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 151 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.03.01, 20:08

James Swallow: Ikarosz-hatás

A Deus-Ex számítógépes játék világa/története adja a hátteret a könyv sztorijának és mondhatom elég nagy meglepetést okozott eddig, mivel a sci-fi mint műfaj messze áll tőlem. Hihetetlenül izgalmas, bár még csak most bontakozik ki igazán a cselekmény..

Nagyon jól megvan "teremtve" a világ, érdekes a főszál, az hogy a hadiipar olyan szerkezeteket(augmentációkat) gyárt, amiket egy zsoldosokat foglalkoztató cég katonáinak beültetnek ezáltal növelve reakcióikat, gyorsaságukat, látásukat és még ezernyi más funkciót ami más augmentáció nélküli emberek fölé emelik őket teljesítményben. Persze ezt tudják a rossz fiúk is, és ebből kerekedik majd ki szépen a történet.

Izgalmas, könnyen "emészthető" könyv/ és inkább akció mint sci-fi/

Csak ajánlani tudom!!

Módosította cipas: 2014.03.01, 20:10

0 felhasználó olvassa épp ezen témát

0 tag, 0 látogató, 0 rejtett

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]