Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mit olvasol eppen?

• Válasz írásához lépj be
1650 hozzászólás érkezett eddig

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt Tegnap, 09:23

Terry Pratchett: Korongvilág 26.: Időtolvaj

Kifejezetten érdekesnek ígérkezik.

bahon

bahon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.05.08, 21:08

Terry Pratchett: Égből szőtt kalap

Ez eddig a legjobb könyve! Még csak felénél vagyok, de ki merem jelenteni!

Viszont nem ajánlom az olvasását azoknak, akik előtte nem olvasták el a Csip-csap népeket, mert ez a könyv erősen ráépül az ott megismert mandókra. 

Hogyan szorulhatott ennyi humor és fantázia egyetlen emberbe?...

...nagy kár érte!

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.05.07, 18:45

Terry Pratchett: Korongvilág 25.: Az Igazság

Azt hiszem még kicsit maradok a Korongvilágon :)

Rioner

Rioner

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.05.02, 09:56

Üdv mindenkinek:)

Tudom, nem a fórum témájához tartozik, de nincs meg valakinek a Halo: A Reach bukása c. könyv? Akinek van, kérem írjon üzenetet nekem, szívesen megvenném.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1655 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.05.01, 22:21

Karl Marlantes: Matterhorn

A szerző nem egy Joseph Heller, szép tárgyilagos, pedáns modorban beszél a háborúról, meglátjuk, van még rá 400 oldala.

• uxuxux kedvelte ezt

uxuxux

uxuxux

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 31 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.05.01, 18:38

Leginkább két dolgot olvastam a héten, egyik Nick Bostrom: Global Catastrophic Risks című könyve, másik Sebeők János: Médium. Mindkettő erősen ambivalens érzésekkel töltött el.

Amiben viszont nem csalódtam, az egy Wraith kiegészítő amit nemrég szereztem be, a Sea of Shadows: Storyteller's Guide to Tempest.

Módosította uxuxux: 2016.05.01, 18:38

bahon

bahon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.04.21, 20:04

Terry Pratchett: Korongvilág 24.: Az ötödik elefánt

Visszatértem a Korongvilágra, és onnét folytatom, ahol abbahagytam :) Amúgy remek kis könyv, imádom a hangulatát.

De jó! Imádtam a zsííííros koronngvilágot! :)

Éppen tegnap örülhettem a legújabb regénye polcomra érkezésének, a várva várt Égből szőtt kalapnak! Remélem hamarosan megnevettetnek majd a Nac mag fíglik!

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.21, 19:48

Terry Pratchett: Korongvilág 24.: Az ötödik elefánt

Visszatértem a Korongvilágra, és onnét folytatom, ahol abbahagytam :) Amúgy remek kis könyv, imádom a hangulatát.

bahon

bahon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.04.14, 18:47

Lőrincz L. László: Négy fekete koporsó

Végre megint megnevettetett! Élveztem a történetet, azt, hogy én is jó nyomon jártam és persze a poénokat! Elő is veszem következőnek a Rókacsapdát!

A Rókacsapda is remek volt!  :cool:

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3074 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.07, 17:17

Mieville: Kraken.

Jól indul, kicsit talán könnyedebb stílusban, mint a többi, amit eddig olvastam tőle. 

Amit most fejeztem be: 

Alastair Reynolds: Napok háza

Ha a modern sci-fit nézzük, alapmű. Legalábbis remélem, azzá válik, mert nagyszerű. Fantasztikus távlatok, távolságok és idők. Minden, ami jóvá tehet egy űroperát.

• Nocturna kedvelte ezt

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.05, 21:36

Terry Pratchett: Cseles

Pár hete a Delta Vision kiadónál minden Pratchett könyvre 30% akció volt, így be is rendeltem 11 könyvet, amik eddig hiányoztak az életműből. Most ennek a könyvnek álltam neki, mivel ez nem egy sorozat része, és ezt érezni is az írásmódon, a hangnemen (ez nem azt jelenti, hogy rossz, csak hogy más :) )

Jujj, erről a lehetőségről akkor bizony lemaradtam. Igaz, hogy olvastam minden magyarul megjelent könyvét, de a polcomat nem mind terheli, így lett volna mit pótolnom.

A Cselesben a környezet megjelentetése kifelyezetten tetszett! Nem a kedvencem, de elszórakoztatott! :)

Nekem talán 3 vagy négy könyve hiányzik a magyarul megjelentek közül, de majd ha legközelebb otthon leszek, lecsekkolom:)

off end :)

bahon

bahon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.04.04, 22:22

Pár hete a Delta Vision kiadónál minden Pratchett könyvre 30% akció volt, így be is rendeltem 11 könyvet, amik eddig hiányoztak az életműből. Most ennek a könyvnek álltam neki, mivel ez nem egy sorozat része, és ezt érezni is az írásmódon, a hangnemen (ez nem azt jelenti, hogy rossz, csak hogy más :) )

Jujj, erről a lehetőségről akkor bizony lemaradtam. Igaz, hogy olvastam minden magyarul megjelent könyvét, de a polcomat nem mind terheli, így lett volna mit pótolnom.

A Cselesben a környezet megjelentetése kifelyezetten tetszett! Nem a kedvencem, de elszórakoztatott! :)

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.04, 19:51

bahon

bahon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.03.29, 19:41

Lőrincz L. László: Négy fekete koporsó

Végre megint megnevettetett! Élveztem a történetet, azt, hogy én is jó nyomon jártam és persze a poénokat! Elő is veszem következőnek a Rókacsapdát!

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.19, 18:20

James S. A. Corey: A Térség 2.: Kalibán háborúja

Még eléggé az elején vagyok, de érdekesnek tűnik, kapunk új karaktereket, velük új nézőpontokat. Kíváncsi vagyok, hogy hová fogják elvinni a sorozatot, főleg, hogy mennyi rész van még hátra.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4760 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.18, 11:25

Dan Simmons: Ílion

A Hyperion nagy kedvencem, később nem is mertem nekikezdeni az Endymionnak, nehogy elrontsa az élményt. Azóta jó pár év eltelt, és most éreztem úgy, hogy ideje egy újabb Simmonsnak, és akkor legyen az már a viszonylag újonnan megjelent Ílion. Kb 120 oldal után sokat nem lehet írni róla, de érzem, hogy jó lesz ez. :)

Jó az Endymion méltó társa a Hyperion-nak csak ajánlani tudom.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1308 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.18, 10:13

Dan Simmons: Ílion

A Hyperion nagy kedvencem, később nem is mertem nekikezdeni az Endymionnak, nehogy elrontsa az élményt. Azóta jó pár év eltelt, és most éreztem úgy, hogy ideje egy újabb Simmonsnak, és akkor legyen az már a viszonylag újonnan megjelent Ílion. Kb 120 oldal után sokat nem lehet írni róla, de érzem, hogy jó lesz ez. :)

bahon

bahon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.03.12, 21:57

Lőrincz L. László: A föld alatti piramis

Gondoltam elolvasom, mert izgalmas a címe. De hamar rájöttem, hogy valamikor régen már olvastam. Viszont nem tudom letenni, megint magával ragadott a nyomozósdis énem. :)

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1184 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.29, 19:15

James S: A. Corey: A Térség 1.: Leviatán ébredése

Egy kis sci-fi, és sikeresen belekezdtem egy újabb sorozatba... (nem ártana már befejeznem is párat :) ). A könyv harmadánál járok, de valahogy úgy érzem, még mindig csak a felvezetésnél vagyunk, amúgy nem rossz.

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 501 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.28, 21:04

James Fenimore Cooper: Bőrharisnya

Amíg nem érkeznek meg a megrendelt könyvek gondoltam pótolom a gyerekkori elmaradásomat. Talán édesapám kaphatta a könyvet még kisfiú korában, ma már meglehetősen sárgák a lapok, de emiatt még szívesebben olvasom! Kár, hogy többet vártam a történettől...

Hát, izé.
Az 5 kötet közül a középső, a Nyomkereső volt a gyermekkori kedvenc.
Viszont a Bőrharisnyát gyermekkoromban (is) kínszenvedés volt olvasni, A préribe pedig beletört gyermekként (is) a bicskám.
Mindkettő rettenetesen unalmas, A préri - számomra már - az olvashatatlanságig...

Én, most, Umberto Eco emlékére a Baudolinot porolom le, és olvasom újra.

Módosította scaurus: 2016.02.28, 21:05

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]