Ugrás tartalomhoz

Fotó

Mit olvasol eppen?

• Válasz írásához lépj be
1713 hozzászólás érkezett eddig

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.09, 12:10

Üdv!

Most éppen Rejtő Jenőtől olvasom az Ellopott futárt. Nagyon haláli, mondjuk kicsit ciki, amikor a vonaton felröhögök, és mindenki engem bámul, mintha valami földön kívüli, vagy háborodott lennék legalábbis.

Rejtő esetében ez teljesen természetes reakció... :normaalis:

Maradok tisztelettel: Alister

Warg

Warg

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 443 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.09, 10:32

Üdv!

Most éppen Rejtő Jenőtől olvasom az Ellopott futárt. Nagyon haláli, mondjuk kicsit ciki, amikor a vonaton felröhögök, és mindenki engem bámul, mintha valami földön kívüli, vagy háborodott lennék legalábbis.

Vicomte11

Vicomte11

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.08, 22:33

Amin Maalouf: Baldasare nagy utazása

A főszereplő egy genovai gyökerű, de már nemzedékek óta a közel-keleten élő családból származó 40 körül járó antikvárius, aki a Fenevad évének (1666) közeledtével nyomába ered egy könyvnek, ami állítólag Isten igaz nevét tartalmazza.
Az ő utazását - amelyek során megjárja Isztambult, Genovát és Londont is - lehet nyomon követni egy napló formában megírt könyvben.
Nem nevezném igazi kalandregénynek, sőt talán történelmi regényként sem állná meg a helyét (a főszereplő nem igazán keveredik jelentős események közvetlen közelébe), de ettől még meglehetősen szórakoztató, és elgondolkoztató olvasmány.

Nero

Nero

Rendszeres fórumozó

• Inactive
  • 449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.08, 21:32

Alex Kava: A Gonosz
Egy tapasztalatlan sheriff és egy FBI-os bűnügyi pszichológus nyomoz a gyerek/sorozatgyilkos után. Még 70 oldal, és megtudom, ki a tettes... :normaalis:

Módosította Nero: 2008.01.08, 21:33

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.08, 10:32

Most fejeztem be:
A 22-es csapdája (igaz, sokadszorra olvastam)
Most kezdtem: Glen Cook: Soldiers Live
Tervezem megvételre : Complete Celtic Mythology
Isten áldja azt, aki bagóért árul havonta angol nyelvű könyveket az angol szakon...Pár százért kincseket talál az ember.

Arky

Arky

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.06, 12:00

Hai

Most olvastam el David Attenborough-tól az Élet egyenes adásban-t.
Mindig is bírtam az öreget, az állatok begyűjtése és filmezése már majdnem kalandregénybe illő és érdekes volt olvasni a televíziózás kezdetéről és kialakulásáról is

Drone

Drone

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 822 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.06, 10:21

R. N. Morris: A balta
A "szeretet ünnepé"-re kaptam... ;)

GYG

GYG

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1568 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.01.05, 17:34

Üdv!

Amit olvasok: Philip Dixon: Britek, frankok, vikingek. A cím megtévesztő, az eredeti cím: Barbarian Europe. Tulajdonképpen a Római birodalom bukásához vezető folyamatoktól indul, és a viking kalandozások végénél fejeződik be. éppen ezért vannak benne germánok, avarok, hunok és magyarok is.

Amit olvastam: Steven Saylor: A Vesta szűzek-háza. Folytatnám is a sorozatot, de nincs meg a következő könyv, és sehol nem is kapni, épp most jövök a könyvesboltból. ;)

Arcana: A Brondsted köny nagyon jó! A legjobb amit a magyarul kiadtak, szvsz.

Yahel

Yahel

UFO seeker

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.05, 16:46

Arthur C. Clarke - Stephen Baxxter - Az idő szeme.

A héten kivégeztem (szintén Clarke-tól) a Randevú a Rámával c regényt.
Döbbenetesen király.

Y

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.05, 14:18

Most épp három könyvet, de már most látom, mik jönnek majd ezután...
Szóval jelenleg: Günter Grass - Bádogdob, Clive Barker - Korbács, Stephen King - Setét Torony 7.
Aminek pedig már nagyon nekiállnék, itt türelmetlenkednek a polcomon: Akutagava Rjúnoszuke - A vihar kapujában, Orhan Pamuk - Hó, Antoine de Saint-Eupéry - Citadella.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.05, 13:21

A héten az 'Automaták és formális nyelvek' c. anyagba mélyedtem bele, de ezt nem ajánlom senkinek. ;)
Emiatt kellett felfüggesztenem Ken Kesey 'Száll a kakukk fészkére'-jét. De még nem fejeztem be Fekete István 'Karácsonyi látogatók' c. novelláskötetét sem, igaz már csak néhány történetecske van hátra. (Lefekvés előtt pont ideális, mindössze 3-4 oldal egy sztori.)
Amíg otthon voltam a karácsony miatt, és miután sikeresen Szegeden felejtettem az olvasnivalóimat, belekezdtem Brian Bates 'Az igazi Középfölde' művébe is, ami még véletlenül sem Tolkien világáról, hanem annak a valamilyen szinten, talán alapjául szolgáló i.sz 0 és 1000 közötti Britanniáról szól (kelták, germánok, stb.).
Az elkövetkezendőkben pedig valószínűleg előveszem a már nyár óta birtokomban lévő 'A vikingek'-et Johannes Brondsted-től, de lehet, hogy inkább ír legendákhoz lesz kedvem (Istenek és harcosok). :)

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.05, 09:54

Kicsit ugyan szerintem beleillik eme topic a Könyvajánlóba, de sebaj, lássuk:

fő project most Mervyn Peake - Titus Groan c. könyve, ami a Gormenghast trilógia első könyve. Véleményem még nincs, mert csak belekezdtem a kíváncsiság kedvéért (most az utolsó olvasmány uralja a napjaimat). De az éca innen volt.

Emellett egy Kínáról szóló szép és tartalmas útikönyvet olvasgatok George McDonaldtól.

Időlegesen még vizsgára is készülgetek némi jegyzettel, bár ezek kevésbé érdekesek - tisztelet a kívételnek.

Ami ezek előtt volt: Murakami Haruki Birkakergető nagy kaland.
És utána lesz (remélhetőleg) némi Csehov dráma.

Üdv,
BAKOÚ

Londonercsecse

Londonercsecse

könyvtárépítő

• Fórumita
  • 892 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.01.05, 09:43

Jol indul, a cimben vesszohibak vannak.... :D
Nem tudja valaki, hogyan tudnam ezt javitani?

Konyv
Napokban fejeztem be:
Bernard Cornwell - Sharpe zsakmanya

Most olvasom:
Simon Scarrow - The eagle`s conquest
Ez utobbi jon majd magyarul is, majusban kezdik kiadni a sorozatot, az elso resz cime a "Sas alatt" lesz.

udv, csecse

Londonercsecse

Londonercsecse

könyvtárépítő

• Fórumita
  • 892 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.01.05, 09:34

Hali!

Uj ev, uj tema.
Erdekelne,hogy masok mit olvasnak az rpg.hu-n.
Koszi.

Módosította Londonercsecse: 2008.01.05, 09:36

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]